Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gave


Gave
addikt

Elméletben nem gyorsabb egy 2600MHz CL11 -vs- 2800MHz CL12 ? :F

(#2) Zimmy88


Zimmy88
tag

Azért azt az 1600-as cl11-est nem nevezném tempósnak :)

FZR2000 ®

(#3) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

És hova is kell ekkora teljesítmény? Ja e-penisz növeléshez? :)

(#4) djculture


djculture
félisten

Jónak néz ki de a sima memóriák is aranyáron mennek most. Nem hiába nincs az áráról infó mert mindenki szörnyet halna ha meghallaná.

[ Szerkesztve ]

(#5) Gave válasza KaiotEch (#3) üzenetére


Gave
addikt

1600MHz CL8 (8-8-8-24) Ennél gyorsabb nem igazán kell hétköznapi használatra, a CL11-et én sem értem miért van tempósnak bereklámozva.

djculture: Ja, hát eléggé elszaladtak. Aki tavaly Novemberben bevásárolt az elég jól járt.

[ Szerkesztve ]

(#6) Peak


Peak
addikt

jesszus mi ez az időzítés az 1600as sima ramnál??? :Y
9-9-9-24-T1 mennek a 100 éves kingstonjaim 1600on, 18xx-on meg 9-10-9-27-T1en.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#7) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Kicsit Ripjaws-os a design, de tetszetős

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8) KaiotEch válasza Gave (#5) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nekem is igaz, hogy Ripjaw 2133-asok vannak, de csak, mert jó áron jutottam hozzájuk. Persze nem annyin megy.

(#9) Findzs válasza KaiotEch (#3) üzenetére


Findzs
addikt

apu -s rendszerekhez jó lehet

csak tudnám minek a nagy borda, hogy ne férjen el

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#10) djculture válasza Findzs (#9) üzenetére


djculture
félisten

Ja az szívatott engem is, egyikről le kellett szednem mert a proci hűtő felfeküdt rá.

(#11) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Csak tudnám minek ilyen magas bordás ramokat rakni egy átlag konfighoz.
Nálam 1600 mhz-es ramok vannak 1900 mhz felett mennek,de ez az hardver a leghidegebb a gépembe.
Egy sima aluborda rá oszt csókolom! :DDD
Ráadásul aki memoriát tuningol ahova esetleg kellhet a jobb hűtés a memoriára azok nagy valószínűséggel a cpu-t is húzni fogják tehát vesznek komolyabb hűtést.
A hűtők nagy többsége alá meg nem fér be a magasított ramborda.

(#12) Gave válasza Silentfrog (#11) üzenetére


Gave
addikt

Azért egy jobb CPU hűtésnél gondolnak erre is :D.

Egyébként meg ránézésre sokaknak vonzóbb egy olyan modul amin van valami spéci borda, ez bőven elég indok nekik.

(#13) Silentfrog válasza Gave (#12) üzenetére


Silentfrog
veterán

Igen de a vásárlók nem tudják melyik alá mi fér be.
Meg lehet nézni a milyen hűtő topikot! :)

Mellesleg ha fölé megy a hűtő akkor semmi sem látszik ki a memoriából,max addig látja amíg a kezébe van a tagnak. ;]

[ Szerkesztve ]

(#14) Findzs válasza djculture (#10) üzenetére


Findzs
addikt

ne is mond, én is szedtem le korábban ramomról a bordát pont e -miatt, hogy beférjen a cpu hűtő alá
de tiszte horror mert olyan erősen volt ráragadva hogy azt hittem szedi vele a chipet is

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#15) KAMELOT


KAMELOT
titán

Szerintem a leggyorsabb máig alkotott üzletben kapható memória az ez.
Corsair 16GB KIT DDR3 2400MHz CL9 Dominator Platinum 9-9-9-24 időzítéssel.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#16) Gave válasza KAMELOT (#15) üzenetére


Gave
addikt

Linked van hozzá? Én még ilyen szoros időzítésekkel nem láttam 2400MHz-es RAM-ot.

(#17) Normi™ válasza Gave (#16) üzenetére


Normi™
őstag

Bár nem tőlem kérted,de azért belinkelem: [link]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#18) Normi™ válasza Normi™ (#17) üzenetére


Normi™
őstag

Most nézem,hogy tényleg nincs olyan az időzítés.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#19) KAMELOT válasza Gave (#16) üzenetére


KAMELOT
titán

Corsair 16GB KIT DDR3 2400MHz CL9 Dominator Platinum
Tessék! Ott az időzítés és a 450euros ár is! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#20) Normi™ válasza KAMELOT (#19) üzenetére


Normi™
őstag

Ezt elírták az fix,a Corsair oldalán sincs ilyen,rossz időzítést írtak,"Tested" helyett "Spd"-t.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#21) KAMELOT válasza Normi™ (#20) üzenetére


KAMELOT
titán

Itt vannak a ramok. Nézd meg van ott RED és 9-11-11-31 időzítéssel és az csak 257euro. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#22) Gave válasza KAMELOT (#21) üzenetére


Gave
addikt

Erősen gyanús, hogy elírás. Ilyen boltokra nem érdemes hivatkozni, a zöld leveles boltban is sok elírást láttam már.

Hivatalos oldalon nincs fent.

Corsair:

$560 4x4 Kit

Tested Speed 2400Mhz
Tested Latency 9-11-11-31

[ Szerkesztve ]

(#23) KAMELOT válasza Gave (#22) üzenetére


KAMELOT
titán

Persze értem, hogy számodra gyanús és számomra is, de nézd meg, hogy a mellette lévő Corsair 16GB KIT DDR3 2400MHz CL9 Vengeance....9-11-11-31 időzítéssel csak 275euro. AKkor nem érte,, hogy mire fel lenne egy 9-9-9-24 időzítéssel bíró ram dupla áron????
Viszont ez a legmegbízhatóbb bolt szlovákiában és elég fura lenne ha a boltban a csávó nem azt a terméket adná ami az oldalon van. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#24) KAMELOT válasza Gave (#22) üzenetére


KAMELOT
titán

Viszont a legjobb választás volt decemberben a Kingston Predator 2400MHz CL11 ami akkor 44euro volt.
16GB esetében ez csak 88euro és nagyon gyors ram.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#25) Normi™ válasza KAMELOT (#24) üzenetére


Normi™
őstag

Az tényleg nagyon kemény ram,pláne annyiért :K

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#26) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

uhhh, azért az hűtőborda :)

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#27) Steve(AMD)


Steve(AMD)
tag

Eddig semmi bajom nem volt a gyartoval. (Legutobb az xpg gs v2 ramjait használtam elégedetten.)
Nade cl11 / 1600Mhz? Ennyire sok lenne a lama vasarlo, akinek csak a csicsas, szines kulso a fontos?
Es en meg azt hittem egyre korultekintobben vasarolnak az emberek... (ebbol is latszik, h. nem kifejezetten a ˝balkan˝ a celkozonseg) :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.