Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

nem úgy volt hogy az RDNA nem is olyan jó bányászatban mint az elődök? :U

V6

(#2) shteer válasza M0ng00se (#1) üzenetére


shteer
titán

5700 eléggé jól adja :K

..szerintem jónak tűnik

(#3) vicze


vicze
félisten

"passzív hűtésével a rack házak légáramlási profiljában érzi magát otthon."
Már elnézést de a kettő kizárja egymás... :U

(#4) Abu85 válasza M0ng00se (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az RDNA2. Az RDNA az jó. Az RDNA2-nek az a baja, hogy az Infinity Cache a bányászat igényei ellen megy, mert ezekkel a munkafolyamatokkal csak szemetelni lehet a gyorsítótárat, így hiányozni fog a sávszél a hardver alól.

Emiatt nem tud sokkal többet a bányában egy Navi 21 egy Navi 10-nél. Nagyjából azonos a sávszél, és a nagy cache a bányában nem segít.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5) Reggie0 válasza vicze (#3) üzenetére


Reggie0
félisten

A ventillatorral nem felszerelt kartyakat hivjak passziv hutesunek, de attol meg meg van adva, hogy mekkora minimalis legaramlatra van szukseguk.

(#6) Yodafon


Yodafon
senior tag

5700 XT... :C annyira 2020.... :U

I'm gangsta!

(#7) vicze válasza Reggie0 (#5) üzenetére


vicze
félisten

Passzív hűtés akkor passzív, ha ventilátor nélkül lehűti a kártyát értelmes keretek között. 0 légáramlat mellett is akár, nem 1 ilyenem volt, akár ennél nagyobb bordázattal. Ezt az életben nem lesz lehűtve egy szerver venti nélkül(225 W/ kátya), ennyi erővel van egy csomó passzív nV Tesla kártya...

[ Szerkesztve ]

(#8) beef válasza Yodafon (#6) üzenetére


beef
őstag

Abból kell főzni ami van.

(#9) Synthwave válasza vicze (#7) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Ezt az életben nem lesz lehűtve egy szerver venti nélkül"

Igen. Pontosan ezért ne rakd desktop házba.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#10) Chaser válasza Synthwave (#9) üzenetére


Chaser
titán

ezért ez egy orbitális kamu:)
ez nem passzív kártya
ez egy olyan kártya, amire gyárilag nem raktak ventit
de venti/ erős légáramlat nélkül megdöglik/trotylingol' a béka hátsója alá
a gb gt 1030-am az passzív, benchelhetem egész nap, mégse megy 65 fok fölé bárminemű légáramlat nélkül - hozzátéve hogy most vízszintesen elhelyezett lapban van és open air gépben, zárt házban ez + 10 fok, de még akkor is passzív -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11) relixo


relixo
tag

5700 xt , a másik oldalon valami gt 1010-ről hablatyolnak...
Nem tudnak új kártyákat előállítani ezért időgépbe ültek és a régi modelleket adják el újnak vagy mi a tököm? Ahelyett ,hogy gyártanák az új cuccokat már végre normális mennyiségbe (és árban) inkább retro fesztiváloznak...rohadt jó! Nagyon ügyesek. :W

(#12) Synthwave válasza Chaser (#10) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"de venti/ erős légáramlat nélkül megdöglik/trotylingol' a béka hátsója alá"

Így van. Sehol senki nem írta ennek az ellenkezőjét. Már a leadben is szerepel.

Saját ventije nincs, egy borda van rajta, ami a rack légáramlására van bízva.

GT 1030: Gondolom, abban a házban sincsenek ventik, zárt, mint egy rack szekrény, és egymás hegyén-hátán vannak belezsúfolva a cuccok. :U Amúgy hány TFLOPS a kicsike? ;]

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#13) beef válasza Chaser (#10) üzenetére


beef
őstag

De, ez bizony passzív kártya. Ahova szánják, oda pont ilyen kell.

