Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) cs1rk3 válasza Tomi0703 (#50) üzenetére


cs1rk3
tag

Mivvel erdemes itt rendelni hogy hamar meglegyen EMS?

(#52) Tomi0703 válasza cs1rk3 (#51) üzenetére


Tomi0703
őstag

Én mindig simával kérem, a többi nem tudom milyen. A priorityt megpróbálnám, mert csak 1+2 dollár plusz.

Közben ma megjött a tab. Vámon átment, így 17 700 ft-ba került. :D Ennyit megért.
Winen már a magyar nyelvet töltöm le de 15 perce nem nagyon akar elmozdulni a töltésjelző csík az elejéről...

Rendeltem hozzá billes tokot is. [link] Touchpadosat, remélem érni is fog valamit. Még 25-ért rendeltem pénteken, már 23,5 dollár.

[ Szerkesztve ]

(#53) hevizms válasza Tomi0703 (#52) üzenetére


hevizms
addikt

Szia.

Hogyan lehet magyar nyelvűvé tenni a win-t?Honnan töltöd?

(#54) Tomi0703 válasza hevizms (#53) üzenetére


Tomi0703
őstag

Hali!

Settings - Time and language és ott a második opció. Ott kiválasztod Mo-t, meg a nyelveknél hozzáadod a magyart. Win update elkezdi keresni, ha megvan ráböksz és letölti.

(#55) cs1rk3 válasza Tomi0703 (#52) üzenetére


cs1rk3
tag

Nekem nem jött össze csak a X80hd verzió dhl hozza valamikor a héten.

(#56) hevizms válasza Tomi0703 (#54) üzenetére


hevizms
addikt

Oké köszi. :R
Kipróbálom

(#57) imd


imd
csendes tag

Sziasztok!

Valakinek sikerült olyan USB hub-ot találni, hogy egyszerre lehessen tölteni is és egeret/billentyűzetet használni a masinán?

ÜDv

(#58) cs1rk3 válasza imd (#57) üzenetére


cs1rk3
tag

(#59) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Amugy nektek mennyire melegszik? Mert nekem csak siman netezes kozben is baromira melegszik, Android es Win alatt is. A kamera koruli reszen.

[ Szerkesztve ]

(#60) hevizms válasza Tomi0703 (#59) üzenetére


hevizms
addikt

Holnap megnézem,eddig ilyen szempontból nem vizsgaltam.
Ja és nekem nem jött össze ez a magyar letöltés buli a windows update helyről.Illetve olyan mintha letöltötte volna és megy az install,de ettől sem lett magyar
Neked sikerült?

(#61) Tomi0703 válasza hevizms (#60) üzenetére


Tomi0703
őstag

Igen, sikerult. Igaz vagy haromszor ujrainditottam kozbe mert megakadt a letoltes vagy el sem indult.

(#62) hevizms válasza Tomi0703 (#61) üzenetére


hevizms
addikt

Menyire lett magyar?
Pld a start menüben mondjuk a settings,az beállitások lett?

(#63) hevizms válasza hevizms (#62) üzenetére


hevizms
addikt

Sikerült a magyaritás nekem is.Hát nem egy sebességbajnok ez a windows update :W

(#64) hevizms válasza Tomi0703 (#59) üzenetére


hevizms
addikt

Nekem is melegszik,szerintem nem kell vele foglalkozni.

(#65) ttamas85


ttamas85
csendes tag

Sziasztok!
Van egy felesleges Teclast X80 tokom és 2 db fólia. A tokról csatolom a képet.
A 3 db 1000 Ft-ért + postaköltségért elvihető, vagy személyes átvétellel (előre egyeztetve)!
Ha érdekel írj privát üzenetet!
Üdv!

(#66) mrzed


mrzed
senior tag

Sziasztok!

Nem szeretnék flood-olni, a Teclast általános topikjában már kérdeztem, de mentségemre legyen, hogy közben megtaláltam a konkrét típusra vonatkozó témát.

