Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) moleculez


moleculez
veterán

Végre lenne értelme a 10+GB RAM-nak, erre beleraknak 4et. Erre kíváncsi vagyok, végre valami izgalmas. Úgy látszik valakinek volt egy zsák fölösleges pénze, és megcsinálta a Surface Phonet, az MS előtt.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#2) AliceWake válasza moleculez (#1) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Nem biztos, hogy 4 van benne, csak annyi már pont elég kell legyen a projekthez, vagyis az a nagyon minimum, ami kell. De nagyon titkolóznak, egyebet nem tudtam kideríteni :(

[ Szerkesztve ]

Non omnis moriar.

(#3) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ha kivált egy laptopot (is) akkor jöhet. Már régen áhítozom valami ilyesmire. Úgy értem persze monitorra vagy tv-re kötve. :U

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#4) Somatom


Somatom
veterán

A telót értem, az ARM megvan, de mi a franc az a Windows? Miért nem vmi használható oprendszer?
Kézzel kellett frissítenem a Note 9 -et 8 -ról, 9 -re, mert OTA -n 10 -re frissült volna, aminél a Samsung már kihátrált a Linux On DeX -ből. Miért nincs vmi normális, gyári Linux koncepció? A Meizu Ubuntu Edition is elhasalt.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5) #22743424


#22743424
törölt tag

Itt még van valamennyi adat a készülékkel kapcsolatban [link] Persze jelenleg csak találgatások vannak mint ahogy Alicewake is írta.
Várom, hogy mi sül ki belőle :)

(#6) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Hát ez elég Win10 arm gyanús, ami meg ugyebár emulált dolog emlékeim szerint.

De majd kiderül:)

(#7) jeni


jeni
félisten

A Nokia - Microsoft ebbe belehalt (többi nagyobb gyártó kihátrált e-mögül).
Emperion új mobilnak mekkora esélye lenne az életben maradásához?

(#8) aprokaroka87 válasza jeni (#7) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A Windows mobile nem egyenlő a win10arm-el.

A win10 arm szinte teljes értékű Windows 10 lenne, ami Arm tipusú cpu-kon fut emulálva x86/amd64-es környezetet.

Az hogy mi lesz a sorsa, függ attól is hogy mennyire sikerül optimalizálni.

(#9) t72killer válasza aprokaroka87 (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Mivel a proci nem natív x86-os darab, eleve csak valamiféle emulációról lehet beszélni. Kérdés, egy snapi 845-ön emulálgatva hogy fut pl egy teljesértékű office, excel makrókat tologatva.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) Ste


Ste
addikt

Pedig most megdobbant a szívem... mindig szerettem a kocka Ms / Nokia telefonokat és a Win rendszert.
Mehetne az alma a lecsóba ;]

(#11) moleculez válasza Ste (#10) üzenetére


moleculez
veterán

Cefrébe :DDD ;]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#12) moleculez válasza Somatom (#4) üzenetére


moleculez
veterán

Azt én is dijaznám, valami Ubuntu alapú vasat. Canonicalnak volt valami projektje, de prototípusnál tovább nem jutott (ameddig ismerem a történetet )

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#13) blueMerle válasza pusszycat (#3) üzenetére


blueMerle
veterán

Nem vált ki. Ez a HW egy W10-hez (bocsánat a szóhasználatért) egy foshalmaz. Az N4000-esek meg a mindenféle X5-ös Atomok vért izzadnak 3 chrome tab mellet, lényegében megőrül az ember, ha bármit szeretne dolgozni a géppel. Én megpróbáltam, 3 ilyen kinai lepkefing procis masinának adtam esélyt, de a végén az egyébként sem túl dús hajkoronám tovább ritkult.

Szóval űbermenő a dolog az biztos, de még tartalomfogyasztásra is erősen meggondolandó (lehet majd), munkára pedig egyenesen felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#14) t72killer válasza blueMerle (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Kicsit átszerkeszteném: nem a hardver foshalmaz, hanem a win10... A negyedik évébe hajló s7edge-emen általában 25-30 chrome tab van megnyitva, "tálcáról" ugrik még 5-6 alkalmazás - és nem snapi 845, hanem egy őskövület exynos 8890-en fut. Újraindítani kb havi 1-2x szoktam a telót, "tiszta telepítés" egyszer sem volt, azt a rendszert frissítgetem főverzió-váltásokon át, amivel 2016ban a boltból kihoztam

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Ez most egy teljes értékű windows?
Mert sok lesz a De!...
Éééérdekeeeess... :U
Meddig fog ez az ötletelőgyártó megmaradni?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#16) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Az feltűnt valakinek, hogy a kijelzőn május 5. péntek van kiírva?