(#14) Chaser válasza Synthwave (#12) üzenetére


Chaser
titán

"[Re:] Teljesen passzív Radeon RX 5700 XT a Sapphire fémjelzésével
"

buktad ,( :
ez kamu, lehet ragozni
teljesen mindegy hány tf a gt1030, mert az passzív
elmondtam milyen környezetben és zárt házban is passzívan működne
ahogy mondjuk működne a ninja 5 is zárt házban teljesen passzívan x w fogyasztásig csupán az aero/termodinamikát "felhasználva" normál környzetben
ez a zafír passzívan nem ilyen mérettel és tömeggel kerülne forgalomba, mert ez teljesen alkalmatlan arra, hogy passzívan működtesse
ez egy venti nélküli kifejezetten aktív légáramlattal hűthető kártya
amit kb bármelyik combosabb hűtéssel megáldott kártya tud ha leveszed róla a ventiket és burkolatot - amit nyilván tudsz te is -

szerk:
beef
bizonyos nézőpontból én meg szűz lány vagyok
és szeretnék is az maradni ( :
teljesen mindegy hova szánják, kiknek szánják
egy kártyát nem lehet passzívnak nevezni ha nem tud passzívan üzemelni komolyabb légáramlat nélkül, és ez nem tud

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15) vicze válasza Chaser (#10) üzenetére


vicze
félisten

Jelenleg a piacon lévő legerősebb passzív kártya a Plait 1650-e, és ez 75W-n szellőzés nélkül értelmes szinten tartja. 80W-ig lehet elmenni szellőzés nélkül, és 110-120-ig nagyon gyenge szellőzéssel?

@Synthwave:
"zárt, mint egy rack szekrény"
Már elnézést láttál már rack szekrényt? Több köbméter levegő megy át rajta másodpercenként. Kulccsal zárt nem hermetikusan...

Ez a kártya semmilyen formában nem passzív, vagy akkor tessék minden szerverbe tervezett kártyát így hívni, van egy pár.
Sőt a szerver CPU-kat is passzívan hűtik ott sincs saját venti a hűtőn, milyen menő egy 250W-s Xeon passzívan hűthető. ;]

(#16) Chaser válasza vicze (#15) üzenetére


Chaser
titán

gyakorlatban 70w-ot láttam mérni annál a kártyánál, és az valóban passzív
és kb ott is van a határ a passzív hűtésre, nem véletlen álltak le az ilyenek gyártásával
gigabyte 5750 passzívam volt, 90w körüli, égetett mint a fene már az is és kellett neki szellőzés
zafírnak is volt már ezer éve passzív kártyája, hullott minden gyártónál mint a légy
nem véletlen álltak le ezekkel és tértek át fél passzív kártyákra, amik x fokig passzívak, aztán jön az aktív venti
egy gaming x 5700xt valszeg' ezt a "passzív" zafír csodát kiröhögi a maga 1,5 körüli tömegével ventik nélkül is
de még inkább a 160w-os 5600 xt amire ugyanaz a hűtés került
és nyilván még az sem tudna passzívan üzemelni, csak ha lerántaná az ember max 100w-ra a tdp limitet

szerk:
de azért örvendetes, hogy van aki tudja értelmezni a passzív vga rendkívül bonyolult jelentését ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17) Reggie0 válasza vicze (#7) üzenetére


Reggie0
félisten

Sajnos az iparagi "szleng" szembemegy a jozan esszel, nem csak itt, nagyon sok teruleten. Viszont pont ebben az esetben ezt a pontatlan megfogalmazast a gyartoktol kezdve mindenki atvette, szoval ahhoz kevesek vagyunk, hogy kapalozzunk ellene. Ha a gyarto a termeket passzivkent arulja, igy veszi mindenki, akkor nem biztos, hogy van ertelme a cikkben ezt maskent irni, legfeljebb megmagyarazni lehetne.

(#16) Chaser: A passziv hutesnek nincs kobe vesett hatara.

