Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Um-By-Key


Um-By-Key
tag

Hát nem semmi kis cuccos... :)) :)) :))

Innentől kezdve ha bármien feladott hirdetésemre jelentkezik valaki vagy helyszini próba vagy no gari!!!Skype Nick: gfnichu

(#2) Findzs


Findzs
addikt

a lényeg a winyo
tök mindegy milyen szoftvert meg csilivili kinézetü tartot adnak hozzá
megvesz az ember egy 2,5 winyot meg valami 2,5 házat külön és mindez negyedannyiba sem kerül mint ezek a márkás termékek

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#3) ngabor2 válasza Findzs (#2) üzenetére


ngabor2
nagyúr

... legfeljebb nem kapsz hozzá olyan terméktámogatást, neked kell szerelgetni, a hűtés nem biztos, hogy jól megoldott, és kívülről nem ugyan olyan. igen, drágább, mint külön venni. de ezek szerint nem te vagy a célközönség. meg nem is én.

(#4) Cs_Laci válasza ngabor2 (#3) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Magyar embernek általában rosszabb az órabére, mintsem 30 perc szerelgetést kiváltson + $50 befektetéssel...

(#5) Ste válasza ngabor2 (#3) üzenetére


Ste
addikt

noti vinyó esetében ezt hogy gondoltad: "a hűtés nem biztos, hogy jól megoldott"
egy olyan 2,5-es vinyótartót nem láttam, amin aktív hűtés lett volna. vagy van olyan 2,5-es alu kuckó, ami a többiél jobban/rosszabbul hűt?

a jelek szerint Usb látja el a táp szerepét e-sata csatlakoztatás esetében?

(#6) ngabor2 válasza Cs_Laci (#4) üzenetére


ngabor2
nagyúr

valszeg nem is csak a magyar piacra tervezték...

Ste: nem aktív hűtésre, hanem a vinyó és a burkolat közötti hőátadásra gondoltam. különös tekintettel az elektronika oldalára.

(#7) Ste válasza ngabor2 (#6) üzenetére


Ste
addikt

hmm
volt pár tokom, de nem vettem észre, hogy lenne közöttük valami különbség

milyeneket tapasztaltál eddig?

(#8) ngabor2 válasza Ste (#7) üzenetére


ngabor2
nagyúr

én semmilyet, mert nem volt. úgy látszik, ismét sikerült ismeretlen területre mennem, és jól mellényúlni. valszeg nektek van igazatok, nincs lényegi különbség a házilag összerakott és a készen kapható cucc között.

amúgy az árkülönbség akkor is megvan, ha az eSATA-t is belevesszük?

(#9) Rover623 válasza ngabor2 (#8) üzenetére


Rover623
félisten

Számold ki...;)
Alu, 2.5-es, USB2.0+eSATA ház
160GB-os SATA HDD bele
Ez így együtt 24.300+ÁFA...és nem jártam különösebben utána...:U
cca. 167USD
Hogy egy Plextor PH160US 200USD alatt nem lesz kapható, arra mérget vennék...:DDD

primus inter pares

(#10) Ste válasza Rover623 (#9) üzenetére


Ste
addikt

no de a felirat és a körítés! :D

(#11) Rover623 válasza Ste (#10) üzenetére


Rover623
félisten

Letojom...egy noname 3.5-est használok (USB2.0+IEEE1394)...és működik. Majd szitázok rá vmi elit nevet...:DDD
ODD-nél még vhol megértem az árkülönbséget egy Plextor esetén, mert ugye a hagyomány meg a megbízhatóság...no de egy ilyen cuccnál...:F
ODD esetén legalább ott a háziasított firmware...de itt...?;]

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#12) Brumi


Brumi
senior tag

Sosem értettem azokat a hozzászólásokat, melyekben arról írnak, hogy ezt a boltban darabokból olcsóbban meg lehetne venni.

