Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mad823


mad823
őstag

Na most nem lennék a Samsung marketingesei helyében. :D

(#2) #72042496 válasza mad823 (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ugyan, a pénznek nincs szaga. Mobilpiacon is ment ez, amikor az Apple-t pécézték ki a jack dugó, majd később a notch miatt.

(#3) ultrasound


ultrasound
tag

Most mi lesz a Samsung által beharangozott fejlesztéseivel, mennek a kukába?

(#4) #72042496 válasza ultrasound (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

Semmi nem megy a kukába, legalábbis eddig nem volt szó ilyenről. Halad tovább a QD-OLED, a QNED és a mini LED is a maga útján.

[ Szerkesztve ]

(#5) rainman72 válasza #72042496 (#4) üzenetére


rainman72
nagyúr

Szegény ember bemegy az MM-ba lök egy hátast ha meglátja ezt a sok kimondhatatlan nevet :D :D

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#6) #72042496 válasza rainman72 (#5) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az odébb lesz, mire ezek a Media Marktig jutnak, ha egyáltalán eljut mindegyik. :) Mondanám, hogy a marketing úgyis közérthetőbb nevekkel nyomatja majd őket, csak eddig épp az ellenkezője látszott. :D

A QD-OLED már közeli, az eddig QD-Display néven ment a Samsung anyagaiban. De ez csak a technológia, nem egy konkrét tévé.

[ Szerkesztve ]

(#7) ROBOTER válasza ultrasound (#3) üzenetére


ROBOTER
addikt

Szerintem arról van szó, hogy a QD-OLED előállítása egyelőre jóval drágább + csak nagyobb panelek gyárthatók UHD-ben, és nagyon hülyén venné ki magát a termékkínálat, ha náluk $4000 alatt csak LCD lenne, felette meg be-belépne a QD-OLED, miközben a konkurenseknél $1500-ért már van OLED.

Egyébként a fejlesztés nem csak beharangozott, a SONY és a DELL (Alianware) kész terméket mutatott Samsung QD-OLED panelre építve.

[ Szerkesztve ]

(#8) mad823 válasza ROBOTER (#7) üzenetére


mad823
őstag

Lehet, viszont szerintem 55"-ról lefelé már biztosan nem, csak felfelé fogják méretben skálázni a gyártást. Oké, a monitor más tészta, de tévében már most is 65" a legkelendőbb. Az ár pedig másodlagos, nem hinném, hogy ne tudnák az utolsó darabig is eladni - amennyiben tényleg jobb, mint a WOLED. Márpedig esélyes. Főleg, ha lesz benne DV is... :DDD

(#9) JKJ420 válasza mad823 (#8) üzenetére


JKJ420
tag

Első körben 65 lesz a legnagyobb képméret QD-OLED-ben.

(#10) .LnB válasza mad823 (#1) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

QLED - OLED tök mindegy, Samsung-ot fog venni, nekik az számít.

Nagyon meglepődtem múltkor, amikor láttam, hogy a piac majdnem felét uralja a Samsung. Azt hittem jóval kiélezettebb a verseny közte és az LG között.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#11) Pro Koryak válasza mad823 (#8) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Döglődő országokban mint pl. Mo., tuti nem fogják venni, mivel krva drága lesz a qd-oled, 55" = ~6000$

(#12) Busterftw válasza #72042496 (#6) üzenetére


Busterftw
veterán

Linusek eloben megnezhettek mar, szerintuk jobb mint az "oled".

(#13) #72042496 válasza Busterftw (#12) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azt mások is megnézték, viszont QD-OLED-re épülő épülő terméket még nem jelentett be egyelőre a Samsung, és nincs infó, hogy milyen brand alatt jönnek majd ezek.

Két Sony tévéről és egy Alienware monitorról tudni eddig. Hacsak nincs új hír, mert a CES óta nem néztem ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#14) Duree


Duree
veterán

A saját fejlesztésű panelt nem sikerült gyártásba rakni (sok sebből vérzik) ahogy gondolom és az Lg panel lesz a vészmegoldás.

duree54

(#15) TeeJay válasza Duree (#14) üzenetére


TeeJay
félisten

Lehet rosszul tudom de az LG nem védette le a WOLED technológiát? Így más nem gyárthat az AMOLED-en a kék subpixelt meg még semmi féle trükközéssel nem tudták megoldani hogy elég sokáig bírja degradáció nélkül. Ezért is offolták ki TV-ben az AMOLED-et és LG féle WOLED+ RGB színszűrős panelt épít mindenki a TV-be

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#16) zooly


zooly
aktív tag

Jelenleg is vannak LG IPS paneles Samsung TV-k, nincs itt semmi meglepo.

https://www.ratingraph.com/

(#17) ROBOTER válasza TeeJay (#15) üzenetére


ROBOTER
addikt

"Lehet rosszul tudom de az LG nem védette le a WOLED technológiát? "

A Kodak technológiáját vásárolta fel 2009-ben, a szabadalmak közös kézben vannak, amit a Kodaq nem használ gyártásra.

Bocs, de a negyedét nem értem a szöveg folytatásának.

