Hirdetés

2019. szeptember 21., szombat

Gyorskeresés

(#1) joysefke

joysefke
(addikt)

Szvsz jobb mint az üzlethelyiséges modell. Semmi hozzáadott értéket nem látok egy kiállítóterem jellegű üzlethelyiségben elkövetett értékesítésben...

Persze ilyen automatát itt leginkább csak a rendőrkapitányság aulájába mernék kihelyezni.

[ Szerkesztve ]

(#2) aelod

aelod
(veterán)

Előttem van ahogy a Kálvin téri aluljáróból próbálják meg kötéllel kirángatni az automatákat :DDD

(#1) joysefke
Az lehet de legalább ott a hozzá nem értőknek a legrosszabb készüléket is eladják.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#3) Graphics válasza aelod (#2) üzenetére

Graphics
(félisten)

Az inkább a szolgáltatóknál divat....

(#4) nozs23 válasza joysefke (#1) üzenetére

nozs23
(senior tag)

Semmi hozzáadott értéket nem látok egy kiállítóterem jellegű üzlethelyiségben elkövetett értékesítésben...

Tegnap fültanúja voltam amikor a MM-ban megkérdezte a laikus vevő a szakértőt, hogy a Huawei P30 és P30 Lite között mi a különbség. A válasz: "Hát.. A Lite egy kicsit lájtosabb"

(#5) Kokzor

Kokzor
(aktív tag)

Nekem tetszik. De itthon hamarabb tűnne el az automata (vagy annak a tartalma), mint ahogy kimondod, hogy Xiaomi. :D
Legalább ennél nincs az, hogy az eladó kibontja a telefonokat, csak azért, hogy megmutogassa olyanoknak, akik végül meg se veszik.

[ Szerkesztve ]

(#6) Robert07

Robert07
(aktív tag)

Nem tudom, szerintem nincs tul sok ertelme. Az uzleteikben az a jo, hogy mindent meg lehet nezni es ki lehet probalni. Osszehasonlitani ket modellt, hogy eloben milyenek.

Na most ha erre nincs lehetoseg, akkor szerintem egyszerubb megrendelni egy webshoptol, mint keresni egy automatat. Mondjuk ez piacfuggo, de szerintem a par napos szallitas senkinek sem okoz gondot, ezen kivul pedig szerintem nincs az online vasarlasnak mas hatranya az automatakhoz vagy a boltokhoz kepest.

突き出る釘は打たれる。

(#7) Kokzor válasza Robert07 (#6) üzenetére

Kokzor
(aktív tag)

Sokaknak nem a pár napos szállítás a probléma, hanem az, hogy nem biztos, hogy át tudják venni, akkor amikor jön a futár. Ráadásul az is előfordulhat, hogy valakinek rögtön szüksége lenne a mobilra.
Arra ez is egy megoldás.
Plusz folyamatosan látod az aktuális készletet. :DDD
Jóval olcsóbb lehet így árulni egyes helyeken. Nem kell bolt és több alkalmazott sem. Maximum egy ember kell, aki feltölti az automatát és segít, ha gond van.

[ Szerkesztve ]

(#8) zorzy4

zorzy4
(őstag)

Mindennek meg van az előnye, de azért egy üzletben (korrekt üzletbe) való vásárlásnak, meg van az érzése. Én azért ha lehet mindig személyesen vásárolok.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók! Korábban minolta néven voltam.

(#9) milkabrams

milkabrams
(senior tag)

Indiában, a bolygó egyik legnagyobb szeméttelepén... egy hetet nem adok és az automaták 95%-át ellopják.

(#10) Graphics válasza milkabrams (#9) üzenetére

Graphics
(félisten)

Ez általános amúgy egész Indiára, vagy előfordulhat, hogy vannak olyan helyek, ahol nem igaz ez a megállapítás... Mert azért erős általánosítás szaga van a dolognak.

[ Szerkesztve ]

(#11) Aweriot válasza nozs23 (#4) üzenetére

Aweriot
(addikt)

Ez az átlagos vevőnek tökèletesen èrthrtő. Persze mondhatott volna rèszletesebbet is, de az már nem biztos, hogy èrdekelte volna a vevőt

"mindenki egy kicsit neonak érzi magát amikor először végigpörög az orra előtt egy apt update/upgrade"

(#12) PreikeStoleN

PreikeStoleN
(addikt)

Ha beragad az adagolásnál,majd rugdossák,meg rángatják..mint az amcsi filmekben a csoki automatákat... :D

[ Szerkesztve ]

RAMONES '74 ___ *Johnny*Joey*Dee Dee*Tommy*

(#13) nozs23 válasza Aweriot (#11) üzenetére

nozs23
(senior tag)

Nem adott olyan információt, amit a készülék nevéből ne lehetne leszűrni.

