Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) morhange


morhange
tag

Családban van egy Asrock ion is, jól muzsikál.

(#2) stevve válasza morhange (#1) üzenetére


stevve
nagyúr

Anyumnak egy olcsó e-Machines van, amiben a GPU nem halálos (sima X4500), de ő nem is filmezik. :) Cserébe viszont alig fogyaszt valamit a gép. talán ha 30W lehet.

[ Szerkesztve ]

(#3) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Lehet, hogy egy használt iMac-el jobban jár az ember.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#4) BloodRay


BloodRay
veterán

Amire ajánlod szerintem is nagyon jók ezek a kis gépek. :K
Ha kell a mobilitás netbook, ha nem ezek.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#5) dfdfdf válasza Feruendios (#3) üzenetére


dfdfdf
őstag

az ember nem csak az iember :DDD

(#6) stevve válasza BloodRay (#4) üzenetére


stevve
nagyúr

Pontosan így látom én is. :K

(#7) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Jó cikk lett, köszönöm! :R Jók ezek a mini PC-k.

(#8) mcsabee


mcsabee
senior tag

Tetszenek ezek a gépek, lehet utána is olvasok majd egy-két tesztnek. Köszi az írást :R .

Stay a while and listen...

(#9) hackeeeee válasza Feruendios (#3) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak az nem ilyen árban van... :U

Véleményem szubjektív...

(#10) Jeanne d'Arc

Nekem erről a MAc jut eszembe:))

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#11) JanFe


JanFe
aktív tag

Tetszett a bemutato :)

"There is nothing permanent except change"

(#12) F e Z o


F e Z o
veterán

Nekem egy atomos gépem van itthon 1gb rammal, 320gb-s vinyóval. Ez látja el a netelosztást és a letöltéseket. 720p-ig kiváló filmet nézni is, ráadásul 25k-ből kijött mindennel együtt.

H2O über alles!

(#13) superecneB válasza Feruendios (#3) üzenetére


superecneB
őstag

Nem véletlen Mac Mini-re gondolsz? Az használtan esetleg lehet ezeknek a kütyüknek árában.

(#14) zoltanz válasza F e Z o (#12) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A jópár éves retro Nforce2+Duron @1250 MHZ kombóm is megbírkózik a 720p videóval (ára elhanyagolható). :U

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#15) stevve válasza zoltanz (#14) üzenetére


stevve
nagyúr

Persze, elő lehet hozni az őskövületeket, de energia háztartás, fogyasztás, melegedés, méret és egyéb tekintetben nem egy kategória. Ezek a mini PC-k pedig nem egy piacon vannak és száz éves asztalival. :) És most ez nem bántás, csak más kategória.

(#16) zoltanz válasza stevve (#15) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Egyetértek, de ez pont nem egy "áramzabagép" konfig. azért a 100 Watt körűl felvevő procitól és még ennyit kajoló VGA tól igen messze van.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#17) lorenzen válasza zoltanz (#16) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Persze messze van, de nem ideális megoldás.
Többet fogyaszt, hangosabb és a videólejátszásban is rosszabb, mint egy Atom - ION páros.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#18) F e Z o válasza lorenzen (#17) üzenetére


F e Z o
veterán

Nálam 24/7-ben megy az atomos deszka. 1-2k-val több lenne azért az áramszámlám havonta, ha egy Duron-t üzemeltetnék. (Az éves szinten 20k)

H2O über alles!

(#19) stevve válasza F e Z o (#18) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem hiába van sok NAS-ban is Atom manapság. :)

(#20) zoltanz válasza F e Z o (#18) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Persze nem is állítom az ellenkezőjét, de én azt mondom ha Atom akkor N270, N280.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#21) Wyll válasza F e Z o (#12) üzenetére


Wyll
őstag

Ez érdekelne, hogy hogy jött ki 25k-ból mindennel együtt?
Mi az a minden, ami benne van?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#22) hackeeeee válasza Wyll (#21) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Legegyszerűbb atomos lapot már 10-13k körül meg lehet kapni, sőt ha találsz használtan akkor lehet mégolcsóbban.. Csak mondjuk ha vesz hozzá az ember vinyót, tehát ha az nincs elfekvőben, akkor mondjuk tuti drágább...

