Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BigBear


BigBear
senior tag

Köszönjük az új tesztet.
Nem lett rossz, az i5 750 proci pedig valóban nagyon kellemes darab.
Viszont a fogyasztási adatok nekem kicsit magasnak tűnnek, főleg, ha egyéb tesztoldalak eredményeihez hasonlítom őket. Ki tudja, lehet, hogy tényleg az alaplap a ludas a dologban.

(#2) CSorBA


CSorBA
őstag

"Ezen az áron inkább az X58 és a Core i7 párosát választanánk szigorúan D0 steppinggel."

:R

(#3) craine12


craine12
tag

Köszönöm a tesztet, bár egyelőre nekem nem a megfizethető kategóriába esik az, amire szívesen áldoznék.

Így mondjuk az alaplap ára nem is lenne rossz, kéne mellé egy akciós processzor is :D

No woman. No cry. No kidding.

(#4) zuchy


zuchy
őstag

Köszönjük a teszet, szokásos, remek minőségű lett! :R

Ettől a sok foglatattól idegbajt kapok. :(((

Ki tudja melyik fog 2 év múlva elhalni? Ha rosszat vettél akkor szívás. :(

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#5) deicide


deicide
veterán

Az mit jelent, hogy a kétmagos procik eredményeiből csak a crysisban elérteket lehetett átemelni? A többit miért nem? Mondjuk ahogy én látom, még mindig nem a CPU a szűk keresztmetszet játéknál (főleg mert aki ilyen erőgépeket vesz, biztosan 1680x1050 vagy afelett játszik), ezért aki nem kódol, biztosan marad a kétmagos E8x00 szériánál a magasabb órajel miatt.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6) P00By


P00By
nagyúr

Köszi a tesztet! Tetszik a konklúzió! :R

(#7) Hakuoro


Hakuoro
aktív tag

Itt jóval kisebb fogyasztást mértek. :F

(#8) emmm


emmm
senior tag

Ez az i5-ös nagyon tetszetős, csak ehhez megint alaplapot kéne venni...ennek ellenére, aki új platformot tervez, annak mindenképpen megéri. Jó lett, a tesztet pedig köszönjük! :C

Amúgy ma már az X-bit is kitette a tesztjét

[ Szerkesztve ]

(#9) crz


crz
csendes tag

Hát nem tudom. Szép és jó. Lesz. Köszönet a tesztért, úgy hiszem még várhatok egy keveset az i-platform váltással. ;)

http://swtor.hu

(#10) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Lehet, csak én látom így, de egyenlőre úgy tűnik ez az a generáció, amit simán ki lehet hagyni...

Köcce a tesztet!

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#11) Konflikt


Konflikt
addikt

ez aztan alapos teszt lett fLeSs. remek munka.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#12) LackoMester


LackoMester
addikt

köszi a tesztet már nagyon vártam-vártuk..kicsit megnyugodtam a q9450 igy 3GHz körül még mindig elmegy
hát a tesztekböl kiderül egy i870 érdemes lenne beruházni,csak hát az ára..de ha azt vesszük,h.tavaly májusban majd 80 rugóért vettem a q9450-t akkor rendben van :K Jövöre nindenképp váltok de mire :F azt nemtudom talán i9xx
a i750 sem kutya,leszámitva VT ami hiányzik-már akinek... :U
a tuning képességek mind 2 procinál jónak mondható :K

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#13) #65675776


#65675776
törölt tag

Azért a Phenomos rendszer most is megkapta a 30W-os Asus büntetést...

(#14) YencYke


YencYke
tag

Azért ne felejtsük el, hogy létezik egy 860-as is ami fele annyiba kerül mint a 870-es.

"Soha ne tartsd vissza a szellentést, mert végigfut a gerinceden, be az agyadba, és innen jönnek a szar ötletek."

(#15) bacsis


bacsis
Közösségépítő

akkor marad továbbra is a core2-s rendszer, egy quad 4Ghz-en egy X38/X48as lappal játékra még inkább alkalmas, mint egy ilyen i5/i7...

(#16) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Jot alkottak intelek megint :U

...