Ez egy hír volt, melyet el lehetett olvasni és vérmérséklettől függően a nyálat lehet rá csorgatni, vagy lehet köpködni. Sehova nem volt leírva, hogy kötelező megvenni. Akinek szüksége van rá, fontos a márka és pénze is van, megveszi ezt, aki meg nem olyan tehetős összerakja darabokból.
Minden profin előre összerakott gépnél az első 10 hozzászólásban van egy olyan, amiben azt írják, hogy inkább darabokból összerakja 2/3 áron. Tegye azt! Ez is azt bizonyítja, hogy nem ő a célközönség. Akinek van rá igénye és pénze az úgyis megveszi.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#13) hétalvó


hétalvó
addikt

Jó ez is de semmi új nincs benne.

Nekem inkább ez a kedvencem:[link]

És ugye amelyik alaplapon van eSATA kivezetés hátul ott álltalában van táp kivezetés is és így oda is jó.
Mert ha bedugod SATA ha elviszed USB, de ahol van kivezetés ott eSATA-n is megy. Jó a táp nem usb-ről jön.

Csak persze itthon nem lehet kapni :(((

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#14) Ste válasza hétalvó (#13) üzenetére


Ste
addikt

ez irtó bitang
ha lenne ilyen, biztos beszereznék egyet annyira ötletes!

(#15) Ste válasza ngabor2 (#8) üzenetére


Ste
addikt

szerintem a legtöbb ua a szisztémára épül
alu tárolóka mind2 végén műanyag lezárókkal (egyiken term. a kiezetésekkel)
mivel a notivinyók nem melegednek annyira, nem hiszem hogy sokat kellene az alapkoncepción variálniuk - amit nem is tesznek :)

(#16) Rover623 válasza Brumi (#12) üzenetére


Rover623
félisten

Sosem értettem azokat akik feleslegesen szórják a pénzüket...akik pedig másokéval teszik ezt, "szóratják", kifejezetten megvetem...;]
Amikor még tehettem, akkor sem tettem...sem egyiket, sem a másikat...:B

Magyarázat:
Egy VGA kártya (legyen akármilyen drága) esetében soha nem "szólnék" be...lévén viszonylag ritka az olyan user, aki mondjuk egy döglött GF7600-as nyákból, egy G8x GPU-ból, némi RAM-ból meg SMD alkatrészből, no meg egy korrekt kis hűtőből képes lenne (akár veszteségesen is) 8600GTS kártyát gyártani...:P
A szimpla "gyári túlhúzást" viszont, a referencia hűtés meghagyásával, szintén elítélem...barom aki ilyet vesz...az árkülönbségen inkább vegyen a gyerekének finomabb pelenkát, az asszonyának egy csokor virágot, magának egy üveg jóféle cefrét...:C

De egy ilyen esetben, ahol az innováció és a "szakértelem" abban merül ki a "gyártónál", hogy három éjjel-három nap ment az iszonyatos brainstorming azon hogy hova és milyen tipográfiával kerüljön fel a céglogó, nem fogom véka alá rejteni a gondolataimat...és a többség egyet fog érteni velem....;)

Az én nagy gondom amúgy ebben rejlik: Ez is azt bizonyítja, hogy nem ő a célközönség.
Ahogy elnézem, te is ebbe a "kasztba" tartozol...miért is rühelled a fajtádat? Zavar hogy nem tudsz kitörni...?:DDD

Akinek szüksége van rá, fontos a márka és pénze is van, megveszi ezt,
Akinek van rá igénye és pénze az úgyis megveszi.
Logikai bukfenc, a való világ nem ismerete...
Akinek sok pénze van, akinek fontos(abb) a márka, az nem azért fogja megvenni mert látta valahol...pláne nem azért mert olvasott róla mondjuk a PH!-n...ő valószínűleg a büdös életben nem fog elolvasni egy szakújságot, nem fog informatikai portálokon olvasgatni...
Két okból fogja megvenni: meglátja valamelyik multinál az üvegdobozban és leszarja a nevet (nem gondolnám hogy a "pénzes" emberkék az autó és óramárkákon kívül más témakörben is tájékozottak lennének a brand-eket illetően;]) vagy egy élelmes "boltos" jól átvágja az agyát és még a piaci árnál is jóval magasabb összegért rásózza...:C

