Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lajthabalazs


lajthabalazs
senior tag

1000$, 8 mag, azt hiszem, nem az én processzorom lesz... De azért jó hallani, hogy vannak sikeres próbálkozások az architektúra csinosítgatására.

(#2) psyho85


psyho85
aktív tag

...egy ismeretLEN órajelen ketyegő teljes értékű...

Egyébiránt tetszetős, de majd hiszek, ha látok.

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#3) Angel1981


Angel1981
veterán

"Az új processzor 50%-kal utasítja maga mögé az Intel tesztelt megoldását, és ez a különbség főleg a játékokban, valamint a multimédiás és a renderelést végző alkalmazásokban keletkezik"
Azért a részletekre kíváncsi lennék, mert ez így önmagában túl szépen hangzik... :U
Félreértés ne essék, én is azt szeretném, ha az AMD végre beérné az Intelt, és kiélezett verseny lenne!

[ Szerkesztve ]

(#4) Abu85 válasza Angel1981 (#3) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Szerintem mindenki látni akarja a részleteket. :DDD

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Lassan, de biztosan valamelyik gyártó csak összehozza a Skynet processzorát.. :DDD aztán vége is lesz a világnak. ;]

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#6) darál0w


darál0w
Jómunkásember

hmmm....a különbség főleg a játékokban, valamint a multimédiás és a renderelést végző alkalmazásokban keletkezik. lehet ez még HCG proci is :DDD ;]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#7) Hatvan9 válasza Abu85 (#4) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Milyen deszkába fog ez menni?

(#8) keIdor


keIdor
titán

Azért sok az ismeretlen, de várom nagyon! Eddig ígéretes...

Hatvan9: AM3+

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#9) Thrawn


Thrawn
félisten

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10) cszn


cszn
őstag

Azért nagyon bírnám ha itt is olyan jól működne az AMD ködgépe mint a videokártyáknál és a végén még több lenne benne, mert félek későn jön kicsit ki. :U

(#11) ftc


ftc
nagyúr

Végigfutva a prezentációkat...tényleg AMD-nél eltünnek hivatalossan a magok.... Ha jól vettem ki a többszálű futattásra helyezik a hangsúlyt.

(#12) smkb


smkb
őstag

Melyik játék procilimtes egy Core i7-950-en, vagy egy Phenom II X6 T1100-on, ahol főként kijön az 50% többletteljesítmény? De most komolyan... van olyan játék ami procilimtes a fent említett kettő esetén? :)

(#13) proof88


proof88
addikt

Egy biztos, mindegy hogy Intel vagy AMD, a mai processzorok holnap meg lesznek alázva (attól függetlenül, hogy a maiak sebessége is tökéletesen kielégíti az emberek nagy részét). :) Örülök, hogy mindkét cég szépen fejleszt.

smkb: nem csak a játékosokra kell gondolni, hanem akik ténylegesen olyan munkára használják a gépet, ahol jó befektetés a minél gyorsabb proci. :) Amúgy a GTA IV biztos profitál belőle. :D

[ Szerkesztve ]

(#14) stratova


stratova
veterán

Abu te mostanában egyre gyanúsabb vagy nekem alaplapokat taperolsz meg processzorokba lősz sorozatokat, ezért a Bulldozer már annyi helyen szivárog, hogy mire ideér több infónk lesz róla, mint a gyártónak :DDD

Szép ez de Kenyeret és PH! tesztet a népnek :P
Azt az MSI lapocskát meg ha már megtapiztad, igazán elhajíthattad volna felém.

[ Szerkesztve ]

(#15) Hakuoro válasza smkb (#12) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

Ők már 2db HD 6990-nel teszteltek. :DDD

(#16) erdoke válasza smkb (#12) üzenetére


erdoke
titán

640x480-on biztosan találsz. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#17) Angel1981 válasza Abu85 (#4) üzenetére


Angel1981
veterán

Ok, persze. Úgy értem, hogy a részletes tesztek nélkül nekem ez a "+50" igencsak úgy "lóg a levegőbe".%

(#18) smkb válasza proof88 (#13) üzenetére


smkb
őstag

"Az új processzor 50%-kal utasítja maga mögé az Intel tesztelt megoldását, és ez a különbség főleg a játékokban, valamint a multimédiás és a renderelést végző alkalmazásokban keletkezik."