(#17) Yutani válasza #65675776 (#13) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ha a 6400+ Athlon X2 is abban az Asus lapban volt tesztelve, akkor annyira nem torz az eredmény, mert nekem is F3 steppinges a 4600+ procim, és CNQ-val PFC-s táppal mérek olyan 85W körüli fogyasztást HD 3870 (Powerplay működik!) és két vinyó mellett.

#tarcsad

(#18) semetka


semetka
őstag

Nagyon alapos teszt.
Köszi.
Szegény e8400 mit szólna hozzá ha leváltanám? :(

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#19) Chalez


Chalez
őstag

No akkor én megnyugodtam, hogy a meglévő komponensekhez 48k-ért vásárolt Q9550-em még egy jó darabig elég lesz mindenre, főleg ha megrántom 4Ghz-re... :R

Amúgy köszi a tesztet, gyorsak voltatok! :R

(#20) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Intel megint hozta a kötelező minőséget! :C

A tesztért meg köszi! :R

(#21) nkmedve


nkmedve
őstag

i5-től többet vártam volna. Hozza egy Core 2 Quad vagy Phenom II teljesitményét, alig többet. Ezért nem tudom kinek fogja megérni foglalatot cserélni.
S kérdés, hogy akkor az i3 hogy fog teljesiteni?

(#22) juliabrilke válasza nkmedve (#21) üzenetére


juliabrilke
addikt

Az Intelnek természetesen! :D

(#23) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Kíváncsi vagyok, hogy az intel a VT-d kihagyásával alárúg-e a Microsoftnak...

https://www.coreinfinity.tech

(#24) fLeSs válasza deicide (#5) üzenetére


fLeSs
nagyúr

azért nem lehet átemelni, mert azokat a procikat még más játékokkal, más beállításokban teszteltük.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#25) fLeSs


fLeSs
nagyúr

a fogyasztásokat holnap újramérem, az üresjárati értékek nekem is magasnak tűnnek.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#26) max-pain


max-pain
senior tag

Core i7-860 nem most jelenik meg? Vagy csak az Intel nem adott ilyen procit tesztelesre senkinek? Mert egy ilyen tesztet se latok a neten...

(#27) YencYke válasza fLeSs (#25) üzenetére


YencYke
tag

Anandtech-nél 80W körül fogyasztott.

Gigabyte lapot kellet volna használni. :)

[ Szerkesztve ]

"Soha ne tartsd vissza a szellentést, mert végigfut a gerinceden, be az agyadba, és innen jönnek a szar ötletek."

(#28) YencYke válasza max-pain (#26) üzenetére


YencYke
tag

Bocs, de józan paraszti ésszel kilehet számolni, hogy ha 130Hz lassabb mint a 870, akkor, hogy teljesít.

"Soha ne tartsd vissza a szellentést, mert végigfut a gerinceden, be az agyadba, és innen jönnek a szar ötletek."

(#29) CHIPman


CHIPman
nagyúr

750 4,1GHz 1.32V-on? :Y Kis +fesszel akár még stabil is lehet. Így azért lenyomja a 955BE-t(max órajelen) talán. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#30) tome.jr


tome.jr
addikt

Ígéretes tuningpotenciál szempontjából. Komolyabb hűtéssel meg valami tuninglappal párosítva 4500 Mhz fölé is tornázható lesz szerintem. Bár lehet érdemesebb lesz kivárni belőle az új steppinget.

Egy javaslat: a teszt programok közé bekerülhetne a 3D Mark Vantage is. :K

[ Szerkesztve ]

(#31) fLeSs válasza tome.jr (#30) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a MUX-120 szted nem elég komoly? :DDD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#32) 5h4rK


5h4rK
tag

Lehet, hogy csak en vagyok maradi, de egyszeruen nem ertem mire kene egy ilyen proci. "Ha jatekra vazze" - ez nem valasz. Szerintem egy ilyen procit egyszeruen nem tudsz kihasznalni. Nem tok mind1, hogy 75 fps vagy 175fps? Attol nem lesz nagyobb a ... Nagyon keves embernek van tenyleg szuksege ekkora nagy szamitasi kapacitasra. En meg mindig P4-et hasznalok es tokeletesen eleg - nem vagyok gamer. Mind1

(#33) deicide válasza fLeSs (#24) üzenetére


deicide
veterán

Értem, azt hittem a kétmagosok is együtt tesztelődtek a mostani procikkal, de akkor ezekszerint nem volt éppen a közelben E8x00-etek...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#34) tome.jr válasza fLeSs (#31) üzenetére


tome.jr
addikt

Komolyabb alatt vizet értettem. 4500 Mhz fölött általában a léghűtés már kevés szokott lenni.

