Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anulu


anulu
félisten

inkább a W7-et kellett volna dobni. nagyon cél cuccokat leszámítva nem látok valós érvet a használata mellett. főleg nem játékgépen.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2) elithun


elithun
őstag

Hát nem tudom mennyire baráti lépés ez. Eléggé él még annak az OS-nek a támogatási ideje.
Annak fényében meg főleg furcsa, hogy a régebbi támogatását pedig megtartják, dobhatták volna, akkor már azt is.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#3) bobalazs válasza elithun (#2) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem baráti, nagyon nem.
Egyértelműen vissza lehetne kuncsorogni, ha elég ember állna úgy hozzá.
Nem lesz ebből semmi. Többség áttért már windows 10-re, és meg van vele elégedve.

(#4) Mr. Bond


Mr. Bond
csendes tag

Nagyon nem örülök.
A 7 egyszerűen elavult, a 10 pedig tele van olyan nyűgökkel, amik számomra nem vállalhatóak.
Az én szememben a 8.1 az egyetlen alternatíva (gondolom sokan jutottak erre az eredményre), mind a négy gépemen (mind természetesen Radeonnal) 8.1 van...

[ Szerkesztve ]

Az Úr a hetedik napon megpihent. A nyolcadikon a videokártyája is beadta az unalmast...

(#5) [CsuCsu] válasza elithun (#2) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Aki 8-at hasznalna, az inkabb valtott mar 10-re, ami annak a feljavitott valtozata. Akinek a 7 kell, az 10-re sem valtana. AMD felismerte ezt a viselkedesi mintat.

(#6) fanti


fanti
addikt

Mindenesetre elég furcsa lépés.
Tudomásom szerint az nVidia támogatja továbbra is a 8-ast.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#7) Lacccca87 válasza anulu (#1) üzenetére


Lacccca87
őstag

win 7 ~ 50% részesedés, win 10 ~ 25%, win 8/8.1 ~ 8%

Ezért serintem, meg a továbbiakban folyamatosan csökkeni fog a 8/8.1 használók száma aki migrálnak 10-re vagy más nem WIN OS-re.
Szóval ez az oka hogy nem csinálnak rá külön.

(#8) ZuluMASTER


ZuluMASTER
csendes tag

Jogos a kérdés,hogy miért. De sajnos ez van. Nem mintha a userek sírnának,hogy a megvásárolt a 8.1-el mi lesz... Mivel 99% koppincs :D Én személy szerint megvettem a 7est is,eredetiben,és nem sír a szám,nekem tetszik.

[ Szerkesztve ]

Minden publicitás jó, kivéve a nekrológot.

(#9) szabi80sz


szabi80sz
tag

Én ezért adtam el az rx580-omat, írtam egy anyázós le velet az amd-nek, és vettem egy GF1080ti-t (ami egy ideig biztosan jó lesz). Ennek a cégnek lőttek, ha már ezt a vonalat sem képes támogatni. Egyébként nem sokkal fogyaszt többet az új geforce-om, mint az rx580, viszont jóval gyorsabb. Korábban eladtam az 1060-omat. Azon jobban futott a Witcher 3, mint az 580-on.. Sajnálom is, mert ma már nem lehet kapni ilyen kártyát. Akartam volna venni még egy kisebb firepro-t, de így már azt sem fogok.
szerk.: én megvettem a win8.1-emet, de nem látom az okát, hogy ha koppintott, akkor miért ne lehetne támogatni.. A Win10 éa Win7-esek is kb ugyanolyan százalékban hamisak, amiket sokan használnak. Én nem fogok áttérni a 10-re, mert dugig van problémákkal, amik engem érintenek, a 7 meg elavult. Bár sokan szeretnek okoskodni, hogy áttérünk.. Egyszer talán igen, de nem most. Inkább veszünk nvidiát.