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#17) Giovan! válasza fornettisuti (#16) üzenetére


Giovan!
addikt

Lehet a jövőből küldték vissza nekünk.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#18) Polarstar válasza fornettisuti (#16) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Láttunk már olyant, hogy a bemutató "majdani" napja van rejtjelezve a képben... Aztán bemutató helyett zúzda lett - Palm Pre
Vagy esetleg a bemutató napján ölték meg a "terméket" . Nokia Meego...
Az sem kizárt, hogy saját aprilis elsejei poénját hozta előre a cég. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#19) DS39 válasza Giovan! (#17) üzenetére


DS39
nagyúr

Hát 2023-ig akkor várhatunk a telóra. :D

(#20) Somatom válasza moleculez (#12) üzenetére


Somatom
veterán

Több volt az, mint prototípus. Volt az alsó kategóriában egy BQ Aquarius, de volt normális vassal a Meizu MX4 Ubuntu Edition és a Meizu Pro 5 Ubuntu Edition. Sztem asztali környezetben jönne ki jobban a Linux előnye. Anno Allvinner A10 -es "TV okosítóra" húztunk Linuxot. Gyárilag is volt ilyen. RK3188 alapra a Rikomagic MK802 IV LE (Linux Edition). Az utóbbi idők legérdekesebb project -je sztem a Samsung Linux On DeX -e volt. Sajnos, a Samsung kihátrált belőle. Én mindenképpen szeretném kipróbálni. Ezért sem engedem Android 10 -re frissülni a Note 9 -emet.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21) andor80


andor80
senior tag

Ismét egy kamu bohóc phone...

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#22) blueMerle válasza t72killer (#14) üzenetére


blueMerle
veterán

:K

(#23) Somatom válasza t72killer (#14) üzenetére


Somatom
veterán

+1
Komolyan mondom, hogy összeszorul a gyomrom, ha valamit Windowson kéne megcsinálnom. Legutóbb ezzel szopatott. Feladtam.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#24) aprokaroka87 válasza blueMerle (#13) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mondjuk a Qualcomm Snapdragon 845 ha úgy vesszük nem is konkrétan Win10arm-re van tervezve, a Snapdragon 850 elvileg jobban támogatott.

Meg ugye a nem rég bemutatott 8c és 8cx Soc-k, amik ha jól olvastam, direkt a win10 arm-re vannak fejlesztve.

8cx info link

(#25) pusszycat válasza Somatom (#23) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A problémák azért vannak, h megoldjuk őket. :D

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#26) Somatom válasza pusszycat (#25) üzenetére


Somatom
veterán

Megtörtént. Letöltöttem máshogy, a Windows meg kenje a hajára a keretrendszereit!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#27) <Lacy85> válasza Somatom (#26) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Én is felváltva használom a Windows-t + MacOS-t, de arról ne az op. rendszer tehessen már, hogy nem értesz hozzá. :D

(#28) Somatom válasza <Lacy85> (#27) üzenetére


Somatom
veterán

Pont annyira értek hozzá, amennyire egy felhasználótól elvárható. Kell neki a net keretrendszer? Nosza, telepítse magának! Ha pedig hibára fut, akkor ne csak azt írja, hogy mi a hiba, hanem azt is, hogy mi a megoldás! Pl. link -> itt az aktuális forrás, telepítsd innen manuálisan. Megjegyzem, előtte legalább fél órát vártam, mire a Windows méltóztatott frissíteni magát. Akkor már az aktuális forrást is frissíthette volna, hogy ne fusson hibára a keretrendszer telepítése.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#29) F34R válasza Somatom (#28) üzenetére


F34R
nagyúr

Amennyiben Linuxhoz vagy szokva hasonlot el se varj. :DDD Kulon kategoria. A legutobb is csak jatek miatt telepitettem fel.

