Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) mdraco


mdraco
őstag

Én arra vagyok kíváncsi hogy a gazdája mit szólt ehhez :DDD

(#52) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Ez nem semmi, gratulálok, hogy ki tudtad tisztítani. A gépemet kb. negyed évente szoktam kitakarítani, de úgy, hogy festék ecsettel (kis hegyes) végig megyek, és a port kiszedem. Szép lesz tőle. Egyedül a kábelek rendezésében vannak kisebb gondok, de mostanság jöttem rá, hogy a gépház másik oldalán is el lehet húzni a kábeleket (amelyiket lehet). A laptopomat viszont egyszer sem tisztítottam ki, mert nem szeretném szétszedni, de nem látszik, hogy poros lenne, valamint még mindig ugyanolyan jól hűt.

(#53) Dexar007 válasza do3om (#37) üzenetére


Dexar007
veterán

;]

Give me your cum,bull!

(#54) orion1025


orion1025
őstag

Olvasgatva a hozzászólásokat, látom ég vannak olyan emberek, akik kicsit tisztaság mániákusak, így legalább már nem érzem magam hülyének, ha valaki megszól emiatt. Én bármit veszek használtan, alap az, hogy mindent átküldök rajta fertőtlenítős vattával, legyen az egy csokis papír, vagy egy űrállomás. A mindennapi használati cikkekben is olyan szintű retek lakozik, hogy leírhatatlan.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#55) haddent


haddent
addikt

HOGY VALAKI MONDJA MEG HOGY??? kerül szotyi a gépen belülre.. egér az bemászik.. nem értem hogy, de bemegy, élőlény. De egy élettelen szotyi, HOGYAN? direkt köpködték befele a lyukakon? :DDD :)) :DD

Tamás88 pedig kell a laposokat. Dellemet évente szétkapom atomjaira és kap egy nagytakarítást meg pasztázást, meg is köszöni szépen és még gari is megmarad (dell :R )

[ Szerkesztve ]

(#56) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Azért az alaplapot még kiszedtem volna az alatt mi lehet :)

Napokba takarítottam ki a szomszéd régi gépét cakompakk pokháló stb de mire leszenvedtem a régi gépház burkolatát is egy ilyenre azért egy félnap el tudd menni.. Ha komolyan darabokra szeded tápot is stb.. Jó kis melo

(#57) intelMMX


intelMMX
senior tag

Amit a haveromtól hoztam el tyúkólbol AT házat (Akkor hevert ott kb 6 éve) az nem volt ennyire retkes. Sőt ennél sokkal jobb volt a helyzet. Volt dolgom nagyon poros géppel, na meg hasonló ürülékkel, csak nem ilyen mennyiségben. Persze attól függetlenül teljesen letisztítottam volna ezt is.

Ventillátort van hogy úgy takarítok, hogy zégergyűrű le, lapátos agy ki, aztán úgy könnyebben hozzá férni.

Amúgy szerintem akinek ablakos a gépház oldala, az nem engedheti meg, hogy poros legyen (Csak nagyon minimálisan). Én is azért takarítom néha (pedig Celeron D336hoz már nagyon nincs kedvem...de a gépház meg saját munka, szóval arra vigyázok :DDD )

(#58) psyho85


psyho85
aktív tag

Nekem is volt már ilyen... :)

Bár az ehhez képest szinte tiszta. :Y

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#59) Mahrenburg


Mahrenburg
senior tag

Én is használok egeret az OS-ben való navigáláshoz, de még sosem hagyott maga után ilyesmit... :Y
Mondjuk én nem szotyival, hanem árammal etetem...

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#60) SLYM válasza rudi (#13) üzenetére


SLYM
veterán

ez nem igaz. van egy jó példám ezzel kapcsolatban, egyik haverom gépét szedtük szét, kb 6-7 évig nem volt takarítva sosem, hát annyi por volt bent, hogy én komolyan mondom nem hittem el, hogy ilyen lehetséges. fullon volt porral a gép. de tényleg full tele volt. jó nyilván nem egerek, meg szotyi volt benne, de elég durva volt. és a srácnál még még nem jártam úgy, hogy kosz lett volna nála. meg aztán szerinted a tip-top kis csajnak a laptop az miben más, mint mondjuk a hőtőszekrény, vagy a mosógép? nem szedegeti szét senki rajtunk kívül a cuccokat. eszébe nem jut egy átlagembernek ilyesmi. és ez a természetes. ja és most jut eszembe, hogy én takarítgatom kb fél évente a gépet, de amikor először szedtem szét a tápomat kb 5 év után, hát csak pislogtam, hogy ez meg mi a fasz. kegyetlenül sok szöszmöszt meg port be tudnak szívni ezek a cuccok