Ha olvastad a cikket, a játékok volt egyik olyan szempont, ahol kijön a hatalmas teljesítmény többlet... na ezért kérdeztem, hogy de hol, melyiknél ? :)

(#19) Abu85 válasza smkb (#18) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Itt még az is kérdés, hogy milyen VGA-val, milyen felbontásban és milyen részletességgel. [link] - Tőlük kell megkérdezni, ők láttak az anyagot.
Az sem mindegy, hogy a Turbo Core 2.0 hogy működik, mert egyelőre annyit lehet róla tudni, hogy 500 MHz-el képes emelni az órajelet, akkor, ha az összes mag aktív. Ha mondjuk nem aktív minden, akkor mi lesz? +1 GHz? Mi lesz modulon belül? Lekapcsolható a modul fele? Képesek az integer magok asszinkron órajelen üzemelni? Sok a kérdés még.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20) mghltm válasza smkb (#18) üzenetére


mghltm
addikt

csak tippelni tudok: crysis 2, ultra hd felbontas, gtx580 quad sli :DDD

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#21) darál0w válasza Abu85 (#19) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

mikor kerül hozzátok tesztre? ;]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#22) Abu85 válasza darál0w (#21) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Há már jöhetne. :D Lehet jelentkezünk az AMD-hez gyártópartnernek, és kapunk retail sample-t. :DDD

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#23) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

[link] :P

Sandy Bridge szintre fog talán felérni. 1000$-ért :))

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#24) darál0w válasza Abu85 (#22) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

az :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#25) Tomcat


Tomcat
őstag

Éljen! Tűkön ülve várjuk a teszteket! :C

Tomcat

(#26) stratova válasza Abu85 (#22) üzenetére


stratova
veterán

Jelentkezzetek hírgyártó-partnernek garantáltan nem okoz nektek gondot sem a csíkszélesség sem a kihozatali arány.
Abu, ugye ha rajtad múlik megnézitek rendesen ezeket az új szabványokat az új jövevényeknél, ha már annyit emlegeted őket :] Szandinál nem volt alkalmatok/lehetőségetek mindent kipróbálni, nem mintha nem lett volna kerek az a cikk (így is teljesen rendben volt). Vagy ezekkel amúgy is Bulldozerre és LIano-ra vártok, mondván akkor lesz teljes a csapat mindkét oldalon?

(#27) priti válasza smkb (#12) üzenetére


priti
addikt

Ugyanez jutott eszembe a cikket olvasva. No meg nem kell ahhoz 950, hogy 4GHz-en szaladgáljon, a 920-as procim is lazán ment 4GHz-en és csak az alaplap miatt nem ment jobban, a mostani 860-as meg 4,2-őn is jól érzi magát. Jó, értem én hogy nem mindegy milyen hűtéssel és milyen alaplapban, és ha gyári hűtéssel automatára tudja tenni egy gyártó a tuningot az azért kellemes, na de ez az 50% tuti hogy kamu. Lehet hogy találtak valami extrém konfigot ami egyetlen játékban tudta ezt produkálni, mondjuk ez de hogy nem átlagosan 50% a különbség az tutkó.

Hardverlesen

(#28) ló úr válasza mghltm (#20) üzenetére


ló úr
őstag

Azé csak nem a konkurens gyártó videókarijával fognak tesztelgetni,amikor házon belül is vannak bivajerős cuccok :D

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#29) D1Rect


D1Rect
félisten

Abu85 - fLeSs
1:1

;]

[ Szerkesztve ]

(#30) Pug válasza priti (#27) üzenetére


Pug
veterán

Szerintem majd a teszteknél meglátjuk ;)
D1Rect: hatalmas :DDD

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#31) smkb válasza Abu85 (#19) üzenetére


smkb
őstag

Értem én, csak pont a játékok azok, ahol nem tudom elképzelni mit tud gyorsítani, mikor jelenleg sincs procilimit. Egyszerűen nem tudom elképzelni ugyanazon hw feltételek mellet a cpu-ban különbözve, pont a játékokra elég kevésbé jellemző proci limit végett PONT OTT jön ki nagy 50% körüli teljesítménytöbblet.

Amúgy is fura... pont a hirtelen krízisbe torkollt CEO menesztés/felmondás után jön egy ilyen nezetközi portálokat is telehintett hír bődületes teljesítményről, minden alátámasztást nélkülözve, amikor egyes elemzők elkezdték pedzegetni, hogy esetleg csak nem a Bulldozer környékén is bibi van ..:)

Addig is várjuk szertetettel a terméket a tesztpadokon.

(#32) caizzz


caizzz
aktív tag

Abu te a "szivárog" kifejezést többször használod, mint egy vízgázközpontifűtés szerelő :Đ

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#33) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Kíváncsi leszek mennyire sikerül megközelíteni az Intelt...

(#34) leviske


leviske
veterán

Ekörül az FX körül már annyi pletyka kering... Ezek a teljesítményadatok viszont biztatóan hangzanak.