(#35) TomLion válasza fLeSs (#25) üzenetére


TomLion
tag

Rémekül megírt, átfogó képet nyújtó teszt lett, gratula! :R
Bekapcsolt Turbo Boostal teszteltetek? Vagy le van írva, csak elkerülte a figyelmemet?
Stock hűtővel sem melegedtek számottevően a procik? A Bloomfield boxos hűtése, főleg C0-hoz vicc, sőt, vérlázító egy min 65k-s procihoz...
Az Intel piaci taktikája továbbra sem szimpatikus, de sajnos megtehetik, amíg a konkurencia nem nő fel teljesítményben is a Ci7-hez.
Viszont a mainstream szegmensben ezzel kis lélegzethez juthat az AMD (szinte mintha az Intel szándékosan csinálná), senki ne számítson hirtelen olcsó C2Q procikra, a kivezetés gyors lesz, és egyenlőre nem lesznek árcsökkentések.

A lapbemutato nagyon korrektre sikerult, tetszetős ez az MSI deszka, klassz innovációkkal, látszik, hogy a gyártó nagyon igyekszik, de hogy semmi ne sikerüljön elsőre nekik :DDD

[ Szerkesztve ]

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#36) Beaver válasza 5h4rK (#32) üzenetére


Beaver
csendes tag

Most még mind1...

860-t én is hiányoltam a tesztből, én kiváltképp rá lennék kiváncsi, bár valóban ahogy valaki már említette, szorosan ott lohol a 870 nyakában: [link] Ahogy olvastam ők sem kaptak 860 verziót tesztelni, csak egy 870-est levettek 860as órajelre.

[ Szerkesztve ]

(#37) fLeSs válasza Beaver (#36) üzenetére


fLeSs
nagyúr

mi sem kaptunk 860-ast, már annak is örültünk, hogy 750-es jött, mert először azt hittem, hogy csak 870 lesz, az meg nem különösebben érdekel, érdekli az olvasókat, mert rohadt drága.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#38) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Az első oldalon olyan érzésem volt, mintha az intel állt volna elő a spanyol viasz ötletével, amikor azt olvastam, hogy moduláris tervezésű a Nehalem. Mintha eddig nem hallott volna senki arról, hogy kevesebb cache (csúcshoz képest), valamint technológia kivétele egy adott szériából...

Hát hogy is mondjam: Baromi nagy újdonság ez a tervezésben.

A konklúzióban meg lényegében az olvasható, hogy ami drágább az jobb. Csak kb. 1 oldalban :)

A többi résszel nem volt gondom (leszámítva, hogy ismét szerepelt a Phenom II a frankó ASUS lapban), bár legalább már alá oda volt írva, hogy csak azért fogyaszt többet, mert ASUS van alatta. Na, ez már valami eredmény. Kár, hogy a grafikonon erre semmilyen utalás nincs, úgyhogy az egyszeri ember persze azt hiszi, ami azon van. Gondolom újramérve sem lesz, úgyhogy a későbbi tesztekben is biztos így fog szerepelni... :(

A teszteredmények alapján tényleg jóra sikerültek az újak, mondjuk ez a PCI-E vezérlős dolog rendkívül "szimpatikus". Na meg a többi is, úgyhogy maradok a kaptafánál :)

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#39) Fáraó


Fáraó
őstag

Nehalem sok sikert hoz az Intelnek. Jó teszt! :R

Érdekes, hogy a Q9450 sokszor megelőzi a Q9550-t. Egészes szorzó miatt? :F

VIGYORRRGAZMUS.....