[ Szerkesztve ]

(#61) do3om válasza haddent (#55) üzenetére


do3om
addikt

Én a szotyi körül egérszart is látok szóval összeszedte a szobából és ott raktározta el. :D
Ja ez nem vicc összegyűjti raktárhelyekre. :K

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#62) bobalazs válasza foka (#43) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

az merész, de szuper! Lehető legkényelmesebb megoldás ha tudod arra az időre nélkülözni míg szárad.

(#63) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Teszem hozzá mellesleg nagyon durva dohányos helységbe volt olyan szinten hogy nem vagyok fejfájós nem is fájt sehol kb 2 éve meg nem is vagyok bagós elviselem a dohányzást körülöttem de nem bírtam 15percnél tovább ott maradni mert elkezdett fájni a fejem..
Takarítás után is éreztem azt a bagós szagot mikor bekapcsoltam a gépet az én szobámban Pedig aztán tényleg nagyon alaposan kitakarítottam azt a gépet :D

[ Szerkesztve ]

(#64) KaiotEch válasza Hardver Arc (#63) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Bagó szaggal nem tudsz mit csinálni, max ha porfujatod az egész gépet, akkor jön ki :D

(#65) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hú ,ez mennyi idő alatt szaladt össze? :D

Ide kéne egy Kärcher Károly :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#66) aram01 válasza do3om (#45) üzenetére


aram01
nagyúr

milyen sunyin rám vertétek a balhét :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#67) BlackPriest


BlackPriest
őstag

pont map ucoltam le a billentyűzeteket meg az egereket, mert már koszosak voltak. a gépet pár havonta kifújom, sajna a porszívó nem tud sújni, de így legalább bele tudom fújni a csövébe, nem csak a levegőbe megy. nálam most is van szabadon patkány (szándékosan), de sokkot is kapnék, ha valamelyik gépben kajázna. klotyóra meg visszajár a ketrecébe...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#68) banhammer válasza BlackPriest (#67) üzenetére


banhammer
veterán

Na hozzád se mennék.
Rágcsáló maradjon a ketrecében.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#69) intelMMX válasza BlackPriest (#67) üzenetére


intelMMX
senior tag

Futóegér, madárpók mint háziállat, már láttam, de a patkány engem is meglep :DDD

(#70) Televan74


Televan74
nagyúr

Nálam hetente portörlés kívülről és szűrő takarítás,havonta kis takarítás,negyed évente nagy takarítás.
Hányinger kerülgetett a képek láttán.Brrrrrrrrr. :Y

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#71) BlackPriest válasza banhammer (#68) üzenetére


BlackPriest
őstag

nem is hívlak, maradj a ketrecedben...

(#69) intelMMX
volt madárpók is

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#72) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Takarítás szempontjából nekem egy kollégiumi élmény volt eddig a legdurvább! 3x mostam fel a szobában mire rájöttem, hogy nem padlószőnyeg van, hanem parketta!

Nyáklapos és spéci takarításra anno írtam egy szösszenetet

"in medias res"

(#73) 8th válasza intelMMX (#69) üzenetére


8th
addikt

Nekem is volt csukjás patkányom régen. Imádnivaló kis dög volt csak mindent ellopkodott és bevitt a ketrecébe. :DDD

A vallás akkor keletkezett amikor az első csaló találkozott az első ostobával

(#74) draco31


draco31
veterán

Érdekes cikk volt. :)
Nekem a porral 2 éve nincs gondom, amióta ebay-en vettem szűrőket. Azóta csak azokat kell kipucolnom néha, addig meg fél évente volt nagytakarítás. Szóval jó dolog! :)

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#75) FoLey-v válasza BlackPriest (#67) üzenetére


FoLey-v
addikt

Ha be is menne akkor valamivel kicsalogatod. ;]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#76) marositech


marositech
senior tag

Hupasztmek!!! :Y
Nem lehetne ezt a cikket korhatarossa tenni?
Nyugalom megzavarasara alkalmas kepek vannak!!! :O

A porszurovel aza baj, ha "eldugul" akkor a venti nem "fuj". Azaz nem lesz jo a hatasfoka.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#77) MongolZ válasza banhammer (#38) üzenetére


MongolZ
addikt

Lakótelepen egér, csótány? Viccelsz?