(#35) ló úr válasza caizzz (#32) üzenetére


ló úr
őstag

Reméljük nincs semmi gond odalent,kölkök is jól vannak :D

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#36) priti válasza smkb (#31) üzenetére


priti
addikt

A Bulldozer tuti hogy jön. A vezért meg az árfolyamot már eltaposta. ;] Amúgy a vezért az nem azééér' ... a szerverpiaci részesedés ... tudod. :DDD

Hardverlesen

(#37) szaszabee


szaszabee
aktív tag

Láttam én már éjjeli ört nappal meghalni Majd ha lessz hihetö teszt akkor elhiszem
Egyébként meg nekem higgyé ne a szemednek :DDD

(#38) Abu85 válasza stratova (#26) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Van egy kis szerkesztőség. Ott össze tudunk szerelni napi 5 gépet. Ha nagyon megnyomjuk 7-et is. :DDD

Persze, majd a Brazosnál megnézzük. A Sandy IGP-jén nincs mit megnézni, alig támogat valamit.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#39) csucsbicep válasza Abu85 (#38) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Az igaz, hogy erősebb lesz ezen a téren az AMD, mint az SB?

(#40) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Na végre említésre kerülnek a játékok. Remélem nem kell csalódnom az AMD-ben. De ez az 1000$-os árcédula nem jót sejtet, viszont piros pont, hogy AM3+ lesz. :C :R

PS4

(#41) Yutani válasza smkb (#31) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nézd meg a Far Cry 2 tesztet, 800*600/mediumban kijön a Phenom II X6 1095T és a nagyobbik SB között egy 78% előny az utóbbi javára. Ki lehet mérni a Bulldozer és a többiek között is játék alatt a különbséget, csak elég alacsony beállítást kell használni ahhoz, hogy ne legyen GPU limit. Persze ez így komolytalannak néz ki, de mégsincs más lehetőség a mai játékok alatt másként kimérni a CPU-k közötti eltérést.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#42) Abu85 válasza csucsbicep (#39) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mármint a Llano? Ott a GPU erőre helyezték a tervezők a hangsúlyt. Az SB és a Llano mérete közel azonos lesz, még a tranyószám is majdnem ugyanannyi. Azt viszont már láthattad a Sandy Bridge lapakáján, hogy az IGP a proci ötödét foglalja el. A Llano esetében a proci fele IGP. Badarság lenne a kettőt így összehasonlítani, mert nem kérdéses a dolog. Majd a platformharc lesz a lényeges. Ki mit kínál, és mennyiért. Előnyök, hátrányok, szolgáltatások, felhasználói élmény.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#43) darál0w válasza Abu85 (#42) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

remélem a teljesítményjavulás ellenére az AMD lent tudja tartani az árait mint eddig...

egyszerű user szemében az intel mindig is jobb volt, és ha az árak egyformák, akkor nem kérdés, h melyiket veszi sajnos :U

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#44) Kapti válasza mrhitoshi (#40) üzenetére


Kapti
tag

Az 1000$-os árcédula csak egyet jelenthet: Az AMD végre beéri teljesítményversenyben az Intelt és ugyanolyan vagy gyorsabb lesz, mint a SB csúcsprocesszora. ;) Egyszerűen ez következik a magas árból.

[ Szerkesztve ]

Phenom II X3 720BE @955X4 - Life is good.

(#45) csucsbicep válasza Abu85 (#42) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Persze, a Llano. Egyébként miért fektet ekkora hangsúly az IGP-re az AMD? Úgymond, ebben látták a lehetőséget, hogy odaverjenek az Intelnek?

darál0w: Viszont a kompatibilitás nagy előnye AMD-nek: Mégsem végzi minden a kukában, ha platformcserére kerül a sor.

[ Szerkesztve ]

(#46) mghltm válasza ló úr (#28) üzenetére


mghltm
addikt

valoban, igazad van. megyek a sarokba buntibe :DDD

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#47) caizzz válasza darál0w (#43) üzenetére


caizzz
aktív tag

hát akkor én sosem voltam egyszerű user..

marakujás kőbányai

(#48) ló úr válasza mghltm (#46) üzenetére


ló úr
őstag

;]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#49) darál0w válasza caizzz (#47) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

aki PHra jár az bezony már nem egyszerű user :D

(#45) csucsbicep és sztd aki boltban vesz egy előre összeszerelt gépet az foglalkozik ilyesmikkel? :D

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#50) tome.jr


tome.jr
addikt

Ha ez az +50% igaz akkor az Intel csomagolhat. Bár ahogy írták már páran valószínű 800x600 felbontáson lesz csak meg az előny. Oda meg valóban kell az 1000 dodós cucc.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.