Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tzombi


Tzombi
csendes tag

Nagyon tetszik az áttekintésed.
A mai tehetségkutató műsorok, kezdeményezésekhez annyit tudnék írni, hogy jócskán bele férne egy külön postba. Sajnos ma már bárkiből lehet „sztár”, akit „megcsinálnak”!!! És itt a fő hangsúly a „megcsinálnak” szón van. Nem kell különösebb tehetség ahhoz, hogy valaki ország szintű híresség legyen, csak legyen mögötte egy olyan stáb, aki jó kis hasznot húz belőle.
Egy másik gondolat, és ez azt hiszem, méltán tükrözi, hogy az igazi „nagyok” hogyan vélekednek ezekről a sztárocskákról. Egyszer Gálvölgyitől megkérdezték, hogy miért nem parodizál új tehetségeket? Mire lesújtóan csak annyit mondott, hogy „Én csak művészeket parodizálok!”

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#2) btf


btf
aktív tag

Ha már emelt díjas SMS-eknél tartunk:

A Magyar Survivorban a játék végén a nézők szavazhattak, hogy a 2 játékos közül melyik kapja meg a pénzt. (SMS rulez)

Ezzel szemben az amerikai verzióban csak a kiesett játékosok szavaznak, hogy ki kapja meg a pénzt a két benntmaradt közül. (itt papírfecnikre ír fel mindegyikük egy-egy nevet)

Persze, hogy nálunk az első változat éri meg jobban, még több pénzt rakhatnak így zsebre.

Az írás szerintem nagyon jó. :)

[ Szerkesztve ]

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#3) MBazsee


MBazsee
tag

Ügyes, gratula az íráshoz! :R :R :R

(#4) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Üdv!

Egy pár gondolat az írás kapcsán:

Koncz Zsuzsa és Gergely Ági levelezés - "kedélyesen vacsoráztam", nagyon megfogott ez a fajta fogalmazás, ma már ilyet tuti nem hallasz élő beszédben.

"Van magyar tehetség?" összefoglalód elszomorító ahhoz képest amit a nemzetközi és/vagy angolszász "elemzésedben" leírtál. :( Dehát pénz beszél...

Összeszedett, frankó írás. Köszönjük. :C

A YouTube-os videkből meg mindjárt megnézem Gálvölgyit. ;)

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#5) Napfénysüti

Abszolút egyetértek az írással.
Ezeket a mai "tehetségkutató" műsorokat már nézni se bírom.
Minden csak a pénzről szól.
A zsűri meg a műsorvezetés pedig szánalmas :(

Més que un club!

(#6) Viszlát válasza Kareszovics (#4) üzenetére


Viszlát
addikt

Az igazán szomorú az, hogy szó sincs arról, hogy a fizetős szavazás nélkül veszteséges lenne a vállalkozás. Én az első Megasztárt végignéztem (zsűri kommenteknél hangerő -> mute), de soha nem szavaztam, mert egyszerűen gusztustalannak tartom, hogy azért fizessek extra pénzt, ami alapvető eleme a műsornak. Nyilván, ha normál díjazással történik, megtettem volna a magamét, hogy ne Tóth Veronika nyerjen, de így...

A zsűri kiválasztása nagyon kényes téma. Szerintem erre kellene a legnagyobb gonddal figyelni, hiszen, ahogy írtam is, tőlük függ, kik jutnak be azok közé, akik közül választhatunk. Nem csak a hozzáértés számít (bár az eddigi zsűritagok 90%-a már itt megbukik), hanem az objektivitás is, a franc se kíváncsi arra, hogy egy bohóc mennyi szexuális kisugárzást érez az előadásból...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#7) Kareszovics válasza Viszlát (#6) üzenetére


Kareszovics
addikt

"de soha nem szavaztam, mert egyszerűen gusztustalannak tartom, hogy azért fizessek extra pénzt, ami alapvető eleme a műsornak"

Erről van szó. :(

"szó sincs arról, hogy a fizetős szavazás nélkül veszteséges lenne a vállalkozás"

Persze hogy nem veszteséges, a reklámbevételből is bőven megélne. Egyszerűen arról van szó, hogy nincs kedvük lemondani az extra profitról (amit persze a sok "paraszt" garantál is SMS formájában ;] ).