(#14) jacis válasza nozs23 (#4) üzenetére

jacis
(veterán)

Az derék :D

Samsung Galaxy S10+

(#15) Graphics válasza PreikeStoleN (#12) üzenetére

Graphics
(félisten)

Vagy kettőt ad :D

(#16) Kokzor válasza PreikeStoleN (#12) üzenetére

Kokzor
(aktív tag)

Nem véletlen van az automatán kamera. :DDD

(#17) milkabrams válasza Graphics (#10) üzenetére

milkabrams
(senior tag)

Észak-Koreában is van olyan hely, ahol a nyugati világban érezheted magad, sőt Afrikávan is.

(#18) Richie86

Richie86
(senior tag)

Szerintem nem is hülyeség. Ha eltekintünk a felsorolt dolgoktól (lopás, rongálás :D) nem rossz dolog. Simán lehet ad-hoc jelleggel valakinek szüksége egy mobilra S.o.s. Jó nem gyakori szitu, de miért ne fordulhatna elő.

(#19) Atomgeszi válasza Kokzor (#16) üzenetére

Atomgeszi
(veterán)

Lelki szemeim előtt látom:
[link] :D

(#20) Kokzor válasza Atomgeszi (#19) üzenetére

Kokzor
(aktív tag)

Durva lenne, ha ennyien mennének egy Xiaomi automatáért. :DDD

(#21) INGJOKE

INGJOKE
(őstag)

Remélem nem olyan mint a csoki meg a kólaautomata, hogy lelöki a kiadónyíláshoz és ott koppan... :D

garanciás ügyintézés: Automatából vette?
Igen
Akkor nem rendeltetésszerű használat miatt ugrott a gari.
Miért?
Mert dobálta a telefont... :D

Szerintem jó ötlet, ha lenne hozzá sim kártya is akkor a bűnözök külön örülnének. :D

Troll! Feed them!!! Mi mix 2s 6/128(EU dev)+Amazfit pace+Mi Notebook pro I7 16 gb 256 gb ssd+Logitech g903

(#22) janeszgol

janeszgol
(veterán)

Indiaban az ertekesites is bajos. Nepperek viszik be a Xiaomikat is. Ez egy jo megoldas lehet.

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban. / Intel is dead. nVidia targeted - AMD

(#23) tixem válasza nozs23 (#13) üzenetére

tixem
(addikt)

Nehogy azt hidd, ha elkezdte volna neki sorolni a kétféle Kirin között a különbséget meg a többi speckót, hogy értett volna bármit is belőle átlagjóska. Nézett volna csak, mint hal a szatyorban. Konyhanyelven sokkal többet ér el az ember az átlagvevővel, mint szakmai hozzáállással. Aki meg ért hozzá, annak nem kell eladó, maximum annyira, hogy a készletet csekkolja. Tapasztalat.
Ez a válasz kicsit flegmának tűnik, de röviden, tömören elmondta a lényeget és hát alapvetően igaza is volt.

Galaxy Note 9 ||| Vivotab Note 8 W10 ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■) ||| Origin / Uplay - tixem

(#24) nozs23 válasza tixem (#23) üzenetére

nozs23
(senior tag)

De, el lehet mondani úgy is, hogy megértse. Persze neki nem érdeke, nem származik belőle neki semmi, pont leszarja melyik készüléket veszi meg.
Én nem hibáztatom, csak arra akartam rávilágítani, hogy ezeknek az eladóknak nincs hozzáadott értéke az vásárlási folyamathoz. Pont kiválthatók egy automatával.

[ Szerkesztve ]

(#25) hemaka válasza nozs23 (#24) üzenetére

hemaka
(nagyúr)

Az eladonak az a lenyeg, hogy kiegeszitot vagy plusz garit vigyenek hozza, a keszuleket leszarja.

"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!"☀️

(#26) judas13

judas13
(őstag)

:C

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#27) INGJOKE válasza nozs23 (#24) üzenetére

INGJOKE
(őstag)

Az euronicsban pont jár jutalék az eladott termék után is. Múltkor néztem egy eldobható egeret, amíg eldöntöttem milyen legyen és megjött. Kérdeztem hol vannak az egerek, megmutatta kiválasztottam elkérte felírta az adait egy kis papírra meg a nevét, hogy ezzel menjek a pulthoz és segít a kolléganő a fizetésben...kabaré... :DD

Troll! Feed them!!! Mi mix 2s 6/128(EU dev)+Amazfit pace+Mi Notebook pro I7 16 gb 256 gb ssd+Logitech g903

(#28) Narancskoma válasza INGJOKE (#27) üzenetére

Narancskoma
(tag)

Jesszus. Bár elég fura üzletnek tartom az Euronicsot. Mindenki olyan hatalmas szakértőnek tartja ott magát, közben pedig alapvető kérdésekre nem tudnak válaszolni.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.