Kérlek Benneteket, segítsetek:

A srácaimnak készülök rendelni Teclast X80 pro 8"-os tabletet.
Mennyire strapabíróak e gyártó készülékei?
Szilikonos tokban kibírnak 7 év körüli gyereket?
Van a kijelzőkön gyárilag védőfólia? (a kicsomagoláskor lehúzott alatt)

Előre is köszönöm a válaszokat: Zoli

(#67) Schuby


Schuby
aktív tag

A tegnapi win frissítés kinyírta a tabom. azóta csakujraindul a kék win ablakig jur majd restoring your old... és megint ujra indul. Járt más is így?

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#68) gombasm válasza Schuby (#67) üzenetére


gombasm
aktív tag

Én úgy jártam, hogy kikapcsoltam a kezdeti dual boot képernyőt (android alól lehet beállítani) és újraindítottam windowsban - és utána mindig az indult el :O .
Sok próbálkozás után a hangerő + és - együttes lenyomásával indítva kaptam egy android fastboot képernyőt, onnan kikapcsolás után a bekapcsolásra már az andorid indult el - ott azonnal visszakapcsoltam a dual boot menüt.
Ez persze a windows gondodat nem oldja meg, de legalább az android elindul.
(Mivel elég régi a hsz -ed - sikerült már megoldani a win indítást?)

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#69) Tomi0703 válasza mrzed (#66) üzenetére


Tomi0703
őstag

A gyerekeket passzolom, de gyárilag van rajta fólia.

(#70) Schuby válasza gombasm (#68) üzenetére


Schuby
aktív tag

Az android müködik, ha azt választom, a wint kéne újratelepíteni

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#71) mrzed válasza Tomi0703 (#69) üzenetére


mrzed
senior tag

Köszönöm.
Közben meg is érkezett, elől és hátul is van védőfólia.
Sajnos a wifi térereje botrányos:(
Úgy összességében ezért az árért azért vállalhatóak a kompromisszumok.
Amit viszont mindenképp meg kell oldanom, az az android alól elérhető tárhely. Hiába raktam bele 32GB kártyát, érdemben nem lehet használni. Nem lehet a telepített játékokat sd-re áthelyezni.
Van erre valamilyen megoldás? Esetleg root, vagy végső esetben win eltávolítása? Utóbbi esetben az egész gyári háttértárat megkaphatná az android.

(#72) gombasm válasza mrzed (#71) üzenetére


gombasm
aktív tag

Sajnos a wifi térereje botrányos:(

Csatlakozom! Ennyire tré wifi modult szerintem nem is volt könnyű keríteni. Két-három méterre távolodva a routertől már felére, még kicsit messzebbre kerülve pedig gyakorlatilag nullára csökken e térerő - ilyet még életemben nem láttam, pedig sok cucc volt már a kezemben, olcsó szarok is tucatjával.
Sajnos ezt egyik tesztben sem említették meg, nem tudom hogy sikerült ezt nem észrevenni. (Valaki említette itt a fórumon, hogy külföldi tesztben valahol ejtettek szót erről.) Ez a tulajdonsága sajnos tulajdonképpen használhatatlanná teszi a tabletet, pedig böngészésre, levelezésre tökéletesen megfelelne.

Kérem, hogy akinek esetleg más tapasztalata van - vagyis használható a wifi modul a készülékében - az ossza meg velünk tapasztalatait!

[ Szerkesztve ]

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#73) gombasm válasza mrzed (#71) üzenetére


gombasm
aktív tag

Az igazi valóban az lenne, ha a windowst valahogyan el lehetne tüntetni és androidos tabletként lenne használható a teljes memóriával a gép.

