Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dassler


Dassler
őstag

Ezek a Toshibák RAM helyre helyezhetőek el, vagy hová praktikus elpakolni?

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#2) Keresztapper


Keresztapper
senior tag

Ez a tempósság? Vagy én lennék rosszul informált?

http://palscoffeetech.com/

(#3) House M.D


House M.D
tag

az Intel tetszetős :)

"A zenészek nem mennek nyugdíjba, egyszerűen abbahagyják, ha már nincs bennük több zene." /Louis Amstrong/

(#4) LordX válasza Dassler (#1) üzenetére


LordX
veterán

Ha jól tudom, az Apple MB Air laptopok SSD meghajtójának van ilyen formátuma.

(#5) mephi666 válasza Dassler (#1) üzenetére


mephi666
nagyúr

tényleg érdekes, de nem rossz... az intel sem, de annak az ára kicsit ütősebb :(

...az atp kicsi, az amp meg lassú... elég vegyesfelvágott ez a felhozatal... :( pedig ilyen 99$-os árazással jó lenne már valami normálisabb(!) ssd-be beruházni...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#6) zsolt1224


zsolt1224
csendes tag

Nekem is tetszetős az intel féle, de az ára SSD-knek számomra még ingerküszöb feletti.

(#7) Celtic válasza Dassler (#1) üzenetére


Celtic
tag

http://www.hwsw.hu/hirek/45507/toshiba-x-gale-ssd-flash.html

Celtic [L.I.P.] - voltam házigazda, vagyok tag

(#8) Dassler válasza Celtic (#7) üzenetére


Dassler
őstag

I see, thx.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#9) ParadoxH


ParadoxH
tag

Ha már ennyire ontják magukból a gyártók az ssd-ket, legalább külföldön - ahol könnyebb megfizetni - veszik őket rendesen?

(#10) ParadoxH


ParadoxH
tag

Amúgy egy rendszer particiónál, ha ssd ről van szó melyiknél érződik jobban a sebesség? Egy a cikkben mutatott 250 - 70 tempós vagy hasraütésre egy 170 - 130 as ssd? Szóval melyik lényegesebb az olvasási vagy az írási sebesség?

(#11) cowboy_bebop válasza Celtic (#7) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

"Csak" a 64 kilobájt alatti adatoknál marad le pl. egy Inteltől.

Kösz, pont az lenne a lényeg. :W

(#12) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Ezt a 120gigásat már előbb kellett volna kihozniuk főleg, hogy jön a G3 aki kicsit konyít a dologhoz az már úgy is azt fogja venni.

(#13) Vajga


Vajga
tag

Ez most hol tempós??? Hogy lehet kiadni ilyen hulladékokat 2010 végén? :W

(#14) Angel1981


Angel1981
veterán

Jöhetnének már végre a 25 nm-es Intel SSD-k..... :U

(#15) Vajga válasza Angel1981 (#14) üzenetére


Vajga
tag

Mit bánom én ki gyártja, csak sata3+SF 2500 legyen ;]
Abból már rossz nem sülhet ki.

(#16) fLeSs válasza ParadoxH (#10) üzenetére


fLeSs
nagyúr

egyik sem. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#17) nbg


nbg
senior tag

Mirol maradtam le?
Az SSD-t miota forditjuk "szilárdtest-meghajtó"-nak?

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#18) Viktor81 válasza nbg (#17) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !
Szerintem, nagyjabol amiota leteznek.

(#19) Probber


Probber
őstag

Lemerném fogadni, hogy ezek a nyitott, szerény sebességű SSD-k drágábbak lesznek mint az erősebb, burkolt társai... Azért kíváncsi lennék az árukra.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#20) SzlobiG válasza nbg (#17) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mióta létezik.

(#21) lujó55


lujó55
őstag

Toshiba Blade X-gale: :C

(#22) ParadoxH válasza fLeSs (#16) üzenetére


ParadoxH
tag

Hmm, ennek utánaolvasok...

(#23) orbano válasza fLeSs (#16) üzenetére


orbano
félisten

megelőztél :D

ParadoxH: a random írás/olvasás és a párhuzamosan végrehajtató műveletek száma számít. Egy 80/100-as SLC ezért pont megeszik reggelire egy 150/250-es MLCset...

A vér nem válik VAZZE!™

(#24) Vajga válasza orbano (#23) üzenetére


Vajga
tag

én azt nem értem, h az slc-sek miért nem tudják azt az olvasási-írási tempót, mint az mlc-sek. Nem az slc-nek kellene gyorsabbnak lennie? vagy csak nem láttam még jó slc-t? :S

(#25) Vajga


Vajga
tag

OCZ Vertex 2 EX SLC és a Corsair Force F60 MLC adataiban tök ugyanaz. Így is gyorsabb az SLC?

