Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) B1T3 válasza sohajda90 (#23) üzenetére


B1T3
addikt

Nem azért elavult valami, mert annak a gyártója kiadott egy új készüléket, hanem azért, mert a tulajdonságai alapján elmarad a piacon lévő többi terméktől.
A te logikád életszerűre lefordítva úgy hangzik, hogy azért jobb az Apple, mert ritkábban (csak évente) dob be újabb fejlesztéseket, a többi gyártó pedig rosszabb, mert ők gyakrabban (fél évente) adnak ki újításokkal felszerelt terméket. Nyilván ez egy hibás érvelés, és arra enged következtetni, hogy számodra a telefonvásárlás erős érzelmi töltettel rendelkezik, ezáltal fontos a tudat, hogy „nincs jobb”. Természetesen ez is könnyen megtámadható, hiszen a telefonkészülékeket nem csak gyártón belül vethetjük össze (Apple-t Apple-lel, Samsungot Samsunggal stb.), hanem összességében nézve (pl. Apple-t Samsunggal), így akár úgy is vehetjük, hogy az év végefelé megvásárolt iPhone készülék el is avul a következő év eleji Samsung S vagy Huawei P szériással.

(#52) Móci


Móci
addikt

Legalább az áruk szép lesz, ha már a készülékek hátulja nem lett az. :D
Ettől függetlenül kíváncsi leszek mit tudnak majd az újak.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#54) Bazi.Joe válasza Integrale (#27) üzenetére


Bazi.Joe
tag

+1

(#55) HarleyCustom válasza noro79 (#13) üzenetére


HarleyCustom
veterán

+1

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#56) HarleyCustom válasza sohajda90 (#23) üzenetére


HarleyCustom
veterán

"...Úgy látszik a fenti üzenetemnek viszont az a része nem jött át, hogy nekem a telefon nem befektetés, hanem céleszköz..."

"...nem adnék egy Androidos telefonért 300-et, mert negyed év és már "elavult", inkább adok iPhoneért 400-at, de az 1 évig nem avul el..."

Kicsit katyvasz a magyarázkodásod. Ha nem beketetés, akkor mit érdekel, hogy mi mennyi? :F

Felesleges belebonyolódnod, mert ez lesz belőle. Egyszerűbb azt mondanod, hogy iOS fan vagy, és nem android. Nem kell ez a sóder, ráadásul még saját magadnak mondasz ellent. :D :N

Bocs a "kirohanásonért"... :R

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#57) ipobobo válasza Schuler888 (#21) üzenetére


ipobobo
újonc

A 1+ reszet benézte,de másikat pont te.
Igen évente 1 note meg 1 S jön ki, de az s kijon tél vége/tavasz eleje fele, a Note meg Nyár vége/ősz eleje fele. Tehát végülis évente 2 csúcs-csúcs-csúcs jön ki, főleg most, hogy az "alap" telók is elérték a Samsung által kreált phablet méretet, és egy note 9 akkora mint az S10+ (note 10et nem keverem most bele a 2 mérettel...)
Huaweinél meg még szembetűnőbb a 2 csúcsmasina évente, mivel a Mate és a P-Pro ugyanakkora, plusz ott toll sincsen, kamera ugyanaz, stb stb.
Szerintem Sohajda90 erre gondolt.

(#58) Schuler888 válasza ipobobo (#57) üzenetére


Schuler888
senior tag

Tehat mit neztem be? Nem irtam, sehol hogy egyidoben jonne ki a 2 szeria, koztudott hogy egyik ev eleje, masik pedig a dereka...