A windows sajnos nem igazán használható rajta, visszaállítani, nulláról kezdeni meg nem merem, mert többen írták, hogy belehalt a vas ebbe a próbálkozásba...
Nagyon zavar pedig, hogy egy hülye nevű felhasználói fiókkal kaptam, amit megváltoztatni nem lehet; a magyar nyelvet pedig sokadszorra sem tudtam telepíteni, mert megtalálja, elkezdi a letöltést, de eddig csak a 0% -os állapotba jutott, bármeddig is poróbálkozott. Lehet, hogy nem is annyira tiszta ez a windows, amit ráhegesztettek kínai pajtásaink?

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#74) mrzed


mrzed
senior tag

Guglizgattam egy kicsit:
A wifit könnyen lehet javítani, véletlen földelték az antennáját a kínaiak, csak egy forrasztást kell eltávolítani. Lehet rootolni is a gépet, sőt van aki a wint is sikeresen eltávolította.

Így kell szétszedni a tabletet:
[link]

Itt a leírás képekkel a wifi javításához:
[link]

Itt pedig a root és a win remove:
[link]

Az utóbb linkelt topikot olvassátok végig (csak négy oldal), mert más-más fájl kell az e6 és az e7 típusokhoz.

Még nem volt időm megcsinálni a fentieket, ez csak elmélet egyelőre.
Egy kicsit félve állok neki, mert ez lesz majd a srácaim karácsonyi ajándéka, nem tudnám még egy gép árát kiköhögni...

[ Szerkesztve ]

(#75) mrzed


mrzed
senior tag

Szétszedtem a tableteket, a következő a történet:
Ha rájössz a módjára, akkor nem nehéz szétszedni, akár erősebb körömmel is megoldható, de lehet gitárpengető, sorsjegy kaparó, a lényeg az, hogy NE FÉMBŐL legyen. Ez utóbbival csúnyán össze lehet gányolni maradandóan a masinát. A wifinél az egyik gond az, hogy nem idevaló koax kábellel kötöttek az antennára, hanem egy sima vezetékkel. Viszont úgy forrasztották, mintha árnyékolt koax lenne. Ugye ráforrasztották a negatívra a blankolás tövénél, mintha az lenne az árnyékolás... ugyanez az ér folytatódik a pozitívnál újra forrasztás. Leszedtem a nyákon lévő forrasztást mindkét gépnél, az egyiknél két szál vezetékkel kötöttem be a gyári antennát, itt kb 5dbi-vel lett erősebb a jel ugyan azon a helyen, mint előtte. A másik tablettba barkácsoltam egy kis mini wifiantennát, azt forrasztottam be, itt 10dbi-t nyertem. A lényeg: így most ott is használható a wifi mindkét gépen, ahol előtte már nem működött, viszont így sem egy sebességbajnok. Szerintem lehet még valami szoftveres, esetleg hardveres gond is.

(#76) gombasm válasza mrzed (#74) üzenetére


gombasm
aktív tag

Köszönöm :R !

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#77) mrzed


mrzed
senior tag

Bütyköltem még egy kicsit:
Mivel a gyerekeimnek szánom a tableteket, ezért az elsődleges szempont az android volt. A lényeg, hogy rengeteg játékot lehessen telepíteni, valamint, ha bohóckodnak a kamerával, legyen hova menteni a képeket és videókat. Gyári felállásban a tárterület nagy részét elviszi a win, az androidnak csak 6GB szabad hely marad. SD-re nem tudjuk átmozgatni az alkalmazásokat, sőt még a kamera alkalmazásokat sem engedi ide átirányítani. Két lehetőség van, root, vagy win törlése. Mindkettőre találtam működő lehetőséget, melyek teljes mértékben visszafordíthatóak, tehát, ha mégsem kell, visszaállítható a gyári állapot.

Root:
Ezzel elérhető, hogy az alkalmazásokat áthelyezhessük az sd kártyára, illetve a kamera is fog tudni ide menteni. Leírás:
[link]
Figyelni kell rá, hogy a gép pontos típusának (E3E6 vagy E3E7) megfelelő fájlokkal dolgozzunk, ellenkező esetben anomáliákkal találjuk szemben magunkat. Ha véletlen nem jó verziót tuszkolunk a gépre, akkor újra próbálkozhatunk az egésszel, tehát nem lesz tégla a gépből. Hátránya, hogy a rootolással felkerült super user alkalmazást nem szabad frissíteni, de gyerekek kezébe adva a gépet ez nem garantálható.