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#8) Menthirist


Menthirist
veterán

Nem vagyok és voltam sosem magasztár fan, de el kell ismerni, a legtöbb, akire emlékszem hogy résztvett benne (hirtelen olyan 6-8 főre gondolok perpill), nagyon jó hanggal rendelkezett... Pl szerintem Tóth Vera, még a tesója is, Boogie, Póka Angéla, Puskás Peti, és persze Ruzsa Magdi) veszettül jól tudtak énekelni... Vannak náluk jobbak? Hogyne lennének. Meg ez amúgy is szubjektív. De szerintem kétségtelen, hogy nem fahangú senkik, remek hangjuk van. Ilyen szempontból nem gondoltam, hogy aki benne volt, az ne volna odavaló, biztos kimaradt sok olyan, aki még lehetett volna benne... És hogy egyéb tehetségek is vannak, az természetes, de ugye ezt a műsort sem nyerheti meg az, aki nem indult... Az eddigi kedvencem benne Ruzsa Magdi volt, szenzációsan fantasztikus hangja volt, nagyon imádtam, kár, hogy a saját albumán max 2 szám ha tetszett, de amiket a megasztárban énekelt (az abbától a rocky horror p. s-ig minden), az nagyon tetszett... Szóval respect azért nekik (az meg hogy ki milyen ember egyébként, az más dolog)
Jah, szavazni sem szavaztam... nincs nekem pénzem arra, hogy csak úgy adogassam a tv2 zsebébe (vagy más tvjébe :D)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#9) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Gratula, kellett már egy ilyen írás is. :K

Nos, Megasztár. Megasztár? Van nekünk olyanunk? Talán volt, voltak, de kiöregedtek.
Ha már zsűri, köztük volt az egyik. Presser Pici.

Ki Mit Tud.
Nos, a Generál együttes is indult a mittudoménhanyadikon. Nem nyert. Az első a Beton nevű együttes lett, és ezért azóta is haragszom a zsűrire, de másokra is.
Koncz Zsuzsa is nyilatkozott, hogy ez igen, ez a jövő, és a Beton az az együttes, amely kiemelkedő teljesítményt nyújt. Ki tudja, talán ezt kellett mondania.
Nos, a Beton együttes hamar eltűnt a süllyesztőben, a Generál viszont tarolt.
De ez már (zene)történelem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10) John Fowler


John Fowler
tag

Kösz a cikket; én ugyan nem követem a tehetségkutató műsorokat, -mert a külföldieket vadászni nincs energiám, a magyaroktól meg a szőr is feláll a hátamon-, de örülök hogy belinkeltél pár igazi tehetséget.
A norvég srác pl. nagyon ott van a szeren, eszméletlen hangja van. És nem, nem olyan mint Bono-é -bár hasonló karakter.

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

(#11) sgery


sgery
őstag

Én is teljesen egyetértek veled, sajnos minőségben messze vannak bármitől is a magyar tehetségkutatók. A zsűrit egyértelműen nem a tudásuk hanem népszerűségük miatt teszik be, lásd Fábrit. Komálom, jó arc, de hogy nem ért semmihez az is tény:)
És a fizetős sms még csak egy dolgok, de tudni illik, hogy egyik szolgáltató se tud feldolgozni annyi sms-t amennyit valóban küldenek, főleg nem egy óra alatt. Az győz akit a felső vezetők győzni akarnak látni:(
A dolog amúgy rémegyszerű, nem kell küldeni sms-t. Ha nem kapnak sms-t rájönnek, hogy a reklámból is elég pénz bejön, ezért ingyenessé teszik.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#12) Godefroy


Godefroy
senior tag

Az írás eleje nagyon jó a vége szerintem kicsit kurta lett.

Amit írsz, az az igénytelenség diadala amit a kereskedelmi csatornák rendeznek nálunk, ott azért ne is várjunk nagy tehetségek megjelenését.

Esetleg hasonló sors jut nekik majd mint BB győztes Évikének aki teljesen off lett mára, de ezt még van pofája mutogatni annak a TVnek aki ezt tette vele...

Panem et Circenes - már a rómaiak is tudták mi kell a népnek.
Tesco és RTLKlub.

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#13) Vamp


Vamp
senior tag

A tehetségkutató műsorok ötletei nem rosszak, a hazai megvalósítás kalap sz*r. Ha csak a megasztárt nézem, a zsűriben mégis kik ülnek? Presser kivételével kinek a neve mondott bármit is az első Msz előtt? Pély, Soma, Pierrott, meg Settenkedő mégis mit tett le az asztalra, ami alapján őket egy, a TV2 profiljába némi újítást hozó műsorba beválogatták?
Egész egyszerűen nem hozzáértés, hanem kiállás alapján kaparták össze ezeket a mondvacsinált "sztárokat", aztán jóvan. Szakmailag nagy nulla volt, amit bemutattak, Presser még csak-csak hozta a szinvonalat. Az általuk nyomott szövegek nagy részét bármilyen minimális beszélőkével rendelkező honfitársunk nyomathatta volna. Ez kell a népnek... hát kellett is.

Volt aztán mit fogni a fejemet, mekkora gyógyegerek kerültek be a döntőkbe (tisztelet a kivételnek). Furcsa volt azt is látni, hogy mekkora eröltetett sz*rság folyik a színfalak mögött, mégpediglen konkrétan Gáspár Lacira gondolok, akit jóféle amerikai mintára "megcsináltak" az egész Msz-es hajcihő után. A hip-hop királya meg ilyenek. Aztán amikor egyszer meghallgattam az albumát, több helyen erős deja vu érzésem volt a dallamokat, a refréneket, meg a szövegeket illetően. Mindent hallottunk már ezerszer. Be is raktam hamarjában egy nagy adag Pink Floydot, utána meg egy rakat Opethet meg Dream Theatert. Kiválóan meghallom egy zenében, ha többszöri hallgatásra gyakorlatilag alkalmatlan. Műfajtól függetlenül.