(#18) Duree válasza TeeJay (#15) üzenetére


Duree
veterán

De szabadalom védi az Lg megoldását.

duree54

(#19) Partz válasza TeeJay (#15) üzenetére


Partz
senior tag

"Így más nem gyárthat az AMOLED-en a kék subpixelt meg még semmi féle trükközéssel nem tudták megoldani hogy elég sokáig bírja degradáció nélkül."

Bocsánat csak nem bírok emellett elmenni szó nélkül, mert nagyon sok sebből vérzik amit leírtál, ha már szakmai fórumon vagyunk.
Ez az "amoled" egy olyan kifejezés, hogy például az Lg is amoled paneleket gyárt. De ennyi erővel hívhatnám tft panelnek, mert ez is igaz rájuk.
Sőt teszem azt a Samsung új qd-oled kijelzője is amoled amellett, hogy tft is és kék oled-en alapul az egész technológia, na bumm. Itt megjegyzem az Lg woled paneljének az alapját is részben kék oled képzi.


Egy egyszerűsített ábra a jelenleg tv-kben használt technológiákról. Balra az Lg woled panelje, jobbra a Samsung új qd-oled megoldása.

Már koránt sem a kék degradációja miatt nincsenek ilyen tv-k hanem, mert baromi költséges (nagy selejt aránnyal jár) vákuum-gőzöléssel nagyméretű paneleket gyártani rgb al-pixelekkel.

Jövőre ez változhat, mert a TCL nyomtatásos módon készül költséghatékonyan, ilyen rgb oled paneleket gyártani és már lehet három résztvevős lesz a verseny.

Duree

"A saját fejlesztésű panelt nem sikerült gyártásba rakni (sok sebből vérzik) ahogy gondolom és az Lg panel lesz a vészmegoldás."

Hát ez sem igaz. Qd-oled minden tekintetben egy fejlettebb, jobb technológia, mint a jelenlegi woled megoldások. Egyetlen bökkenő a gyártásban van, jelenleg költségesebb ezeknek a paneleknek a gyártása mind a mellett, hogy volumenében sem tudják kiszolgálni a piacot. Ez a prózai oka az egésznek. Évek mire odáig fejlesztik a gyártósorokat, ahol az LGD jelenleg tart.

[ Szerkesztve ]

(#20) TeeJay válasza Partz (#19) üzenetére


TeeJay
félisten

Erre gondoltam amúgy :R
Nyomtatásos RGB OLED? Wow. És az is pentile mátrixos lesz? Tehát a kék subpixel 3x akkora mint a zöld és a piros 2x akkora mint a zöld? Kíváncsi vagyok mit tud majd

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#21) salapp


salapp
addikt

Tök jó, csinálják. Úgysem vesz már ép elméjű/általuk megszívatott fogyasztó tőlük semmi drága műszaki cikket, de remélhetőleg legalább ezzel is hozzájárulnak az árversenyhez, jobb árakhoz a megmaradt egy-két normálisabb gyártó esetében.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#22) Partz válasza TeeJay (#20) üzenetére


Partz
senior tag

Erről pontos technikai részleteket még nem közölt a TCL, de a JOLED-et is bevonták a fejlesztésbe, akik jelenleg is gyártanak rgb oled monitorokba paneleket. Kizártnak tartom a pentile mátrixot, mivel az uhd (4k, 8k) tv szabványban előírás a négyzetes pixel elrendezés.

Ettől függetlenül a kék sub-pixel lehet nagyobb a többinél. Sokan elfelejtik a Samsungnak 2013-ban volt rgb oled tv-je a KN55S9C (bár az Eu-ba ezt a modellt végül nem hozták be), ott ezt az elrendezést alkalmazták.

De az Lg woled paneljeiben is eltérő méretűek az egyes sub-pixelek.

[ Szerkesztve ]

(#23) TeeJay válasza Partz (#22) üzenetére


TeeJay
félisten

Rtings szokta kifotózni a WOLED pixeleket
Itt a kék azonos méretű annyi hogy van fehér is és a 4 egyidőben nem világít soha

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#24) Duree válasza Partz (#19) üzenetére


Duree
veterán

Alaposan vitatkoznék veled, mert hiába jobb esetleg a Samsung megoldása igencsak nagy gyártási nehézségbe ütköznek, ha lesz belőle piacképes termék nagyságrendekkel drágább lesz az Lg panelnél és nem biztos , hogy jobb lesz.

duree54

(#25) Partz válasza Duree (#24) üzenetére


Partz
senior tag

Biztos, hogy jobb lesz, ezt a panel paramétereiből azért lehet látni. A gyártás viszont jelenleg költséges, hogy lesz-e piaca az sok mindenen múlik.
Az viszont tény, hogy a Samsung nem állna meg itt. Ez egy köztes lépés a Qned technológia felé, amit tavaly szabadalmaztattak.

(#26) Duree válasza Partz (#25) üzenetére


Duree
veterán

Azt mondom legyen igazad, mert jót tenne a piacnak egy egészséges árverseny.

duree54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.