Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#71) snake1977 válasza envagyok (#68) üzenetére


snake1977
őstag

Jelenleg egy agyontuningolt i7 2600K sem megy annyit mint egy 1600X, nem értem a lényegét a mondandódnak, mindennek csökken az ára, akkor 3 év múlva a te meglátásod szerint megintcsak jobb vétel lesz egy ryzen mint egy i7 2600-as, hiszen még olcsóbb lesz mint most. Viszont addig is ha esik 10 ezret a ryzen első gen. ára, még mindig megéri megvenni most, mivel azalatt a 3 év alatt évi 3-4 ezer ft-os elhasználódási költség mellett, kapunk normális teljesitményt, és nem rugózok azon mikor döglik be a használt és tuning alatt lévő konfigom, a tuningról köztudott hogy az alkatrészek élettartamát csökkenti.

Az egyszálas teljesitményről meg, ma már mihez használ valami 1 szálat? DX11 alatt is már 4 szálon ment minden pár őskövület gamet leszámítva, de ha már 1 szál, akkor alkalmazások alatt megintcsak megveri az intelt a ryzen. A zen+ pedig javitott teljesitményt nyújt. Aztán tovább megyek, hova upgradelnek egy 2600k-t? Mert a B450 fogad Zen, Zen+ és Zen2-őt is, egy szimpla cpu cserével sokkal időtállóbb a konfig. :)

szerk.:
Daelion: 3év múlva maximum egy procit kell cserélned ha kevés lenne a mostani..és megint pár év nyugi van. :)
Gari nélkül már én sem veszek drága holmit, lehet használt bármi, csak legyen papíros garim rá, egy 1060-ast vettem, ezen még bő 1,5év gari van, majd ha ugy érzem váltani kell egy év múlva még mindig garisan előbb el is tudom adni.

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.