Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Robi86


Robi86
senior tag

Hogy finoman fogalmazzak, ez bizony nem szép dolog a már meglévő ügyfeleikkel szemben... Kivéve persze a Next XL-eseket

(#3) -szp- válasza #20749568 (#1) üzenetére


-szp-
aktív tag

A fizetős verziót érdemes egy turista szemszögéből vizsgálni, amikor külföldre utazol, a Fon hálózatán korlátlan neted lehet, ha találsz megfelelő hotspotot. Ezt előre csekkolni tudod a térképen, igazíthatod ehhez a szállást, stb.

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#4) lugosi válasza Robi86 (#2) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Egyetértek. A meglévő ügyfél nem csak ebben az esetben, más esetben is "futottak még" kategória a mobilszolgáltatóknál, pl konkrétan most next csomagokat új előfizetőként sokkal jobb havidíjjal lehet rendelni, mint amennyiért mondjuk egy régi átválthat rá.

(#5) Khelben válasza #20749568 (#1) üzenetére


Khelben
nagyúr

Amikor egy német panzióban 2 óra wifit 5 euróért adnak, akkor szerintem megéri. Az viszont érdekelne, hogy ha valahol a 20 mbites ADSL 13 mbittel megy, ott hogy nem befolyásolja ezt az új kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

(#6) gretzky77


gretzky77
veterán

Tehát jelen állás szerint az otthoni next m csomagommal nem vagyok jogosult,valamint hiába van 12gb-os mobilnetem,de mivel céges előfizu így azon sem játszik!
Ez így érdekes sajnos nem értem az új előfizető mitől különb mint aki már évek óta hűséges előfizető!?

Vyndree : új előfizetőként meglévő ügyfélnek nem

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#7) Vyndree válasza Robi86 (#2) üzenetére


Vyndree
őstag

"Az árai húzósak, ez szvsz. nem éri meg."

Díjmentes! :)
az alábbi mobil díjcsomagokban: Next S, Next S Aranytárskártya, Next M, Next M Aranytárskártya, Next XL, Next XL Aranytárskártya - Music XS, Music S, Music M

gretzky77: mától, vagy holnaptól újak, vagy április 1.-től?

[ Szerkesztve ]

(#8) -szp- válasza gretzky77 (#6) üzenetére


-szp-
aktív tag

az otthoni szolgáltatásod esetén, ha a nálad lévő eszközön is aktiválják a Font, automatikusan jogosulttá válsz.

Vyndree: az ÁSZF szerint március :) Vezetékes: jelenleg a VDSL kapcsolaton lógokat kötötték be, de jönnek majd a többiek is, ahol alkalmas erre a kütyü és a vonal, hogy pontosan milyen sorrendben és kiket érint, most még nem árulták el.

[ Szerkesztve ]

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#9) Vyndree


Vyndree
őstag

Milyen vezetékes internetet használó ügyfelek vehetik ezt igénybe?
Magenta 1-em van Netmánia XXL, ezzel igénybe tudom venni?

(#10) gretzky77 válasza -szp- (#8) üzenetére


gretzky77
veterán

Nekem otthon Next M csomagom van de hogy arra alkalmas e az eszközöm fogalmam sincs! Majd kiderül
Arról nem tudtak infót mondani,hogy IOS-ra mikor várható az app?

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#11) Vyndree válasza gretzky77 (#10) üzenetére


Vyndree
őstag

A "Next" mobil, a "Netmánia" pedig az otthoni (vezetékes) vagy rosszul tudom?

(#12) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

"Ezeket a csomagokat régebb óta használók (Next XL kivételével) nem kapnak hozzáférést a hálózathoz, és ezen a hűségidő hosszabbítása sem változtat, mivel ez nem számít új előfizetésnek."

Tök logikus, elvégre a hűséget hosszabbító ügyfél nem ér ugyanannyit, mint aki hosszabbítás helyett inkább a több adminisztrációval járó szerződésbontás + újraszerződést választja. Egy belső működésre rálátó emberke elmagyarázhatná, hogy ebben mi a logika, mert én szeretném megérteni.

Ha a Immmr-t is ilyen mentalitással teszik össze, akkor bizony beka....... izé, na.