primus inter pares

(#17) Muton válasza Rover623 (#16) üzenetére


Muton
addikt

ideje h észrevedd, h a technikai paramétereken kívül van más is. vannak akinek igen is fontos, h hol van a logo, mert egy ilyen cuccnál elég sokat fogja látni. szóval meg kellene érteni a kevésbé kispolgári mentelitással rendelkezőket is és nem mindent fikázni csípőből ;)

az ilyen cuccot vevőknek meg mindegy az ár, mert vagy nem is tudja, h a valós értékénél többet fizet, vagy tudja, de nem érdekli. a gyártónak meg szintén mindegy, neki csak jó

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#18) Cs_Laci válasza Rover623 (#16) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Nem kell ezt leszólni, van akinek ez kell, nem te vagy. Egyébként korábban én is erre céloztam, de nem jött át. Itthon keveseknek ér meg ennyit.

Ennek megfelelően én is egy 1500Ft-os USB2.0 - IDE átalakítóval használom borítás, keret és minden nélkül a 2.5"-es vinyómat :D Ennél olcsóbban nem lehet megoldani, de alírom, rém gusztustalan ahogy kinéz egy kiherél vinyó egy gagyi átlátszó vezeték végén, ami pár tűvel "rögzül"... Ráadásul még sérülékeny is.

(#19) porhanda-


porhanda-
csendes tag

Hat szerintem biztos lesz kereslete. Na persze nem Magyarorszagon. De hat nem is otthoni fejjel kell gondolkodni. Nyugat-Europaban vagy Amerikaban ahol 2 (max.3) nap alatt megkeresi az arat egy atlagos dolgozo. Az igazan nagy penz es vasarloero nem kis hazankban van.

(#20) Godefroy


Godefroy
senior tag

Én 3 éve használok egy Thermaltake aluminium tokot (Bőr tárcát adtak hozzá) és egy 2.5" 80 as vinyót benne (4200 forog még csendesebb, hűvösebb).
Én meg vagyok vele elégedve igaz volt vele munka még összeszereltem (2 perc). :)
Az az előnye, csak 1 USB kábel kell hozzá, nem ugy mint sok vinyohoz, amihez 2 kábel kell (egy USB adatátvitel, egy USB tápnak)

A Plextor régebben nagy név volt, mostanra erősen csak a múltjából él.
Elsők között vettünk SATA DVD irot 25 000 Ft. volt darabja (6 kellett egy DVD másoló toronyba).
Mellé raktam most egy LG-t 6 000 Ft ért, gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#21) TheVeryGuest válasza Godefroy (#20) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Az, hogy hany USB csatlakozo kell hozza az alalapfuggo is. Nekem is 4200rpm-es 80-as talan Hitachi van a tokban es az otthoni NForce2-es Abit talan AN7-es lapban nem tud felporogni, mig a eddig barmelyik ceges gepben DELL, Fsc, HP/Compaq, sot anyamek K7S5A-jaban is elmegy 1 kanocrol.
Ezek a hazak maximum a designban kulonboznek, az en kedvencem a [Vantec NextStar 3] sorozat

[link javítva]

[ Módosította: ngabor2 ]

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#22) Muton válasza TheVeryGuest (#21) üzenetére


Muton
addikt

talán mert a lapod nem présel ki az usb-n 0.5 A-t vagy nem 5 V-on megy. egy barátomnak is ez van, neki púpos is pár kondija a lapon. vagy a tápod rossz.

ja,a link csak nekem nem nem megy? :U

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#23) Rover623 válasza Godefroy (#20) üzenetére


Rover623
félisten

Az az előnye, csak 1 USB kábel kell hozzá, nem ugy mint sok vinyohoz, amihez 2 kábel kell (egy USB adatátvitel, egy USB tápnak)
Majd amikor lecseréled benne a vinyót egy 160-200GB-os és/vagy 5400-as fordulatú vinyóra, mindjárt hátrány lesz...;]

