Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kcsa


kcsa
veterán

"Rendszermemóriából 16 gigabájtot mellékeltek"
Az szerintem inkább háttértár, semmint rendszermemória.

(#2) babkukta


babkukta
senior tag

2-3 év, aztán ez teljesen normális lesz, h ez a "normális" társadalom 7"-al telefonál. A jelenlegi igények alapján nincs messze, h ennek ne hírértéke legyen, hanem mindennél ott virítson ez a funkció (10-12"?)

Üdvözlettel, Tibi

(#3) galaxys80 válasza babkukta (#2) üzenetére


galaxys80
veterán

Vagy 2-3 év és rájönnek az emberek, hogy elég az idióta gyártók által ráerőszakolt tepsikből és újra normális méretű telefonok lesznek.

(#4) Gabó75


Gabó75
senior tag

Én szeretem a Coolpad Halo-mat. Az is 7"-os és teljesen kezelhető. Még egy éve sem gondoltam volna hogy ilyet fogok telefonként használni.
A feleségem 5.5"-s Redmi Note-ja már kicsinek tűnik! :-)

(#5) helixP válasza galaxys80 (#3) üzenetére


helixP
nagyúr

Így van! Rájönnek, hogy szar dolog jól látni a böngészés közben, zavaró szépen látni a médiatartalmakat, kimondottan bosszantó, ha látsz valamit Skype-közben, arról meg ne is beszéljünk mennyire kényelmetlen, ha e-maileket tudsz rajta normálisan kezelni, na pláne a navigálás, arról ne is beszéljünk, hányok, ha nagyban látom merre kell mennem!
A gyártók nem erőltetni semmit. A piac igényeire válaszolnak.

[ Szerkesztve ]

(#6) galaxys80 válasza helixP (#5) üzenetére


galaxys80
veterán

Erre való a tablet.
Ez akkor lenne igaz, ha lenne választási lehetőség. De nincsen. Ez erőltetés.

(#7) helixP válasza galaxys80 (#6) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem vagyok hajlandó 2 device-t cipelni, tölteni, karbantartani, amikor 1 is tökéletesen ellátja a funkciókat. Telefonálás included. Nem mindegy, hogy egy 4-5-6, vagy 7-colos dolgot teszel oda a füledre?
Mért, ne lenne választás? nem tudsz 5, vagy az alatti telefont venni? De. Simán. Még 'csúcs' hardvereset is.

[ Szerkesztve ]

(#8) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Részemről maradok a butatelefon (3310c 1hét üzemidő még mindig) + 8" 3G tablet kombónál, lehet öregszem.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#9) galaxys80 válasza helixP (#7) üzenetére


galaxys80
veterán

4" környékén? Pl?
5S és Z1C. Ennyi. És ezek sem csúcshardverek már.

A gond az, hogy azt gondolod, hogy mindenkinek olyan az igénye ,mint neked.
Nem így van.

(#8) -=MrLF=-
Megértelek.
Ha egyszer meghal az I5-öm én is hasonlóan fogok cselekedni.

[ Szerkesztve ]

(#10) helixP válasza galaxys80 (#9) üzenetére


helixP
nagyúr

Bocsi, inkább TE hiszed azt, hogy mindenkinek olyan az értékrendje, mint a Tiéd. Mért probléma az Neked, hogy vannak olyan készülékek is, amik Neked nem megfelelőek? Vagy amiket Te nem találsz használhatónak?

Arra adj inkább választ, hogy minek kell csúcs hardver 4, X colon? Amihez kéne, az pont a játék navigáció, nem igazán élvezetes ekkora kijelzőn.

[ Szerkesztve ]

(#11) galaxys80 válasza helixP (#10) üzenetére


galaxys80
veterán

Te most direkt vagy ennyire értetlen?
Ember. Nekem egyáltalán nem probléma,hogy vannak tepsik.A probléma az, hogy nincsen más.
Most,akkor ki is toleránsabb kettőnk közül?

Szóval a csúcshardver csak a játékhoz és a navihoz kell?
Nah.Inkább hagyjuk is.

[ Szerkesztve ]

(#12) helixP válasza galaxys80 (#11) üzenetére


helixP
nagyúr

Te: "újra normális méretű telefonok" tehát, ami nem akkora, amit Te magadnak elképzelsz, ideálisnak tartasz, az már nem is normális.
Igen, szerintem én vagyok a toleránsabb.

Ne hagyjuk, mondd, mihez kell még, tényleg érdekel! 4 magos MTK-m 1 gigával a többihez röhögve elég.