Véleményem szubjektív...

(#23) devast


devast
addikt

Én vagyok az egyetlen akinek a családjába nem jött be az atom? Én nem használom, de amióta megvan fater már panaszkodott, hogy a régi gépéhez képest (a64 2,5ghz, 2gb ram, 7800gt) lassabb. Azt mondta excel-ben sokat gondolkodik, meg a weblapok is lassabban jönnek be mint a régi gépen...

[ Szerkesztve ]

(#24) lorenzen válasza devast (#23) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Én vagyok az egyetlen akinek a családjába nem jött be az atom?

Vélhetően nem.
Nyilván Atom és Atom között is van különbség.

Én Atom 330 1.6@2GHz ION gépet használok. A leghangosabb alkatrész, a 2.5"-os merevlemez, amikor pozicionál a fej. Most a Firefox legutolsó bétájával, a hardvergyorsítások miatt olyan gyors a netezés, mint egy erőművön.
De ennek a gépnek is megvannak korlátai. Nem állok neki filmet konvertálni. (Mondjuk végigjátszottam vele a Dragon Age-t. Nem volt kedvem bekapcsolni a rendes gépem, mert sokkal hangosabb.)

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#25) F e Z o válasza Wyll (#21) üzenetére


F e Z o
veterán

intel d945gclf2 : 14k
1gb 800-as DDR2 ram : 4k
Samsung F1 322HJ : 6k
A többi alkatrész pedig itthon volt.

H2O über alles!

(#26) D.Orion válasza zoltanz (#14) üzenetére


D.Orion
veterán

Dugd már rá azt a gépet egy fogyasztásmérőre... :U Bocs, de nekem itthon Nforce2 + Barton van + 2 winyó... Bazira nincs el 70W-al a gép és 80Plus-os tápom van... Ezek a mini pc-k meg 40W-t se esznek. Össze se lehet hasonlítani a két dolgot.

(#25) sephi: Magyarul akkor 1/4 gép kijött 25K-ból. A többi meg ami még otthon volt hozzá még 25K lett volna boltban...

[ Szerkesztve ]

(#27) iMaverick válasza stevve (#15) üzenetére


iMaverick
addikt

Azért a mostani gépek között is vannak enyergija takarékosak... Nekem ott van a letöltő gépem: Core2D 6340, 2GB ram, 500GB HDD, HD5450... Amikor nem csinál egetverően semmit (értsd: csak letölt), akkor megelégszik 60W-tal... A gatyámat sem fizettem rá... Szóval jók ezek a kis Atom-os gépek, de inkább maradok a teljesítménynél, ami ott van, ha szükségem van rá. Ráadásul ezekbe a kompakt gépekben (akárcsak a laptop-okban) nem nagyon tudsz a memórián és a HDD-n kívűl mit cserélni.

Te nagyon is jól tudod a HD filmezős topicból, hogy pont most cseréltem a VGA-t erre az 5450-re. Egy miniPC-vel ezt hogy csináltam volna?

Szóval ilyenkor jön az, amit mindíg is szoktam volt mondani: aki gép vásárlás előtt áll, gondolja végig, mire is fog kelleni a masina, mennyi cash van rá? Aztán lehet nézelődni.

Amit írtál, hogy anyukádnak pont jó volt egy ilyen masina: nálunk az egyik kolléganőnek is egy ilyen lett kiválasztva. Otthonra kellett neki és ő sem használja másra, mint netezésre, meg a képeket leszedni a fényképezőgépről... Fel lett csavarozva a moncsi hátára és még a helyet sem fogja.

