Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zanik


Zanik
addikt

Csak azon múlik, hogy elég erős vasat raknak alá. Jó a WebOS, de ha gyenge lesz alatta a cucc, és akad, akkor senkinek nem fog kelleni.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#2) Pingüino


Pingüino
senior tag

Pedig a legjobb rendszer szerintem. A nagyobb cégek is kaphatnának utána.

(#3) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Ez nekünk jó hír. Magic Remote is lesz vele?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#4) vlevi válasza Zanik (#1) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ez mindegyik okos tv rendszerre igaz.
Utáltam az androidot Sony xe85 TV-n, mert kevés volt alá a hardver.
Xh90-ben már újabb mediatek proci, és kicsit több RAM van, ezért már nincs vele gond.

(#5) biscuit


biscuit
aktív tag

Azért azt gyorsan hozzátenném, mint LG tv tulaj, hogy amit ők nyújtanak, az is bőven kevés ahhoz, hogy "használhatónak" lehessen nevezni a rendszerüket. Összevissza akad, rohadt lassú már a menüje is, igaz, amint elindítok egy alkalmazást, az többé-kevésbé működik, de engem nem győzött meg arról, hogy minden nap használjam (pedig csak a yt meg a twitch appokrol volt nálam szó). 55ös bx oledről van szó...

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#6) csendes válasza biscuit (#5) üzenetére


csendes
őstag

Arról nem is beszélve, hogy a Youtube alkalmazásban nincs billentyűzet támogatás, viszont a menüben van kereső alkalmazás, ahol meg van, és onnan ha kiválasztok valamit, akkor elindítja a youtube-ot a keresési találattal... :F

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#7) biscuit válasza csendes (#6) üzenetére


biscuit
aktív tag

Addig el sem jutottam... (mármint a különböző perifériák hozzáadásáig) Persze hirdeti, hogy töltsem le az LG appot és akkor nekem milyen jó lesz, mert kitárul előttem a tv világa, aztán aszondja, hogy ugyan csináljak már egy fiókot (ekkor egyszerre több kérdés merült fel a készítők édesanyjának hogyléte felől), mert anélkül biza nem fogom tudni kezelni (egy xiaomi telefonról beszélünk amiben ugye van IR is, szóval ha nagyon akarom, tudom enélkül is kezelgetni)! De hálistennek egy feature ami nagyon elnyerte a tetszésem, az pedig a korábban említett magic remote. Ez nagyban megkönnyíti a használatát (legalábbis amíg bekapcsolom és rányomok a hdmi bemenetre, ha nem épp azon lenne defaultban). :)

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#8) LurkerSheik


LurkerSheik
senior tag

Kicsit csökkenne a fregmentáció annyiféle okosrendszer van piacon, bár
Samsung Tizenjének jobban örülnék.

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#9) #72042496


#72042496
törölt tag

A tévépiac ~70%-át lefedő nagyokat ez nem érinti, tényleg a kis gyártóknak lehet alternatíva. Az újabb B&O tévék eddig is webOS-t futtattak egyébként, teljesen nem új a dolog.

Sokan szeretik a webOS-t, én inkább csak megszoktam. A légegér és a dizájn se tetszik, az utóbbi legalább megújul idén a 6.0-ban.

[ Szerkesztve ]

(#10) Piftuka válasza Zanik (#1) üzenetére


Piftuka
veterán

Így igaz. Természetesen az Android operációs rendszerre vonatkozóan is. (Sőt, arra hatványozottan. :) )

"Aquila non captat muscas."

(#11) Piftuka válasza biscuit (#5) üzenetére


Piftuka
veterán

Sajnálatos, hogy így jártál, de erről nem az OS tehet, hanem maga a hardver!

Persze az is az LG sara... Nem kellene erőltetnie ezeket a "Tesco gazdaságos OLED tévéket".

És még van lejjebb, mert idén jön a már minden szempontból nézve is, deklaráltan "budget" OLED tévéjük... Elképzelni sem tudom, hogy mit vár attól bárki.

A szomorú, hogy kihasználják az árérzékeny piacokat az ilyen termékekkel. Lám, nálunk is nagy kereslet van ezekre. Aki csak addig lát a tévék világában, hogy "tökéletes fekete + végtelen kontraszt", azt könnyű is megfogni ezekkel.