A magyar popszakma képtelen a megújulásra. Miért? Egyrészt semmiféle igény nincs rá. Az átlagembernek bőven elég az a 100-150 napi rendszerességgel játszott magyar szám, amit az igényesség szikráját is több liter desztillált vízzel pofánlocsoló kereskedelmi rádiók játszanak. Senkit nem érdekel, ha a munkahelyi zsebrádióból harmadszorra megy egy nap ugyanaz a ratyi R'n'B.

A Ki Mit Tud?-dal kapcsolatban: visszahoznám. Egy az egyben. Klisék, és végtelen reklámblokkok nélkül. Ilyet hogy SMS-es szavazás? Húzzanak már a búsba. Sok váltottszemű pislogás- és láb szakot végzett honfitársunk küldi el a követhetetlen emeltdíjas francot, aztán meg sopánkodik hogy vizitdíj meg anyámkínja. Ez nagyon off, de kellett.

Éppen elég "nem hivatalos" (értsd: nem televíziós adásba került) tehetségkutatót követtem már figyelemmel. Egyik-másik összeállt zenészcsapat olyan szinten hozta magát, hogy bezony kiskezüket-lábukat lecsókoltatták a zsűrivel. Mégsem lett belőlük hogy úgy mondjam "sztár". Nem kajolta a nép, maradtak a jól bejáratott "megcsinált" embereknél. Számukra csak az a fontos, hogy könnyen emészthető zenét kapjanak az arcukba, ne kelljen akár passzív agymunkát sem végezni. Valamiért nagyon kezdem azt gondolni, hogy a zenei kultúra nemléte, illetve a mesterségesen fenntartott hazai "zeneipar" is tehet arról, hogy mekkora gyökér emberek mászkálnak az utcán.

(#14) #64791808 válasza Vamp (#13) üzenetére


#64791808
törölt tag

Nos, a megvalósításról nekem nem a gyenge minőség, hanem más jut eszembe. Gusztustalan.

1., Van a válogatás. Itt olyan szinten önégetés és alázás van, hogy döbbenet, hogy nekem fájt, amikor előzetest néztem belőle. Döbbenetes, hogy mennyire szeretjük a szenvedést nézni.

2., Valóban, a zsűri. Érdemes megnézni, csupa máshol el nem adható, kiégett médiaszemélyiség volt a megasztárban. Soma? A kutyám a csontot el nem venné tőle. Bakáts? Láttátok már más műsorban? Esetleg ATV humorfesztivál, ott még lehet, hogy név. Pély Barna? Atyaúristen, kőművesnek kellett volna mennie. Hogyan tudja egy olyan gyenge zenész, mint ő, megítélni, ki a jobb, és miért? Presser? Nagyon szép jövő áll mögötte... Fantasztikus életművet alkotott, de vége van. Talán neki van keresnivalója ott.

3., Megjelenés, és sztájlisztek. Namost a megasztáros sztájliszeket egész egyszerűen falhoz kellene állítani. Ahogy ezek a nyomoroncok kinéztek a színpadon, az egyenesen szánalmas volt, az meg pláne, hogy mennyire idegen volt számukra a cucc.

4., Till Attila és Görög Zita. Előbbi ért a szinkronhoz, utóbbi a füleit leszámítva jól néz ki. De hogy ennek mi köze a műsorvezetéshez, és hogyan kerülnek ők oda?

5., A díjazás. Most a művészetüket díjazzuk, vagy az életkörülményeiket? Egy rakás demagóg beszélgetős snitt volt bevágva a szereplőkről. Bianca Ryanről bezzeg nem kellett kisfilm, kinyitotta a száját és olyat produkált, hogy padlót fogtunk tőle. De nem itthon, neeem. Itthon olyanok kapták a díjat, akikre két év múlva is már csak emlékezni fogunk. Vagy nem.

Summa: máshol a világon a műsorkészítés és a valóban tehetséges emberek megkeresése a cél, itthon egy cél volt: a tééévéékettő hasszájába soksoksok pízt.

Mindez nem úgy van, ahogy írtam? De igen, és a jelen engem igazol. Azokban a mocskos kommunista időkben ezekben a coccjalista mocskos kimittudokban ilyen embereket fedeztek fel - akiket a cikkíró is írt -, hogy Kern, Gálvölgyi, de ott volt Kovács Kati, Cserháti, stb. Na és most?