(#13) gretzky77 válasza Vyndree (#11) üzenetére


gretzky77
veterán

Valóban rosszul írtam Netmánia M van otthon és a 12gb-os mobilnet viszont az céges előfizu!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#14) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Nálam a Speedport w724v-s routeren bekapcsolták Fon-t. Az a vicc, hogy jelenleg a falunkban csak a 20megás M-es csomagot adja max a T, mert anyit bír a hálózat (nincs versenytárs így lesz£¢€π℅ a fejed). Ja és egy hete szakadozik - lehet emiatt a netem, most már kevésbé.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#15) -szp- válasza gretzky77 (#10) üzenetére


-szp-
aktív tag

Nem, csak hogy hamarosan.. de ha csatlakozol app nélkül egy ilyen Fon hálózatra, és megpróbálsz böngészni, akkor odadob a bejelentkezés oldalra, vagy használhatod a nemzetközi fon appot is..

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#16) cinemazealot válasza Khelben (#5) üzenetére


cinemazealot
addikt

Az ADSL internettel rendelkező végpontokon ez a szolgáltatás nem fog élni, mert az ADSL önmagában max. 24 Mbps-et nyújt, abba pedig nem lehet beletuszkolni még 50 Mbps-ot. Ráadásul nagyon sok helyen még a hagyományos "egyszerű modem" vagy "egyszerű modem+router" megoldás él, azon pedig (tudtommal) nem lehet egy külön IP címen üzemelő független WiFi hálózatot kialakítani, főleg nem úgy, hogy azt a szolgáltató intézi távolról.

(#14) _ghiottone
És máris elszóltam magam... :U Képesek a max. 20 megás ADSL-re is ráültetni ezt a szolgáltatást??? Na jó, akkor tényleg meg van a véleményem a T-ről... :W

[ Szerkesztve ]

(#17) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Kipróbáltam, de csak a 15 perces ingyenes részét. Vész esetére jó lesz ez. :)

Live-Die-Respawn

(#18) #79335424 válasza -szp- (#15) üzenetére


#79335424
törölt tag

A nemzetközi FON user/pass is jó az itthoni Telekomos FON hálózathoz? Nekem van Fonera routerem. Ha passzol, akkor beregisztrálom a Foneranál.

(#19) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Hát A UPC-s megoldás picit kisebb körű, de azt jobban kivitelezték... amennyire látom, és érdekel...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#20) -szp- válasza #79335424 (#18) üzenetére


-szp-
aktív tag

Jónak kell lennie a Fon honlapja szerint, de ezt érthető okból a T nem fogja kommunikálni. Ha kipróbáltad mindenképp mesélj róla!

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#21) #79335424 válasza -szp- (#20) üzenetére


#79335424
törölt tag

Anno, itt, a hardveraprón vettem 5 rugóért. A Google dob rá Amazonos találatot, hasonló árban. A Telekom meg kenje a hajára a korlátozásait!

(#22) Versus


Versus
senior tag

Ismét megköszönték a hűséget !

Premium Vintage

(#23) Vyndree válasza Stauffenberg (#12) üzenetére


Vyndree
őstag

A meglévő előfizető soha nem olyan értékes mint egy új, ez a telefontársaságoknál, bankoknál és még sok helyen így van. Az új előfizetővel bővül az előfizetőik tábora, a régiek meg ha akarnak úgyis elmennek, de úgyse fognak mert már ide vannak kötve. A meglévő nem fog számot cserélni, elbukni a platina kártyáját, bemenni felmondani és újat kötni órákon át, legalábbis az emberek többsége biztos nem. Inkább újakat csalnak magukhoz.

Egy mostani példa Next S (atk) csomaggal. Ha meglévő előfizetőként váltasz bele úgy hogy nincs hűséged de aláírsz további 2 évet akkor 6090Ft a havidíj. Ha újként akkor 3990Ft, tehát egy új ügyfél a két éves hűség alatt, amit mind a két esetben alá kell írni, 50,400Ft-tal jár jobban.(április 1-től ez mondjuk változott, de van most is hasonló.
Tehát fel kell mondani a régit, és újat kell kötni.
Ja, hogy a számod elvész ilyenkor? Nem leszel Platina kártyás, hanem nullról indulsz? Na ez az.