(#15) vicze1: Kapaszkodj meg, nagyon sok szerverbe tervezett kartyat hivnak passzivnak, ha nincs rajta venni. Lasd Xilinx VCU1525 vagy Intel Xeon Phi szeria.

[ Szerkesztve ]

(#18) snecy20


snecy20
veterán

A passzív Geforce FX 5200 ugrott be róla. :DDD

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#19) varmi2 válasza Chaser (#16) üzenetére


varmi2
nagyúr

Krypto valutát bányászva 100W körül eszik, de akár kevesebbet is ehet egy 5700xt.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#20) Chaser válasza Reggie0 (#17) üzenetére


Chaser
titán

csak jelentése lehet, ami valószínűleg a passzívat jelentheti jelen esetben, bár ki tudja
ennyi erővel az összes terméket el lehet sütni passzívként, mert bizonyos körülmények között/_és/vagy lebutítva működnek passzívként is
ne már ( :
erre aztán illik a bullshit fogalma
de hogy még kedvenc "szerzőm" is passzívnak titulálja és érvel mellette az valahol vicces - jelen esetben teljesen mindegy a gyártó mit hazudik rá, ha feldugnám a kedves management nemesebbik felébe a "passzív" kártyájukat mert megmurdelte magát/használhatatlanul belassul azt lehet azért éreznék -
és jön a tf értékkel aminek semmi köze ahhoz hogy passzív vagy aktív hűtésű egy kártya - csak nagy fogyasztással nyilván nehezebb kivitelezni a passzív hűtést, amire már rájöttek pár éve a gyártók is és nem is erőltetik -

varmi2
persze, játék alatt meg többet
ez 100w-ot passzívan sem fog megoldani, pláne nem 24/7-ben, röviden
18 fokra állított klíma alá betolva már lehet ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21) Gergello


Gergello
addikt

Azota van a ph cikk/teszt színvonal a . Segge alatta amiota ilyen szerzok vannak mint eza synthwave.

(#22) Reggie0 válasza Chaser (#20) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, ketfele passziv van amugy: passive cooling system es a passive heatsink. Az elso azt jelenti, hogy a teljes rendszer passziv, a masodik meg azt, hogy a hutobordan nincs ventillator. Viszont ha a termekre azt irjak, hogy passziv, altalaban az elsore gondolnak az emberek. Es sokan keverik is a kettot. Viszont szerveres temakorben az utobbit jelenti mindig. Forditasnal meg altalaban elvesz a kulonbseg, mert mas szavakat hasznalunk ezekre.

[ Szerkesztve ]

(#23) Chaser válasza Reggie0 (#22) üzenetére


Chaser
titán

konzumer felhasználókat a szerveres világ nem érinti
és ha ez kikerül kereskedelmi forgalomba - nem tudom - , nem kell szakképzettnek lennie a vásárlónak
a cikk címét tudom idézni:
"Teljesen passzív Radeon RX 5700 XT a Sapphire fémjelzésével
"

és a zafír oldalát:
"GPRO X070 coupled to 40CUs and 2560 Stream Processors with a 256-bit memory interface to deliver the ultimate compute performance, easier to handle the graphics-intensive workloads, such as 3D rendering, 3D visualization or virtual applications."
tehát nem 100w-os bányászként hirdetik
egy képen ennyi van - passive cooling

ha specekben a 800g a tömeget jelenti, az viccnek is rossz
oldalon megadott rackben aktív hűtéssel oké, de egyébként ennek köze nincs passzív vga-hoz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24) atus72


atus72
senior tag

Az én értelmezésemben a teljesen passzív azt jelenti hogy az üzemszerű maximális teljesítményhez nem szükséges aktív hűtés, na ez a termék nem ilyen. :)
Ha az volt a cél hogy kattintsunk akkor sikerült ...

[ Szerkesztve ]

(#25) Synthwave válasza atus72 (#24) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem clickbaitnek szántam.