Az én igényeimet viszont nem elégítené ki... :N

devast: melóhelyre vettünk 2 db Acer Atom-os gépet... 1 magosak és HT-sek (mert a Winfos az 1 mag ellenére 2 magosnak mutatja), Windows7... Hát amit ezekkel én sz@ptam... Egy program feltelepítése 20-30 perc... Majdnem kihullott a hajam! Szóval tényleg van Atom és Atom között különbség. Pl. szívesen megnéznék egy ténylegesen 2 magos Atom-os masinát. Illetve nem is: a kolléganőm gépe az az és az viszont nem tűnt rossznak. :R

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#28) devast válasza iMaverick (#27) üzenetére


devast
addikt

A konkrét atomos gép amiről beszélek az egy asrock 330ion, szóval két magos atom330, HT-vel, tokkal vonóval 2Ghz-re húzva. Az x mag pl excel alatt sz*rt sem ér, mert néztem és egy magot használ csak. Szóval lehet szeretni meg nem szeretni, tény hogy nagyon jó a fogyasztása, de hétköznapi felhasználás közben is teljesen triviális a gyengesége, természetesen ez csak azoknak fog szembe tűnni, akik már ültek "normális" számítógép előtt.

(#29) zoltanz válasza D.Orion (#26) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Tudom mennyit fogyaszt azért az 1200 MHZ -es Duron és az nem Barton. A Radeon 9600XT sem fogyaszt sokat, mert VGA sem mindegy. (persze mihez képest)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#30) rainmen válasza iMaverick (#27) üzenetére


rainmen
aktív tag

Teljesen egyetértek Veled abban, hogy arra kell kiválasztani egy gépet, amire használva lesz. Sokan lehurrogtak, mikor megemlítettem a 40$-os laptopot, hogy az nekem jó lenne. Reakciók: kicsi a merevlemez, kicsi kijelző, nem lehet rajta gamelni, blablabla...
Viszont jobb e-mailezni, mint mobillal, van USB-s GPS jelvevő hozzá, tudok rajta netezni.
Amire nekem kellene, arra elég. :K
Csak nem értik meg...

(#31) iMaverick válasza devast (#28) üzenetére


iMaverick
addikt

Nem akarok gonosz lenni, de szerintem egy Core2Duo egy magja gyorsabb, mint az Atom 2 magja együtt... :))

A szoftverek többszállúsítása pedig valóban a szoftverkészítők kötelessége (lenne)... :N

Azért elég sok progi van, ami kihasználja a több magot (persze most nem a Total Commander-re gondolok). Pl. a játékoknál már egy ideje alapértelmezett, WinRar, 7Zip, (ha jól tudom) a Photoshop, a Gimp is ilyen. Videókonvertálóknál is alap (pl. MediaCoder).

rainmen: ebből is csak az látszik, hogy nem vagyok bególyozva! (Idézet: Az Örült Stone-ból...) Viccet félrerakva: nincs olyan számítógép, ami mindenben a legjobb és mindent tud. Ha neked ez a "szerény" tudás elegendő a "boldogságodhoz", akkor nem is vitás, hogy meg van a szíved választottja! :R

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#32) D.Orion válasza zoltanz (#29) üzenetére


D.Orion
veterán

9550XT van a gépben, ez ugyanaz, mint a 9600XT. A Barton meg mobil verzió, így 1.469V-al elmegy.