[ Szerkesztve ]

(#10) elithun válasza [CsuCsu] (#5) üzenetére


elithun
őstag

Reméljük a dobozra is ráírják, hogy nem lesz rá driver.
Nyilván egyre elenyészőbb a részesedése, sőt, ha játszik, akkor már valszeg rég Win10-et használ az ember, de nekem fura, hogy ezt előbb kukázták a Win7-nél.

(#8) ZuluMASTER
Jól megaszontad! :U

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#11) hapakj


hapakj
aktív tag

bezzeg az nvidia ^^
szülők gépén win7-et/win10-et tökéletesen gyorsítja a 7300GT ^^

(#12) Angel1981 válasza anulu (#1) üzenetére


Angel1981
veterán

He? :F

(#13) Duck663 válasza anulu (#1) üzenetére


Duck663
őstag

Be is b...na, ha dobnák a Win7-et. Én épp fordítva vagyok, nem látom okát, hogy váltsak. A M$ elindult egy úton a Win8-al amitől nekem személy szerint és még jó néhány más Windows használónak is, hányingere van. Köszönjük, de NEM kérjük az újabb windowsokat. Azt gondolom, ha lenne más épkézláb OS asztali környezetben akkor a Win 10 részesedése pont annyi lenne a piacon, mint a Windows Phone részesedése, mérhetetlenül alacsony!

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#14) Beren


Beren
tag

(#15) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Szerintem nincs ez így jól. Az AMD keményen asszisztál az MS-nak a Win 10-re való átálláshoz. Mivel az MS agresszív viselkedését is elítéltük, akkor ezzel sem kéne máshogy bánni.
Lehet itt azzal dobálózni, hogy alacsony a Win 8.1 részesedése, de pl. a Linuxé még ettől is nagyon el van maradva, de eközben mindenki szidja az NV-t, hogy sz.rik annak a rendszernek a támogatására.
Persze ez az egész nem érint engem, ha az AMD-s felhasználóknak megfelel ez az állapot, akkor nincs itt semmi probléma.

(#16) #85552128


#85552128
törölt tag

Az, hogy a 32 bites W7/8 támogatása megszűnik az új kártyáknál érthető, de elég g*ci húzás egy még hivatalos támogatás alatt lévő rendszer alól teljesen kihúzni a lábat miközben régebbit még támogatnak...

[ Szerkesztve ]

(#17) Raggie válasza Lacccca87 (#7) üzenetére


Raggie
őstag

A játékosok között inkább 50% Win10 35% Win7 és 8% Win8+8.1 az arány a steam statisztika szerint: LINK

Clint Eastwood FTW

(#18) Raysen623


Raysen623
addikt

Emlékszem miként állt hozzá a nép a W8 és 8.1-hez és mennyire ment a fikázás, hogy ő soha nem fogja felrakni azt a szutykot a gépére. Erre tessék mekkorát fordult a világ: most meg a 8 az Isten kb.

Szerintem teljesen jó döntést hoztak, mert akinek a 8 jó volt, annak jó a 10 is, sőt jobb is. Aki pedig 7-est használt az továbbra is meg fog maradni nála jól ismert indokok miatt. Jómagam 8-at használtam a kezdetektől fogva és megvoltam vele elégedve. Jelenleg 10-est használok, köszönhetően az MS akciónak és meg vagyok vele elégedve. Nyűgöket tekintve hasonlókkal szenvedek mint az XP korszakban, csak kevesebbel.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#19) scdlsc válasza Mr. Bond (#4) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Én is 8.1-et használok. Mivel professional, ezért nem is frissíthettem ingyen 10-re, de egyelőre nem is akarok. Ha AMD kártyám lenne, most valószínűleg vörös fejjel és a nyakamon kidagadó erekkel üvöltenék.

(#20) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Van itt 2-3 olyan hozzászólás amiben nem látom az értelmet.. Aki az RX580-at hasonlítja egy 1080Ti-hez az agyilag megbuggyant valahol félúton.

Én az irodában win 8.1-et használok (Tervezésre), mert meg lett véve. Utálom. Egy rossz öszvér a Win10-hez képest, tele hibával. A win7 a régi elvet valja, de azt jól. A 8.1 ipari hulladék, 10 pedig ipari hulladékból épített modern műalkotás.
Nem értem, hogy hogy lehet szeretni a 8.1-et. Vagy 7 vagy 10. De 8.1??