Annyi állat nincs lakótelepen, mint kertes övezetben. Akkora patkányok voltak a garázsomban az ól mellett, hogy azt hittem beszarok, kinyitottam a garázsajtót, megmozdult vagy 4-5 polc, és volt olyan, amelyik szinte el sem akart menekülni..., ráadásul egyik szerencsétlen a méreg után inni próbált a hordó vízből és belefulladt... amit persze csak kb. 3-4 nap után vettünk észre, nyáron...

Persze, a házban nincs egér, patkány, stb, de az azért extrém erős, hogy lakótelepen több "váratlan vendég" van...

Egyébként én is kb. szökőévente takarítom a gépemet, nekem ráadásul Aerocool S9 Pro-m van, tiszta pormágnes... igen, szokott benne lenni por, de azért ennyire nem vészes...

[ Szerkesztve ]

(#78) #16939776


#16939776
törölt tag

Nagyon kellemes szöveg, nyomokban a 'galaxis útikalauz stopposoknak' c. műre emlékeztet ;)

Az alaplapot szabad mosni/áztatni meleg mosogatószeres vízben, csak alaposan legyen kiöblítve, és mindenhol kiszárítva. (pl.:ventilátor...kompresszor...hőlégfúvó segítségével)

(#79) bambano válasza rudi (#13) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

egyik multi magyar leányvállalatánál történt olyan, hogy az egyik nagyon magas polcon ülő nő két dolgot csinált a céges kocsijával:
1. kutyát hordott benne
2. hajtotta, amíg ment.

azután egyszer nem ment. képzeld el, hogy nézett ki az a szerencsétlen autó, amiben kutyát hordtak, takarítva soha nem volt, és a férfi kollégák nem voltak hajlandóak beleülni... vezér annyira dühös lett, hogy a komplett cehhet ráverte a nőre...

a poszthoz: látom, a kolléga debreceni, ingyen takarít gépet, akkor hétfőn délután kettőkor találkozzunk a pláza parkolóházában :P legyen nálad bőven takarítóeszköz :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#80) bambano válasza banhammer (#38) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

vannak, akik háziállatként tartanak rágcsálókat...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#81) Egzee


Egzee
őstag

Cigis gép... Az életben nem lesz szép!

(#82) #40351744


#40351744
törölt tag

Értem én, hogy nem mindenki olyan takarításmániás mint én, hogy minden este megtörli még a képernyőt is mikroszálas törlőkendővel.....na de azért ez már-már kezd kiesni a vicc kategóriából :DDD Nem gondolja a jóember, hogy egy idő után bizony arra a gépre is letelepszik a por, mint minden egyéb teremtményre az univerzumban? Na meg ha az ember vesz egy 70-80 ezerbe kerülő akármit, arra azért igyekszik vigyázni.

Jó kis hétindító iromány volt, örülök hogy láthattam :)

(#83) Graphics válasza Egzee (#81) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Cigis, phejj... Lakásban cigizés nálam kb olyan mint az autóban cigizés, SOHA!

Nincs bajom a cigivel, párat én is elszívok nyaraláson, mikor picit jobb a hangulat esetleg, de amúgy a fent említett helyek környékén eszembe se jutna..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#84) dagobah


dagobah
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egyszer unokahugom szólt, hogy a barátja gépét nézzem meg mert nem működik rendesen. Amikor hozzám került és kinyítottam kb. másfél kiló fűrészpor dőlt rám, ami úgy 10-15 cm vastagon állt a gép aljában és a proci hűtőjét is ( a többi ventillátorral együtt) úgy eltömítette, hogy az összes ventillátor beállt. Az egész gépet szét kellett szedni, még az alaplap mögött is tele volt fűrészporral. Unokahugom párja vállalkozó, mint később bevallották a fűrésztelepén használták mivel az ottani irodai gép tönkrement.