[ Szerkesztve ]

(#13) ArthurMiller


ArthurMiller
senior tag

A jövő talán az olyan készülékek mellett szól, melyek 4-5 colon még élvezhető tartalom fogyasztást kínálnak, de a hardver elég erős ahhoz hogy otthon egy adapterbe behelyezve asztali monitoron folytatsd amit elkezdtél, legyen bármiről is szó, kompromisszumok nélkül. Sőt, bármilyen otthoni eszközön. És most ne jöjjön senki pl. az Apple continuity-vel, mert nem arra gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#14) roobey


roobey
csendes tag

Lehet ugyan, csak nem érdemes ;]

(#15) Juliuska


Juliuska
senior tag

Ezzel telefonálni...? :Y
Még viccnek is rossz...

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#16) babkukta


babkukta
senior tag

Ajajjj, mi vita van itt :D Mondjuk lehet h még ez elég sokáig vita téma lesz, h van az embereknek egy csoportja, akik a mobil(!!!!)telefonra úgy tekintenek, mint egy kisebb készülék, ami elfér a zsebben, és vannak, akik összemossák a tablettel. Értem én, h a mai világ átment ún. tartalom fogyasztásra, mindenki a netet qrja a metrón, a vonaton. Ezzel nincs is baj, egészségükre! Csak az lesz a baj, mint ez a tendencián is látszik, h minden egyre nagyobb. Értem én ezt a "minek vegyek több készüléket, ha egy is jó" felfogást, csak lássuk be, a mai telefonok nem mobilok. Ez már más. Az eddigi minik se minik már, hanem akkorák, mint amire 2 éve azt mondtuk, h te Jó Isten, ez mekkora? Az ember hozzászokik, viszont elveszíti az egyik értelmét a másikért. A mobilt telefonálásra találták ki, a táblát tartalomfogyasztásra.
Felhoztátok példának az i5öt. Ok, és az meddig lesz még? Mert már az alma is átment tepsibe. Sony Z1C? 4,3", az utódja már 4,6", aztán szépen felmegyünk 5 fölé. Ennek sincs értelme. Dehát a többség diktál.

És ne haragudj helixP, de mi az, h "Nem mindegy, hogy egy 4-5-6, vagy 7-colos dolgot teszel oda a füledre?"?? érdekes felfogásod van, úgy látom, veled az ilyenekről felesleges is lenne vitatkozni, mert beszippantott a modern világ, ami nem biztos, h jó.

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel, Tibi

(#17) helixP válasza babkukta (#16) üzenetére


helixP
nagyúr

Abszolút mindegy, hogy mekkora dolgot fogsz a füledhez, amíg nem befolyásolja a funkcionalitást. Mosolyognak Rajtad az emberek? Mosolyogtak először magán a rádiótelefonon is, ahogy mosolyogtak a headseten, meg még megannyi technikai újításon, amit később mindenki használt. Majd megszokják. MEg nem is érdekelnek :)

Nem haragszom, de látod: mégis beszélgetsz velem, úgy látom (aminek örülök) :) Lehet, h engem beszippantott a technológia, de Te pedig rugalmatlan vagy és nem fogadod el az újdonságokra ;) Nem kell Neked is használni, de ne kövezz meg már mást, mert ilyet használ.

Egyébként, ti már próbáltatok egyáltalán ilyen készüléket?
Én egy hete kezdtem el kényszerből használni egy 7 colos dual simes tabletet telefonálásra, mert a telefonom szervizben van, viszont nem biztos, hogy visszaállok már a telefonra. Kabát / öltönyzsebben vígan elfér a kütyü, van headsetem, de abba se halok bele, ha a fülemhez kell kapnom.

[ Szerkesztve ]

(#18) BE4GLE válasza helixP (#7) üzenetére


BE4GLE
aktív tag

"Nem mindegy, hogy egy 4-5-6, vagy 7-colos dolgot teszel oda a füledre?"
Nem mindegy. Én például szeretem a telefont egy kézzel használni, a hüvelykujjammal. Ezeket a batár nagy tepsiket még fogni sem tudom egy kézzel és zsebre rakás is macerás. Nem azért nincs nagy telefonom mert, hülyén néz ki egy féltégla a fejemnél, hanem azért mert a kisebb praktikusabb.

Redmi Note 9 Pro

(#19) helixP válasza BE4GLE (#18) üzenetére


helixP
nagyúr

Na ez a választ pl teljesen jó, és maximálisan elfogadom. Nem azzal jössz, hogy nettó hülyeség :R

(#20) Freiherr


Freiherr
őstag

Belátható időn belül 4"-on nem lesz csúcshardver,kár áhítozni.Egyrészt szükségtelen,mint ahogy rá lett mutatva,másrészt sokkal marginálisabb erre az igény,mint sokan képzelik.

