Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JoeYi


JoeYi
őstag

azthittem már kijöttek végre színes változattal.

(#2) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Úgy látom, a Kindle 5 óta (69 $) nem előre sikerül lépkedni..

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3) mike1334 válasza szaszlaci (#2) üzenetére


mike1334
veterán

Akkor már inkább a paperwhite...az eink után a külön fényt nem igénylő fejlesztés volt szerintem a legjobb ötletük, és rengeteget hozzáad a használhatóságához. Igazából szerintem ennyi elég is, én színesre nem vágyom, az üzemidő így is több, mint megfelelő, a fény is elég, nem vágyom fehérebbre, vagy világosabbra...szóval le nem cserélném :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#4) orbano


orbano
félisten

a megvilágítás színhőmérsékletéről van valami infó?

A vér nem válik VAZZE!™

(#5) zsola32


zsola32
őstag

a kiegészítő információkkal, (háttér mérete, kijelző mérete)
mégsem tűnik olyan jo választásnak.
az ára...

(#6) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nagyon drága és lényegében semmivel sem tud többet, mint a sokkal olcsóbb elődei. A legjobb választás továbbra is a paperwhite, de ha nem kell a beépített világítás, akkor az alapmodell.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) Elemental válasza mike1334 (#3) üzenetére


Elemental
addikt

Ezt én is így érzem. Minden ebookos igényemet kielégíti a pw1-em.
Nekem a fizikai gomb sem hiányzik.

(#8) mike1334 válasza Elemental (#7) üzenetére


mike1334
veterán

Nekem az picit hiányzik, de csak mert nem szeretem tapogatni a kijelzőt, ha nem muszáj :) Amúgy az se vészes, hogy nincs...kicsit az árára gyúrhatnának rá, olcsóbban megoldani ugyanezt a tudást. Mondjuk ez is csak itthon drága....ja és esetleg egy kisebb verzió tömegközlekedésre jó lenne, de az már tényleg csak flancolás :D

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#9) total90


total90
veterán

Április elején volt DE-be akciós előrendelés 190€. Nem gondoltam volna, hogy a normál ár ilyen magas lesz.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#10) dabadab


dabadab
titán

Az azért egy kicsit vicces, hogy a fizikai gomb ilyen extraprémium feature lett, a simán nincs, a 200 dolcsis Voyage-on majdnem van, és a 300 dolláros Oasisra meg tényleg raknak - leginkább ez az oka, hogy még mindig nem cseréltem le a Kindle 4-emet (meg az, hogy igazából teljesen jól működik).

DRM is theft

(#11) Ganzer


Ganzer
aktív tag

Nem rossz, de nem érzem hogy váltanom kéne Paperwhite-ról.

(#12) Joshi válasza dabadab (#10) üzenetére


Joshi
titán

Nekünk is van egy Kindle 3 és egy 4, de már a paperwhitenál se éreztem azt az áttörő előrelépést. Mondjuk nem meglepő hiszen ha a könyvre akar hasonlítani akkor nagyon kis léptekben lehet csak fejlődni. :DDD Sokan a színes kijelzőt hiányolják, talán még ez lendíthetné előre az eink piacot.

[ Szerkesztve ]

(#13) mike1334 válasza Joshi (#12) üzenetére


mike1334
veterán

Színes kijelző max képregényeknél lenne előny, "színes" könyv nem nagyon volt a kezemben ált iskolás korom óta, a gyerek meg inkább a papírt rágja, ne a kijelzőt :D Mondjuk oda meg akkor nagyobb kijelző kellene.
Amúgy képregényre tökéletes a tablet, én egy időben sokat olvastam úgy, és nem volt zavaró...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#14) Degeczi válasza Joshi (#12) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ahhoz sokkal nagyobb fölbontás kellene... (hiszen a színes kijelző kialakítástól függően harmadolja vagy éppen negyedeli a fölbontást. Nem véletlenül nem is lett sikeres az ilyen próbálkozás - és a legtöbb könyvnél egyébként sincsen jelentősége a színeknek, hiszen a papírkönyvek között is csak elvétve akad olyan)

(#15) Joshi


Joshi
titán

(#13) mike1334
(#14) Degeczi
Szerintem nincs igazatok a színes kijelzőt tekintve, mert én simán el tudnám képzelni mondjuk a PC World v más PC-és újság PDF olvasását egy kis fogyasztású eszközön.
A legnagyobb hiányosság egyéb licensz híján a különböző formátumtámogatásokkal van, illetve a legális magyar ebook elérhetőséggel. Az Amazon helyében inkább a formátumtámogatáson javítanék. Sajnos Magyarországon nincs akkora érdeklődés az ebookok iránt hogy érdemes lenne nagyobb beruházásokat eszközölni. A másik pedig hgy egy ebook ne kerüljön annyiba mint egy hagyományos könyv, főleg úgy ne hogy még másolásvédett is.