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#59) Blizzardking válasza HarleyCustom (#56) üzenetére


Blizzardking
őstag

Hát, ha valaki identitást vásárol és nem egy számítógépet, persze hogy jobb ha úgy érzi minél tovább kitart. Placebóból is mindig dupla adagot veszek be, biztos ami biztos. Ki akar 4 havonta újabb identitást venni? Az már majdnem olyan mintha bérelné, nem? :DDD
Kellenének az éves ciklus vége felé emoji-behódoltató frissítések. Mikor már a konkurencia eléggé a nyakára hág az aktuális csúcs-csúcs-csúcs iphoneneak, akkor érzelmileg még ki lehetne húzni a termékbejelentésig azzal, hogy az ikonok istenítik a tulajt, esetleg összeverekednek a kegyeiért... A lényeg hogy különlegesnek érezze magát a facebookozó zombi.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#60) Prymus X.


Prymus X.
tag

Gratulálok. Olyan béna neveik lesznek, mint a kínai gyártóknak iPhone 11 Pro Max. 4 tagból áll. Nem ezeket fikázták régebben?

(#61) Noukoum válasza Prymus X. (#60) üzenetére


Noukoum
veterán

Ez borzalmasan hagzik. Más kérdés mennyit számít a termék neve..

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#62) Tigerclaw válasza Prymus X. (#60) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azért várjuk meg a bejelentést.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#63) Fancy-boy válasza Prymus X. (#60) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A Gillette-nek bevált. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#64) Blizzardking válasza Fancy-boy (#63) üzenetére


Blizzardking
őstag

Ráadásul az 5 pengére legalább akkora szükség van mint 12 GB ramra és egy asztali gép erejére...

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#65) Mr.Grincs válasza weberzolee (#8) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Hát, én kételkedem, de legyen igazad.. Amúgy az XR széria, ár érték arányban jó választás, ami az iPhone kategóriát illeti, de amúgy meg iszonyat drága így is, ha más Androidos, csúcs készülékkel vetjük össze.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#66) Blizzardking válasza Mr.Grincs (#65) üzenetére


Blizzardking
őstag

Iphone lite milyen paradoxon már! Mintha lenne Chuck Norris lite vagy budget gyémánt. Ezzel csak összezavarják a rajongókat. Aztán mikor megnézik az árcédulát, megnyugszanak - még mindig ez a lllegjobb!
:D

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#67) Noukoum válasza Blizzardking (#66) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem tetszik a 300ezres iPhone lite? Vagy mi.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#68) Sgr_A válasza Blizzardking (#66) üzenetére


Sgr_A
addikt

Igen legjobb, várjál mégsem
6,1". hd kijelző 300k nyitó ár :P

[ Szerkesztve ]

(#69) Blizzardking válasza Sgr_A (#68) üzenetére


Blizzardking
őstag

Mi a baj a HD-val? Chuck Norrisnak sincs 55-ös bicepsze nemigaz? Mégis ő a llllegerősebb!

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#70) Mr.Grincs válasza Blizzardking (#66) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Én semmi ilyenre rá sem nézek elvből egyébként, ami lite, mini, E, vagy legyen akármilyen kicsinyítő jelzője a csúcskészülékről lebutított, vagy olcsósított, vagy akármilyen verzió, mert tudom, hogy egy trágya.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#71) Blizzardking válasza Mr.Grincs (#70) üzenetére


Blizzardking
őstag

Én a paramétereket nézem és az elnevezés nem érdekel.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#72) Schuler888 válasza Mr.Grincs (#70) üzenetére


Schuler888
senior tag

Touché!😂

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#73) milendaniel válasza South Velen (#47) üzenetére


milendaniel
csendes tag

Ha valaki nehezen rakja össze az árát, és folyamatosan figyelgetnie kell, az már régen rossz. Akkor az apple nem neki való, mert akkor folyamatosan bánni fogja a ráköltött összeget az elejétől fogva, hogy inkább erre vagy arra kellett volna a pénz, folyamatosan bánni fogja mikor látja az értékcsökkenését a telefonjának, illetve ha esetleg karc vagy sérülés keletkezik rajta és ismét zsebbe kell nyúlni..
Ha valaki ennyiért meg tudja venni, akkor az már ne sajnálja egy esetleges törés során az alkatrészárat vagy a készülékcsere díját, vagy ne sajnáljon biztosítást kötni rá.
Ha veszel egy lamborghinit annak se sajnálod a fenntartására a költségeket.
Ez egy prémium márka, prémium áron.