Nem a tokod a jó...a vinyód fogyaszt keveset...;)

primus inter pares

(#24) Muton válasza Rover623 (#23) üzenetére


Muton
addikt

ez így van, főleg a vinyó a ludas. bár lehetett olyanról is hallani (nem is keveset), egy vinyó egyik tokban ment 1 USB-ről, míg a másikban nem. 1,8"-t kell venni, biztos ami biztos :)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#25) Ste válasza Rover623 (#23) üzenetére


Ste
addikt

nekem 120gigáig bezárólag nem volt még szükségem 2 usb mazdagra
1el is beérték 5400es rpm mellett

"Nem a tokod a jó...a vinyód fogyaszt keveset..."
pedig ideje lenne feltalálniuk a sokat fogyasztó tokot is, hogy mégnagyobb tápokat el tudjanak adni :D

(#26) Brumi válasza Rover623 (#16) üzenetére


Brumi
senior tag

Igazából ebből én nem akartam vitát. Mindenkinek az álláspontja érthető, de a következőre reagálnék:

Az én nagy gondom amúgy ebben rejlik: Ez is azt bizonyítja, hogy nem ő a célközönség.
Ahogy elnézem, te is ebbe a "kasztba" tartozol...miért is rühelled a fajtádat? Zavar hogy nem tudsz kitörni...?:DDD

Nyílván belelátsz a zsebembe. Hmm... Szeretem ezt a hozzáállást. Egyébként évek óta simán megengedhetném magamnak, hogy mindig az aktuális legjobb gépem legyen, de egyszerűen nincs rá szükségem, mert mások a preferenciáim. De ha vásárolok cuccokat, akkor igenis érdekel, hogy mi van ráírva, ki a gyártója, mert akkor a szolgáltatások is olyanok lesznek. És megengedhetem magamnak, hogy ne kezdjem el darabokból összevadászni a gépemet, hanem egy helyen megvegyem ártól függetlenül, mert többet ér ha a melóhelyemen dolgozom, mint az a pár ezres amit a rohangálással megtakarítok. De majd erre úgyis jön a kontra, hogy idióta pénzes barom.

A másik:
De egy ilyen esetben, ahol az innováció és a "szakértelem" abban merül ki a "gyártónál", hogy három éjjel-három nap ment az iszonyatos brainstorming azon hogy hova és milyen tipográfiával kerüljön fel a céglogó, nem fogom véka alá rejteni a gondolataimat...és a többség egyet fog érteni velem....;)

Szerinted egy jónevű gyártó csak különleges és egyedi tudású cuccokat gyárthat, a mainstream már nem játszik? A Sony és a Panasonic csak hiperdrága és különleges termékeket gyártson, mert ha 20k-ért adnak egy egyszerű dvd-lejátszót az lehúzás, mert a noname gyártó 8k-ért adja ugyanezt? Furcsa érvelés.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#27) Godefroy válasza Rover623 (#23) üzenetére


Godefroy
senior tag

Nos, valóban keveset fogyaszt a vinyo, de azért a tok sem rossz. :)
Ugyanis probáltam már 5400 forgó 120 assal is, és azzal is ment, mig noname (DTK) tokban nem ment.
Szétszedve egy alapvető különbséget láttam a 2 nyák között: az olcsóbb kivitelű nyákon kisebb kondi van.
Én arra gondolok, az elindulásnál nagyobb a vinyó felvétele és ezt áthidalja kondi.

Legalábbis ezt tapasztaltam.

(egyébként épp HP gépeknél az előlapi USB nem mükődő külső HDD tokok a hátsón mennek-hol tart már a tudomány :DD

[ Szerkesztve ]

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#28) Gergő_


Gergő_
őstag

én is ház választás előtt vagyok:
http://www.ebolt.hu/product139109.html
vagy
http://www.ebolt.hu/product140891.html
melyiket érdemes?miért?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.