(#16) dabadab válasza Joshi (#15) üzenetére


dabadab
titán

"A legnagyobb hiányosság egyéb licensz híján a különböző formátumtámogatásokkal van"

Ez egy olyan probléma, ami mindig felmerül és soha nem értettem. Sok éve van Kindle-m és soha nem okozott problémát az, hogy milyen formátumot támogat meg milyet nem. Ami reálisan problémát okozhat a Kindle-n, az más kiadók másolásvédelme, de azzal meg sokat nem tudnak kezdeni.

DRM is theft

(#17) Joshi válasza dabadab (#16) üzenetére


Joshi
titán

Ha legálisan be lehetne szerezni az ebookokat akkor nyilván senkit nem érdekelne, de te mit csinálsz a .doc, .pdf stb formátumokkal? Oké hogy átkonvertálod, de az idő és energia.

(#18) dabadab válasza Joshi (#17) üzenetére


dabadab
titán

"Oké hogy átkonvertálod, de az idő és energia."

Támogatott formátumnál annyit csinálok, hogy rábökök a Calibre-ben, hogy küldje el a Kindle-re.
Nem támogatott formátumnál annyit csinálok, hogy rábökök a Calibre-ben, hogy küldje el a Kindle-re.

Ennek egyik következménye, hogy több év után, a Wikipediáról kellett megtudnom, hogy a Kindle nem kezeli az epubot, mert egyébként abszolút nem tűnt fel.

Mondjuk a doc meg a pdf nem ebook formátumok eleve, főleg a pdf nem az.

DRM is theft

(#19) mike1334 válasza Joshi (#15) üzenetére


mike1334
veterán

Ahhoz sokkal nagyobb kijelző kellene és sokkal nagyobb felbontás, ahogy azt már írták. Túlságosan drága lenne, pláne úgy, hogy erre a célra egy tablet sokkal kényelmesebb és olcsóbb.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#20) Joshi válasza dabadab (#18) üzenetére


Joshi
titán

Próbáltam használni a calibrét, de valahogy nekem soha nem készített használható formátumot. Vagy a margó vagy a sorköz nem volt jó, lehet hogy csak be kellett volna állítani de inkább hanyagoltam. Én általában online konvertálok, de mindenképpen macerás.
A doc és pdf-be ágyazott szöveg simán értelmezhető lehetne, az más kérdés hogy az Amazon nem akar fizetni a Microsoftnak és az Adobnak.

(#20) Joshi miért kéne nagyobbnak lennie? Egy 6"-os mobil már batárnak számít mégis képeket nézegetünk rajta. Az más kérdés hogy az eink technológia felbontása nem tart ott ahol már tartania kellene.

[ Szerkesztve ]

(#21) Joshi válasza Joshi (#20) üzenetére


Joshi
titán

(#19) mike1334 téged akartalak idézni. :DD :B

(#22) Degeczi válasza Joshi (#15) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Magazinok eleve nem e-book olvasóra való anyagok!

Azok ilyen kis kijelzőn nem élvezhetőek (és mégegyszer: a színek a fölbontást is durván csökkentik), nagyítani kell - akkor pedig előjön a hátrány, hogy görgetni kínszenvedés, mert az e-ink kijelző képfrissítése tizedmásodpercekben mérhető, azaz kb. két nagyságrenddel (!) lassabb a TFT-nél, mivel fizikailag vándorolnak odébb benne a festékszemcsék - ezért lényegi gyorsulás a jövőben sem várható.

Ezért ilyen célra táblagép való, nem e-book olvasó.