Köszi, Üdv, Dani

(#74) Sgr_A válasza milendaniel (#73) üzenetére


Sgr_A
addikt

A hét vicce
Prémium márka, ide kéne a hányós smajli, prémium márka 300k nyitó áron hd+ kijelzővel mig androidban már a középkategória alján is fullhd-t kapsz
Ezt bírom az iphone tulajokban azt hiszik ők többek, pedig ez is csak egy szaros mobil és a cég lehúzásainak még tapsolnak is.
külön gyorstöltő 30k-ért

(#75) Blizzardking válasza Sgr_A (#74) üzenetére


Blizzardking
őstag

Azért amit Lidl Jacob összehozott, az se gyenge: "cserébe élvezheti a telefonok egyik legfontosabb tulajdonságát, a design-t. Továbbá azt sem akarja, hogy kvázi ok nélkül 2mm-rel vastagabb legyen"...
Mindkét komment a kölcsönkapott fake identitástudatról szól.
Kérdés melyik a nagyobb menő iphone tulaj, az aki vigyáz rá, vagy az aki hagymát ültet vele mert akkora űberkirály hogy még eeeezt is megengedheti magának.
Nekem pl most szerelik a Lamborghinimre a vonóhorgot, egy betonkeverőt fogok húzni magam után hogy mindenki lássa hogy egy átlag olajsejk hozzám képest csóró! :DDD

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#76) South Velen válasza Blizzardking (#75) üzenetére


South Velen
addikt

Én nem speciel az iphone-okról beszéltem, hanem általánosságban az összes telefonról, iphone-om sosem volt és nem is lesz.

Sose tudnék tokkal használni egy telefont, nem azért alkották meg olyanra, amilyenre, hogy aztán elrejtsem és megvastagítsam.

Aki meg olyan balfasz, hogy összetöri, az persze használjon tokot meg gusztustalan fóliákat. Én meg inkább vigyázok rá.

[ Szerkesztve ]

(#77) BabMester válasza Sgr_A (#74) üzenetére


BabMester
senior tag

Egyedül a gyűlölködők szemében létezik ez a Premium márka dolog, hogyan is beszélhetnénk ilyesmiről, mikor világszerte ingyen dobálják az emberek után előfizetésért cserébe vagy ingyen hitellel?!

Az iPhone-ok a legjobb casual telefonok, ha csak annyi igényed van, hogy telefonálj, facebookozz meg snapchatelj. iOS-re jönnek a leghamarabb az új funkciók és az élményt tökéletesen hozza villámgyorsan évekig.

Aztán a plusz igények, hogy jobb kamera, több tárhely, jobb audio, szebb kijelző stb. mind csak egyéni preferencia, hogy kell-e vagy nem. Mert mindre találni jobb megoldást Android fronton különböző márkáknál ez igaz, de vannnak akinek nincs ezekre szüksége, csak egy egyszerű telefont akarnak kapcsolattartásra.. :)

(#78) milendaniel válasza Sgr_A (#74) üzenetére


milendaniel
csendes tag

Tipikus androidos válaszoló: az apple drága és fos.
Egy dolgot árulj el kérlek, vagyis kettőt:
1. Miért az apple kijelzői színhelyesek egyedül? Miért azt fogadja el minden nyomda, azaz ami a kijelzőn az a papíron? Miért túlszaturált természetellenes az androidos mobilok kijelzője?
2. Miért nincs az apple telefonokon “az alkalmazás váratlanul leállt” hibaüzenet? Miért bír ki heteket vagy akár hónapokat is újraindítás nélkül?
Lehet szidni az applet, sőt mióta szervizelem(kb 10 éve) én is látom a változást, de anyagfelhasználás és stabilitás terén még mindig sokkal jobb mint bármelyik androidos társa, és hiába a 800gb ram meg az überszuper hardver, ha nem tudja a szoftver rendesen lekezelni, és nem valós színeket jelenít meg az általad szupernek vélt kijelzője.