(#40) TomLion


TomLion
tag

Aki 150k -ért vesz egy 870-et, az meg is érdemli..
Komolyan, ezzel a 2x8 sávval.. :W
Még a Tetszett minősítés is túlzó, még ha tetszett is a teljesítménye, fogyasztása, de nem új, van gyorsabb, olcsóbb..

[ Szerkesztve ]

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#41) fLeSs válasza TomBoy1986 (#38) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a 955-ös procit az amd visszakérte, ezért nem tudjuk újramérni a fogyasztását.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#42) LackoMester


LackoMester
addikt

(12) i 860-ra gondoltam :K nem a 870-re :N

Fáraó-mert a q9450 egy nagyon jó cucc még mindig:K

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#43) Paul119


Paul119
addikt

Ugy érzem maradok még a jó öreg e8400 esem mellett, amúgy tetszetős teszt :R

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#44) Móci válasza bacsis (#15) üzenetére


Móci
addikt

Én is így gondolom, nézek valami jó árú Qxxxx procit, s le van tudva a gond a gépfejlesztésről egy jó darabig.
Újonnan még talán elgondolkodnék benne, bár inkább egy négy magos Phenom II.
A tesztért köszönet, kíváncsi voltam azért az i5-re, de hasra esni nem kellett. :)

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#45) Champipi


Champipi
senior tag

DDR3 még nem olcsó. Még bikaszott drága. Midnenhol arról cikkeznek, hogy - jujj! - mindjárt átfordul a DDR3 és a DDR2 árhelyzete, de nagy fenét!

Még sok idő kell, hogy lemenjen a DDR3 ára a DDR2 szintjére. És ha le is ment, akkor is még kérdés, hogy lesz-e olyan olcsó alaplap, ami támogatja a 6-8 GB DDR3-at.

Szóval én még simán Core2Duo-s procit vennék 8 GB DDR2 társaságában (munka miatt kell pár virtuális gépet futtatnom).

Ez az az új procik, nem igazán relevánsak még az átlag embernek szerintem, hisz egy AMD 4870 videókártya és egy Intel E5200 proci, 4 GB DDR2 társaságában gyakorlatilag mindent visz manapság a játékok terén egy 22" mainstream monitoron. Akkor meg miért kéne egy Hz-el is gyorsabb cucc? i5 és i7: kuka! ;]

[ Szerkesztve ]

(#46) D4rkAv3ng3r


D4rkAv3ng3r
senior tag

"Végül 4010 MHz-ig jutottunk, 4100 MHz-en már nem volt stabil a gép. A 37%-os túlhajtás nem mondható rossznak, de a D0 steppinges Core i7-975 EE-vel való megismerkedés után ennél picit többet vártunk..."
Jó vicc. :DD Kinek ne lenne elég az a 4010 MHz. :U
Egyébként a 16x-os mód hiánya CF-ben nem érdekelne, mert egyerős kártya mindig jobb választás szerintem mint 2 VGA.

A tuning eredmények számomra ízelítők csak, mert holnap jön a teszt HOC-on Gigabyte P55-UD6-tal. ;] Elég nagy a valószínűsége, hogy megveri az MSI eredményei. :K

[ Szerkesztve ]

(#47) Geönczy


Geönczy
aktív tag

Grat a teszthez.
Most sem hátul kullogtatok!
A kis 750-es komoly falat lett.

(#48) D4rkAv3ng3r válasza 5h4rK (#32) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

Próbálnál konvrtálni egy 1080p-s videót át pl. mkv Blueray-re a jelenlegi meg egy ilyen CPU-val. :U És igen játékra is jól fog jönni, mert az újabb játékok kezelik majd a 4 magot, és a teszeben megemlíthették volna, hogy a jelenlegi VGA-khoz túl erős de mi lesz az ATI 5850/5870-hez? :U

Egyébként nézve a tesztet az Intel Desktop Board P55 Express is elverte az MSI-t tuningban. ;]

[ Szerkesztve ]

(#49) Varoz válasza bacsis (#15) üzenetére


Varoz
őstag

Na meg valami frankó hűtés(paszta helyett lekvárral) vagy mindjárt a porszívó. :))

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#50) D4rkAv3ng3r válasza Varoz (#49) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

Vagy Zanussi hűtő? :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.