(#23) Degeczi válasza Joshi (#20) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem, a PDF nem e-book, hanem pontosan a fordítottja: fixre tördelt nyomtatási kép (ahol jellemzően minden sor egy bekezdésként szerepel)

Ezért nem "simán értelmezhető" még a szöveges PDF sem, ezért nem egyszer "mentés másként" kérdése az átalakítás, hanem rengeteg kézi munkáé.

(#24) Joshi válasza Degeczi (#22) üzenetére


Joshi
titán

Lapozásnál nem igazán számít a képfrissítés ez inkább csak mozgóképnél hátrány. Ha neked nincs szükséged a színes kijelzőre attól még másnak lehet. Én akkor is úgy érzem hogy az e-ink nem fejlődik megfelelő ütemben, nagyon kis előrelépések vannak évről-évre.

(#25) Degeczi válasza Joshi (#24) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mégegyszer: nem a lapozásról volt szó, de te magazinokat akarsz ilyen kis kijelzőn olvasni, akkor pedig nem tudod elkerülni a nagyítást - és így a görgetést sem, amivel máris belefutsz a csigalassú képfrissítés nyűgjébe. Ebből az egyszerű technikai okból nem erre való az e-ink, ill. ezért nincs, és nem is várható is ezen a téren lényegi változás.

Könyvolvasón a színek nem csak nekem, de az elsöprő többség számára is lényegtelenek (ahogy nyomtatott könyvekben sem jellemző), annál ezerszer fontosabb a jól olvasható (jó fölbontású, jó kontrasztú) kijelző.

(#26) Joshi válasza Degeczi (#25) üzenetére


Joshi
titán

Ok megértettem, de remélem újra beszélgetünk amikor már nem lesz probléma az e-ink technológiának a szín sem. :D
ui.: miért írod a felbontást fölbontásnak? :F

[ Szerkesztve ]

(#27) Degeczi válasza Joshi (#26) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Miért szereted jobban a diós tésztát a mákos tésztánál - vagy épp fordítva?
Kétalakú szavakra, toldalékokra keress rá, ha ez tényleg új információ lenne.

(#28) MongolZ válasza Joshi (#26) üzenetére


MongolZ
addikt

"ui.: miért írod a felbontást fölbontásnak?"

Ugye ez egy komolytalan kérdés volt?

(#29) macskea


macskea
őstag

Ez a felemás téma nagyon nagy kapufa. Sosem vennek olyat, ne az eszköz döntse már el, hogy csakis a jobb kezemben foghatom, és az az elfáradt, nem tehetem át a balba. A Nook Simple Touch-nál ergonomikusabb ebook-ot még nem csináltak. Azom is volt, most a második generációs Glowlight-ot nyúzom, és hiába a sokkal szebb háttérvilágítás, messze nincs olyan jó fogása, mint az első Nook-omnak volt. :(

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#30) Phülöp válasza zsola32 (#5) üzenetére


Phülöp
addikt

sokunkat mellbevágott, az biztos

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#31) -Skylake- válasza MongolZ (#28) üzenetére


-Skylake-
addikt

Szerintem abszolut nem. Engem pl valami kibszott modon zavar, mikor meglattam azthittem elejtem a telefont. Ugyhogy nem, szerintem nem viccbol kerdezte (es meg is ertem miert kerdezte).

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#32) zdanee válasza macskea (#29) üzenetére


zdanee
őstag

Megfordítod 180 fokkal, elforgatásérzékelő észreveszi és átfordítja a képet plusz a lapozó gombok kiosztását és mehet is tovább bal kézzel.

De igen, drága, továbbra sem vízálló, továbbra sem bővíthető, nincs audio, text-to-speech, a böngésző még mindig béta, ugyanaz a CPU, memória, ugyanaz a kijelző, mint a harmadennyibe kerülő Paperwhite 3-ban, csak erősebb a háttérvilágítás, a gombok nem tűnnek túl átgondoltnak vagy kényelmesnek, a beépített akku mindössze 250 mAh, ami kb 8-10 óra folyamatos működésre elég csak, az "igazi" akku a tokban van, szóval anélkül nem teljes értékű készülék. Szerintem túlárazott, csúnya és semmi újat nem hoz, unalmas.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#33) Degeczi válasza -Skylake- (#31) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ez pont egy könyvolvasóval foglalkozó topikban elég szomorú... :(