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#21) gege547 válasza scdlsc (#19) üzenetére


gege547
tag

Én tudtam frissíteni a 8.1 pro mat win 10 pro-ra mikor volt az az akció. Azóta már natív win 10 nem van és nem fogok visszatérni 7 re. Nem látom értelmét.

(#22) MongolZ válasza szabi80sz (#9) üzenetére


MongolZ
addikt

Ez egy qrva jó történet volt, és konkrétan semmi köze a cikkhez.

(#23) gege547 válasza Raysen623 (#18) üzenetére


gege547
tag

Pedig az XP is mekkora trágyadomb volt az elején. Sp1 el lett használható Sp2 től meg jó. Az első verzió nem tudott 3 alkalmazásnál többet futtatni egyszerre mert szétfagyta magát. Még böngészőből se. A Milleniumnak nevezett memóriazabáló csodát kellett visszapakolnom annyira fos volt az egész.

(#24) electrodoki válasza szabi80sz (#9) üzenetére


electrodoki
aktív tag

Részletezzétek már légyszíves, mivel jobb a hulladék 8, mint a 10. Komolyan érdekelne... De tényleg!

A játékosok (nem a 13 éves gyerekek), NEM HASZNÁLNAK 8-at! Olvassatok utána. Win7, de inkább 10...

[ Szerkesztve ]

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#25) Raysen623 válasza gege547 (#23) üzenetére


Raysen623
addikt

Az xp nálunk a max 3Gb memóriatámogatásnál vérzett el, de szerencsére jött a 7-es akkortájt. Megjelenésekor persze az xp is csúcs volt a korábbi fostalicskákhoz viszonyítva.

(#24) electrodoki : nem lesz rá érve, csak jött kelteni a flam-et. Mint az közismert :D

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#26) electrodoki válasza Raysen623 (#25) üzenetére


electrodoki
aktív tag

Sanszos :D

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#27) wolfman válasza Mr. Bond (#4) üzenetére


wolfman
veterán

Windows 7 elavult???? Na ezt gondold át megint.

Akik játszanak, szóval gamerek, régen váltaniuk kellett win10-re, ha tetszik, ha nem, mert most ennek áll a világ. Az egyszeri felhasználók, akiknek nincs különösebb okuk a fejlődésre azok megmaradtak win7-en. A win8;8.1 meg egy kiforratlan félkész win10, tehát megint nincs ok hogy itt maradjon az ember, de mint látható a részesedési mutatókon, ezzel jelentős részben az emberek is így vannak.
Aki megvette, nyilván most nem jó hír, de összességében kukázódhat a 8.1 a fenébe, csak lefoglalja az erőforrásokat. Haladjunk a korral kérem, a win10-nek már korán nincs annyi baja mint kezdetben és ezt a minimális csempézettséget is meg lehetett már szokni régen!

(#24) electrodoki: +1 , ez engem is érdekelne, mert én gyakorlatilag ha megszakadok se tudok egyetlen érvet se felhozni a 8.1 mellett. De, egyet tudok, az hogy valakinek eredeti a win8.1 és most váltania "kell", de ennyi, ezt meg már régen meg kellett volna lépni. Egyébként meg annak szar a windows 10 aki lusta foglalkozni a személyre szabásával!