Csak arról nem szól a fáma, hogy mennyi mindent "veszít a VÁM-on" a felhasználó, amikor ilyen tévét választ.

A WebOS viszont "en bloc" a legfelhasználóbarátabb OS, ami a piacon fellelhető.

(Érdekes konkurencia volna számára, ha végre ide is eljutnának a TCL Roku platformmal ellátott készülékei is!)

Én szívesen látnám SONY tévékben is a WebOS-t! :)

"Aquila non captat muscas."

(#12) Pingüino válasza Piftuka (#11) üzenetére


Pingüino
senior tag

Azért is fura a története, mert nekem sima LCD-s LG-m van, és akadásmentes rajta minden. Fura lenne, ha erősebb vas lenne benne, mint egy OLED árszintűben.

[ Szerkesztve ]

(#13) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Tegyük hozzá, hogy nem a legfrissebbet lehet licenszelni, hanem egy előző rendszert.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14) Solten


Solten
addikt

Nagyjabol "teszkos-polcos" markanevek, de legalabb lesz egy szuper rendszer hozzajuk.

Saor Alba

(#15) biscuit válasza Pingüino (#12) üzenetére


biscuit
aktív tag

Pedig hiddel... természetesen jött hozzá szoftverfrissítés is fel is raktam azon nyomban. Lehet itt hibáztam?!?! :)

#11Piftuka: annyira nem bánom a dolgot, mert gyak. másodlagos monitornak vettem, filmezésre, arra pedig tökéletesen megfelel! Az idő persze eldönti mennyire volt jó befektetés de egyelőre nem panaszkodom! :)

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#16) Pingüino válasza biscuit (#15) üzenetére


Pingüino
senior tag

Nem mondtam, hogy nem hiszem el, te láttad, hogy mit tapasztaltál. :)
Csak furcsállom. Lehet, valami különös oknál fogva tényleg erősebb vas van az enyémben. De lehet valami hiba is. Ki tudja?!

(#17) biscuit válasza Pingüino (#16) üzenetére


biscuit
aktív tag

Kitudja?!? :)

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#18) ClioRS válasza biscuit (#5) üzenetére


ClioRS
őstag

Nemrég vettünk 65-ös BX-et, teljesen jó a sebesség. Szóval lehet tényleg a tiédnek van valami baja.

(#19) sakal83 válasza Pingüino (#12) üzenetére


sakal83
addikt

Hogy finoman fogalmazzak nem fura hanem szubjektiv megitelesu a gyorsasag :N es igy terjed a negativ hir a szep uj vilagban. En speciel nem mondanam lassunak. Lassu az eg910v rendszere. :DDD

(#20) ChipKng


ChipKng
aktív tag

Samu-rol valtottam LG-re 2 nappal ezelott. Samu rendszere lassu, akazodik, a HBO GO vagy Netflix majd 1 percig mazsolazik. Valszeg a gyenge proci miatt, ja es ha minden igaz ez meg nem tizen alapu (UE486400). De ami miatt beragtam a Samura, hogy a firmware frissitesekkel funkciokat vettek ki a keszulekbol (es ez nem tizen fuggo). Ezert jott letre a fozott firmware (sammygo vagy mi a neve). Ezek utan eldontottem ugy, hogy Samu tobbet nem.
A CX-en a webOS pattog, gyorsan valaszol. A TV beuzemelese is intuitiv volt, nem kellett manual-hoz nyulnom. Remelem az LG nem lep Samu utjara es kezdi el lebutitani a TV-t a frissitesekkel.

2B OR NOT 2B that is FF

(#21) moleculez válasza LurkerSheik (#8) üzenetére


moleculez
veterán

Bizony :K Ez az app fejlesztéseknek is jót tenne. Nem mintha annyi appot használnék a TV-n, max az aktuális streaming appot.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#22) redwhite78


redwhite78
aktív tag

MagicRemote lesz hozzá akár külön megvéve?
Ha van esze valamelyik tescos gyártónak alárak normális vasat és használható panelt, mert azzal letarolja a piacot. De leginkább egy 100 Hz-es Sonyn látnék szívesen WebOS-t.

never go full retard

(#23) Pingüino válasza sakal83 (#19) üzenetére


Pingüino
senior tag

Nálam egy 55UJ6307 van. Egy totál fapados LED TV. Sőt, elvileg ez mikor megjelent, még a 3.5-ös WebOS futott rajta, most meg 5.0. Szóval érkeznek szépen a frissítések, és nem lassította be egyik sem. Szép akadásmentesen fut minden.