(#34) macskea válasza zdanee (#32) üzenetére


macskea
őstag

Nagyon jó helyen vannak azok a lapozógombok, és ha kellően kemény lett a nyomáspontjuk, valószínűleg jól használhatóak is. Ha kicsit gumisak, sokat segíthetnek a cucc kényelmes és stabil tartásában. A forgatás nekem is eszembe jutott, de mivel egy könyvet vagy tabletet se forgat az ember, ha átveszi a másik kezébe gyorsan elvetettem, mondom biztos nem úgy van. De ezek szerint de. :D Hát... minimum megkérdőjelezhető megoldás, kíváncsian várom ki fejti meg, milyen megkerülhetetlen előnye van ennek a formának.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#35) edward2 válasza Degeczi (#23) üzenetére


edward2
addikt

Nem feltétlenül. Számomra igazán sokkoló, hogy a nagyon régi sony prs-650em tud PDF reflowt aztán amikor pár éve le akartam cserélni jöttem rá, hogy az újabb ereaderek ezt nem tudják...

Tehát egy jó ereaderen simán lehet PDF-et olvasni.

(#36) mike1334 válasza Joshi (#20) üzenetére


mike1334
veterán

Azért mert nem látod elolvasni...én olvastam magazinokat is tableten (10.1 coloson) és már ott bele kellett nagyítani, igaz ott a képátló arány nem volt szerencsés.

macskea
Kényelmesebb fogni, több hely jut akksinak, jobb "könyv élményt" (?) ad, mert a legtöbb könyv azért nem olyan vékony, mint egy paperwhite vagy 5. Nekem tetszik, mondjuk élőben is meg kellene fogdosni hozzá. De tény, hogy nem adnék érte ennyit. Mondjuk növelné a piac hatékonyságát, ha több tartalom lenne hozzá elérhető magyarul, és olcsóbban ( áfa csökkentése pl). Legjobban a szakkönyveknek örülnék, mert este az ágyban is olvashatnám a nélkűl, hogy mást zavarnék vele.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#37) dabadab válasza zdanee (#32) üzenetére


dabadab
titán

Én a magam részéről megvárnám a rendes review-kat, aztán ha nincs nagy panaszkodás, akkor majd kérek egy ilyet a Jézuskától, de:

"Megfordítod 180 fokkal, elforgatásérzékelő észreveszi és átfordítja a képet plusz a lapozó gombok kiosztását és mehet is tovább bal kézzel."

Sőt, van neki landscape üzemmódja is, amikor a gombok alul vannak.

"továbbra sem vízálló"

Ez mondjuk tényleg kár.

"továbbra sem bővíthető"

Ez valós probléma? A K4 1,25 GB-je is már a "bőven elég" kategória nekem. Ami inkább zavar, az a fixen kétszintű struktúra.

"csak erősebb a háttérvilágítás"

A háttérvilágításnál a plusz ledek az egyenletesebb fényeloszlás miatt vannak, egy korai review szerint ez sikerült is, nem látszanak a ledek.

"a gombok nem tűnnek túl átgondoltnak"

Pedig azt gondolnám, hogy az pont olyasmi, amin elég sokat töprengtek, meglátjuk, a korai review-k szerint kényelmes. Ez az, ami a legjobban érdekel, mert a sima paperwhite-tal a legnagyobb gondom a gombok hiánya.

"a beépített akku mindössze 250 mAh, ami kb 8-10 óra folyamatos működésre elég csak, az "igazi" akku a tokban van, szóval anélkül nem teljes értékű készülék."

Ez nekem kifejezetten tetszik, főleg úgy, hogy a jelek szerint könnyű lesz kivenni a tokból. A K4-et is tokban hordom, ez legalább az olvasás idejére kiszabadulhat belőle.