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#28) hokuszpk válasza Raysen623 (#25) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Az xp nálunk a max 3Gb memóriatámogatásnál vérzett el,"

amkor az xp megjelent, nagy kiraly volt, akinek 512MB ram volt a gepeben...

teljesen megertem az amd -t, aki w7-et hasznal, az vagy azert maradt, mert nem tetszik neki a 8/8.1/10 és nem akar atterni, vagy azert mert van valami hardvere/szoftvere ami feljebb nem megy. ( nekem pl. a tvkartya. ezzel mindig megszivom, egy ideig a 98 -at nem tudtam otthagyni a tvkartyam hianyzo xp supportja miatt, aztan lett xpre, de jott a hetes, amire megint nem volt driver, most hetesre van, oszt ennek ott vege is. )
aki meg 8/8.1 -et hasznal azt gondolom az ms ajanlasara ejtettek, nagyon szeretne am az ms mindenkit w10 -en tudni, lasd meg az az uj cpuk esten a frissites letiltasa.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#29) kovaszoskeny


kovaszoskeny
aktív tag

w10 alatti összes támogatást be kellene szüntetni...Hajrá csak így tovább le az elvult buta rendszerekkel és megrözgött userekkel!

Abe due dembella

(#30) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

hol van már a win8.
a 10 is gyakorlatilag a múlté már, akár 11-nek is lehetne hívni a szeptemberben érkező giga frissítéssel, csak hát dobták a számozást.

/s

(#31) Yutani


Yutani
nagyúr

A fikagépeknek egy chart, amiből értő szemmel ki tudják olvasni az okot:

#tarcsad

(#32) FLATRONW válasza Yutani (#31) üzenetére


FLATRONW
őstag

Ez alapján már egy évvel ezelőtt is törölhették volna a támogatást, ha akkor nem tették, akkor most sincs semmi okuk rá.

(#33) #85552128 válasza Yutani (#31) üzenetére


#85552128
törölt tag

Tehát akkor Linux drivert se adjanak ki, mert annak még kevesebb a részesedése. :U

2018-ig van mainstream támogatása az OS-nek, nagyon nehéz lett volna azt a fél évet kibírni, legalább a meglévő termékeknél.

[ Szerkesztve ]

(#34) oAcido válasza #85552128 (#33) üzenetére


oAcido
aktív tag

Főleg úgy, hogy az a 10% is bőven 100 millió felhasználót jelent világszinten. Persze, nem éri meg rájuk figyelni :C

(#35) velizare válasza FLATRONW (#32) üzenetére


velizare
nagyúr

februárban lőtték le a 32bites támogatást, szóval annyira nem lehet ez most meglepetés.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#36) nalaca000 válasza electrodoki (#24) üzenetére


nalaca000
tag

Stabilabb.
Win 10 problémáim:
USB 3-ak nem működnek, 2-es igen.
Dobálja a wifit.
A touchpad drivert nem tudom telepíteni, mert fagyaszt.
Egyéb nem szép dolgok.

A világ egyik legnagyobb problémája, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosok meg mindenben kételkednek!

(#37) FLATRONW válasza velizare (#35) üzenetére


FLATRONW
őstag

Nem ért meglepetésként, várható volt tőlük. Egyszerűen nem tartom indokoltnak a támogatás törlését.

(#38) Hobbbyt válasza nalaca000 (#36) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Bocs, de egyik sem Win10 hiba.
Ez a laptop gyártó trehánysága, őket utáld.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#39) ddaydome válasza nalaca000 (#36) üzenetére


ddaydome
senior tag

Hello!

Ez nem windows problem, hanem vagy driver vagy gép. Nekem pl. 6 éves netbookon is hibàtlanul fut a w10 és az asztalimon se volt vele semmi komoly gondom. Nem egyből a windowst kell szidni, gondolkozni kell.

Témàhoz:
A win 8.1-et anno kb. Senki nem szerette, főleg a fórumosok. Most meg itt megy a fikàzàs..... Nem kell mindenért hisztizni. Tegyél vissza előző drivert azt jó reggelt. Értelmes újîtàsok csak 0,5-0,75 évente vannak.

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#40) Findzs


Findzs
addikt

8.1 em van max maradok egy jol bevalt regebbi drivernel.
Ezert nem fogok win 10 re atterni.

A melohelyen van 20 db gep abbol 15 win 10 tobbi win 7
A 10 esekkel mindig van gond a 7 esekkel szinte semmi.