Másik eset, hölgy ismerős hozta a gépét, azzal hogy bekapcsolás után kb. fél percel mindíg leáll. A bios-ban láttam, hogy bekapcsolás után nem sokkal már 70 fok fölött van a proci hőmérséklete és a védelem lekapcsol. Amikor szétszedtem tele volt porral. A processzorhűtő bordáit szinte már nem is lehetett látni, nagy nehezen csipesszel tudtam csak kiszedni a lamellák közül, olyan volt mintha filc lenne köztük. Mint kiderült még soha nem volt kitakarítva és lent állt a padlószőnyegen. Szerencsére legalább arra sikerült rábeszélni, hogy az íróasztalára tegye és ne a padlóra.

Pesszimista ember nem létezik. Aki azt állítja magáról, hogy pesszimista az valójában nem más, mint egy jólértesült optimista.

(#85) kelly416 válasza rudi (#13) üzenetére


kelly416
veterán

Tavaly nyáron vettünk egy házat. Egy olyan 25 körüli hölgyemény élt benne, aki általában a föld felett jár 5 centivel. Mindig kikenve-kifenve, mindig cicababa, soha, sehol nem jelenik meg lelakott cuccban. Ehhez képest a konyhabútort amint megláttam közelebbről (nem ott, ahol a papok táncolnak, hanem egy kicsit mélyebben), kesztyűs kézben ment a kukába. A fiókok, ajtók, minden egyéb alján, hátulján lecsapódott zsír, kávé, stb. Három-négy hónappal az ingatlan megvásárlása és "kitakarítaása" után is botlottam még olyan dolgokba (kert vége, melléképület "padlása", a ház padlása, laminált felszedése után ne is mondjam, mi marad...), ami kiakasztott eleinte, később már csak legyintettem, hogy "miért nem lepődöm meg ezen?!"

(#86) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Megvan a tanulság: istállóban, a lovak alatt nem tartunk számítógépet. ;]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#87) Doze válasza kelly416 (#85) üzenetére


Doze
aktív tag

Nőkre legalább annyira érvényes mint férfikra. Bármennyire is szeretjük a sztereotípiákat. Hiába van pénz, ész, 3 doktori ha valaki igénytelen akkor az is marad.

Inkább az a probléma, van aki szeret a külsőségekre adni, közben maga maga körül (amit nem lát senki), egy csótány is hátast dob. :DDD, a WC pucolással tudom jól jellemezni, tetszik-nem tetszik, heti 1x azt is ki kell vakarni a mocsokból, bármennyire undorító. Az hogy valaki rangon alulinak tartja, még nem ment fel senkit.(vagy a konyhafiók takarítás), Fentebb valaki mondta a tudjuk kiket, hát őrájuk sem húznám rá a lepedőt, mert én már láttam rozoga házat, de enni lehetett a padlóról és valljuk be 5-6 gyerek mellett nem könnyű ezt az állapotot fenntartani...

(#88) BlackPriest válasza MongolZ (#77) üzenetére


BlackPriest
őstag

Kolyok koromban fater ebresztett, hogy talat egy egeret a kadban. 3. emelet es egy kis mezei eger volt benne, maig nem tudjuk hogy kerult oda :O mult nyaron filmezes kozben valami berepult, kb olyan hangon, mint ezek a szuperkicsi helikopterek. Asshon, menekjlt, en kerestem. Meglett, evy orias zold lombszocske volt (google mondta meg). Mindenhol szunyoghalo van, megis valahol bejutott. Tud a panel is meglepetedt okozni.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#89) lecsokolbi


lecsokolbi
aktív tag

Srácok ez nem egér volt, hanem elszabadult hörcsög ;] azok szeretnek gyűjtögetni magvakat :DDD

- Mindenki hazudik! -

(#90) kelly416 válasza Doze (#87) üzenetére


kelly416
veterán

No igen, én pont a "van aki szeret a külsőségekre adni, közben maga maga körül (amit nem lát senki), egy csótány is hátast dob" féle fölgyikétől vettem meg a kulipintyót. Álmomban sem gondoltam volna, hogy valaki ennyire igénytelen a saját közvetlen környezetére. És a legszebb, hogy kocsmában mosogatósként és pultosként dolgozik hétvégente, a kórházban meg ápolónő hét közben. Azóta csak üveges sört iszom, ha dolgozik, de a töményet is majdnem üvegben kértem ki legutóbb. :DDD