Átírtam sima passzívra, mielőtt valaki halántékon szúr egy vasvillával. ;]

----------------------------------------------------------------------------------

#15 vicze1: Láttam. Ha meg van pakolva, elég zsúfolt tud lenni. Persze, megy át rajta a levegő, mert 879798878 rpm-es ventik üvöltenek benne. Gondolom Chaser gépében nincs ilyesmi, mert ő a némaságra esküszik (legalábbis tavaly még így volt).

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#26) Synthwave válasza Gergello (#21) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

<3

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27) Chaser válasza Synthwave (#25) üzenetére


Chaser
titán

mosmá' mindegy ( :
zárható
;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#28) siposz


siposz
aktív tag

Rackszekrénybe szánt, ventillátort nem tartalmazó, ámde légáramlást erőst igénylő, passzív hűtőbordás Radeon RX 5700 XT a Sapphire fémjelzésével

:)
Kicsit hosszú, de asszem sikerült mindent összeszedni.

[ Szerkesztve ]

(#29) Synthwave válasza Chaser (#27) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Most már lehet írni a Sapphire supportnak. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#30) Chaser válasza Synthwave (#29) üzenetére


Chaser
titán

azoknak kár lenne
anno megkérdeztem, mért került az 5600xt pulse kártyára az 5700xt pulse hűtése gyárilag
a válasz az volt:
kompatibilisek egymással

gondoltam nab_zdmeg, ezt soha nem gondoltam volna ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31) beef válasza Chaser (#23) üzenetére


beef
őstag

Ha már idézed a Sapphire oldalát, akkor az is ott van:
System Requirement: 6.9CFM / 67PA @ 40C Bracket

Szóval Vér Pistike, ha esetleg valahogy hozzá is jut (amit kétlek), majd eladja jópénzért bányászoknak, akik tudni fogják mit kezdjenek vele :)

Tény, hogy aki akarja félre értheti a cikk címe alapján.

(#32) Chaser válasza beef (#31) üzenetére


Chaser
titán

idéztem belőle
de nem a zafír promózta ezt "teljesen passzív radeon 5700 xt-nek"
ha kikerül kiskerbe onnantól érdekes ez, és kikerülhet, ahogy sok oem dolog is ami egyébként nem kerülhetne ki
ahogy láttam ez egy normál 5700 xt butított tdp-vel, de "gaming" kártya
emellé raktak rá egy olyan hűtést ami igen sovány lesz egy gammer' gépben, pláne mert pont a vga alá legtöbb gépnél nem lehet légáramot megoldani

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33) genlog válasza Chaser (#10) üzenetére


genlog
junior tag

De a világ legjobb passzívkártyája is meghal, ha nem szellőzhet és nincs a környezetében komoly hővezető. Ezért adott szellőzés mindegyiknek kell, ennek több - ipari.

[ Szerkesztve ]

(#34) Bici


Bici
félisten

Kellene egy DIY hűtős "passzív" kártya is, amikor nem gyári hanem 3rd party ventiket lehet rátenni. Mennyivel királyabb lenne 12/14 centis ventikkel hűteni a karit a gyári 9-10 centis mókuskerekekkel szemben.
Az összes így átfaragott kártyám sokkal halkabb és hűvösebb volt. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#35) Chaser válasza genlog (#33) üzenetére


Chaser
titán

fentebbről:
"Az én értelmezésemben a teljesen passzív azt jelenti hogy az üzemszerű maximális teljesítményhez nem szükséges aktív hűtés, na ez a termék nem ilyen. :)"
pontosan így látom én is
nyilván nem egy teljesen zárt dobozban passzív a passzív, de megfelelően perforált házban már pl az
a többit elvégzi a termo és aerodinamika
én ezt tekintem passzívnak
ott az új m1 mac air, teljesen passzív notebook - nyilván túl nehéz nem volt megoldaniuk, mert alacsony fogyasztású az m1, amiből még picit faragtak, hővezetőnek befogták a kasznit, többit a "természet" megoldja -
és vannak valóban passzív nagyobb teljesítményű épített gépek, de azokon brutál hűtés van, brutál tömegük van és brutál drágák
viszont nem kell semmilyen extra segítség a fentebbi termo és aerodinamika párosnál