XXX

(#21) macskea válasza helixP (#12) üzenetére


macskea
őstag

Hát a navigációhoz biztos nem, nem tudom honnan akasztottad le ezt a sületlenséget. Tíz éve már a maihoz közeli színvonalú navigációs progik kavartak 3-400 MHz-n. Azóta kb a csicsa lett több, de az se sokkal.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#22) ollie válasza macskea (#21) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A felbontás is radiálisan nőtt, a többszörösére, ahhoz meg már combosabb hardver is kell. De ettől függetlenül tényleg nem kell csúcshardver a navigációhoz.

***

(#23) macskea válasza ollie (#22) üzenetére


macskea
őstag

Ebben van valami, bár a navigációhoz gyakorlatilag statikus képeket kell kivetíteni, és ha ez csak 1 fps-sel jön össze, még az sem zavaró szerintem.

Érdekes módon ami nekem meg szokta fektetni a telefonomat, az a sok képet tartalmazó pdf-ek nézegetése. Pl.: katalógusok, újságok meg ilyesmik.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#24) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Inkább az az érdekes, hogy ez kínai belpiacos terméknek szánják. Ezzel akarnak nekimenni Xiaomi és társainak?

(#25) Tigerclaw válasza -=MrLF=- (#8) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem is az az ideális megoldás. Egyszerű feature phone, hosszú üzemidővel és mellé egy tablet 7-10 inch között.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#26) zsoltti válasza helixP (#19) üzenetére


zsoltti
senior tag

Én eladtam a note3-am, és vettem egy s4 advanced olcsón, melé vettem egy 8.4 tab s-t!
Sima wifi-t. Így még tudom nyomkodni egy kézzel, és látok is ha androidon akarok böngészni alvás előtt :)

Amúgy sok barom , aki egyszerűen mérges lesz attól, hogy egy plusszt beletesznek egy eszközbe, nevetségesek az emberek. Komolyan, egyenesen felháborodnak ha lehet telefonálni egy tabbal. Mig valószínű hogy nem is volt soha tabjuk, biztos azt sem tudják hogy legtöbben csak otthon használják, és kihangosítani is lehet. Hagyjuk, őket sosem lehet megérteni, mint azokat akik felháborodnak ha kijön egy nagy telefon...

(#27) Iga007 válasza -=MrLF=- (#8) üzenetére


Iga007
tag

+1

(#28) TRIvidore


TRIvidore
tag

3780mAh akksi? Az mègis mire elèg? Az elsô generacios Ascend Mate-ben is nagyobb telep van...

[ Szerkesztve ]

Never say no to...@##%%£...Panda

(#29) mrlujoak válasza helixP (#17) üzenetére


mrlujoak
veterán

" Egyébként, ti már próbáltatok egyáltalán ilyen készüléket?
Én egy hete kezdtem el kényszerből használni egy 7 colos dual
simes tabletet telefonálásra, "

...igen. WayteQ xTab 7x... Nem egyszer telefonáltam vele, és konstatáltam, hogy én még etéren konzervatív vagyok.

Persze én is haladok a korral, és emlékszem amikor még X10minivel toltam 2,55" en...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#30) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Fel kellene találni a 3x10 collos tabletet és akkor azt télen a fejünkre is boríthatnánk sapka helyett. Azzal még jobban néz ki, ha telefonálunk. Kíváncsi vagyok, hogy a plázacicák haspolóban és forrónadrágban (!sic) hova a ... teszik el, ha épp nem használják. esetleg dr DRE gyárthat hozzá valami menő aranyszínű láncot, amivel nyakba lehet akasztani. Csöcskamerának is lehetne használni. :DD

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#31) zsoltti válasza Fryskitt (#30) üzenetére


zsoltti
senior tag

Majd egyszer biztos lesz kihajtható kijelző, mint össze lehet hajtogatni 5 collra, kinyitva meg vagy 10 coll lesz, mind két világ :)

(#32) ollie válasza zsoltti (#31) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kinyitva nem 10 col lesz.

***

(#33) blueMerle


blueMerle
veterán

Vitatkozni azon, hogy van-e értelme, ki veszi meg, más miért nem, kényelmes-e...szerintem butaság. Mindenkinek mások az igényei. Az viszont tény, hogy míg tepsikből hatalmas a választék, addig 4-5"-5" alatt leginkább csak alsó-középkategóriás telefonok vannak, néhány kivétellel. :( Egy bivalyerős 4"-os Androidos készülék, atuális csúcs-hardverrel és kiváló anyagminőséggel egy A brand gyártótól szerintem még egy komolyabb felárral is elképesztő sikeres lenne :K

(#34) GeryFlash válasza helixP (#12) üzenetére


GeryFlash
veterán

Te vagy a toleránsabb, mert a sokak által hülyének címkézett piaci trendek pont egyeznek a te igényeidel? na ne röhögtess :U

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#35) helixP válasza GeryFlash (#34) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem, de nem mondom valamire hogy nettó hülyeség, mert nekem pont nem felel meg.