Szerk.:
BlackPriest:
Az egér/patkány felmegy a 10.-re is a külső falon, az nem újdonság. Már, ha nem üveg épületről van szó. Valószínűleg felmegy tovább is, de még csak ilyen magas épülettel találkoztam. :))

[ Szerkesztve ]

(#91) konigjanos


konigjanos
senior tag

True strory!
A minap az okmányirodában álltam a pultnál, épp velem foglalkozott az ügyintéző. Bejön a rendsezrgazda ( gondolom ) hogy kifújja a billentyűzetet sürített levegővel, és rongyra fújt ablaktisztítóval áttörli. Középkorú hölgy ügyintéző kérdezi: nem lesz baja a billentyűzetnek tőle? Ránéz az ablaktisztítóra: ja, látom, ez direkt erre van, rá is van írva, hogy WINDOWS. Márkát kitakarom, de le fog esni mindenkinek...

(#92) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Na még megnéztem volna az illető monitorát is, persze nem egy kiadós kaja után. Én is loptam a következő ötletet, de nagyon bevált. A monitort teljesen kikapcsolt állapotban, egy erős fényforrással (nálam ez a mobil) 1-2 cm távolságból megvilágítva átnézni, és gyönyörűen látszanak a legkisebb foltok, maszatolások is. A boltban kapható ioncserélt vízben, egy mikroszálas törlőkendő egyik sarkát picit megnedvesíteni, gyengén áttörölni, garantáltan tisztább lesz mint újkorában.
Én egyébként a ház belső portalanításához ezt a kis csodafegyvert használom. Alapvetően a kozmetikusok használják, finom mókusszőrből készült, antisztatikus, elég jól lehet használni, még a nehezen hozáférhető helyeknél is, utánna már csak egy jó tüdő szükségeltetik. ;]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#93) voyager4.4


voyager4.4
senior tag

"Én ezzel a takarítással nem tettem szívességet senkinek, nem számítok fel érte semmit. "

Na itt a hiba kedves cikkíró. Én még a legjobb barátaimtól is kérek 1-2 sört legalább, mert ha ingyen csinlod, nem érzik a súlyát a dolognak, ha meg "fizetnek" érte akkor felfogják, hogy igen ez neked munka. (még akkor is ha adott esetben élvezed). Szóval nagyobb eséllyel becsülik meg a későbbiekben. :R

no fate but what we make

(#94) dragonfx


dragonfx
veterán

nekem se ártana már csaka lustaság meg olyna jo most minden smemi kedvem hozzányúlni. :DDD
pedig látoma porcicák gyűlnek...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#95) stanagovic válasza dragonfx (#94) üzenetére


stanagovic
tag

Ez egyszerűen gusztustalan. Bizonyára valami belső perverz hajlam vett rá, hogy végigolvassam a cikket.

A munkád előtt egyébként le a kalappal, 100-ból 1, ha bevállal ilyen munkát.

(#96) dragonfx válasza stanagovic (#95) üzenetére


dragonfx
veterán

nem az enyém a cikk enyém még ennyire nem gázos.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#97) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Tudod ki ganézná ki más szaros gépét... vagy bármijét... ehhez is valami perverzió kell, az tuti :D Aztán az illető fogja és visszarakja ugyanoda, fél év múlva ugyanígy fog kinézni.

Nem mellesleg egyébként ezért nem hülyeség a porszűrő a ventilátorokhoz, amit a helyedben beletettem volna.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#98) orion1025 válasza pendre54 (#92) üzenetére


orion1025
őstag

Hasonlót használok én is, igaz azt festő ecsetnek hívják, abból is a közepes méretű, közepes puhaságú. Még fújkálni sem kell utána, mert lehoz mindent. A frissen vásárolt erősítőm egy perc alatt készre vakartam vele, pedig nem kicsi réteg lapult benne.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#99) aram01 válasza Dark Archon (#97) üzenetére


aram01
nagyúr

ilyet hol lehet kapni? én házilag gyártottam hozzá :Y

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#100) Dark Archon válasza aram01 (#99) üzenetére


Dark Archon
addikt

ITT lehetett valaha. Amúgy meg gondolom Kínából (eBay). Jobb házakon ugye alapból van valami műanyag keretes fémháló.

ITT is lehet egyébként, csak sajna nem szolgálnak ki magánszemélyeket.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.