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36) mad823 válasza Chaser (#35) üzenetére


mad823
őstag

Kis fizika: A hő terjedése 3 módon lehetséges: hőáramlás, hővezetés, hősugárzás. Hővezetés a bordán belül történik, a borda pedig hőáramlással adja át a hőt a környező levegőnek. Ha azt a levegőt nem vezeted el, akkor nem tudja tovább leadni a hőt a borda. Természetes módon a meleg levegő felfelé áramlik, tehát a gravitáció megoldja a levegő áramlását, itt pedig egy ventillátor, de az ettől még ugyanaz: kártya passzív hőleadást végez.

(#37) djyuri válasza Chaser (#35) üzenetére


djyuri
őstag

+1 :R
vicze1 +1 :R

(#38) #16939776


#16939776
törölt tag

Engem érdekelt volna, hogy mekkora térfogatáram szükséges az üzemeltetéshez, de a gyártó oldala 404. :U

Más oldalak ezt professzionális felhasználásra szánt hardverként hozzák, sehol nem emelik ki csak a bányászatot. Bányász hardverként miért került volna rá csatlakozó erdő, amikor olcsóbb volna gyártani és szellőzés szempontjából is praktikusabb lehagyni ezeket?

[ Szerkesztve ]

(#39) Bici válasza Chaser (#35) üzenetére


Bici
félisten

Ezt én sem hívnám passzívnak.
De amit te leírsz, az sem igaz a valóban passzív kártyák jelentős többségére, mert a nagyobbaknak kell házventi a megfelelő hűtéshez.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#40) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Mostmár inkább 6900xt-vel kéne ugyanezt megjátszani. :)

(#41) Chaser válasza mad823 (#36) üzenetére


Chaser
titán

és ezt mire is?
a termo és aerodinamika amiről beszélsz
nem kell elvezetnem azt a levegőt, ami eltávozik felfelé, megoldja a fizika
ez a kártya nem passzív, mert megdöglik aktív hűtés nélkül
ennyi erővel minden vga passzív, csak 99%-ukra közvetlen raknak ventit, mert ugyan passzív, de volt a raktárban hát akkor rakjuk már rá
gondolkozzunk már mielőtt nagyokat mondunk

Duracellm...

idéztem a zafír oldaláról, sehol nem mondja kifejezetten bányász kártyának, sőt

Bici
igen, és azok nem is passzívak, max fél passzívak
és ma már "nagyobbak" nincsenek, palit 1650 kalmx a legkraftosabb ezt a zafír csodát kivéve ami soha nem volt és nem lesz passzív
én egyébről nem tudok

Dr. Akula
leveszed róla a burkolatot és kész van
ezeöccáz' lesz ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#42) genlog válasza Chaser (#41) üzenetére


genlog
junior tag

Én filozófiai oldalról közelíteném meg a problémát.
A hűtés távolsága határozza meg, hogy valami aktív vagy passzív hűtésű. Ha szükséges a közeli hűtés, akkor az a termék aktív hűtésű, ha elég a távolból hűteni, akkor az passzív.
Mivel nincs abszolút közelség ezeknél az eszközöknél, pláne végtelen távolság, így nincs teljesen aktív vagy passzív hűtésű rendszer, hanem relatíve, egymáshoz képest lehet az egyik aktívABB, a másik meg passzívABB.
A téves hozzáállás abból adódik, hogy feltételezünk egy átlagos lakókörnyezetet. De miért átlagosat és egyáltalán miért lakókörnyezetet? Egy hideg garázsban teljesen más tekinthető "objektíve" passzívnak, mint egy iraki támaszponton.
A legkomolyabb passzív hűtés, 200kg-os hűtőbordával is behal, ha adott szobából nem tud távozni a hő...