(#30) <Lacy85> válasza Somatom (#28) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Túl nagyok az elvárásaid. Ez Windows. :D

(#31) Somatom válasza <Lacy85> (#30) üzenetére


Somatom
veterán

Nekem már az fura, hogy egy oprendszert arról nevezzenek el, hogy hol kell kihajítani. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#32) <Lacy85> válasza Somatom (#31) üzenetére


<Lacy85>
addikt

:C

Én is szívesen kukáznám, csak sajna sok tényező van, ami miatt nem lehet.
Laptopon mondjuk megváltás volt a MacOS Win10 után.
A Linux sajna nem játszott, mert a Windows-os 7-8 óra üzemidőből csinált ~3-at.
Berágtam, vettem egy MacBook-ot. Több, mint 1 éve bódogság' van. :D

[ Szerkesztve ]

(#33) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Ha valahogy lehet vele windows mobile féle UI-t előcsikarni, akkor meg tudnak venni kilóra. Kutyának se kell android ha visszakapom a Lumiámat.

(#34) #22743424 válasza -Faceless- (#33) üzenetére


#22743424
törölt tag

Kinél van? :DDD

(#35) roli543


roli543
őstag

A design eszméletlen jól néz ki :))

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#36) -Faceless- válasza #22743424 (#34) üzenetére


-Faceless-
őstag

Polcon papírnehezék sokkal többre nem igazán jó

(#37) #22743424 válasza -Faceless- (#36) üzenetére


#22743424
törölt tag

Nekem is van itthon kettő. Nem tudom mi lesz ebből, kíváncsian várom :)

(#38) moleculez válasza Somatom (#28) üzenetére


moleculez
veterán

Amikor kiírja, hogy ismeretlen hiba történt :DD Nem működik a rendszer, vettem észre, hogy hiba van, elmondanád, hogy mi bajod?! A Windows az Nőből van, rájöttem. ;]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#39) Somatom válasza moleculez (#38) üzenetére


Somatom
veterán

Stimmel. Már a cikk címe is ironikus. A Windows, meg a teljes érték egy mondatban. Az ilyesmit nem szabad komolyan venni. Persze, lehet, hogy Alice úgy értette, hogy Windows -nak teljes értékű. Oprendszernek viszont nevetségesen ostoba.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#40) justmemory válasza Somatom (#4) üzenetére


justmemory
senior tag

Mondjuk ha ilyesmire vágysz, ott a Sailfish OS...

Vagy újabban a Maemo Leste, de az még azért nagyon alfa... Majd esetleg ha felrakják/portolják FxTec Pro1-re... :DD

[ Szerkesztve ]

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#41) moleculez válasza justmemory (#40) üzenetére


moleculez
veterán

Szemezek egy ideje a Sailfishel :K

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#42) Somatom válasza justmemory (#40) üzenetére


Somatom
veterán

Az FxTec Pro1 -ért odáig voltam. Csak megúsztak vele, közben árat emeltek, a QWERTZ verzió tovább késett, nem nagyon volt remapolható és más problémák is voltak vele. Hetekig követtem a fórumát. Előtte a Cosmo Communicator -t is figyelemmel kísértem, ami a Gemini PDA utódja lett volna. A Geminire egyébként portoltak Sailfish -t. Szóval, rajta voltam a témán. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#43) rbgm


rbgm
csendes tag

régebben én is nagyon odavoltam a mobilos vindózért, volt is pár MDA Pro-m :-)

viszont mióta O365, meg ablakozós Android van kulturált képernyőmegosztással TV-re, BT-s billentyűzettel, azóta már nem annyira érzem saját magam a szükségét ennek

aki viszont még mindig, az mesélne nekem egy kicsit, számára mi mindenre lenne ez így jó vagy jobb, mint mondjuk a fenti ablakos Android O365-tel és egyéb online app-okkal?

mára már szinte minden online (is) fut, néhány elmaradottabb vindózos vastagklienst leszámítva
ha meg vkinek mindenképp muszáj a vindózos vastagkliens, de nem akar laptopot cipelni, csak telót, az elérheti az otthoni gépét neten, vagy előfizethet egy Windows-os VPS-re, és azt is eléri a mobiljáról is, aztán azon futtathat mindenféle régiséget, ha akar :-)

ezeken túl amit én még gondolni tudnék, hogy muszáj hozzá Windows, az mondjuk a .net-es fejlesztgetés - de azt kétlem, hogy ilyen kis mobilon jó lenne

...illetve még esetleg egyéb játékok - de ott is azt hinném, hogy emulálva nem lenne elég teljesítmény hozzájuk

szerintetek még mi más miatt lenne jó ez a mobilon vindózozás?