Egy régebbi példa, hogy ez mindig így működött. Partner 3 előfizetésem van hatodik éve folyamatosan, már rég nincs rá hűségem. Szerettem volna venni egy telefont a fiamnak, mondom megveszem az előfizetésemhez hűségre. 16990Ft-ért akarták odaadni 2 év hűségre, Dominóban ugyanez 11990Ft volt amiből 1500Ft lebeszélhető. Felhívtam őket hogy ez most mi? Magyarázták, hogy az előfizetésem sajnos ilyen, annyiban maradtunk, hogy ez egy büntető csomag.

(#24) n@p@lm válasza -szp- (#3) üzenetére


n@p@lm
őstag

Nethez igazítani a szállást?
Inkább akkor veszek egy kinti sim kártyát, vagy eleve sok panziónak van ingyen wifije.
Szerintem.

(#25) Aliendej


Aliendej
tag

Otthoni Telekom internetem van (Netmánia XXL) IPTV-vel, elvileg minden adott, hogy a Fon nevű routermegosztó szolgáltatás tagja lehessek. Honnan tudom meg hogy az vagyok vagy sem? A térképen nem vagyok bejelölve. Hívjam fel a 1

a Wi-Fi Fon nevű megoldás a szolgáltató gyakorlatilag minden, az előfizetőkhöz kihelyezett, erre a célra alkalmas hotspotjából egy szoftverfrissítéssel nyilvános hotspotot csinál

Lehet már az vagyok? :)
Nem, mert most olvasom, hogy "Sercomm Speedport W 724V" berendezésre van szükségem, hogy igénybe vehessem.
Szóval mit kell tennem ahhoz, hogy megosztó lehessek?

Fordítva ülsz a lovon és a ló is patával felfelé van

(#26) Vyndree válasza n@p@lm (#24) üzenetére


Vyndree
őstag

EU-n belül a szállások 90%-ában van már ingyenes intenet, ehhez én sem igazítanám a szállásom! Sőt, ha küldöldre utazok nem netezéssel töltöm a kinti szabadidőm.

(#27) cinemazealot válasza Vyndree (#23) üzenetére


cinemazealot
addikt

"Tehát fel kell mondani a régit, és újat kell kötni. Ja, hogy a számod elvész ilyenkor?"

Nem lehet csak a csomagot felmondani és abból újat (pl. olyat, ami megfelel a Fon szolgáltatás előírásainak) választani? Mert akkor újként kezdesz bele ebbe a csomagba, mégsem vész el a számod. Csak gondolkozom, nem tudom, hogy hogy működik ez pontosan.

(#25) Aliendej
"Honnan tudom meg hogy az vagyok vagy sem? A térképen nem vagyok bejelölve."

Fogj egy okostelót, töltsd le rá a Wifi Analyzert és nézd meg vele, hogy a saját WiFi-den kívül látsz-e újonnan létrejövő egyéb SSID-t. Én tegnap néztem és láttam 3 új, eddig sosem látott SSID-t, az egyik Telekom-****** nevű.

(#28) Pjotr


Pjotr
senior tag

A hülyék, iPhone kép van a honlapjukon, de csak androidra tölthető le? Nagyon profik!

(#29) neooen válasza Vyndree (#23) üzenetére


neooen
aktív tag

Egy mostani példa Next S (atk) csomaggal. Ha meglévő előfizetőként váltasz bele úgy hogy nincs hűséged de aláírsz további 2 évet akkor 6090Ft a havidíj. Ha újként akkor 3990Ft

Ezt hol találom a honlapjukon, mert én csak 5.490-et látok?

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#30) Hieronymus válasza Khelben (#5) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az már régen volt vagy nagyon eldugott helyen.
Jelenleg a Telekom ingyenes Hotspot hálózatot üzemeltet.
De rajta kívül illetve partnerként több ingyenes hálózat is üzemel. Van amelyik teljesen korlátlan és van amelyik korlátos. Például a meki napi 4 óra ingyenes hozzáférést biztosít.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#31) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Én már be vagyok aktiválva.

[link]

(#32) Vyndree válasza Pjotr (#28) üzenetére


Vyndree
őstag

Milyen eszközökkel vehetem igénybe a Telekom Wi-Fi Fon-t?
- Android (4.0 vagy újabb) vagy iOS (6.0 vagy újabb) operációs rendszerű mobiltelefonnal, táblagéppel vagy Wi-Fi képes laptoppal használhatod a szolgáltatást.