(#43) Chaser válasza genlog (#42) üzenetére


Chaser
titán

valószínűleg azért lakókörnyzetet veszünk alapul, mert nem military class termékek, hanem konzumer termékek
tehát átlagos otthoni körülmények közé tervezik az adott hw-t általában
ha a szobából nem tud távozni a hő nem feltétlen lesz gond passzív eszkönél akor se, amennyiben a fűtést kiváltja/kompenzálja, és nagyban függ a helyiség hőszigetelésétől is, meg tudja ezt oldani a külső -10 fokos hőmérséklet is kívülről - ugyanakkor a külső +35 fok meg tudja nehezíteni -
ez összetett nyilván
de amíg itt ketyeg nálam a gt 1030, aminél semminemű légmozgást nem kell biztosítanom - meg is lepett -, és 22-3 fokos helyiségben 65 foknál tetőzik, addig én azt azért passzívnak hívom
az ilyen sz@rokat mint ez a zafír, pedig nem
ez egy snassz vga amire nem raktak burkolatot és ventit, de légáram nélkül megdöglik/trotylingol'
egyszerűen van egy fizikai korlát aminél adott hőtermelés elvezetéséhez szükséges egy térfogat és tömeg, ami ennél a kártyánál nincs jelen
ilyen 160w tdp-t is biztos meg lehetne oldani passzívan, bárminemű légáramlat nélkül - max azzal a kitétellel hogy perforált közegbe kerüljön -
de akkor ez a kártya lehetne több kg is és jóval nagyobb, és persze sokkal drágább, komponensekből is ildomos lenne a legmagasabb hőtűrésűeket beépíteni
vannak olyan megoldások, amik közvetlen a pc ház burkolatát használják hűtésként, eleve úgy vannak kialakítva, az pl egy jó megoldás

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44) vicze válasza #16939776 (#38) üzenetére


vicze
félisten

"kriptovaluta bányászathoz sem épp nehéz lélekben társítanunk"
A hír írója lélekben társítja bányászathoz. Jelentsen ez bármit it.

Amúgy egy consumer chipset-et szerverbe rakni és arra workloadot találni nem feltétlen egyszerű. Mármint ez kb. mindenhez kicsi túl kevés RAM-mal, így csak max. arra jó.
Nyilván raktáron álló consumer lett "áthackelve" ezért maradt rajta a csatlakozó erdő.

De ahogy írod azóta már eltávolították a honlapról, így lehet egy soha nem létezett termékről beszélgetünk. :)

(#45) Dr. Akula válasza Chaser (#41) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Biztos azért raktak rá 3 propellert, mert jó az anélkül is... :D

(#46) ricsip


ricsip
addikt

https://www.sapphiretech.com/en/commercial/gpro-x070-gpu-compute-graphics

Már 404 az oldal...

-

(#47) Rootkiskacsa


Rootkiskacsa
csendes tag

Google tárolt változat:
[link]

System Requirement:
6.9CFM / 67PA @ 40C Bracket
220W Board Power

[ Szerkesztve ]

(#48) Chaser válasza Dr. Akula (#45) üzenetére


Chaser
titán

igen, biztos
ahogy ez a vga sem hűthető propeller vagy nagyobb légáram nélkül
nézz már meg ha ráérsz egy combosabb gaming x hűtést pl
2x körberöhögi ezt a kártyát még akár 160w tdp-s gaming x 5600 xt hűtése is
és az is alkalmatlan passzív működésre

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49) Rootkiskacsa


Rootkiskacsa
csendes tag

Tessék. Itt van egy "ház" amibe bele is teheted:
[inca-ep_10-blockchain-server]
Alapból ezt a vga-t javasolják hozzá, de kérheted egyből felszerelve 10db-al.

[ Szerkesztve ]

(#50) varmi2 válasza Rootkiskacsa (#49) üzenetére


varmi2
nagyúr

Így van, ebbe vagy ilyen házba van ez tervezve. Nem diy pacra.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.