(#44) válasza AliceWake (#2) üzenetére



őstag

Kár volt a végét elrontani tippelgetéssel. Ezer éve ígérgetik ARM arhitecturára. A virtuális win mindig megbukott. Miért erőltetnék?

(#45) #22743424


#22743424
törölt tag

Egy kis leírás + [link] :)

(#46) Postas99 válasza rbgm (#43) üzenetére


Postas99
senior tag

Megválaszoltad.
.NET fejlesztés
Az O365 nem a teljes világ csak egy nagyon kicsi szelete, és még azt sem fedi le igazán.
Egy halom nagy microsoft gold partner ígéretét láttam, mindenki jött a nagy világmegváltással O365 terén és egyikik sem tudta minimálisan meglépni a követelményeket. Az hogy neked elég ez a szerény csomag nem jelenti azt hogy Te jelented a 100%-ot a kiragadott példából.

Nekem pl tetszene ez a fajta megoldás.. saját fejesztésű cuccok amik nem kell hogy multiplatformosak legyenek de egy winmo-n elfutnak pazar dolog lenne és még csak a kódot sem kellene hozzá módosítani.

Példa: műhely ahol nincs NET mert munka közben ha netezel meghalsz(sok ilyen van, nem kell mindig 100% tiszta irodai környezetből kiindulni) a net nélküli gépen kell aktiválni, szerkeszteni stb adatokat.. amihez kellene egy laptop, de win. mobilról is megoldható.
Tudnék még 1001 példát hozni, felesleges..

(#47) Hopkins95 válasza <Lacy85> (#32) üzenetére


Hopkins95
addikt

Én meg miután 1 év használat után lecseréltem a Macbookot 2016-ban Windowsra, nálam azóta van bódogság.

Nekem nagyon fapadosnak tűnik a Mac rendszere a Windowshoz képest, rengeteg haladó beállításhoz nem férsz hozzá grafikus felületen, hanem mindig terminált kell hozzá használni.

Ráadásul nekem mindig rendetlenség volt Macbook asztalon meg a mappáimban, mert a fájlokat sosem úgy rendezte el, ahogy Windowsban megszoktam. Ez volt az egyik olyan dolog, amivel engem őrületbe tudott kergetni az OSX: Bizarre file arrangement in Finder

Plusz adalék, hogy az OSX-ben feleslegesen bonyolult billentyűkombinációkon érsz el olyan funkciókat, ami Windowsban sokkal egyszerűbben van megoldva.

(#38) moleculez Mit vártál, hisz Cortana lelke lakozik benne! :D

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#48) Somatom válasza Hopkins95 (#47) üzenetére


Somatom
veterán

"Mit vártál, hisz Cortana lelke lakozik benne!"

Sztem ez jó húzás volt a MS -tól. Eleinte férfihangot állítottam be a navimon, mert nehogymá`n egy nő mondja meg nekem, hogy merre menjek. De, aztán mégis átváltottam női hangra, mert egy nőt sokkal jobban lehet szapulni, ami levezeti a feszültséget. Sztem a MS is így gondolkodott, amikor Cortana -t választotta. Cortana szapulása levezeti a feszkót és a user így talán nem veri szét a gépet. :D
Még ez is egyszerűbb, mint egy használható rendszert összehozni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#49) moleculez válasza Somatom (#48) üzenetére


moleculez
veterán

2020-ban óvatosan az ilyen comingoutokkal, bár a lapcsalád közösségében ritka, azért lehet itt egy önérzetes femnáci. ;] . Navinál első dolog amit kikapcsolok, az a hang. Vizuális típus vagyok.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#50) Hopkins95 válasza moleculez (#49) üzenetére


Hopkins95
addikt

Én imádom a női hangot, mintha egy női útitársa lenne az embernek. :) De azért a Jáksó Lacis GPS hangot eddig nálam nem übereli senki. ;]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.