Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Erről egy tesztet megnéznék.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2) Robert07 válasza zsolt501 (#1) üzenetére


Robert07
aktív tag

Ez érdekes lesz, tegra K1 thermal throttling nélkül :DD

(#3) nbg


nbg
senior tag

Engem meg inkabb az erdekelne, hogy ez a Linux for Tegra milyen, mennyire vannak hozza alkalmazasok, milyen a tamogatottsaga, milyen alapokra epul.

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#4) anulu


anulu
félisten

izé. értem, h van. de offense nélkül: valaki homályosítson már fel pls, h ez meg mi a túróra használható??

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#5) Meteorhead válasza anulu (#4) üzenetére


Meteorhead
aktív tag

Minden olyanra, amir fél év múlva egy Ubuntu Phone is képes lesz ha beledugod a dokkolóba. Csak éppen nem lesz mobilis, a perifériák nélkül használhatatlan, és valószínűleg saját kijelző nélkül is drágább lesz, mint egy tábla, amiben ugyanez a SoC csücsül.

Alapesetben azoknak lenne jó, akik nagymamának szeretnének valami occsót, amin lehet Jófogást nézni, és megy rajta a Skype az unokával.

(#6) F34R válasza anulu (#4) üzenetére


F34R
nagyúr

Turonak tul ragos, sokra nyilvan nem valo.

El se merem kepzelni ehhez milyen kernel kell 3.19 :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7) Robert07 válasza Meteorhead (#5) üzenetére


Robert07
aktív tag

Vagy pl. egy alternatíva PSvita TV helyett, esetleg médialejátszónak. Minden az árától függ, mert 200$ körül még elég jó lehet, csak legyen hozzá támogatás, meg egy jó médialejátszó, és ne csak az android.

(#9) vinibali válasza nbg (#3) üzenetére


vinibali
őstag

ha openszósz alkalmazást keresel, csak lefordítod magadnak a forrásból. alapból nem hiszem hogy sok dolog lenne rá a repóban..

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#10) #57638400 válasza nbg (#3) üzenetére


#57638400
törölt tag

Az a lényeg, ugyanúgy, mint a ma cikkezett droidos vagy ubuntus minigépnél is, hogy ARM-ra fordított csomagok kellenek. Legyen az systemd (ehh, vagy bármilyen init system, persze), vagy Linux (kernel!!!), vagy VLC. Tehát a bootloadertől kezdve a kernelen át a userlandig mindennek ARM-ra fordítottnak kell lennie.
Szóval ez a Linux for Tegra egy ARM-ra fordított disztró, esetleg figyelembe vették a Tegra K1 sajátosságait, sz'al optimalizálgattak is, de ez hiú ábránd, szerintem. Szóval tényleg, végre már a kérdésedre válaszolva: érdemes megnézni, hogy melyik disztrót hegesztik ARM-ra is (pl. Debian), és szétnézni a csomaglistájában, az oldalukon, h mik érhetőek el ARM-ra. Ami elérhető, esélyes, h a Linux for Tegra disztróba is belekerülnek, persze közel sem biztos. Persze lehet kontárkodni, hogy a .deb csomagokat kézileg kihámozni, stb., de az elég rizikós, nomeg barbár dolog is.

#4 anulu: Például sokkal jobban örülnék, ha úgy kapnék Androidot, hogy ne kelljen borzalmas kapacitív érintőkijelzőt taperásznom zéró feedbackkel (a rezgés NEM érdekel). Hja, éshogy ne kelljen elővennem se' Virtualboxot, se VMWare Playert. Utóbbi többet ér, kevesen tudják, hogy a Player otthoni használatra ingyenesen letölthető és használható. Jobb teljesítményt nyújt, mint híresebb társa.

#5 F34R: Ld. a fentiek. Attól függ, hogy bleeding edge disztró lesz-e, és a kernel.org-on szereplő legójabb (azaz stabil) verziót fordítják-e ARM-ra, vagy félnek tőle, és régebbit használnak, esetleg. Tudom, viccnek szántad, de gondoltam, leírom.

#9 vinibali: Ott a pont. Ha a repó szegényes is, mindig tudsz fordítani. Ami (nekem) PITA, de néha muszáj, sajnos. Íhét nélkül meg jó sokáig tart, ha nagy kódról van szó.