(#24) biscuit válasza sakal83 (#19) üzenetére


biscuit
aktív tag

Sejtettem, hogy ide is betalál egy okostóni és megmondja, hogy dezinformálok, amikor az objektív tapasztalatomat írom le... de te csak tudd, jobban, hogy nálam mi a helyzet... :K

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#25) hunluki


hunluki
senior tag

Nekem betalált az LG féle WebOS. 4 TV-n is az van szerte a családban (samu és lg között ment a gondolkodás panel miatt, aztán ismerősök samu TV tapasztalatai alapján inkább LG lett).
Nekem bejön, igazából ami pörög rajta az a plex amit hibátlanul visz helyi hálón és neten át is, youtube app telóról/tabletről irányítva és spotify az egyiken amelyikhez egy elég combos soundbar van kötve.

Eddig full elégedett vagyok vele, mondjuk nem is várok sokat. Szépen frissülget a rendszer és az appok is, aztán majd ha nem frissül és használhatatlan lesz akkor kap valami filléres TV sticket ami tudja ugyenezeket.

(#26) #72042496 válasza hunluki (#25) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem C8-on épp a Plex az, ami a menüben rettenet lassú és nyűg használni. 4K film + felirat kifekteti, de a PGS felirat önmagában kifog rajta.
Shield TV-ről mindez olyan, mint a vaj. Synology 718+ a szerver.

(#27) ChipKng válasza #72042496 (#26) üzenetére


ChipKng
aktív tag

Plex az trukkos tema. Erdemes megnezni, hogy transcode-ol-e a felirat miatt vagy sem! Mert ha igen, az a szervert fekteti meg es nem kepes kiszolgalni. Teljesen hulye otlet szerintem hogy alapertelmezetten engedelyezve van a transzkodolas.

2B OR NOT 2B that is FF

(#28) hunluki válasza #72042496 (#26) üzenetére


hunluki
senior tag

Passz, nekem egy rpi4-ről megy 720/480p kontent róla, azok teljesen jók. Ha 720-ről transzkódolni kell (szutyok upload és család nézi máshol, 720p meg nem fér ki a csövön) akkor abból 1 stream fér bele, de egyébként nincs akadás, lokálba simán bírja, mondjuk esetek 99%-ában direct play.

Maga a TVs app nem a legsietősebb de does the job. Most arra hogy belökjem a filmet nekem mindegy hogy 5 vagy 15 másodpercet áldozok rá az életemből.

(#29) #72042496 válasza ChipKng (#27) üzenetére


#72042496
törölt tag

Biztos, hogy transzkódol, és hiába támogatja hardveresen a NAS (van hozzá Plex Passom is), ez így sok neki. Viszont az a kliens hibája, hogy ezeket transzkódoltatni akarja, ez jellemző probléma a tévés Plex-szel.

A menü lassúsága/akadozása pedig a gyenge SoC miatt van.

#28 hunluki
1080p-ig SRT felirattal itt sincs gond. Felirat nélkül a 4K is szépen megy.

[ Szerkesztve ]

(#30) Fall-N


Fall-N
veterán

Liszenszelhetik nyugodtan, ameddig gyenge lesz a vas addig csak akadozik majd. A bejelentkezett gyártók zöme nem prémium kategóriás.

Még mindig jobb egy külön box. Igaz ha valaki webOS-re vagy Tizenre izgul, annak nem jó, mert Androidos a boxok. Mondjuk én meg is vagyok elégedve vele, úgyhogy nem gond. Sajnos TV-n erőltetni az okos rendszereket fölösleges. Főleg ha elavul az OS és nem lesz rá több frissítés. Ez box esetén is fennáll az tény, de olcsóbb a cseréjük, minthogy valaki ezért vegyen új TV-t. Mert az lesz a reakció ha netán belassul.

