Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Male


Male
nagyúr

"A szupergyors Extreme Pro CF-ek élettartam garanciával szerezhetők be, érkezésük valószínűleg erre a negyedévre várható, áruk pedig 1500 dollár lesz."

...hát van egy ára :U

(#2) zazahoho válasza Male (#1) üzenetére


zazahoho
őstag

1500 dolcsiért tuti nem vennék ,inkább rovásírással írnám fel az adatokat ;]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#3) Boxi88 válasza zazahoho (#2) üzenetére


Boxi88
őstag

:DDD

Hát igen, az ára az meredek egy picit! :K

(#4) .mf


.mf
veterán

Mint dSLR-ekhez nem értő laikus kérdezem, van egyáltalán szükség ezeknek a sebességeknek akár a töredékére is?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5) lujó55 válasza zazahoho (#2) üzenetére


lujó55
őstag

Ráadásul nem tudom mit jelent a 100MB/s*.
Mármint a csillag a végén. :U

[ Szerkesztve ]

(#6) .bruszli. válasza Male (#1) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

Csak kb 5x drágább,mint a gépem... :Y

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#7) Male válasza lujó55 (#5) üzenetére


Male
nagyúr

Kicsit zavaros, mit jelent...

Egy másik kártyájuknál: "* SD, SDHC, microSD and microSDHC card formats up to 32 GB only;"

.mf: Hááát.... régebben volt egy teszt, hogy mennyivel tudnak írni a fényképezők a kártyára, és ott az jött ki, hogy még a legdrágábbak sem írtak annyival, mint amit az akkori leggyorsabb CF kártya tudott. Érdekes lenne most is egy ilyen teszt, hogyan változott, meddig jutottak a fényképezőkkel.

(#8) TOM-202


TOM-202
senior tag

Hát igen, én 1500$-ért tervezek DSLR gépet venni táskával, kitobival, és memória kártyával. Ez így összesen annyi lenne. Nem csak 1 CF kártya magában. :D

(#9) JanR


JanR
addikt

Azta rohadt, 1500 suska, kemeny.

(#10) lorenzen válasza lujó55 (#5) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Ráadásul nem tudom mit jelent a 100MB/s*

Pedig egyszerű.
A *-nál rögzítik a sebesség eléréséhez szükséges hardver feltételeket.
Egy USB-s kártyaolvasóban nagyjából a harmada az elérhető maximális sebesség. A régi IDE buszos olvasókban sem érhető el biztosan a 100MB/s.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#11) Male válasza lorenzen (#10) üzenetére


Male
nagyúr

A Sandisk oldalán nem ezt írják a *-hoz. (bár amit meg írnak, az elég fura)

IDE-s olvasóban biztos nem? Az 133MB/s-et is tudhat, szóval bírnia kéne.

[ Szerkesztve ]

(#12) rauschie


rauschie
senior tag

Bár nem vág szorosan ide, de nem tudja valaki, hogyan kell sandisk kártyát gariztatni? Volt egy Extreme III-as SD-m, eltört, csak úgy, magától a csatlakozóknál. Mondom sebaj, 10 év garancia, de a boltban azt mondták, hogy az csak a csomagoláson található hologrammos matricával érvényesíthető, nem mintha 10 évvel ezelőtt gyártásban lett volna a kártya. Na most a márkaképviseletnél még nem jártam, de ha ennek is így működik az élettartam-garanciája, akkor nem örülnék, ha az 1500 USD-s kártyámat, miután a semmitől eltört b*sznának cserélni, mert az elmúlt 10 évben valahol elkallódott a csomagolás, ami btw. még csak doboz se volt.

(#13) zazahoho válasza rauschie (#12) üzenetére


zazahoho
őstag

sajna rossz hírem van, kisker csak a hologramos matricával tudja gariztatni,ez kb 5 éve így van én ,én gyűjtögetem a csomagolással együtt,mert az a biztos.
ha a forgalmazó van olyan jó fej ,mint a logitech lehet megtudod győzni őket

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#14) lorenzen válasza lorenzen (#10) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Az olvasónak támogatnia kell a megfelelő UDMA módot.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#15) wwenigma válasza rauschie (#12) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Sandisk-kel mákod van. Ha a magyar dealer elhajt, irj a global supportnak ők segítenek, asszem egy holland cimet fogsz kapni. Csak a szeriaszam kell ami rajta van. Ja, meg mellékesen meg fogjak cseszni a magyar disztib szajat amiert nem segitettek. Nem gyengén. Par éve miattam egy idore elvettek toluk. ;]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#16) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Tavaly vettem class 6-os 16 gigás SDHC kártyát és nem rémlik, hogy nagyon drága lett volna. Azóta mentek fel az árak vagy csak a 32+ gigások esetén van ilyen felár?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#17) Góliát


Góliát
senior tag

Remélem idővel lemegy az áruk!