[ Szerkesztve ]

Köszi, Üdv, Dani

(#79) South Velen válasza milendaniel (#78) üzenetére


South Velen
addikt

1. Tudtommal a Samsung Note széria AMOLED-jei a legszínhelyesebbek egy ideje (forrás: displaymate). Most tekintsünk el attól, hogy gyárilag brutálmód túl vannak szaturálva, de van bennük sRGB, DCI-P3 mód, ha valaki épp arról akarna nyomtatni, vagy azon szeretne PS-ezni. Azért lássuk be, elég ritka az ilyen. A többi ember inkább élvezi a túlszaturált színeket. De ezekben a módozatokban színhelyesebbek, mint akár az Apple által használt, egyébként szintén Samsung (OLED) és LG (IPS) kijelzők.

2. Nem tudom milyen androidos telefonokat használtál, én mostanság leginkább Huawei, Xiaomi téren mozogtam, és volt hogy hónapokig nem indítottam újra. Ehhez képest láttam ismerősi körben fagyó iphone-okat.

De egyébként persze, hogy általánosságban jobban fut az iOS, mivel sokkal kevesebb hardverre kell optimalizálni.

Akkuidőről, ár-érték arányról ne is beszéljünk....

[ Szerkesztve ]

(#80) milendaniel válasza South Velen (#79) üzenetére


milendaniel
csendes tag

Nem követem az újak kijelzőit, lehet hogy most már azokon is van olyan mód, hogy “valóságos” legyen.
Ismerősöm tavalyi huawei-je (mate 20) és ideig valamilyen 30-as szeria, amivel a lassulási/fagyási/kilépési gondjai vannak.

Köszi, Üdv, Dani

(#81) kali válasza milendaniel (#80) üzenetére


kali
legenda

Elég régóta nem követheted az "újak" kijelzőit, mert már a 2014. szeptemberében megjelent Samsung Galaxy Note 4 is adott olyan módot, amelyik színhelyes volt: [link], [link]
Hol volt még akkor az Apple-nél az AMOLED...

(#82) Sgr_A válasza milendaniel (#80) üzenetére


Sgr_A
addikt

Hagyjuk te olyan fiam forma lehetsz akinek csak az apple az isten
Volt 5s, 6s, most x telója mindegyik szarozik a töltéssel fél év után az 5s-ből kiesett a kijelző a 6s-nél is elvált a felső része ezek ráadásul a hidegben már 50% körül kilapcsolnak
Számomra ezek mind nem a prémium jelzői
Köszi de a mete 20-am teszi a dolgát március óta

[ Szerkesztve ]

(#84) Ricardo válasza BabMester (#77) üzenetére


Ricardo
félisten

"iOS-re jönnek a leghamarabb az új funkciók "

Ez is változóban van.

(#85) Sgr_A


Sgr_A
addikt

Semmi bajom az iphone-nal lehet egyszer én is kipróbálom.
Csak ezt a prémiim dumát fslejtsétek el semmivel nem prémiubabb mint bármelyik felsőkazegóriás droid

(#86) Schuler888 válasza Ricardo (#84) üzenetére


Schuler888
senior tag

Köszönöm hogy nem kellett kikeresnem :D nekem is ez ugrott be elsore, a kollega le van maradva par evet :D a legszinhelyesebb kijelzok meg evek ota az aktualis samsung mobilok sajatja
Namind1 itt besult az okossaigaival, de sztem kevesbe szakmai helyen meg eladja az ilyen.. :D :U

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#89) milendaniel


milendaniel
csendes tag

Lényeg a lényeg, mindenkinek igaza van ebben-abban, de az android rendszer soha nem lesz olyan stabil mint az iOS.

Köszi, Üdv, Dani

(#90) B1T3 válasza milendaniel (#89) üzenetére


B1T3
addikt

Ez is igaz, hiszen pont olyan stabil sosem lesz, hanem vagy éppen stabilabb vagy momentán kevésbé stabil. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.