[ Szerkesztve ]

(#31) moleculez válasza Fall-N (#30) üzenetére


moleculez
veterán

Nem értem a TV-k miért nem kapnak normális SoC-t?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#32) Fall-N válasza moleculez (#31) üzenetére


Fall-N
veterán

Én sem. Az árukba beleférne csak mint mindenen ezen is spórolnak. De azt sem értem az SoC gyártók miért nem tudnak egy Snapdragon 4-es 6-os és a 7-es szériával megegyező erősségű chipeket csinálni. Röhely, hogy egy két vagy több éves telefonban sokkal erősebb vas van. Azt sem értem miért nem csinál a Qualcomm TV-kbe és médiaboxokba való SoC-t. Egyedül a mobilos részt kellene kiszedni belőle és készen lenne egy egész család. Jelenleg van az Amlogic ami említésre méltó meg az nVidia bazi drágán a többi meg semmitérő. De az Amlogic sem acélos, hanem a szükséges elégséges szint. A TV-kbe meg megy az elavult MTK valami. Philips TV-mben is valami MediaTek van, ami baromi lassú lenne, de rá van kötve a Mi Box S, így a TV saját rendszerét nem használom, amúgy is elavult az Android rajta (5.0).

[ Szerkesztve ]

(#33) hunluki válasza moleculez (#31) üzenetére


hunluki
senior tag

Valószínűleg azért mert az autógyártók se siettek vele hogy izmos vas kerüljön az autókba. Szükséges minimumot tudja és kész. Bár most a tesla lehet picit felkavarta a port mert nagy a hype az autókba kerülő izmos teljesítmény miatt.

Amúgy szintén plusz tényező hogy a chipgyártók a nagyobb hasznot nézik és a telefonokba szánt cuccokon jóval nagyobb a haszonkulcs mint az autós/TV-s chipeken és ezért azt priorizálják. Így meg a maradék gyenge ami olcsón leesik abból jut minden másba. Nemrég volt egy cikk is valahol hogy az utógyártók szívnak mert nem kapnak elég chipet pont a fenti okokból.

[ Szerkesztve ]

(#34) csendes válasza moleculez (#31) üzenetére


csendes
őstag

Mert mindenen spórolnak, azért. Mármint értékelemzés alapján csak arra költenek, ami a szerintük a vevőnek fontos, amit bele lehet tenni a reklámba. Okostévék tulajdonosok nagy része szinte egyáltalán nem használja az "okos" funkciókat, tehát a SoC-nál annyi a lényeg, hogy a kép ne akadjon, illetve a képjavító algoritmusokhoz elég legyen.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#35) Fall-N válasza hunluki (#33) üzenetére


Fall-N
veterán

Igen ez érthető, de ha lennének izmosabb vasakkal boxok, akkor többen is vennék, mert simán alkalmassá válnak például játékra, ami most még nem nagyon megy. Költséghatékony konzol pótlék lehetne például. Sok Androidos játék elfutna, ami támogatja a kontrollert, de a gyenge vas miatt nem lehet feltelepíteni vagy ha engedi is, akkor nem fut valami fényesen. Mégha az átlagos 20-25 ezer Forint helyett a duplájába kerülne akkor is megérné simán.

(#36) hunluki válasza Fall-N (#35) üzenetére


hunluki
senior tag

Gondolom felmérték a piacot és úgy érzik hogy felesleges.
Akik droidos játékokkal játszanak és a "mobile gaming"-re vannak rápattanva akkor valószínűleg azt a telefonjukon/tabletjükön fogják csinálni és pontosan azért mert így ott játszanak vele ahol akarnak és nincsenek TV elé kötve.

Na meg ugye ismerősen cseng az OUYA név, annak se lett szép vége...

(#37) #72042496 válasza csendes (#34) üzenetére


#72042496
törölt tag

Gyakorlatilag streamdobozokat adnak el, ezek az alkalmazások (Netflix, Amazon, Hulu, Disney, stb.) pedig teljesen jól elfutnak a tévés rendszereken. A többi másodlagos a gyártóknak, és szerintem az emberek oroszlánrészének is.