(#11) azopi74


azopi74
addikt

Windows-zal érdekelne. A f*szért nem támogatja az ARM-ot a MS.

(#12) Mokó válasza zsolt501 (#1) üzenetére


Mokó
aktív tag

+1,és valahogy birtoklási vágyam ébredt.

Ezen is végigtolnám a HL2-t.

(#13) Armagedown


Armagedown
őstag

Miért lenne ez a kis minigép jobb, mint egy normálisabb tablet vagy más arm alapú gép?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#14) Xmister válasza #57638400 (#10) üzenetére


Xmister
senior tag

Szerintem, aki komolyabban használ virtualis gépeket, ismeri mindkét megoldást.
Ami nagy fájó pont a player-ben, hogy nincs értelmes snapshot kezelés, emiatt néhány feladatra egyáltalán nem használható. A teljesítménybeli különbség, pedig - ha van is - minimális.

(#15) jerry311 válasza anulu (#4) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hát épp ez az, hogy bármire, amire elég egy kis teljesítményű gép.
Médialejátszó, TV okosító, (otthoni) mini szerver és minden más, amibe nem szükségesek a beágyazott rendszerek extra fícsörjei. csak a kis méret és nem égbekiáltó teljesítmény. Bár emlékeim szerint a tegra k1 nem olyan nagyon harmatgyenge.

(#16) marcell991 válasza F34R (#6) üzenetére


marcell991
tag

A Tegra K1 devboard-hoz az Nvidia csinált egy módosított Ubuntu 14.04-et, amiben 3.13 helyett 3.10-es kernel van, szerintem ez is azt fogja kapni. Viszont a zárt Nvidia driver elérhető rá, desktop OpenGL-lel.

Developers, developers, developers, developers! http://youtu.be/KMU0tzLwhbE

(#17) #10691584


#10691584
törölt tag

Frankón nem látom értelmét ennek a cuccnak, pedig eskü próbáltam.. Ettől függetlenül biztos jó valamire.

(#18) #57638400 válasza Xmister (#14) üzenetére


#57638400
törölt tag

Pontosan, a snapshotolás már csak a Workstationnel érhető el (mani, mani). Jé, soha nem is próbáltam, mert munkára, illetve komolyabb feladatra nem kellett még VM, kíváncsiságból néztem meg disztrókat, meg droidra. :) Tudsz mondani egy feladatot, ahova elengedhetetlen ?
Értem, szóval ez is placebo. Csak olvastam, hogy jobb, méréseket nem végeztem, de még egymás mellett sem nézegettem, mindig vagy ez volt, vagy az.

(#19) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

Egy célzott területe lehet az Android TV-s házimozis és mobiljáték konzolos felhasználás, ebben a kategóriában talán ez az egyik (ha nem a) legerősebb grafikus képességű eszköz, az Android TV hivatalos fejlesztői gépében (ATV-1) is ez van, így a támogatottságára is jobb esélyek vannak mint másnál (a Nexus Playernél van is néhány probléma ami a más fajta SoC miatt lehet + azon nincs LAN és USB 3.0 csatlakozó sem).

(#20) tatararpad válasza azopi74 (#11) üzenetére


tatararpad
őstag

Inteltől függ. Ha a NUC nem lenne csillió jó magyar forint, hanem Pentium J2900/Celeron J1800/1900 szintű procikkal is jönne barátibb árban, akkor nem csak az ARM termékek lennének jelen ebben a szegmensben. Szerintem a Windowsnak már fölösleges is támogatni az ARM-t, mert az x86 is hozza a szükséges mutatókat.

(#21) aelod


aelod
veterán

Nagyon ütős kis cucc lesz. Bár félek, hogy piszok drága lesz....

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#22) lenox válasza tatararpad (#20) üzenetére


lenox
veterán

N2820-szal nem jo?

(#23) tatararpad válasza lenox (#22) üzenetére


tatararpad
őstag

Nem feltétlen a modell a lényeg, hanem az ár. Vannak termékek ilyen/hasonló procikkal, de nem egy árkategóriában mozognak az ARM megoldásokkal. Ez ellen alapvetően az Intel tud tenni, ha akar.