(#33) zoltanz válasza D.Orion (#32) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Azért a két HDD is fogyaszt szépen, persze kevesebbet fogyaszt egy Atomos masina amúgy, hogyne. Én a üzletekben kapható átlagos desktopokhoz mérten gondoltam (akkor inkább az alacsonyabb fogyasztási oszt. sorolnám). :K

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#34) tibz03


tibz03
őstag

A 2. oldalon egy elírás(?):

"Aprócska (6” alatti) ventilátoroknál hátrány a süvítő hang működés közben" - 6"-os venti durván 15 cm-nek felelne meg, azt nem nevezném aprócskának. :)

(#35) DenverX


DenverX
tag

Énis összeraktam még tavaly magamnak egy ilyen atom+ion-os konfigot. Teljesen meg vagyok elégedve a teljesítményével, sőt még az új játékok is elfutnak rajta némi kompromisszummal. Youtube oldalamon van némi videó anyag ezzel kapcsolatban akit érdekel.

(#36) hoffman_


hoffman_
nagyúr

akár 1080p felbontású filmeket is folyamatosan képes lejátszani

Szokásos minőség, könnyen szalad át rajta az ember, köszönjük :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#37) hoffman_


hoffman_
nagyúr

dupla

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#38) F e Z o válasza D.Orion (#26) üzenetére


F e Z o
veterán

1/4-ed gép? Egy 235-ös táp, egy sata kábel, egy pci-os hálókari, meg egy ütött kopott régi házikó, melyet átalakitottam. Szted ez hol 25k még? Meg lehet csinálni az ilyen dolgokat kis pénzből is, nem kell hiperszuper csicsás ház, meg 90w-os istentudja milyen minitáp.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#39) duffbeer válasza iMaverick (#27) üzenetére


duffbeer
őstag

"Bőven megelégszik 60W-al."
Az nem kevés. 24/7ben számolva egy év használat kb 25e Ft villany (+ zaj).
Én egy Intel D945GSEJT lapot használok letöltőgépnek, Max 15Wot fogyaszt, teljesen hangtalan (passzív). Ha ezzel számolok az kapásból 6e Ft/év A különbség majdnem 20e Ft évente.
Teljesen meg vagyok vele elégedve, Torrentet csodálatosan bírja max sávszéllel egyszerre fel/le 20/10-es nettel, ezen felül jelenleg FTP szerverként is üzemel. Nagyjából ez kimeríti a letöltőgép fogalmát. A lapon lévő gigabit lan is nagyon jól üzemel (50-60MB/s et tud HDDről HDDre.) Szóval letöltőgépnek bőven elég

C2D kicsit izmos erre a célra szerintem. Nem valószínű, hogy azon olyan programokat használsz, ami annyira ennék a procit. Természetesen mindenki másként használja a gépét, de, ha pl HD filmeket is akarsz nézni rajta, akkor már bőven túllépted a letöltőgép fogalmát.

Eddig pár ismerősömnek raktam már össze atomos gépet és nem volt még panasz.
Építettem már autóba is PCt kétmagos Atomos gépből és az is helytáll. WIn7-el még gyorsabb mint XPvel, igaz D510 van a lapon nem az első generáció.
Amit írtál 20-30 percet egy telepítésre... Hát nem tudom. Ezek szerint orbitális különbségek vannak atomos lapok között, mert az én jelenlegi egymagos, ráadásul mobil procis lapom ellén sokkal gyorsabb.

Azzal pedig maximálisan egyetértek, hogy a kedves júzer döntse el mire kívánja használni a masinát mielőtt megveszi. Nekem is ez az első kérdésem, ha valaki tanácsot kér...

(#40) user137


user137
őstag

kimaradt a fitPC/fitPC2, mint minden minipécék etalonja?? :U

(#41) kovy79 válasza user137 (#40) üzenetére


kovy79
őstag

Ja, amre ha rákötsz egy vinyót, megduplázódik a komplett gép fogyasztása... :DDD

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#42) duffbeer válasza user137 (#40) üzenetére


duffbeer
őstag

Van netbook is, ami ugyanaz a konfig mint a fitPC és még kijelzőt meg HDD-t is kapsz hozzá. az US15W nem ritka. Acer masina. Van Asus EEE is ezzel a kombóval (US15W + Atom Z***), de most nem keresem meg melyik az.:)

