Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zoz


Zoz
őstag

És mikor lesznek a települések 100%-ban lefedve legalább 1G-vel, hogy legalább telefonálni lehessen?

(#2) DesertDog válasza Zoz (#1) üzenetére


DesertDog
tag

Én azt szerettem volna megkérdezni, hogy Budapest mikor lesz lefedve 3G-vel, de azt hiszem tiéd az elsőbbség. :D

(#3) alldaybig


alldaybig
tag

inkább a szánalmas adatmennyiséggel ellátott csomagjaikhoz adnának több forgalmat

vmi athlon meg voodoo 3dfx kari, cs1.6 mediumon 20-25 fps, egész játszható

(#4) vinibali válasza Zoz (#1) üzenetére


vinibali
őstag

mármint 2G-vel? :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#5) varsam válasza DesertDog (#2) üzenetére


varsam
őstag

4G a jövő, 3G-re már nem lesz fejlesztés.

(#3) alldaybig
Eddig az volt a baj, hogy csak a nagyvárosokban van LTE és a kicsikre nem gondol senki. Most itt egy több tízmilliárdos beruházás, amivel év végére 80% lakossági lefedettség lesz, 2015 végére pedig 93%.
Az ügyfelek nagy százalékának bőven sok az ami most van adat, ha neked több kell, akkor pedig ott vannak a limit bővítő opciók: [link]

(#6) Tapsi válasza Zoz (#1) üzenetére


Tapsi
addikt

100%-os lefedés sehol sincs a világon, földrajzi/gazdasági okokból.

3G fejlesztés pedig nyilván nem lesz, hiszen ki költene egy elavult technológiára?

(#7) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Nagyon jó. Nem hittem volna, hogy ilyen hamar lépnek, miután megvették a frekvenciákat.

(#8) Qukac


Qukac
tag

Komolyan fanyalog valaki egy ilyen híren? Mivel van ostorozva mindig X szolgáltató? "ÖÖÖÖ hát nincsen lefedettség", "Ne reklámozzad itten nekem a 4G-t miközben 3G sincsen...". Erre végre lépnek lefedettségileg egy elég nagyot előre, és itt meg megint csak fikázás megy. Mi kell nektek örök élet, ingyen korlátlan mobilnet?

(#9) vimes válasza Qukac (#8) üzenetére


vimes
senior tag

Pl. az osztrákoknál alkalmazott árazás. Ha nem olvastad, ajánlom a logoutos cikket az ausztriai telefonálásról, és nézd meg a T csomagjait. Aztán gondold át mégegyszer ezt a hsz-t.

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#10) Qukac válasza vimes (#9) üzenetére


Qukac
tag

Rendben, az egy másik ország. Ez meg egy pozitív hír, hiszen mindig a tarifa meg a lefedettség van ostorozva. Most az egyikben történt egy szignifikáns előrelépés. Ne legyünk már tipikus magyarok mindig, hogy mindenért siránkozunk. Tök jó, egy sokat szidott pontot igyekezett megoldani a szolgáltató, jó irány. Az árképzési politika meg másik lapra tartozik, talán abban is történik előrelépés.

(#11) trec12 válasza Qukac (#10) üzenetére


trec12
addikt

Az árazásban sokkal fontosabb volna, de ebben én szkeptikus vagyok. Olyat nem nagyon fogunk látni, hogy egy 5e forintos net csomag 3-4e lesz holnaptól. Talán az adat ami több belekerülhet. Szal olcsóbb nem lesz. A Digi talán majd tesz valamit a kedvező árazás tekintetében ha elindul de ez szerintem nem lesz gyors mert a kapacitása ehhez szerintem kezdetben kevés lesz. Kénytelen lesz nemzeti roamingot kötni ha köt/tud egyáltalán. Tudtommal semmi kötelezettsége nincsen az indulással kapcsolatban ellenben az általuk kiadottak szerint azonnal indulnak ahogy lehet...

[ Szerkesztve ]

(#12) Derrewyn válasza vimes (#9) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Felesleges más országgal hasonlítani a hazai szolgáltatók árait, más a jogszabályi környezet, Ausztriában pl. töredéke a frekvenciahasználati díj a magyarországinak.

(#13) varsam válasza vimes (#9) üzenetére


varsam
őstag

Még mindig Magyarországon élünk!! (ennyi erővel azért is sírhatsz, hogy dubaiban 30ft az üzemanyag..)
Amíg van kereslet és nincs kényszer, addig hidd el a profitorientált multi nem fogja csökkenteni az árait, hogy ő rosszabbul járjon...