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#41) wolfman válasza nalaca000 (#36) üzenetére


wolfman
veterán

Ugyan azt mondom, mint Hobbbyt. Ez egyik sem win10 hiba, hanem a laptopod gyártója szart rá magasról, hogy legyen támogatása. Vedd meg a frissebb kiadású lapost, azzal menni fog minden pöpecül. Ezt hívják fogyasztó társadalomnak. nekem is van egy Dell XPS 16 laptopom. minden fasza, de csak win7-el működik benne a "mélynyomó", win10 alatt csak a sztereo, az is szarul. Ez van, régi, nincs támogatva.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#42) gbors


gbors
nagyúr

Akkor most váltsak vissza Windows 7-re, ha Vegát akarok venni? ;]

Komolyra, én már vártam ezt a lépést, csak a 7-essel. Persze az a jelen OS részesedések alapján elég szuicid lett volna, szóval van egyfajta logika ebben a mozdulatban - csak épp irdatlan hülyén néz ki. Kíváncsi vagyok, mennyi pénzt tudnak ezzel megspórolni...

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#43) Yutani válasza #85552128 (#33) üzenetére


Yutani
nagyúr

A Linux nem Win8, ami helyett van alternatíva. A Linux az külön kategória ilyen szempontból.

#tarcsad

(#44) velizare válasza gbors (#42) üzenetére


velizare
nagyúr

a win7nek elég nagy részesedése van a vállalati szektorban. legalább annyira lélegeztetőn fogják tartani, mint az xp-t.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#45) Hobbbyt válasza velizare (#44) üzenetére


Hobbbyt
őstag

És valljuk be, a Win7 elég jó is ahhoz, hogy sokáig életképes maradjon akkor ha nincs szükség a Win10 által kínál újításokra. Az XP-nek rengetek korlátja volt már a végén.. a Win7 sokkal messzebbre tud nyúlni.
Szerintem.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#46) #85552128 válasza Yutani (#43) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ebből a szempontból a linux is egy oprendszer mint a Win8 nem "külön kategória". Te hoztad fel a részesedést, az alapján a W8.1 a 3. legnépszerűbb OS ami még hivatalos támogatást is élvez. W7 helyett is van "alternatíva" akkor szüntessék meg annak a támogatását is mert lehet váltani W10-re ?
Kb. ennyire "logikus" döntés volt ez a húzás, remélem azt a rengeteg pénzt amit megspórolnak a marketing teamre vagy egy UI designerre költik... :))

[ Szerkesztve ]

(#47) CPT.Pirk válasza #85552128 (#46) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem csak önmagában a részesedés dönt ebben a kérdésben.

Az AMD-nek prémium ügyfelei vannak Linuxon. Emiatt pl. a Vulkan támogatást először csak a zárt driver kapta meg, a közösségnek csak később adták ki. (ezt maga az AMD driveres részlegénél dolgozó kollégájuk válaszolta az egyik rendezvényen a Vulkan megjelenésekor a feltett kérdésekre)

A jelek szerint Win8.x alatt nincsenek ilyen ügyfelek.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#48) #85552128 válasza CPT.Pirk (#47) üzenetére


#85552128
törölt tag

Nem is én hoztam fel példának, hogy azért dobták a W81 supportot, mert "csak" 10% a részesedése...

Az meg azt a pár tízmillió fogyasztót nem fogja meghatni, hogy mi az AMD érdeke és, hogy rajtuk akarnak spórolni.

[ Szerkesztve ]

(#49) CPT.Pirk válasza #85552128 (#48) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tudom, csak azért írtam le, hogy ez a része egyértelmű legyen.

Amúgy meg az AMD sem jótékonysági vállalt, náluk is a pénz beszél. Fejlesztőmérnök vagyok, hidd el tudom mennyi időt és pénzt tud elvinni a fejlesztés. Ilyenkor ha xy indokkal meg lehet szabadulni egy platform támogatásától, azon baromi sokat tudnak spórolni. Persze egy ilyen döntésnek mindig vannak áldozatai...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#50) mdraco


mdraco
őstag

Két véglet a két op. rendszer, 10 és 7. Kettő között lóg a 8.1...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.