Itthon az átlag magyar gyereket a következő zenei hatások érik. Aszondja a Fresh, bébigabi, grúvhauz és társaik énekelnek a baszásról. Hétvégén a klábban megy a dübci, szöveg vagy nincs, vagy nem érthető, ami általában jobb is. Hazamegy, vivatv be, és klippek. Zenei színvonal? Kit érdekel? Melyik csaj/faszi van lengébbel öltözve, melyik gesztikulál agresszívebben, és lehetőleg legyen benne Lamborghini, mert különben szar. Énekóra az iskolában: Bartók és Kodály művei, mert mi büszkék vagyunk a magyarságunkra. Az, hogy Viszlát kolléga 5 perces zongorista munkássága többszörösen szárnyalja felül az említett szerzők össz-munkásságát összesen, mert akkora szarokat írtak, az nem téma... Bartók román táncok... világból kifutok. Tehát a gyerek utálja a zenét.

Húgom egy évig Ausztriában tanult. Megmutatta az énekkönyvét és elmesélte az órákat. Kezdték a gregoriánnál, meghallgattak egy-két szekvenciát, majd eljutottak a barokkhoz, Bach, Händel, Vivaldi, Fux, egy-egy jellemző darab, Bach orgonamunkássága röviden, használt hangszerek hangja. Ugyanígy klasszika és romantika, szerzőkkel, stílusokkal, Chopin-t kiemelve. Na ez eddig mind fél év, a másik fél év az a XX. századról szólt, a Jazz és kialakulása, a Reggae, Ska, Dixieland, stílusok, és aztán szépen 50-60-70-es és 80-as évek szerzői és számaik, stílusaik, majd napjaink zenéje, zenei irányzatok. Ezt mind átvették, mi hogy alakult ki, minek a hatására. Hol kap ma itthon ilyen oktatást egy gyerek? Még zeneiskolában sem biztos. Végeredmény: totális igénytelenség.

Áh mindegy, egyike azon dolgoknak, amelyek nem változnak itthon.

(#15) Viszlát


Viszlát
addikt

Kiket látnátok szívesen egy ilyen műsor zsűrijében?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#16) kicsitomi88 válasza Viszlát (#15) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Ha szabad hozzaszolnom, aki mult hetvegen a Tarsulatban meggyozott az Alföldi Róbert, eszmeletlen ertelmes es objektiv az a ficko, en ot. Hirtelen nem tudok mas mondani, persze ez az en hibam, nem azt jelenti, hogy nincs mas aki jo lenne.

mod: esetleg Réz András, bar nem vag annyira mufajba.

[ Szerkesztve ]

90 87.5 87.8 87.5

(#17) #06658560 válasza #64791808 (#14) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Bartók és Kodály művei, mert mi büszkék vagyunk a magyarságunkra. Az, hogy Viszlát kolléga 5 perces zongorista munkássága többszörösen szárnyalja felül az említett szerzők össz-munkásságát összesen, mert akkora szarokat írtak, az nem téma... Bartók román táncok... világból kifutok."

Viszlátot még nem hallottam zongorázni, ellenben Bartóktól és Kodálytól is hallottam már pár darabot. Szerintem kifejezetten jók voltak. Érzésem szerint nagyon demagóg lett ez a mondatod.

Az viszotn tény és való, hogy a zenei oktatás gyalázatos Mo-n.komolyzenét, gregoriánt nem lehet megértetni egy tizenéves általános iskolással, mert még nem képes a nagy átlag befogadni őket. Nagy részét meg valóban csak írásban ismeri meg, úgy zenét oktatni meg köhömköhöm. Ellenben ha nem ismételnék meg középsuliban az általános iskolai oktatást még értelme is lehetne az egésznek, és idő is lenne alaposan minden komolyabb korszakot átnézni, tanulmányozni, esetleg nem csak egy mű alapján példálózni vele.

(#18) #06658560 válasza kicsitomi88 (#16) üzenetére


#06658560
törölt tag

A művészeti iránytól függően Alföldit én is elsők között tenném be egy Ki Mit Tudos kalandba. Zenészi irányból sokfelől lehetne válogatni: Lovasi, Lajkó Félix, stb. Esetleg Fellegi Ádám. Bár ő komolyzenében utazik. Humoristák közül Hofi óta nem tudok senkit említeni. Egyéb területre meg passz.

(#19) Vamp válasza Viszlát (#15) üzenetére


Vamp
senior tag

Vérbeli profi zenészeket, NEM kritikusokat (Bakáts)!

Ha kicsit szűkítenem kellene, innen-onnan, akkor: Somló Tamás, Presser Gábor, Bródy János, bizony Koncz Zsuzsa, ha lenne rá lehetőség, Cserháti Zsuzsa, Horváth Charlie (őt inkább a munkássága alapján, mert masszív piás) a fiatalabbak közül talán Ákos.
De komplett zenekart is odaültetnék, az egyik (talán egyértelmű) az LGT, a másik pedig a Back 2 Black. Minden felsorolt név komoly zenei múltat tudhat magáénak, ők KÉPZETT zenészek, de ami fontosabb, a B2B kivételével évtizedek óta a pályán vannak!