(#36) GeryFlash válasza helixP (#35) üzenetére


GeryFlash
veterán

Nem, te csak azt mondod, hogy akinek 4-4,7" közötti teló kell az kussoljon van ott jó pár s400-as modell, mit kell siránkozni. Én teljesen megértem a phabletek lét jogosultságát, akik táskában hordják a telefonjukat vagy nem igen járnak tömegközlekedéssel azoknak nem hátrány a hatalmas méret, ellenben még kényelmesebben tudnak gépelni, netezni.
Ugyanakkor sokan vannak a másik oldalon, akik igénylik a compact méretet, és nem mi vagyunk intoleránsak, sokan a 3,5"ról se akadtak leszakadni de most már 4,5" is kibékülnének, de egyszerűen a Sony-n kívül nincs épkézláb modell. Én most pont telefon vásárlás előtt vagyok, nem fogok lemondani az egy kezes használatról (ami maximum 4,7"), ugyanakkor nem s400-as szutyokra akarok upgradelni. Lássuk a palettát:
- HTC-nek van egy röhejes 120 ezres ajánlata M8 mini néven, s400zal, ez olyan HTC-ra jellemző ár/érték arány...
- Lg-nek egy G2 Minit és F60-70-et tud felmutatni, mindegyik s400+1gb kombó (F60 nem, de ott az egész mobil paródia)
- Samsungnak ott az Alpha, ami hardverileg jó lenne, de egyrészt Samsung, másrészt 1860-as akksi viccnek is rossz
- Motorolánál Neuxsok bazi nagyok, nem értem miért nincsenek compact kiadások, az általam várt Moto G 2 meg hardverben semmit nem fejlődött cserébe bazi nagy kijelzőt kapott

Marad tehát nekem a Sony, a Z1-Z3 compact személyében. Viszont itt nincs cserélhető akksi, mert a Sony fillérb*szó... És nálam ez igen fontos, mivel egy telefon két-három évente cserélek le, és utána is megmarad mint második telefon, ergo egy 5 évig simán elhasználok egy telefont.
Így lehet az, hogy 2014 végén allyexperssről kell rendelnem a már nem forgalmazott Sony ZR-t.

Egy szóval nincs baj a phabletekkel, de röhejes a kínálat, miközben igény nem hiszem el, hogy ne lenne rá, a külföldi fórumokon is megy a rinya, hogy nincs (kevés) használható 5 col alatti telefon van.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#37) helixP válasza GeryFlash (#36) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem mondtam, hogy kussoljon senki, de azt nem értem, (és a kérdésem őszinte, volt, nem provokálásnak szánom, választ meg nem kaptam rá), hogy mire használják 4''-on a csúcs hardvert, de ha valaki aszondja, hogy neki a 4''-on kellemes a géming, maximálisan elfogadom, csak még senki sem erősített meg.
Történetesen én pont tömegközlekedem és nem táskában van a phabletem-tabletem és még így is tökéletesen megvagyok vele.
Szóval teljesen megértem a dilemmádat és a többiekét is, a készülékválasztás kapcsán, bár szerintem túlzol az s400-as szutyokkal kapcsolatban, de persze ezek a Te saját igényeid.

(#38) GeryFlash válasza helixP (#37) üzenetére


GeryFlash
veterán

Az 5" alatti éppenséggel lehet nekem 4,7 is, a lényeg, hogy átérjem a kijelzőt, itt hiába mennek a káva csökkentések nem segít, ha közben egy kézzel kapaszkodsz a buszon.
Hogy mire kell a jó a hardver, hát nem tudom fura kérdés, kb mint amire phabteleten is:
- 1080p lejátszás, hogy mobilra letöltöm a filmet/sorozatot és mehet tévére dugva hdmivel (ja HDMI sincs semmi 5" alattin kb.)
- nekem például fontos lenne, hogy Flash és nem flash alapú streameket úgy tudjak nézni mint a laptopon akadások nélkül
- Ugyanez a helyzet a Giffekkel és a Vine-os videókkal
- normális és gyors multitaksing, itt nem is a SOC hanem RAM mennyisége a kérdés, 1Gb ehhez nem elég Androidon (de a mostani bazi nagy html5ös weblapoknál lassan sehol, legyen szó wpről vagy iPhoneról)
- igen, sokan játszanának is AAA játékokkal is, engem ez a része annyira nem érdekel, amikkel játszom ahhoz éppenséggel egy s400 is elég lenne

Szóval nem kivagyiságból és nem is antutu pontszám miatt kellene. Nem tudom hogy ezekre a ZR S600-asa (leánykori nevén s4pro) elég lesz-e, de nincs más opcióm :(

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.