Ezért nincs se erős SoC, se gigabites Ethernet, de újabban a DTS-t is kiveszik, streamhez ezek nem kellenek.

Számomra pl. ez egy ratyi helyzet, jobb híján megoldom majd erősítővel és külön médialejátszóval. A "majd" a hangsúlyos, mert nekem kéne a HDMI 2.1, amiből a mostani erősítőkben kevés van, de legalább a működésük is bugos.

[ Szerkesztve ]

(#38) moleculez válasza csendes (#34) üzenetére


moleculez
veterán

Ezt értem és megértem, csak fordítva ülnek a lovon: pont hogy bele lehetne tenni jobb vasat azt lehet marketingelni. Számomra tényleg annyi kell, hogy a streaming appok fussanak, nem tudom elképzelni, hogy bármi többet csináljak TV-n, pont azért, mert minden másra alkalmatlan, borzalmas "felhasználói élmény".
(2018-as LG WebOS amúgy).
(Igaz igényem sincs rá, mert akkor vennék egy AppleTV-t hozzá. :DDD )

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#39) Fall-N válasza moleculez (#38) üzenetére


Fall-N
veterán

Nekem is alapvetően streamingre kell a Box S így elég a teljesítmény. De lehet ha erősebb lenne a vas akkor játszana az ember rajta. Például a Stadia is futhatna rajta szépen és marketingelhetné a Google. Vagy CoD:M -et is játszanék rajta simán gamepaddel.

[ Szerkesztve ]

(#40) #72042496 válasza Fall-N (#39) üzenetére


#72042496
törölt tag

(#41) Bishop1 válasza moleculez (#38) üzenetére


Bishop1
tag

Egy tényleg tisztességes médialejátszó alsó hangon 70-80e. Lenne pityogás ha ezt a tv árába építenék. Tudom, jönnek majd a 10-20ért vettem mindenre is jót, de ne viccelj ünk már... Tisztességes hw minimum elvisz egy plex szervert.

(#42) #72042496 válasza Bishop1 (#41) üzenetére


#72042496
törölt tag

Őszintén szólva nekem gyakorlatilag mindegy, hogy 3-4%-kal drágábban veszem-e a tévét, márpedig az a 70-80 ezer forint csak ennyit jelent abban a kategóriában, amit nézegetek. De ott sincs erős SoC, GbE, újabban DTS passthrough se, négy HDMI 2.1 helyett némelyikre az idén is egy vagy kettő jut (az A90J-n a kettőből az egyik ráadásul az eARC port ha lehet hinni az AVS valamelyik kommentjének, még nem néztem utána).

Nyilván irreális lenne, hogy ezek mindegyikben bennlegyenek. De jó lenne pár olyan tévé is, amelyik ezekben is fullos.

Nem külön termékként, hanem tévébe integrálva, volumenben gyártva, egy nem új, hanem mostaniaknál erősebb rendszer nem lenne amúgy ennyivel drágább.

[ Szerkesztve ]

(#43) moleculez válasza Bishop1 (#41) üzenetére


moleculez
veterán

Igen ez nehéz ügy, mert akkor kifizettetik veled azt is amit sosem használsz.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#44) Fall-N válasza Bishop1 (#41) üzenetére


Fall-N
veterán

Nyilván egy médiabox a legális streamingre való vagy maximum Kodi + valami szürke kiegészítő. Ahogy szoktam javasolni ha valaki többre vágyik akkor építeni kell egy HTPC-t. Lehetőleg passzív hűtéssel, mert idegesítő a ventilátor(ok) hangja.

Pont most jött egy hír szembe, hogy lesz egy MTK SoC felső kategóriás TV-kbe, MT9638. Elég jónak tűnik.

TV-re egyelőre szintúgy elég ha elfut az HBO GO meg a Netflix, legalábbis nálunk. Külföldön meg a többi streaming.

[ Szerkesztve ]

(#45) csendes válasza Pingüino (#23) üzenetére


csendes
őstag

Ez most komoly? A firmware frissítés WeBOS 3.5 helyett 5.0 verziót rak fel? :F Nem is tűnt fel eddig. :Y Akkor még 20 évig jó is lesz a mostani TV :C

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.