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#18) fdisk


fdisk
őstag

Az egy dolog,h 1500 dodó az ára,de milyen ketyerének kell 100MB/s-s írási sebesség?
Egy 50 Mpixeles kép készítésére alkalmas gép(lehet nincs is még ilyen)-nél mekkora lehet egy kép mérete?
20M?
A másodperc 1/5-e alatt rámenti a képet.
A többi idővel mi van?
Vagy sorozatkép készítéséhez van ekkora írási sebesség?
Vagy valaki OS-nek használja?
Arról nem is beszélve,ha a user kiveszi a gépből mert megtelt,leteszi az asztalra,azután a szél meg lefújja.A guta ott üti meg,h elfújt a szél 300000ft-t. :D

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#19) Male válasza fdisk (#18) üzenetére


Male
nagyúr

RAW + sorozatkép? Szerintem ott soha nincs túl gyors :) ...más kérdés, hogy a gép tud-e ennyivel írni. Nomeg le is kell menteni róla a cuccot, és 128GB-ot már nem mindegy milyen tempóval tudsz átmásolni :)

OS-hez nem valami jó, mert ezen sincs megfelelő wear leveling valószínűleg, csak olyan, ami a fotózáshoz elég.

:DDD
Azért szerintem a 128GB-nyi fotója is érzékenyen érintené ;]

(#20) menin válasza fdisk (#18) üzenetére


menin
tag

pl. Nikon D3x - Raw 14-bit uncompressed - 50.6MB és ez "csak" 24,5 Mpixel :)

(#21) rauschie válasza wwenigma (#15) üzenetére


rauschie
senior tag

Köszi a segístéget és zazahoho-nak is, úgy fest akkor mégis megpróbálok futni egy kört a hazai disztribútornál, elvileg most a Hama teríti őket :K .

fdisk: Tényleg soha nincs olyan, hogy túl gyors, az előző hsz-ben jelzett adatmennyiséget szorozd be másodpercenként 8-cal, vannak gépek, amik ennyivel küldik, igaz pont nem a D3x. RAW+Jpegről pedig még nem is beszéltünk.

[ Szerkesztve ]

(#22) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Én nem is annyira az 1500 dolláron akadtam fenn, akinek van pénze, veszi, akinek nincs, nem veszi. De hogy a büdös p...@b@ lesz a 70 dollárból 33e forint??? A k....@ életbe, 10x annyit keresnek, és majdnem a harmadába kerül??? Nem kellene az itthoni boltoknak elmagyarázni, hogy hogyan kell üzletelni? Az is hülye, aki nem az Amazonon veszi meg ezek után!!!! :W :W :W

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#23) p2p


p2p
csendes tag

16gb-os KLingston micro sdhc kártyám class 4-es, de működés közben csak kb class 3 !!!!!!!!!
16gb-os Silicon Power class 6-os kártyám dettó ugyanez. Kb class 3 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Munkatársam Kingmax class 2-es kártyája, meg bőven class 10 felett teljesít!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Hogy is van ez?

p2p Omnia II

(#24) p2p


p2p
csendes tag

Több helyen kipróbáltam már több olvasóval, több rendszeren.
Ugyanazzal a ledöbbentő eredménnyel.
Sok kis állomány másolásánál még sokkal lassabb!
Nagyobb állományoknál az előírt felét hozza csak.
Ez nagy szívás!
Halkan megjegyzem Kingmax 8Gb micro SDHC class 6 kártyám
megy, mint a szél! Ahogy kell!
Ja és ez nem vicc!
Poénból nem koptatnám újjaimat leírni!

p2p Omnia II

(#25) p2p


p2p
csendes tag

Van 1 olyan progi ami a Crystaldiskmark névre hallgat.
Ő a Kinston 16 Gb class 4 micro SDHC-re 3,687-ot írt!
Silicon Power 16 Gb class 6 micro SDHC-re 5,701-et írt!

p2p Omnia II

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.