(#14) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Csak megérte kirúgni az Origó főszerkesztőjét, azóta nagyon harmonikus a kapcsolat ;]

Mindenképp pozitívum a fejlesztés, bár nekem eddig is az volt az érzésem, hogy sok helyen a 3G kárára fejlesztették a 4G-t (pl itt nálunk Biatorbágyon).

Laci

(#15) trec12 válasza Derrewyn (#12) üzenetére


trec12
addikt

Végül is ezt is az ügyfél fizeti meg. Szóval ezért tartom álságosnak ezt a különadó történetet is....mert ugye azt is mi fizetjük v. mi is...

[ Szerkesztve ]

(#16) weiss válasza Zoz (#1) üzenetére


weiss
addikt

Azzal már sosem.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#17) sztanozs válasza Qukac (#8) üzenetére


sztanozs
veterán

Lefedettség van, csak sávszélesség nincs - mit érek a 3G helyett 4G-vel, ha ugyanúgy 4kB/s a sebesség... Ha nincs megfelelő uplink a cellára, akkor a 4G-től se lesz...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#18) Bembee12


Bembee12
aktív tag

Mikor lesz már korlátlan mobilnet? Elég 3g-be. Csak legyen már

Személyesen már nincs alku *** Az hogy láttál belépve az oldalon, az nem jelenti, hogy üzeneteimet is olvasom *** Android without Root is like donut without sugar, it's tasteless *** Nem szeretek telefonon eladni, írj privátot *** Oneplus 8 Pro*** Viber (ejtsd: Vájber) ***Win10=Spyware, csak az LTSC

(#19) FodZilla válasza varsam (#13) üzenetére


FodZilla
csendes tag

+1. Nem a multi hülye, hanem az aki így is használja.

(#20) pepe091 válasza Bembee12 (#18) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Már van többféle korlátlan csomag a Telekomnál: [link]

(#21) Bembee12 válasza pepe091 (#20) üzenetére


Bembee12
aktív tag

Nekem olyan korlátlan kell amivel mindent használhatok, netezés, fb, skype, netes játékok, stb...

[ Szerkesztve ]

Személyesen már nincs alku *** Az hogy láttál belépve az oldalon, az nem jelenti, hogy üzeneteimet is olvasom *** Android without Root is like donut without sugar, it's tasteless *** Nem szeretek telefonon eladni, írj privátot *** Oneplus 8 Pro*** Viber (ejtsd: Vájber) ***Win10=Spyware, csak az LTSC

(#22) Acélfarkas válasza Bembee12 (#21) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Jaja, én is ilyenre várok régóta.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#23) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Csak kár, hogy ebből a buliból feltöltőkártyások ki vannak zárva... :(

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#24) krisztyann


krisztyann
tag

És mi van azokkal akiknek nem 4G-s a díjcsomagja?Így azokon a helyeken ahol nem hogy 3G még 2G sincs ugyan úgy használhatatlan lesz a hálózat?

(#25) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Szerintem ezzel csak elkezdik jobban csalogatni a népeket a 4G felé és így csökkenni fog a 3G leterheltsége.

(#26) nesa


nesa
veterán

megneztem, ez nagyon tetszik, egy kiragadott reszlet garantált az esetek
100%-ában 0 Mbit/s
.

(#27) sz.balazs.95 válasza nesa (#26) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

mivel az esetek 100%-ába beletartozik az is, hogy a borospince legmélyén is van-e net, így érthető a 0 Mbps.
Emiatt szokták odaírni, hogy az esetek 80%-ban mennyi a garantált sebesség.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#28) ViZion válasza Qukac (#8) üzenetére


ViZion
félisten

...azok fanyalognak, akik használják. Pl. nálunk elvben van 4G, de este még a 2G is szakadozik... baráti. :D De majd csak lesz jobb. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29) mrhitoshi válasza pepe091 (#20) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Ez jól néz ki. Mivel úgyis szinte csak netre használom a mobilnetet, így le is csaptam erre. :C

Egyébként valami nem világos. Most akkor több díjcsomagra is kifogják ezt terjeszteni, vagy maradnak a 3G/4G-s csomagok, csak nagyobb 4G lefedettséggel ?