Szerk.:
Ja és ha már a számítási teljesítménynél vagyunk, a Z-s atomok naggggyon harmatosak... Desktop gép helyett teljesen alkalmatlan némelyik. Annyi az előnyük, hogy az US15W gyorsít HD tartalmat, de ne legyen mellette egy DTS sáv. :)

[ Szerkesztve ]

(#43) iMaverick válasza duffbeer (#39) üzenetére


iMaverick
addikt

Azért nem teljesen írtam le a történetet... :DDD

Szóval: ez egy letöltős gép, de... Egyben filmnézős gép is, ezért van benne a HD5450-es kari (full HD!), meg iMon UltraBay (előlapi LCD, távírányítóval).

A háttérben fut a SlimFTPd, csak hogy eléhető legyen ftp-n is. Persze elérhető VNC-vel és Távoli Asztal-lal is.

A hangra: egy 400-as FSP táp van benne, meg venti nélkül egy Scínthe Ninja Plus...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#44) duffbeer válasza iMaverick (#43) üzenetére


duffbeer
őstag

Na azér'.:)

Én egy WDTV Live-ot használok erre a célra. Az sem fogyaszt 15Wnál többet. HDDvel 20-25W

(#45) stevve


stevve
nagyúr

Köszi szépen az észrevételeket, javítom (az a 6" tényleg elég hülyeség lett :D ).

A Fit-PC-ről, bevallom, sosem hallottam még, így nem is tudok róla, hogy etalon volna. Elnézést. Majd keresek helyet neki és beszúrom.

A vitához csak annyit fűznék, hogy nyilván vannak az Atomon kívül is alacsony fogyasztású processzorok és régebbről is lehet előbányászni mindenfélét, de a mini PC céljához az Atom bőven elég és szerintem egy Duronból max. asztali gép építhető, még ha alacsony is lesz a fogyasztás. Mini PC nem válik belőle csupán a fogyasztás miatt. :)

(#46) devast válasza stevve (#45) üzenetére


devast
addikt

Azt hiszem rájöttem miért nem jutok dűlőre az ionnal... Te valaha próbáltad már 1080p-t single channel memóriával járatva? Lehet a memória sávszél nem elég ezért nem folyamatos a lejátszás nálam...

(#47) duffbeer válasza devast (#46) üzenetére


duffbeer
őstag

Memória sávszélesség? Azt erősen kétlem, hogy azért akadna (bár nem ismerem a problémád részleteit). A Memória sávszélessége elég ahhoz, hogy egy 15GB-os adatod áttoljon a procin másodpercek alatt. Természetesen azt nem dolgozza fel ennyi idő alatt, csak próbálom szemléltetni a sávszélességet.

[ Szerkesztve ]

(#48) stevve válasza devast (#46) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem, úgy még nem... azt mondod, az lehet? A kérdés inkább az talán, hogy az ION hogy és mennyi memóriát kap. 256 MB 1080p-hez nem minden esetben elég! Plusz lényeges lehet, hogy 667 DDR2 vagy 800 DDR2 vagy esetleg DDR3 memória van-e mellé.

A VGA-k esetében a tapasztalat azt mutatja, hogy 64 bites GDDR2-vel még éppen jó az esetek nagy hányadában (bár én nem ajánlok már ilyet senkinek), ha van legalább 350 MB, de ugyanúgy 64 bites GDDR3 mellett már egyáltalán nincs probléma. Persze ez a diszkrét VGA-kra érvényes, IGP-knél lehet más a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#49) JanFe


JanFe
aktív tag

Tetszett a cikk :)

"There is nothing permanent except change"

(#50) iMaverick válasza stevve (#48) üzenetére


iMaverick
addikt

Az Atom esetében nem tudom, mennyit számít, de a filmnézős-letöltős gépben 2x1GB DDR667MHz-es Kingmax memók vannak... (A Core2D mellé)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.