Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) eclipse92


eclipse92
tag

nyílj meg.. :U

(#2) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Gondolom a manuális reset hatására csak a read-only probléma oldódott meg, a leszabályozás nem. :U

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#3) eclipse92 válasza Petyyyyy (#2) üzenetére


eclipse92
tag

az persze hogy nem.. :U 20 megabitből IPTV nélkül 12-13at tud.. ha be vannak kapcsolva az IPTV-s boxok (2db van) 7-8 megabit.. feltöltés 1 megabit helyett 0.6

[ Szerkesztve ]

(#4) Petyyyyy válasza eclipse92 (#3) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Welcome in the club.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#5) eclipse92 válasza Petyyyyy (#4) üzenetére


eclipse92
tag

hm.. akkor gondolom nem egyedi probléma hogy nem működik rendesen ez a "csodakütyü"( ZTE ZXV10 H201L).. csak tudnám miért ilyen ipari hulladékokat kell osztogatniuk az ügyfeleiknek.. :W

[ Szerkesztve ]

(#6) horush válasza eclipse92 (#5) üzenetére


horush
addikt

Nem a HGW vágja meg a vonalat, hanem a DSM, ha úgy érzi, hogy nem lenne stabil. Ilyen viszonylag gyenge DSL vonal mellé szvsz nem érdemes IPTV-t kérni, interaktív SAT-tal jobban járnátok.

(#7) eclipse92 válasza horush (#6) üzenetére


eclipse92
tag

Akkor az miért volt hogy a régebben használt Pirelli HGW-vel tökéletes volt szinte? 20-21 megabitet tudott.. IP TV-vel 18 körül mindig jött.. csak amióta meghalt.. és ezt a ZTE csodát adták azóta van ez.. az IPTV is akadozik sokszor.. kockásodik a kép.. szóval ez csak a HGW hibája lehet.. a DSLAM Pirelli HGW-vel nem korlátozta a kapcsolatot.. csak hát ennyire instabil a ZTE... és nem csak nekem :(((

(#8) eclipse92


eclipse92
tag

Csak a teszt kedvéért rámértem teljesen kikapcsolt IPTV Box-okkal mennyit tud.. hát nem sokat..

[ Szerkesztve ]

(#9) Petyyyyy válasza eclipse92 (#7) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Mondjuk az vicces, mert az előző router - már fogalmam sincs miféle vas volt - minden gond nélkül tudta amit tudnia kellett. 10 megabit volt papíron és rendre 13-mat mértem, 11-et bekapcsolt IPTV mellett. Ehhez képest ez a ZTE csoda... :U

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#10) eclipse92 válasza Petyyyyy (#9) üzenetére


eclipse92
tag

Dettó.. nálunk is ez a helyzet.. régi Pirellivel (ilyen volt: kép ) hozta az elvártat.. volt hogy túl is teljesítette.. ezzel meg... tök jól nézki.. dizájnos.. de amúgy egy hulladék..

[ Szerkesztve ]

(#11) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

A hiba a Telekomban van és nem a készülékben. ;]
Még szerencse hogy meg tudtam szabadulni tőlük vezetékes szinten.
Vagy csak hibás szériás a ZTE

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12) Petyyyyy válasza eclipse92 (#10) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Még a tök jól néz ki is erős. :D Éppenséggel van otthon hatszor jobb routerem, de a modem rész hibádzik belőle, pedig már rég kicseréltem volna. Nyaljanak sót. :K

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#13) eclipse92 válasza Klaus Duran (#11) üzenetére


eclipse92
tag

:D valahogy úgy.. nekünk Decemberben letelik a hűség.. és pápá.. az fix hogy nem fogjuk hosszabbítani :U

(#12) Petyyyyy :

Ha lenne is benne modem..akkor sem használhatnád az őő rendszerükön.. hiába vennél egy jó HGW-t.. nem engedik hogy használd.. csak is a saját eszközeiket lehet (mert a VOIP sem menne.. de sztem az IPTV sem saját eszközzel.. és valószínű hogy nem akarnak technikai supportot nyújtani (vagy nem is tudnak) más eszközökhoz.. csak amiket ők adnak.. (bár még mint kiderül.. ezekhez sem teljes mértékben)