Neo: 5.490Ft az valójában 6.090Ft, csak benne van az e-pack kedvezmény ami 6000Ft Amiről beszéltem az mrcius 31.-ig volt, "április 1-től ez mondjuk változott"

[ Szerkesztve ]

(#33) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Ez igen, vannak árak b+... :)

The Truth is out there...

(#34) Vyndree válasza Vyndree (#32) üzenetére


Vyndree
őstag

Az e-Pack kedvezmény 600Ft*, elírtam.

(#35) #79335424 válasza -szp- (#20) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mellesleg, ha már ilyen aktuális lett a téma, akkor ez a FON (vagy La Fonera?) rendszer is érne egy cikket, hiszen egy régi, jól felépített hálózatról van szó. A Fonera pontok akár naviba illeszthető POI -ként is letölthetőek. Pont azért kéne a PH -nak publikálnia erről, mert a Telekom nem teszi, holott az emberek jó, ha tudják, hogy a rendszerhez nem csak a Telekomon keresztül vezet az út. Nálunk sajnos, eddig nem terjedt el, de pl. Párizs, vagy London "lefedettségi térképe" egész érdekesen néz ki. Reméljük, hogy rövidesen Magyarországon is hasonló lesz a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#36) Stauffenberg válasza Vyndree (#23) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"A meglévő előfizető soha nem olyan értékes mint egy új"

Oké, ez nekem is tiszta sor, de ott valami ennél ütősebb érvnek is lennie kell, mert konkrétan a meglévő ügyfél teljesen kizáródik egy szolgáltatásból. Nem az van, hogy az új ügyfél jobb áron vagy feltételekkel jut hozzá, hanem a meglévő ügyfél ki van tiltva belőle, pedig ugyanannyit fizet és szerződés hosszabbítással esetleg újabb 1 vagy 2 év hűséget vállal.

Én ezt aránytalan szankciónak érzem.

Az egy dolog, hogy a saját nevemen csak mobil Telekom előfizetés van (a díjcsomagom szerint jogosult lennék, csak nagy kár, hogy én már évek óta ügyfél vagyok, aki tavaly hosszabbított hűséget újabb 2 évvel, ezért hálából ki vagyok tiltva belőle), de édesapáméknál otthon Telekom van (IPTV + optikai kábelnet), az ő felhasználói fiókjával simán tudnám használni. E mellett ott van az otthoni UPC előfizetésem amin meg a Wi-Free használata adott. A kettő együtt már kiadhat egy egész jó lefedettséget.

Csak hát engem ez úgysem hoz lázba, soha nem csatlakozom idegen Wi-Fire, kizárólag a munkahelyire, meg az otthonira, mindenhol máshol mobilnet. Csak az elv zavar az egészben, hogy a 24 órája ügyfél többet ér nekik, mint aki már évek óta az.

Mondjuk az előéletem alapján ne is bízzanak bennem, hatszoros számhordozó vagyok, minden ügyfélmegtartáson fáradozó marketinges rémálma.

(#37) -szp- válasza #79335424 (#35) üzenetére


-szp-
aktív tag

Abszolút! Csak még nincs eszköz, de a szervezést a héten elkezdtük

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#38) #22718208 válasza Stauffenberg (#36) üzenetére


#22718208
törölt tag

Miért , mi történik ha idegen wifi hálózatra kapcsolódsz??

(#39) Stauffenberg válasza #22718208 (#38) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Elrabolnak a gyíkemberek.

(#40) #79335424 válasza -szp- (#37) üzenetére


#79335424
törölt tag

:C :R

(#41) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Még jó hogy aranykártyás vagyok, és majd havi 20ezret náluk hagyok, de ebből kimaradok

kösz.

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#42) btz válasza cinemazealot (#27) üzenetére


btz
addikt

"és láttam 3 új, eddig sosem látott SSID-t, az egyik Telekom-****** nevű."

Az nem az, az egy sima HGW SSID. A Telekom Fon SSID-je a Telekom Fon.