Az utóbbiék igazából besz*rás mit csinálnak, mondjon bárki bármit. Nem, nem a slágereikre gondolok, nyugodtan hallgassátok meg a többi számukat is. A funky hazai királyai.

(#20) Vamp válasza #06658560 (#18) üzenetére


Vamp
senior tag

Én tudnék humoristát, Gallát. Az a faszi egyszerűen nem normális! (Más kérdés persze, ő Monthy Pytonos, de ezt elnézném neki:D)

(#21) delta9


delta9
senior tag

A 11 éves Bianca Ryan szerintem megérdemel még egy gondolatot. A dal -
szerintem - nagyon nehéz dal. A címe 'And I'm telling you I'm not
going'. Egy 1982-ben bemutatott Boadway musicalben volt hallható
először, aminek a címe Dreamgirls. Akkor Jennifer Holliday adta elő,
aki Tony Díjat kapott a darabban nyújtott alakításáért, mint legjobb
főénekes (ezt a díjat csak színpadi színészeknek adják). Még
ugyanebben az évben megkapta a Grammy-t is, a legjobb női Rythm&Blues
énekes és a legjobb új előadó kategóriákban. A Time magazin az évtized
előadójának választotta. (És még néhány díjat kapott). Itt látható
eredetiben (régi felvételről lett digitalizálva, nem a legjobb
minőség): Jennifer Holliday

A 11 éves Bianca a műsorban énekelt még Janis Joplin-t is (take
another peace of my heart)
Bianca - Joplin
Valamint énekelt még egy 'I'm changing' című dalt is, ami szintén a
Dreamgirls c. darabban volt.
Bianca - I'm changing

Azért említettem meg őt külön, mert 11 évesen, fehér emberként olyan dalok elénekeléséhez, amikben olyan hajlítások vannak, amik elsősorban az afroamerikai gospell és R&B énekesek sajátja, tényleg különleges tehetség kell, mert ebben a kategóriában jó fehér bőrű énekes nem sok van, és ez nem véletlen.

A darabból egyébként film is készült, talán 2006-ban. Jennifer Hudson
játszotta el ugyanezt a szerepet, Akadémia (Oscar) Díjat kiapott érte:
Hudson

A cikkért pedig köszönet a szerzőnek.

(#22) Viszlát válasza Vamp (#19) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem feltétlenül jó dolog, ha csak zenészek ülnek a zsűriben. Éppen Simon Cowell kapcsán jutok mindig oda, hogy akármekkora tapló is az az ember, kellett a válogatásba, mert nem csak zeneileg nézi az előadást, hanem sok egyéb szempontból is (személyiség, megjelenés, egyediség, stb stb).

Alföldi Robival egyetértenék, ha nem nyomná még mindig ezt a csókolomos kajlafiú imidzs-et, ami nagyon nagyon gáz (főleg, hogy már elhagyta a negyvenet).

Somló, Presser, Bródy: közülük elég egy, nagyjából ugyanazt csinálják :)

Galla: abszolúte! Ő tud komoly is lenni és valóban profi az ürge.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#23) Vamp válasza delta9 (#21) üzenetére


Vamp
senior tag

Jól nyomja a kiscsaj, valahogy a kiejtése nem tetszik... Egyébként OMFG!

(#24) Viszlát


Viszlát
addikt

Feltettem a személyes blogomba az american idol top 12-őt, ha esetleg valakit érdekel.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#25) delta9 válasza delta9 (#21) üzenetére


delta9
senior tag

természetesen a joplin az nem peace, hanem piece of my heart. sry :)

(#26) babacsillag


babacsillag
csendes tag

A problema mar az elnevezessel kezdodik. Megasztar.
Az meg mi? Kik a sztarok hazankban?
Akiket a media felkarolt meg nem sztarok. Omega ota nincs olyan zenekarunk, akik hazankbol indultak volna, ismertek lennenek kulfoldon is es otthon is.(ok. Ruzsa Magdit hallhattak a vilagban, Kiraly Linda is tehetseg, de o nem kis hazankban tevekenykedik).

Szerintem nincsennek sztarok, max. ismert emberekrol beszelhetunk.

(#27) Vamp válasza babacsillag (#26) üzenetére


Vamp
senior tag

Azért ezzel vitatkoznék. Az LGT Európa-szerte ismert. Francia utazásom során volt egy faszi, aki LGT-t hallgatott a kocsijában:D

(#28) delta9 válasza babacsillag (#26) üzenetére


delta9
senior tag

ezzel én is vitatkoznék. pl Benkó Dixieland Band

(#29) delta9 válasza delta9 (#28) üzenetére


delta9
senior tag

És azért megemlítenék még egy énekesnőt, aki bár nincs állandóan a tv képernyőn, de a Deep Forest - világzene kategóriában Grammy Díjas - albumán (is) szerepel, de énekel az Angol beteg c. film soundtrackjén is, ami legjobb filmzene és zenei motívum kategóriában Oscar nyertes, ő Sebestyén Márta. De ezeken kívül is rengeteg rangos díjjal jutalmazták már.

