Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zzola


zzola
félisten

Ezekben a chip hiányos ínységes időkben ki fog nekik SOC-t gyártani?

(#2) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Helyes, jöjjön csak.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#3) Youri válasza zzola (#1) üzenetére


Youri
veterán

Mivel az NV leállítja az X1 gyártását, valami kelleni fog amúgy is

RTX ON

(#4) gliskard válasza Youri (#3) üzenetére


gliskard
senior tag

tudomásom szerint csak a fejlesztéssel álltak le.

persze a következő generáció vagy fél generáció szempontjából kell egy új SoC amiben elég combos a gpu (pl. az új Exynos a Radeon GPU-val)

(#5) Duree


Duree
veterán

Vajon a hardver is változni fog?

duree54

(#6) Youri válasza gliskard (#4) üzenetére


Youri
veterán

gyártást olvastam mindenhol, persze egyik sem nv press release volt. Meg nem igazán tudom mit fejlesztenének a 6 éves cuccon

RTX ON

(#7) gliskard válasza Youri (#6) üzenetére


gliskard
senior tag

bocs, neked van igazad. leáll a Mariko gyártása, csak éppen a Nintendo leadhat/leadhatott egy tetszőleges rendelést (mert azt ki is kell fizetnie)

(#8) gliskard válasza Duree (#5) üzenetére


gliskard
senior tag

"Vajon a hardver is változni fog?" – mit értesz ezen?
ha a switch koncepció marad és szeretnének visszafelé kompatibilitást, akkor túl nagy mozgás terük nincs – arm alapokon kell(ene) maradni és kell egy combos gpu ami teljesítményben/fogyasztásban elég többlettel rendelkezik a Tegra X1 Mariko-hoz képest főleg gpu szinten. Ez alapján a Samsung Radeon-nal megtoldott Exynos SoC-ja kézenfekvő lenne (AMD-nek elég jó driver-e és van kiforrott Vulkan támogatása + van egy komplett csapata a konzol termékek támogatására)

(#9) b. válasza gliskard (#8) üzenetére


b.
félisten

Állítólag ez lesz az új Nvidiatol pletykát Ada Lovelace. Nem váltanak AMD re, szerencsére.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#10) gliskard válasza b. (#9) üzenetére


gliskard
senior tag

Az Ampere-Next GPU (Ada Lovelace) az Atlan ScO-val jön valamikor 2025-ben, de ez az SoC is már erősen az IA-ra és az önvezető autókra targetál mint a Xavier és az Orin.
Xavier nem lenne túl nagy ugrás, Orin viszont már magasabb fogyasztási kategória és valószínűleg az Atlan is az lesz.
Kíváncsi vagyok...

(#11) b. válasza gliskard (#10) üzenetére


b.
félisten

ez az infó honnan van hogy 2025 ben jön? mert GTC-n nem volt róla szó és az utolsó pletyka ez róla: [link]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#12) gliskard válasza b. (#11) üzenetére


gliskard
senior tag

2020 Q1-ben volt egy autóipari hír és ott 2024-2025-öt datáltak. Viszont most az nvidia oldalán már azt írják, hogy a 2025-ös autó modelleket célozzák meg. Bár ez sok mindent jelenthet, mert az autó gyárak tudnak fejleszteni a konkrét SoC nélkül.

(#13) b. válasza gliskard (#12) üzenetére


b.
félisten

Az Atlan- SOC ot tudom, néztem a GTC-t én erre gondolta, hogy ez honnan van :

"Az Ampere-Next GPU (Ada Lovelace) az Atlan ScO-val jön valamikor 2025-ben"

mert 2025 ig/ ben elméletileg még 2 GPU család jön és az már biztos nem next gen ampere lesz. A lovelace a pletykák szerint a Tegra utódja lesz és a Nintendo pro- ban debütál.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#14) gliskard válasza b. (#13) üzenetére


gliskard
senior tag

anno az egyik reddit-es megosztásban volt pár slide, aztán a wiki oldalra is azok kerültek fel.
reddit-es slide-on emlékeim szerint volt egy 55-65W-os keret is az Atlan mellett.

ezek főleg a Drive vonalra vonatkoznak, elvileg a Switch már a Jetson termék vonalba tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#15) b. válasza gliskard (#14) üzenetére


b.
félisten

jah látom kérdőjellel. Akkor igazából mindkét verzió lehetséges, hogy az Ada egy konzol GPu ( sOC?) lesz és előbb debütál . is.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#16) gliskard válasza b. (#15) üzenetére


gliskard
senior tag

Nem tartom valószínűnek, dedikált termékvonal fenntartását a konzol(ok)nak, mert egyetlen ügyféllel nem lesz profitábilis. Viszont az energiatakarékosabb Jetson vonal elég közel van ehhez, valószínűleg ebből lesz a 'Switch Pro' SoC-je is.

(#17) b. válasza gliskard (#16) üzenetére


b.
félisten

lassan 50 milliót elér a switch, ami azért elég jóvá teszi egy ARM alkapú SOCal, plusz várható új SHield is talán. meglátjuk.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#18) Youri válasza b. (#17) üzenetére


Youri
veterán

85 milliónál járnak

RTX ON

(#19) b. válasza Youri (#18) üzenetére


b.
félisten

Már rájöttem később, hogy 100 milliót kellett volna írnom :DDD
Nem követtem mostanában. :R

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.