Sőtt, Vertex 2 EX SLC, Vertex 2 Pro MLC, ugyanazok az adatok, eltérést csak az élettartamban találtam, teljesítményben nem :S

[ Szerkesztve ]

(#26) nbg válasza SzlobiG (#20) üzenetére


nbg
senior tag

ma is tanultam valamit...

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#27) fLeSs válasza orbano (#23) üzenetére


fLeSs
nagyúr

". Egy 80/100-as SLC ezért pont megeszik reggelire egy 150/250-es MLCset..."

ezt mikor álmodtad? :D

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#28) Pixelmaster


Pixelmaster
tag

az intel szimpi, ennyit már megérne nekem egy ilyen szintű rendszer gyorsulás...
az olvasási sebeség jó, az érdekelne ha tudja valaki, hogy ez a 70mb/sec írási sebesség mennyire számít jónak?
köszi a választ... :)

[ Szerkesztve ]

-=The digital artist of the darkside=-

(#29) Duree


Duree
veterán

Még mindíg nem tudok beindulni az SSD meghajtókra.Jobban szeretem a hibrid meghajtókat

duree54

(#30) FefeeX válasza Pixelmaster (#28) üzenetére


FefeeX
veterán

Hát, a korábbi minőségi SSD-k is tudták a 130-160MBps írást... Mint ahogy egy OCZ Vertex, Agility; vagy a Crucial CT64M225; gyakorlatilag 64 gigást ezekből 30-35 körül kapsz újat, kicsit lassabbak olvasásban (190-210), a 80as Intel meg jóval lassabb írással (fele) még egy tizessel drágább (mondjuk 16 gigával nagyobb is) itt írnak is róla

(#31) h.adam.92


h.adam.92
őstag

Azok a Blade-k eléggé kilógnak a sorból... :))

(#32) Pixelmaster válasza FefeeX (#30) üzenetére


Pixelmaster
tag

elolvastam a cikket köszönöm :)
de basszus két éve várunk az SSD árcsökenésére :D
ami csökkent ez igaz de még mindíg nem felhasználó barát az fix...
és nekem minimum egy ilyen 120 Gb-os kell rendszer partíciónak

-=The digital artist of the darkside=-

(#33) FefeeX válasza Pixelmaster (#32) üzenetére


FefeeX
veterán

Elég a 64-es, csak ki kell állítani a lapozófájlt, a hibernálást, rendszervisszaállítást, és lám, a win7 64 befér 8 GB-ba. A programok mondjuk még 10, és még játékoknak meg egyébnek is marad hely.
Letöltésre SEMMIKÉPP se használd, az SSD nem szereti ha gyakran cserélődnek rajt az adatok, film, zene bőven jó HDD-n. Azt meg el lehet dönteni, ki milyen játékkal játszik adott időszakban, amit nem használsz azt felesleges rajta tárolni... ;)

(#34) FefeeX válasza Pixelmaster (#32) üzenetére


FefeeX
veterán

Találtam még egy cikket... Az intel vezérlője végülis jónak tűnik, ha megvárod, hogy telepítsen :)

(#35) orbano válasza fLeSs (#27) üzenetére


orbano
félisten

amikor lecseréltem az SLC-t MLC-re álmomban, mert több hely kellett :DDD

A vér nem válik VAZZE!™

(#36) Boxi88


Boxi88
őstag

Szerintem annyira gyerekcipőben jár még ez az egész SSD dolog... már ~2éve piacon vannak az SSD-k de még mindig "kicsi" a tároló kapacitás, a sebessége sem az igazi mindnek, és még drágák is... :(((

(#37) Gorneck válasza Boxi88 (#36) üzenetére


Gorneck
titán

Egyszer ülj majd le egy elé és másképp fogod látni...

Gorneck#1239

(#38) Franklin válasza Gorneck (#37) üzenetére


Franklin
addikt

Legfeljebb a sebességüket fogja másképp látni, de attól még az áruk és a kapacitásuk ugyanaz marad... sajnos... :-)

(#39) i are robot válasza FefeeX (#33) üzenetére


i are robot
senior tag

Pedig előfordul, hogy nem elég a 64 GB. Nekem egy 74-es Raptorom van, és állandóan válogatnom kell hogy mit törlök le, pedig a hibernálást lelőttem, a pagefile-t egy értelmes minimumra állítottam, és még így is néha töröm a fejemet hogy hogy tudnék helyet nyerni… Ráadásul az SSD-nél meg a terület 20%-át üresen kell hagyni, szóval az én esetemben is a 100 GB a minimum, de a 120-160 mégjobb lenne.