(#30) Crystalheart válasza #64791808 (#14) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Úgy kb. egyet is értenék veled, de van néhány gondolatod, ami mellett nem tudok elmenni szó nélkül... Bocs.

"Énekóra az iskolában: Bartók és Kodály művei, mert mi büszkék vagyunk a magyarságunkra. Az, hogy Viszlát kolléga 5 perces zongorista munkássága többszörösen szárnyalja felül az említett szerzők össz-munkásságát összesen, mert akkora szarokat írtak, az nem téma... Bartók román táncok... világból kifutok."

Itt épp szerintem is kissé elragadtattad magad. Bartókra még esetleg lehet fujjolni, mert elég - úgymond - rétegzene, amit saját maga írt, a népzenei részt pedig nem építette be annyira a saját műveibe, mint Kodály. Azonban Kodály a magyar népzenét olyan remekművekkel jutatta be az iskolákból és falvakból a színházakba és hangversenytermekbe, mint pl. a Háry János - ki ne ismerné például a Toborzót? :) Nem mellesleg legalább világhírű.

Hangsúlyozom, nem Viszlát műveit becsmérlem, távol álljon tőlem, nekem azok is nagyon tetszenek - de a ma gondjaira nem megoldás, hogy a régieket szapuljuk - azokat, akik még tudtak.

Amit az ausztriai énekóráról írtál: ugyan nem ilyen eloszlásban, de ezeket ugyanúgy végigveszik az általános iskolában. Nem a gregorián vagy reneszánsz zenék teszik ki a többségét, onnantól pedig még gyerekfejjel is élvezhetőek. A 20. század zenéivel nyolcadikban foglalkoznak, lévén időrendben haladnak itthon is.

A zenei ízlést, vagy jobban mondva a zenei igényességet nem ilyenkor, vagy legalábbis nem itt rontják el, hanem sokkal inkább az általad is említett divatzenékkel, azok agyonajnározásával. Na meg az igénytelen "tehetségkutatókkal"... És az eredmény, hogyha esetleg az átlagzenétől meg is undorodik az ember, akkor is inkább az underground felé fordul, mint valami normális vonal felé. (Bocsánat mindenkitől, aki szereti az underground valamely irányzatát, általánosságban beszéltem, az meg úgy elég tág fogalom.)

M1-en megy most ez a Társulat, nos ott a zsűri teljesen szakmabeli, a zsűrit szerintem jól válogatták össze, bár néha nem igazán értek velük sem egyet. (Azt tudni kell róla, hogy mivel m1, rendesen benne van a keze a szervezőknek a továbbjutásokban.) Példaként ugye Alföldi, aki jó színész; Szulák, aki csípőből leénekli az összeset, Szikora János, aki anno pl a Jézus Krisztus szupersztárt is rendezte (Sasvári Sanyival, és az előadás messze jobb lett a külhoniaknál), Kocsák Tibor zeneszerző (Légy jó mindhalálig, talán rémlik :) )... Öhm, a táncost hagytam ki, de az nem sok vizet zavar.

[ Szerkesztve ]

(#31) #64791808 válasza #06658560 (#17) üzenetére


#64791808
törölt tag

Kodály elviselhető, a Háry Jánosnak vannak értelmes részei, de ha te Bartók Bélától elviselhető darabot hallottál, akkor vagy szereted a diszharmóniát, vagy nem saját, hanem gyűjtött darabot hallottál. A demagógia pedig az, mikor sok, magát zeneértőnek nevező sznob állítja komoly képpel, hogy milyen nagy volt BB munkássága. Na az demagógia.

Crystalheart: valóban, Kodály Zoltán esetében túllőttem a célon, de BB-ről fenntartom a véleményemet, borzalmas, hallgathatatlan műveket írt. Azt ugyanis nem szabad elfelejteni, hogy egy zene hiába fed le egy nagyon érdekes területet és hiába nagyon különleges, ha nem élvezhető, akkor szart nem ér.

Az általános iskolai énekoktatásról pedig: te hová jártál iskolába? Magyarországon? Mikor láttál utoljára énekkönyvet? Ne mondd már, hogy a XX. század zenéjét évtizedenként és stilizálva átveszik az általános iskolában, mert nem igaz.

[ Szerkesztve ]

(#32) Crystalheart válasza #64791808 (#31) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Megértem, hogy Bartóktól kiakadsz, saját zenéit én sem komálom - nekem már túl avantgard, bár ahhoz nem értek, mennyire az valójában. De vannak külhonban is tisztelői, meg kell hagyni, addig meg jó... :D Nem mellesleg énekórán sem igazán kerül be egyáltalán a tankönyvbe, asszem nekünk csak életrajz meg gyűjtött népdalok voltak tőle.