PS4

(#30) róland válasza krisztyann (#24) üzenetére


róland
veterán

Egyik szolgáltatónál se tudok olyan díjcsomagról, ami ha adatforgalmat is biztosít, akkor ne lenne képes a 4G-s hálózatot használni. (Viszont készülék rengeteg van még a piacon, amelyik max HSxPA-t tud.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#31) sz.balazs.95 válasza mrhitoshi (#29) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

„Egyébként valami nem világos. Most akkor több díjcsomagra is kifogják ezt terjeszteni, vagy maradnak a 3G/4G-s csomagok, csak nagyobb 4G lefedettséggel ?”

Természetesen csak a lefedettség nő. Annyira nem lendültek bele a dologba. ;]

(#30) róland: Konkrétan az összes Domino NetPlusz díjcsomag ilyen. Csak az előfizetésesek kapnak LTE-t, de azok is csak L-től (1 GB-tól) felfele.

a félkövérrel megjelölt az LTE-s, a többi HSPA:

Domino NetPlusz S
Domino NetPlusz M
Domino NetPlusz L
Domino NetPlusz XL
Domino NetPlusz XXL
NetPlusz S
NetPlusz M
NetPlusz L
NetPlusz XL
NetPlusz XXL

Nekem amúgy Domino NetPlusz L van, Lumia 820-szal, de eddig csak H+ volt a max, de az is csak 7,2 Mbps-en, vagyis olyan, mintha sima HSPA-m lenne.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#32) krisztyann válasza róland (#30) üzenetére


krisztyann
tag

Like 300-am van és G3 telefon.Mégse megy a 4G.Korábban már kérdeztem vmelyik topikban és azt írták, hogy másik mobilnetes díjcsomagra kell előfizetni.

(#33) pepe091 válasza sz.balazs.95 (#31) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ezt mégis honnan veszed? Az összes NetPlusz LTE képes havidíjas előfizetés esetén. Telekom ÁSZF 2.3.2.1:
Kínált sávszélesség (le/feltöltés): NetPlusz S-M esetén megegyezik a hang díjcsomagban foglalt adat felhasználására vonatkozó sebességgel (illetve csak hang
díjcsomag esetén 7,2/1,4 Mbps), NetPlusz L-XXL esetén pedig 60/22 Mbit/s. Minden havidíjas díjcsomag mellé igénybe vett NetPlusz adatdíjcsomag/opció
LTE1800 hálózat igénybe vételére teszi képessé a díjcsomagot. Így az adott díjcsomagban foglalt teljes adatforgalom leforgalmazható a 4G/LTE1800 hálózaton.

Feltöltőkártyásokra meg nem érdeke a szolgáltatónak építeni, ez belátható.

(#29) mrhitoshi

Elképzelhető, hogy ilyen téren is bővítenek, mert már volt rá példa. Októbertől pl a Mozaik XS-t tették LTE képessé, mert előtte nem volt az.
Viszont jelenleg az összes aktív előfizetéses díjcsomag LTE képes a Telekomnál.

(#34) Qukac válasza krisztyann (#32) üzenetére


Qukac
tag

Igen néhány előfizeétshez csak 3G van, de ha forgalombővítést kérsz, automatán jön a 4G. Nekem Mozaik XS-em van, kértem hozzá egy 1GB-os adatbővítést, amivel már használhatom a 4G-t.

(#35) Lenry válasza pepe091 (#33) üzenetére


Lenry
félisten

Ezt mégis honnan veszed?

a Telekom saját weboldaláról

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36) Keem1 válasza Bembee12 (#21) üzenetére


Keem1
addikt

"Nekem olyan korlátlan kell amivel mindent használhatok, netezés, fb, skype, netes játékok, stb..."

Áruld már el, hogy minek ez mobilra. Otthon korlátlan net van, hiába 1 GB díjcsomag a mobilon, otthon mindig wifire csatlakozom. Valahogy nem érzek késztetést, hogy telón is korlátlan legyen. Még max plusz 1 GB-nak látnám értelmét, a többi fölösleges lenne.

(#37) Lenry válasza Keem1 (#36) üzenetére


Lenry
félisten

7GB-s mobilnet csomagom van ~másfél éve.
most, hogy az új lakásomban nem volt net két hétig, és a telefonról osztottam meg a nagy gépre, így sikerült elhasználnom a 7GB-t, egyébként jó ha 5-600mega elpörög belőle egy hónapban, pedig igen aktívan használom, van hogy erről dolgozom.

szóval ja. valós, valódi mobilos felhasználási környezetben igencsak fölösleges a korlátlan mobilnet.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#38) róland válasza krisztyann (#32) üzenetére


róland
veterán

Idézet a t-mobile honlapjáról: "A maximális sebességek a Like S díjcsomagok esetében a 4G/LTE technológiára jellemző névleges sebességek." - forrás: Like S díjcsomag

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#39) pepe091 válasza Lenry (#35) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

A weboldalon ezernyi hülyeség található. Minden esetben az ÁSZF a mérvadó, azt pedig fentebb írtam, hogy ott mit írnak.