(#40) Boxi88 válasza Gorneck (#37) üzenetére


Boxi88
őstag

Azt, hogy kicsi a tároló kapacitás és hogy drága akkor sem fogom máshogy látni :DDD A sebességes dolgot lehet hogy máshogy ítélem majd meg, de a másik kettőn ez nem változtatna...

(#41) Gorneck válasza Boxi88 (#40) üzenetére


Gorneck
titán

OSnek bőven elég, másnak meg minek? Tárolni ott a vinyó. 20-30k-t nem mondanék vmi vészes összegnek...persze ezt saját pénztárca alapján mondom.
Raptorról váltottam anno, de soha többet nem akarok HDD-t látni az OSem alatt... :)

Gorneck#1239

(#42) FefeeX válasza i are robot (#39) üzenetére


FefeeX
veterán

ez a 20% valami előírás? csak mert jelenleg ezt nem nagyon tudnám tartani :)
Pagefile nálam értelmes nulla, és nem is szeretném vissza, sok dolog gyorsult, mióta lelőttem azt a szemetet...

(#43) Gorneck válasza FefeeX (#42) üzenetére


Gorneck
titán

Fel lehet fogni úgyis...

Gorneck#1239

(#44) FefeeX válasza Gorneck (#43) üzenetére


FefeeX
veterán

Mennyire fontos? Lassabb ha teli van, vagy hamarabb hal? :F

(#45) Gorneck válasza FefeeX (#44) üzenetére


Gorneck
titán

[link]

Gorneck#1239

(#46) Boxi88 válasza Gorneck (#41) üzenetére


Boxi88
őstag

Azt elhiszem hogy OSnek jobb! Sőt sokkal jobb! de én OS-nak 64GB-os alatt nem vennék, mert ha felrakok egy win7-et, meg 3 újabb játékot, már ott vagyok hogy nincs rajta hely egy photoshopnak vagy egy officenak... és sajnos egy jobb 64gb-os 40k-tól kezdődik sajnos :((( Tárolást én is wincsire bíznám, nagyméretű SSD-k után is! :K

(#47) FefeeX válasza Boxi88 (#46) üzenetére


FefeeX
veterán

Fentebb írtam, de leírom mégegyszer...
Win7 64 8, azaz nyolc giga friss telepítéssel (nem gányolt), egyszerűen pagefile, hiberfyl meg többi retektől óvva. Office+PS 3 giga. 3 újabb játék? Fenn a SC2, WoW (ami bár nem újabb, de helyfoglalásban erősen veri az újabb játékokat is, nézz utána), fenn az itunes kb 15 giga cuccal, meg egy csomó szemét, mert erre sem annyira figyeltem.
Szóval bőven el lehet férni a 64 gigáson. Egyebekiránt akinek SSDje van, annak van vinyója is. Ha a harmadik, legkevésbé használt játékod a vinyóra telepíted, nem dől össze a világ... A rendszer akkor is sokkal gyorsabb lesz.
És hogy a jobb 60+ gigásak 40k-tól kezdődnek? Fejtsd már ki nekem, légyszíves, mert a tesztek alapján azt látom, hogy a Vertex2 pl alig gyorsabb a Vertexnél, és az pl mindig is egy jobb SSD volt. Nézz utána az apróban, most az új épp nincs fenn, de használt Vertex 27-től... Ami azért nem 40... (33k volt pár hete újan amit láttam)

(#48) Gorneck válasza Boxi88 (#46) üzenetére


Gorneck
titán

Inkább 30-33.
Meg mijjaz hogy jobb? Tökre mind1 szinte mit veszel...átlagban normális vezérlővel gyártják már őket...onnét meg azt veszel már amit akarsz...olcsót vagy drágát...különbség nem sok van köztük...aki meg bencsek alapján vásárol ssd-t meg is érdemli...

Játékot meg minek rárakni? Gyorsabban töltse be a pályát?

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#49) LordX válasza Pixelmaster (#32) üzenetére


LordX
veterán

Mondjuk ha megnézed, az SSD-k egységnyi ára kb. szabadesésben mozog, más kérdés, hogy a sztratoszférából indultak..

(#50) LordX válasza i are robot (#39) üzenetére


LordX
veterán

Azt a 20%-ot az hardverből megoldják, tehát egy 64 gigás SSD valójában belül 80 gigás. Egyébként az új vezérlőknél az a 20% már valójában csak 10%.

Mod: Persze az csak jót tesz neki, ha több szabad hely van (a wear leveling kisebb write amplification-nel tud dolgozni), de sebességben új vezérlőkkel nem sok különbség van.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.