[ Szerkesztve ]

(#33) #64791808 válasza Crystalheart (#32) üzenetére


#64791808
törölt tag

Nem avantgard, hanem borzalom!!!

(#34) ígyvanferi válasza #64791808 (#14) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Gondolom a húgod ezalatt a két félév alatt mindent megtanult a zenéről kezdve a középkortól a jelen kor muzsikájáig...

"Hol kap ma itthon ilyen oktatást egy gyerek?" - elég rossz tapasztalataid lehetnek ilyen téren. Pl. az általánosiskola, ahová jártam Cegléden. Minden évfolyamon két zenetagozatos osztály, heti 3 'ének'óra, és (leszámítva a XX. század zenéjét) mindent szép alaposan megtanultunk a zenéről 8 év alatt. Megtanultunk elég sok mindent a zeneelmélet köréből. Kodály módszerrről hallottál már? Azért ez az ember, aki olyan 'szarokat' írt, tett valamit a zenei nevelésért. Bartókról nem nyilatkozom...
Nagyon szép és jó, hogy a sógoréknál a XX. század zenei irányzatait is átveszik, de gyanítom - ahogy a korábbi korok, stílusok művészetét is - kivégzik két mondatban. És valószínűleg, ha megkérném a húgodat (félreértés ne essék, nem őt akarom minősíteni ezzel), hogy írjon fel nekem egy kürtmenetet avagy csináljon egy hármashangzat-felbontást, fogalma sem lenne, miről is beszélek.
No, itt a semmilyen zenei oktatás...

[ Szerkesztve ]

(#35) Viszlát válasza Crystalheart (#32) üzenetére


Viszlát
addikt

Vannak hát, olyan elborult agyak, mint pl Woody Allen ;)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#36) Madárpók válasza #64791808 (#14) üzenetére


Madárpók
aktív tag

Ami az énekoktatást illeti saját tapasztalat: heti egy óra, ebben kellene lennie zenetörténetnek, éneklésnek, kotta hangköz-egyéb elméletnek és zenehallgatásnak. Amúgy mi mindenféle zeneszerzőtől hallgatunk, álalában az adott zenetörténeti korból.

(#37) Unique girl válasza #64791808 (#14) üzenetére


Unique girl
csendes tag

Egyetértek. Az énekkönyvem tényleg így nézett ki. :) A többség persze itthon azt mondaná: "Minek tanulni a könnyűzenéről? Ha a gyerek kíváncsi valamire, majd meghallgatja a rádióban." Naja... Bob Marley-t mikor hallottatok utoljára bármelyik adón? Esetleg Little Richardot? Vagy legyen a Queen. Az átlagember (ergo aki nem fanatikus rajongó) két számot ismer tőlük: a We will rock you-t (igeeen, abban ütögetjük a térdünket meg tapsolunk) és a We are the champions-t. Nemrég voltam We will rock you musicalen Bécsben a volt osztályommal, fergeteges volt, érdemes lenne még egyszer megnézni. Abban felvonultatták a legjelentősebb Queen dalokat, megkoronázva a Bohemian Rapsody-val. Na AZ zene, még annak is, aki nem egy húdenagy rocker.
Más: a magyar tehetségkutató műsorokba olyan tehetségtelen emberek is elmennek, hogy az már döbbenet. Nem mondom, hogy mindenkinek jó hangja van, én is borzalmasan éneklek. De nem hirdetem! Nem próbálom elhitetni magammal meg a világgal, hogy én valaha is sztár lehetek.
Azt hiszem, ennyi elég is lesz, biztosan megkapom én is a magamét, hogy mit ugrálok. :)

(#38) Unique girl


Unique girl
csendes tag

Igazad van, tényleg nem tudok ilyesmiket, holott lehet, hogy hasznos lenne. Viszont rengeteg olyan dolgot ismerek és tudok a zenével kapcsolatban (köszönhetően a volt zeneprofesszoromnak), amit a legtöbb magyar gyerek nem, például hogy egy-egy hangszerelés, hangzásvilág melyik zenei stílusra jellemző, felismerem a hangszerek hangját, és a zenei hallásom is javult egy kicsit... Ezt itthon csak azok a fiatalok tudják, akik maguk is játszanak valamilyen hangszeren, vagy legalább próbálkoznak vele. És nem magamat akarom itt az egekig magasztalni, hogy én vagyok az ész, mert konyítok egy keveset a könnyűzenéhez, hanem sajnálatomat fejezem ki afölött, hogy Magyarországon nem találjuk meg az egyensúlyt a zeneoktatásban (sem).