(#40) mrhitoshi válasza Lenry (#35) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Naja, de az egyenleg lekérdezős oldalon, vagy valahol a számláknál azt írja, hogy 7,1Mb és alatta 4G. Illetve a 4G-s ismertető fülre kattintva is az összes csomag bejön. Kicsit mintha átvágós szaga lenne a dolognak, de igen, jobban utána kutatva kiderül, hogy a különálló netcsomagoknál jelenleg csak az L-től felfele van 4G, és ezek szerint ezt nem is bővítik most. Mondjuk nem mintha értelme lenne 500MB-os csomagnál, de azért lehetne ezen a szinten is szolgáltatni a 7Mb/s-nál többet, mondjuk 15-öt.

Szerk.: Most akkor mivan ? :F :DDD

[ Szerkesztve ]

PS4

(#41) Lenry válasza pepe091 (#39) üzenetére


Lenry
félisten

ez oké, csak nekem, mint átlagjúzernek ezt honnan kéne tudom, hogy az oldal melyik részét kell komolyan venni, és melyik hülyeség?
ha itt, a színes, szagos grafikon ezt mondja, akkor nem ugrok neki a sokoldalas ÁSZF-nek, hogy hátha mégse úgy van.

persze ez a T fassága, csak azért írtam, hogy lásd, honnan vesszük az infókat

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#42) Keem1 válasza Lenry (#37) üzenetére


Keem1
addikt

Persze, de mobilnet a vezetékest hosszútávon - bár azért a szolgáltatók szeretnék - még nem helyettesíti. Én is használtam régen USB-s 3G modemet, akkor volt kb. 80-as ping. Mostanság lehet úgy 15-20. És a vezetékes? 2-5 között. A kolléga játékot is írt, meg skype-ot. Na a magas ping ezeknél még rosszabb mint az alacsonyabb sávszélesség. Szóval mobilnet mobilra, vezetékes net meg otthon mindenre (még mobilra is wifin). Ez az életszerű, gazdaságos és a legmegfelelőbb felhasználási mód. Néhány ritkább, átmeneti eset persze más, amit te is említettél.

(#43) ViZion válasza Keem1 (#42) üzenetére


ViZion
félisten

15-20-as pingért szűz lányokat kell ledobni a toronyból teliholdkor. :K Ez módfelett ritka manapság, így maradjunk annyiban, hogy az 50 körüli ping már álomjó. BF3-ban 50-60 ritkán, 60-90 gyakran, 90+ is gyakori, ha már németeknél távolabbi szerón játszanék.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44) krisztyann válasza róland (#38) üzenetére


krisztyann
tag

Úgy látszik a Like 300-nál maradt a 3G.Köszi azért.

(#45) Keem1 válasza ViZion (#43) üzenetére


Keem1
addikt

Oké-oké, ezt csak tippre mondtam, én még pár éve 80 körüli pingeket mértem usb-s modemmel :DDD

(#46) róland válasza krisztyann (#44) üzenetére


róland
veterán

Miért nem váltasz?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#47) mrhitoshi válasza pepe091 (#39) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Tényleg. Kipróbáltam, és működik 4G-vel. A franc tudja, hogy eddig miért nem próbáltam. :W

PS4

(#48) pepe091 válasza róland (#46) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Mert a Like S lényegesen rosszabb a Like 300-nál. (Pl 1000 óra ingyen beszéd helyett a 3 Telekomos számmal a Like 300 csomagban, ez a Like S-nél csupán 300 perc. )

(#49) sz.balazs.95 válasza pepe091 (#33) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

„Feltöltőkártyásokra meg nem érdeke a szolgáltatónak építeni, ez belátható.”

Nekem meg nem érdekem havi ~3-5 perc telefonálásért több ezret kidobni az ablakon. :DDD

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#50) krisztyann válasza róland (#46) üzenetére


krisztyann
tag

Még tart a hűségidő.Csak azért gondolkodtam a 4G-n, hogy hátha javul a térerő.Pld. vonatozás közben sokszor csak GPRS van, vagy egyáltalán nincs hálózat.Igazából pont ilyenkor kéne, hogy legyen normális net.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.