DRM is theft

(#38) -Skylake- válasza Degeczi (#33) üzenetére


-Skylake-
addikt

Kifejtened kerlek ? En utanaolvastam es ilyen hatalmas erveket talaltam mellette mint : a magyarban sok az E, igy ahol lehet hasznaljunk Ö betut, meg hogy szabolcsba minden E de szegeden meg minden Ö es hasonlo kaliberu magyarazatok. Bar egyik sem valtoztat rajta, hogy nekem pl serti a fulemet ez a szo, hogy ""folbontas"" es nem mondok hulyeseget, valoszinuleg te vagy az egyetlen ember a kis 23evem alatt, akitol ezt a szot eddig hallottam ilyen formaban.
(Azt elore kernem, hogy ne irodalmi legyen a pelda amit felhozol, mert 1 : a jelenleg beszelt nyelv a mervado, nem az amit 400 eve beszeltek, 2: az irodalmi nyelv mindig is mas volt,mint a beszelt nyelv, minden nyelvteruleten.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#39) mike1334 válasza -Skylake- (#38) üzenetére


mike1334
veterán

Nekem nem sérti a fülem, pedig szabolcsi vagyok és tény, hogy használható. Sokkal jobban bántja az ember fülét pl a fellebbezés kapcsán a "fel fogok lebbezni". Na ott nem lehet föllebbezni :D

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#40) Degeczi válasza -Skylake- (#38) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mert egyformán helyes mindkét igekötő, pont. Szégyen, ha ezt pont egy könyvolvasós topikban kell magyarázni - még ha némi magyarázatot is adhat a fiatalságod.

Ezzel szemben mondjuk az ékezethiány konkrétan értelemzavaró (írom ezt programozóként, angol billenyűzetről)

(#41) Krix válasza -Skylake- (#38) üzenetére


Krix
őstag

Csend - csönd, zsemle - zsömle, fel - föl, gondolom ezeket már hallottad. A fölbontás valóban ritkább, de én már hallottam elő beszédben is, nincs vele semmi gond.

If it is not broken then don't fix it!

(#42) Den Hadnagy válasza -Skylake- (#38) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Ahogy bizonyára már azt is hallottad, hogy mire fel/föl gondolod így vagy úgy, avagy hozd ide a vedret/vödröt :)

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#43) Friczy válasza edward2 (#35) üzenetére


Friczy
senior tag

Feltéve, hogy a PDF-et újratördelhetőre készítették, pedig ez egyáltalán nem általános.

(#44) mike1334 válasza Krix (#41) üzenetére


mike1334
veterán

Én a leveleket naponta fölbontom :D

Föltételezem főlösleges ezen fölháborodni...dömdödöm :DDD

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#45) Phülöp válasza mike1334 (#44) üzenetére


Phülöp
addikt

dömdödöm

Ennyi.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#46) tecsu


tecsu
addikt

Előrelépés akkor lenne, ha egy újabb e-inket használna az Amazon a Carta helyett, de valószínűleg nem ez történik.
Ugyanis az egyszerű papírnak még mindig jóval nagyobb a kontrasztja, mint a kijelzőnek - vagyis itt joggal várható az előrelépés.
Ellenben a világítás fényerejének növelése teljesen felelsleges, hiszen azt csak sötétben kell használni, ahol a kisebb fényerő ideális és már négy LED esetén is bőven elegendő volt.
A 6 hüvelyket is növelhetnék mondjuk 8-ra, és akkor nem zsebkönyv, hanem átlagos kötet-méretű lenne az olvasott felület.
A pdf-ekhez pedig értelemszerűen magazinméretű kijelző illik, mondjuk minimum 10 hüvelyes, színes (és így emelt felbontású) kijelzővel, amire jelenleg a legjobb (sajnos nem e-ink) a tablet.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#47) tecsu válasza Den Hadnagy (#42) üzenetére


tecsu
addikt

Az e-zés, a judeo-pesti szlengből terjed hazánkban, csúfítva és egyszerűsítve a magyar nyelvet.
Klasszikus íróink illetve elődeink még gyönyörűen használták a magánhangzó-harmóniát, nem úgy, mint a maiak - sajnos.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#48) Füleske16 válasza Degeczi (#40) üzenetére


Füleske16
csendes tag

Csak sajnos itt a kérdéses szó nem ige...
Bár ha az e-könyvet konzervnek tekintjük... :)

(#49) Degeczi válasza Füleske16 (#48) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nagyon ügyesen megragadtad a lényeget...
Akkor csak a kedvedért: igekötős igéből képzett főnév.

(#50) mike1334 válasza Füleske16 (#48) üzenetére


mike1334
veterán

Ahham a tejföl-tejfel viszonylatban a tej mióta ige? Én tejek, te tejsz, ő tej, mi tejünk, ti tejtek, ők tejnek... :DDD DE a tehén tejel...szóval lehet igazad van :P

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.