ⓑⓣⓩ

(#43) btz válasza Stauffenberg (#36) üzenetére


btz
addikt

"de édesapáméknál otthon Telekom van (IPTV + optikai kábelnet), az ő felhasználói fiókjával simán tudnám használni."
Most optikai gy koaxkábel netje van?
De mindegy is, mert csak DSL-en működik egyenlőre a FON szolgáltatás. Azon belül is csak a Speedport W724V HGW-vel. IPTV megléte nem feltétel.

ⓑⓣⓩ

(#44) Stauffenberg válasza btz (#43) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Bocs, optikai. Először (koax) kábelt akartam írni, mert bő 11 évig az volt, de eszembe jutott, hogy nem is olyan rég behúzták az optikait.

Ha jól értem az sem feltétel a használathoz, hogy te is hotspotként üzemelj, de az otthoni vezetékes internet meglétével már használhatod.

(#45) nyuszó válasza btz (#43) üzenetére


nyuszó
tag

Nekünk otthoni előfizetésünk van IPTV-vel, Speedport W724V HGW-vel. Elvileg ugye működnie kell a FON-nak? Kérdésem, vodafone kártyás telefonnal tudok majd csatlakozni?
Működik már valakinek? Hogy látom meg, ha engem már rákapcsoltak?

(#46) btz válasza Stauffenberg (#44) üzenetére


btz
addikt

Nem feltétel akkor ha Next XL-es mobilcsomagod van, vagy új előfizetőként igényelsz Next, Music csomagot.
Minden más esetben Hotspot üzemeltetőnek kell lenni, az igénybevételhez. Optikán, koaxon ez jelenleg nem lehetséges technikai okokból.
Információim szerint jövő évben vezetik csak be koaxon, optikáról nincs infóm.

ⓑⓣⓩ

(#47) btz válasza nyuszó (#45) üzenetére


btz
addikt

Mivel jelenleg ezen a HGW tipuson működik a Fon hotspot funkció, ezért valószínűleg 11-12.-én számodra is postázzák az igénybevételhez szükséges jelszavat, tudnivalókat a csatlakozáshoz.
A technológia wifi alapú, ezért hogy Voda vagy Telenor sim van a telefonodban, az teljesen mindegy, akár sim nélküli mobillal vagy nem simes tablettel is lehet használni, vagy wifis laptoppal.

ⓑⓣⓩ

(#48) Vyndree válasza nyuszó (#45) üzenetére


Vyndree
őstag

Működik már sokaknak. A jelszavad SMS-ben kapod meg, vagy kérni kell 1430-on.
A kérdéseidre itt megtalálod a válaszokat: [link]

Más:
Beszéltem velük hogy Telekom FON megosztó lehessek és ugyan minden techina adott, de nem lehetek csak ha ők kiválasztanak és kérni sem tudom. Röviden ez nem kívánság műsor, várjak a soromra. :(

(#49) Stauffenberg válasza Vyndree (#48) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Röviden ez nem kívánság műsor, várjak a soromra."

Ha szerencséd van, már három éven belül mehetsz a Merkurba a Wartburgért. :D

(#50) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Engem a Fone wifik jelerőssége érdekelne. :) A Speedport Router Wifije nem valami erős. A ház körül már gyenge a jel. Ez esetben hogyan tudná valaki használni ezt a hálózatot pl az utcán?
Láttam, hogy lehet venni külön napi csomagot is (akinek nincs megfelelő előfizetése), na de mi a garancia, hogy lesz neki normális térerő/sebesség? :U (vagy megveszi a csomagot és közben a közeli lakó kikapcsolja a Routert, eltűnik a Fone..)

Nálunk az utcában a térkép 3 Fone-t jelez. A gépemen egyszerre csak 1 Fone látható. Gondolom mindig azt jelzi, amelyik közelebb van. Próbaképpen kikapcsoltam a saját Wifinket. Megjelent ismét egy Fone, ami valószínűleg a szemközti ház jele lehet, de annyira gyenge, hogy csak az ablakban látható és használhatatlan a sebesség is. A weboldal viszont megjelent, hogy adjam meg a felhasználó, jelszó párost, vagy vehetek csomagot.
Jól gondolom, hogy hiába kapcsolják be és hiába látható a Fone, attól még kicsi az esélye, hogy normálisan használható, ha valaki nincs megfelelő távolságban a jelet sugárzó Routertől?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.