(#14) Petyyyyy válasza eclipse92 (#13) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Egyik alkalommal vettem a fáradtságot, hogy beszéljek a hölggyel a telefon másik végén. Felőle használhattam volna a saját eszközömet, ha van benne modem. Valószínű minden szolgáltatás menne egy beállítást követően - nyilván az előtte is használt IP-t kell kiosztani a set top boxoknak, stb.
Onnantól meg nem szorulok támogatásra, csak sosem jutok odáig, hogy beszerezzem a céleszközt.

Most komolyan, ki lesz az új szolgáltató? :))

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#15) eclipse92 válasza Petyyyyy (#14) üzenetére


eclipse92
tag

hm nem tudom.. én úgy olvastam több helyen is hogy nem engedik a saját eszközök használatát.. ha nem csak decemberig lenne már hűségünk.. utána járnék és lehet beszereznék egy sajátot.. :U

Mármint hogy melyik szolgáltatóhoz megyünk át?:D az mindegy.. ilyen helyi szolgáltató.. kábeltévés hálózaton adják a netet.. de még az is stabilabb volt.. voltunk náluk régen 2 évig..

[ Szerkesztve ]

(#16) Klaus Duran válasza eclipse92 (#15) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Ha van akkor DIGI. Csak a DIGI. ;]
Nekem csak netre van szükségem ezért megúszom havi 3700huf-ból.
De elégé korrektek hogy nem csak az új élőfizetők sávszélességét emelik, hanem azokét is akik korábban kötöttek szerződést. anno 40/20 volt ha jól emlékszem. most pedig [link] De csak mert megy a P2P. amúgy simán hozza a 100-t is.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#17) Zsolt1


Zsolt1
tag

Amióta a Telekomnál van előfizetve az internetünk, már nem kell aggódjak az alacsony vérnyomásom miatt csak naponta párszor le kell futtassam ezt (kattintás után nagyobb):

és a túlzott netes játék sem okoz gondot, így tudok a tanulmányaimra is koncentrálni, szóval teljesen király ez a szolgáltató, nem tudom másoknak mi a baja velük... :W :O Komolyan most már eljutottak egy olyan szintre, hogy a sima weboldalak sem töltenek be néha. A legnagyobb vicc az, hogy másik szolgáltatóval ugyan ezen a hálózaton minden gond nélkül ment a szolgáltatás. :W
A telefonos ügyfélszolgálatról meg nem is érdemes beszélni, mert igazából nincs is nekik, legalábbis a másfél órás várakozási időből kiindulva.

[ Szerkesztve ]

(#18) Klaus Duran válasza Zsolt1 (#17) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Na ez aztán ping. Amit én mértem leglassabb az kb300 volt új Zélandról.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#19) eclipse92 válasza Klaus Duran (#16) üzenetére


eclipse92
tag

Sajnos nincs DIGI :( pedig nagyon jó lenne... itt csak Szutyokom (Telekom) van.. és egy helyi szolgáltató.. káblettel.. max 10-15 megabites... ne tudd meg mennyire irigykedek mikor az ilyen speedtest-eket látom.. mint a tiéd.. :((( :DD

(#17) Zsolt1:

Nyugi.. átérzem... én ma fél órát szerettem volna játszani 5-10 percenként olyan szépen kidobott a netes játék..hogy inkább hagytam mert féltem hogy lesz még pár ősz hajszálam :U .... nevetséges egy szolgáltatás 2015-ben...

Nekem jelenleg (kop-kop) a ping így néz ki...

[ Szerkesztve ]

(#20) Zsolt1 válasza Klaus Duran (#18) üzenetére


Zsolt1
tag

Akkor az még azért tűrhető. Ez itt csak simán Magyarországon belülre, tehát még a távolság sem lehetne gond.

(#19) eclipse92
Hát igen CS:GO-ban nekem is élvezet 300-800-as közötti pinggel játszani :D A legjobb, amikor nem tudja a pinget sem frissíteni, mert nincs is net és megmarad 40-es körül, aztán kidob a szerver.
Ez most szép stabil, nekem is szokott lenni ilyen néha, de általában 20-asával ott is szokott benne lenni pár 200-as.