(#39) Crystalheart válasza Unique girl (#37) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Imént mondtam, hogy nyolcadikban a tenterv része is a XX. század zenéje. Persze nem tudnak annál a kevésnél többet foglalkozni ezzel sem, mint akármelyik másik korszakkal. Ha abszolút nem tanítják napjaink zenéit, az azért lehet, mert elcsúsztak a tananyaggal, és ugye ez a végén van - minden tantárggyal megeshet az utolsó évben.

(#40) Viszlát válasza Unique girl (#37) üzenetére


Viszlát
addikt

Más: a magyar tehetségkutató műsorokba olyan tehetségtelen emberek is elmennek, hogy az már döbbenet.

Minden ilyen jellegű műsorban betesznek egy-két nagyon-nagyon rosszat is, hogy legyen min röhögni, szerintem nem ez a baj.

Az már sokkal inkább, hogy akik bent maradnak, azok között is van olyan, aki karaoke szinten műveli az éneklést. És a legnagyobb baj, hogy egy ilyen sorozatot megnyerhet egy Tóth Veronika, aki folyamatosan felül-intonál, kivétel nélkül, minden egyes előadásában.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#41) Viszlát válasza Crystalheart (#39) üzenetére


Viszlát
addikt

Énekórai tananyaggal elcsúszni? Az kissé vicces :)

Három énektanárom volt általános iskolában, plusz a tanítónő az első három évben ugyebár. Egyikőjük sem rajongott a zenéért, mert ez egy plusz szak a főiskolán, azért választják többnyire, hogy legyen még valami a fő szak mellett. Bár nem ismerem a főiskolai énektanár képzést, de gyanítom, hogy a gondok már ott kezdődnek. Elegendő, hogy tisztán tudjon valaki énekelni, többnyire egyébként is zeneelmélet van.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#42) Crystalheart válasza Viszlát (#41) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát, sztem simán el lehet, pl ha mást is tanít a tanár, és inkább azt veszik énekórán is néha :D

(#43) delta9 válasza Viszlát (#40) üzenetére


delta9
senior tag

én már hallottam alulintonálni is, a jégszív c. demjén dal refrénje fogott ki rajta.
egyébkén meg fel kell transzponálni a dalt néhány hanggal és majd nem fog felülintonálni ;] (gonosz vagyok)

(#44) Viszlát válasza Crystalheart (#42) üzenetére


Viszlát
addikt

Pfff :)

delta9: végülis tökmindegy, hogy alul vagy felül, mindkettő elég gáz... meg is lehet nézni, hol van most a lányka (nagyjából sehol).

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#45) peterszky válasza #64791808 (#14) üzenetére


peterszky
őstag

Pély Barna:
Szinte mindenkinek a "Hófehér Jaguár ( :DDD )" jut eszébe róla, nekem is. Ebből tud normálisan megélni. Amúgy állítólag az egyik legjobb zenetanár (azthiszem jazz, nem értek hozzá, egy barátom mondta).

[ Szerkesztve ]

What else you gonna do on a Saturday?

(#46) KrAt


KrAt
veterán

Paul Potts volt (és még máig) a kedvencem, bár rühellem a magyar "felfedezőműsorokat"

(#47) Crystalheart válasza peterszky (#45) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Szinte mindenkinek a "Hófehér Jaguár ( )" jut eszébe róla, nekem is."

De más nem is :DDD Míg pl. egy Demjénnek kishíján minden száma sláger vagy hasonló szintű - csak hát ő meg nem megy el bohócnak egy ilyenbe. Előbb biztosíték kellene a minőségre...

(#48) Viszlát válasza Crystalheart (#47) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem megy el, mert nem tudja megoldani, hogy józan legyen egy adás erejéig... Demjént inkább hagyjuk :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#49) Unique girl


Unique girl
csendes tag

Igen, az elcsúszás ismerős... no nem csak énekből. Igazából mikor osztályozóvizsgára mentem nyolcadik végén, akkor a hetedikes anyagot is számonkérték irodalomból, nyelvtanból, történelemből, meg hasonlók. Ugyanis nem tudtuk befejezni a könyvet... Kérdem én: miért nem lehet úgy megszerkeszteni egy tankönyvet, hogy úgy nagyjából végig lehessen venni? Vagy csak az én sulimban történtek ilyesmik?

Vissza a Megasztárhoz: rengeteg ilyen "tehetségkutató" műsort indítottak Magyarországon, ott a Megatánc, meg a Csillag születik, meg a mittudoménmi. Nem arra megy ki az egész, hogy az emelt díjas SMS-ekből befolyó pénzből csinálnak egy lemezt a győztesnek? :) Akit érdekel a téma, és még nem látta a filmet, nézze meg az American DreamZ-et, érdemes. :)

(#50) peterszky válasza Crystalheart (#47) üzenetére


peterszky
őstag

Most egy IHM szám jutott eszembe :DDD :
"Zárjon be a bolt
Zárjon be a bolt
Zárjon be a bolt
ahol nem tartanak bort"

(Sajtból van a Hold dallamára)

What else you gonna do on a Saturday?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.