(#24) quarros


quarros
tag

Hmmm... Lehet hogy megvan a következő XBMC állomásom??? Ez talán végre nem szaggatna.

(#25) lenox válasza tatararpad (#23) üzenetére


lenox
veterán

130 dollar. Ha az armosak 60 korul lesznek, az kiraly lenne, de meglepodnek, ha 100 ala mennenek, akkor meg inkabb intel.

#24 nekem egyelore 1007u celeron procis xbmc van, nem szaggat. Azota van 2957u-val is, az gondolom meg kevesbe szaggatna. 120 dollar plusz ram es storage (bar gondolom lanrol is bootolhat), szoval ezeknek igen olcsonak kell lenni, hogy ertelme legyen.

[ Szerkesztve ]

(#26) Sanya válasza azopi74 (#11) üzenetére


Sanya
nagyúr

Támogatja, windows rt néven

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#27) gghrtz


gghrtz
őstag

Na végre, kezdenek jönni a normális Android/Linux ARM cuccok. :C

(#28) Kobaljov válasza tatararpad (#23) üzenetére


Kobaljov
senior tag

A 100 dolláros Nexus Player-ben is már Intel SoC van (az Atom Z3560-as Moorefield) ami egy árkategória az Amazon Fire TV Snapdragon 600-asával, lassacskán bejön az Intel ezekbe az olcsóbb területekre is.

(#29) emvy válasza Sanya (#26) üzenetére


emvy
nagyúr

Azt csak eloretelepitetten lehet kapni, nem? Raadasul erre valami szerververzio kellene.

while (!sleep) sheep++;

(#30) Cooley18 válasza azopi74 (#11) üzenetére


Cooley18
aktív tag

Windows 10

(#31) Xmister válasza #57638400 (#18) üzenetére


Xmister
senior tag

Például Windows Image-ek készítésénél, ha nem akarsz kiszúrni magaddal, akkor sysprep előtt csinálsz egy snapshotot, és feltöltés után visszaállítod, majd, ha frissíteni kell az image-et, ezzel dolgozol.

De, akár akkor is megkönnyíti az életed, ha kísérletezgetni akarsz egy VM-ben a rendszerrel. Jól jön, ha 5mp alatt vissza tudod állítani, ha nagyon elrontottál valamit.

(#32) imikee


imikee
tag

Az AMD K6II-450 procim is PC Partner lapban ment anno. :D

...

(#33) #52815360 válasza quarros (#24) üzenetére


#52815360
törölt tag

Nekem ilyen konfigom van táblában (shield) és lazán filmezek rajta.

(#34) gantum válasza anulu (#4) üzenetére


gantum
aktív tag

okostvsítésre, akár okostvhez is, mert androiddal csak egy komplett os-t kap az ember. meg játékra is szuper, már nem csak az angry birds van androidra. :)

(#35) aelod válasza quarros (#24) üzenetére


aelod
veterán

Ennél gyengébb SoCval rendelkező odroidon is megy az xbmc...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#36) pengwin válasza azopi74 (#11) üzenetére


pengwin
addikt

Érkeznek már az Atom SoC-s, Win8 (és linux. és Android) futtatására képes kis stick-ek és miniPC-k, szóval ne aggódj, nem sokára használható PC-t is lehet majd hordozni a kabátod belső zsebében.

Üdv, pengwin

(#38) aelod válasza #32839680 (#37) üzenetére


aelod
veterán

Akkor izgalmas a dolog ha tud dual bootot is. Am. pont ezt a motyót akartam linkelni :)

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#40) aelod válasza #32839680 (#39) üzenetére


aelod
veterán

Még az ára sem vészes szerintem. Bár nem ismerem ezt az Intel SoC-ot. Főleg a grafikus képességeit. Kíváncsi vagyok milyen droid van rá 4.4 vagy lesz rá nyalóka?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#41) pengwin válasza #32839680 (#37) üzenetére


pengwin
addikt

Arra nincs semmilyen OS rátelepítve, csak támogatja mindkettőt.
De pont erre gondoltam, hdmi-stick minimicroPC.
De erre telepítene a rossznyavaja Androidot... Linux vagy Win8 is mehet rajta.