[ Szerkesztve ]

(#21) eclipse92 válasza Zsolt1 (#20) üzenetére


eclipse92
tag

Nálam nem is a pingelés a gond.. a net szakadás.. :U játszok és egyszer csak elszáll a net.. idegölő tud lenni :D

(#22) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Nyugodtan cseszegesd őket, nekem is folyamatosan csökkent, kihívattam a szerelőt, mondja, hogy haldoklik a modem. Rákontráztam, hogy nem csak nem a Ti szaros fw-etek van rajta, hanem jobb. Visszaállították kézzel a DSM-et, és megvan a 9,5mbit, igaz 15-ért fizetek, közös megegyezéssel 12-t adnak és 2,3km után ennyi jön.

(#23) eclipse92 válasza KaiotEch (#22) üzenetére


eclipse92
tag

Nálunk az a vicc hogy légvonalban kb 250-300 méterre van a DSLAM :U ha a vezetéket nézem akkor sincs több 500nál.. és még sem stabil.. úgy sem fogjuk annyiban hagyni.. hamarosan újabb hibajegyet vetetünk fel.. jöjjenek ki azt nézzék meg mert ez nevetséges :D elvileg már van valami német HGW..amit osztogatnak..hátha az megbízhatóbb lenne..

(#24) KaiotEch válasza eclipse92 (#23) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Van egy automata rendszerük, amibe nagy ritkán nyúlnak bele kézzel, mert "tökéletesen dolgozik magától"... Ha az úgy észleli volt egy kis zaj már léptet visszább, persze attól még lehet szar a modem is.

(#25) eclipse92 válasza KaiotEch (#24) üzenetére


eclipse92
tag

Ez a ZTE cucc híresen rossz.. :D elég csak a topikot megnézni itt Logouton (amit egyébként még én nyitottam.. durván 2-3 éve..) ott is sokan panaszkodnak :S

(#26) nemlehet


nemlehet
őstag

Nekünk is egy ZTE Router van bár nem ez és az nagyon tuti. Egyrészt baromi erős a wifije másrészt stabil még 22 fős lan party mellett is tette a dolgát. Szóval nem minden ZTE szar.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#27) eclipse92 válasza nemlehet (#26) üzenetére


eclipse92
tag

Biztos hogy van belőle jó is.. de amit a Telekom osztogat (ZTE ZXV10 H201L) az eléggé egy instabil valami... :U

(#28) nemlehet válasza eclipse92 (#27) üzenetére


nemlehet
őstag

Nekünk is a Telekom adta, de nem ez a típusa. Bár ez volt vagy 3-4 éve amikor kaptuk.

Amúgy nem értem a fillérbaszást ami ezzel megy, szerintem rengeteget árt a cég renoméjának ha szar eszközöket osztogat és az amúgy jó szolgáltatása emiatt kritikán aluli lesz. Lehet az átlag beveszi a maszlagot, hogy "ennyit bír a vonal" de akkor is a Telekom lesz a sz*r a szemükben és váltanak (már ha van rá lehetőségük).

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#29) eclipse92 válasza nemlehet (#28) üzenetére


eclipse92
tag

Az előző mint írtam nekünk is jó volt..de ez.. tud szórakozni :S

(#30) dragon1993 válasza eclipse92 (#19) üzenetére


dragon1993
őstag


Tessék itt van még egy ;]

Ismerősöm Inviteles náluk 10mb/s (megabit) a max, néha azt játssza, hogy 300-800ms között ugrál a ping, azzal próbálj meg játszani.

[ Szerkesztve ]

(#31) eclipse92 válasza dragon1993 (#30) üzenetére


eclipse92
tag

szép kis szerver speedtest ;] ismerősödet nem irigylem..

Viszont nálam mostanában atomstabil.. igaz 18/1 re van beállva. 20/1 helyett.. de még a 24 óránkénti bontást is mellőzi, fél hónapja ugyan az az IP címem :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.