(#40) aelod
Igen, lesz nyalóka. A SoC pedig kb. egy Snapdragon 600 szintjén van, a grafikus rész az Adreno 320-hoz áll talán legközelebb.
Volt már Win8-as tabom, majdnem ugyanilyen speccel (Z3740+2GB RAM), az szépen működött fullHD-n.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#42) tyaty1 válasza imikee (#32) üzenetére


tyaty1
tag

Nekem meg Sapphire 6750-em, PC Partner gyártmányú.

(#43) Sanya válasza emvy (#29) üzenetére


Sanya
nagyúr

Hja, mert akkora ott a fragmentáció, hogy másként nem is menne. Androidot sem installáltál még soha telepítőből, meg keresgettél drivereket az android-updateban :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#44) O_L_I válasza azopi74 (#11) üzenetére


O_L_I
őstag

Nem akarok itt konteózni de gyanítom ugyan azért amiért akkor sem árultak AMD-os gépeket / laptopokat a nagy gyártók mikor jó volt az AMD.

(#45) aelod válasza pengwin (#41) üzenetére


aelod
veterán

Akkor jó lenne ide nekem a tvbe bedugva. Ide vele ;)
Egyre jobban kezd betörni ide is az Intel, mármint az alacsony fogyasztású mini pck piacára. Ami jó hír mert ha valaki csak officera és netre használ pc-t annak nem kell mindenféle hw-t összeollóznia.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#46) pengwin válasza aelod (#45) üzenetére


pengwin
addikt

Ja, mondjuk ebben benne van, hogy a Bay Trail-T (Atom) SoC-ket nagggyon nyomott áron adják... 30$ korül.
Csak, hogy lásd, ez mennyire reális ár, legyen itt egy Bay Trail-M-es, note- és netbookokba szánt, azonos technológiával készülő, az Intelnek kb. ugyanannyiba kerülő Pentium processzor, 160$.
Szóval az Atom leginkább a pofátlanul alacsony ára és korrekt teljesítménye miatt nyomul ennyire (lásd Asus táblagépei és telefonjai, az újabbakban már többnyire Atom van).

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#47) aelod válasza pengwin (#46) üzenetére


aelod
veterán

Ha jó a teljesítménye akkor pláne megéri. Mondjuk egy droid antutu tesztre azért kíváncsi lennék.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#48) pengwin válasza aelod (#47) üzenetére


pengwin
addikt

A Z3745-ös 1GB RAM-os TF103C MA!-s tesztje.
Az Atomok között csak az órajelek és a memórivezérlő a különbség.
Az órajelek alig térnek el, a memória meg ugyan modellenként lehet egy vagy kétcsatornás, de szinte sosem használják ki a 2 csatornás lehetőséget. Szóval a fenti kamututu meg a stick-ben levő Z3735G/F eredménye között csak marginális eltérés lehet.
Z3745: Intel, PDAdb
Z3735G: Intel, PDAdb

Üdv, pengwin

(#49) aelod válasza pengwin (#48) üzenetére


aelod
veterán

Hmm akkor ez egy teljes értékű számítógép. :C (persze mindennapi használatra amiben nincs benne az egyéb igény, pl. game)

Power AC adapter AC 100~240V, 50/60Hz,5V/2A

Most akkor ezt külön kell tápolni? Nem elég csak rádugni a TV/Monitor HDMI-re?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#50) pengwin válasza aelod (#49) üzenetére


pengwin
addikt

igen, a microUSB-n keresztül adsz a sticknek villanydelejt, az USB-jére pedig kötsz egy aktív USB hubot, ami szintén kap egy külső forrásból tápot a megfelelő működéséhez, és máris van egy monitor mögé eldugott mini PC-d, mondjuk 4 extra USB 2.0 porttal.
Windows alatt a 3-4 éves PC-s játékokat is elviszi az Atom (na nem max. grafikán, az IGP és a 2GB RAM a gyenge pont, nem a négymagos CPU, utóbbi nagyon is kielégtő teljesítményt nyújt).
Szóval ugyanez 4GB RAM-mal, 32 vagy 64GB tárhellyel és Win8.1-gyel vagy Linux-szal játékon kívül maradéktalanul ki tudja elégíteni az átlaglyúzer igényeit.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.