Windows eltávolítása:
Ezzel letakarítjuk a windows-t a tabletről, ezáltal az android 25GB szabad hellyel garázdálkodhat SD háttértár csatlakoztatása nélkül. Leírás:
[link]
Itt a lényeg, hogy szintén a gép típusának megfelelő (E3E6 vagy E3E7) android frissítéssel dolgozzunk. Az első hozzászólásban linkelt gpt.bin fájlt kell kicserélnünk a letöltött csomagban, ez elvégzi a piszkos munkát helyettünk (win törlés, particiók átméretezése, stb.).

Én az utóbbit csináltam meg, tökéletesen működik. Mivel elég kevesen látogatjátok ezt a topikot, jobban nem részletezem a leírást, ha valaki elakadna, szívesen segítek.
A korábban leírt wifi módosítással, és ezzel a bütyköléssel egy szinte tökéletes androidos tabletet kaptam. Egy kis vasat tartalmazó fal, vagy két vékonyabb válaszfal sem állja az útját a vezeték nélküli hálózatnak. Nyilván, ha egy több száz megás játékot szeretnék letölteni, akkor a router közelébe megyek, mert mint említettem, így sem világbajnok az adatátvitel sebessége, de olvasgatni, vagy netkapcsolatot igénylő alkalmazásokat futtatni tökéletesen megfelel.

(#78) sunone válasza mrzed (#77) üzenetére


sunone
aktív tag

Köszi az összefoglalót,
én most kezdek neki egy X80 Plus (H6C3)-as modell windóztalanításának.
Szép-szép a win10, de ez a konfig inkább androidnak való...

(#79) helixP


helixP
nagyúr

Most érkezett meg hozzám a tablet és sajna az Android és a Windows is el-el nyal rajta random reboot formájában, windows esetében "kék halállal". Találkozott valaki már ilyennel?
Előre is köszi.

(#80) sunone válasza helixP (#79) üzenetére


sunone
aktív tag

Sajnos nem tudok tapasztalattal segíteni, az enyém jól megy. :-/
Ha nem tudod "üzemszerűen" reprodukálni a hibát, akkor nehéz gariztatni is.

Első elkeseredettségemben én felraknék egy önálló Android verziót. Ha szoftveres hiba (...), akkor az segíthet, és a teljesítmények is jót tesz.
Ha azután is random rebootol, akkor még nehezebb reklamálni, mert ráfogják a mókolásra a hibát.

Nem egy szerencsés szituáció.

(#81) helixP válasza sunone (#80) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem fogom küldözgetni, inkább a magam kezébe veszem az irányítást. Bár pechem van mert e3e8-as verziójú a gép, és erre nagyon nincs semmi, ahogy elnézem...

(#82) sunone válasza helixP (#81) üzenetére


sunone
aktív tag

Orosz oldalakon van némi nyoma a gyári romnak,
ha az megvan, cseréld ki a gpt.bin fájlt, az talán verziófüggetlen.

(#83) helixP válasza sunone (#82) üzenetére


helixP
nagyúr

Köszi szépen, rendes vagy! Pont most találtam meg én is. Esetleg egy full telepítési guide-ot tudnál linkelni, ami bevált? Mert az oroszról, kínairól Google translatelet dolgokban, amiket találtam, nem bízom, illetve Inteles dolgokat se piszkáltam még. Még ;]

[ Szerkesztve ]

(#84) sunone válasza helixP (#83) üzenetére


sunone
aktív tag

huhh.. komám, meg nem tudnám mondani, hogyan jutottam el a lent megosztott linktől egy teljes telepítésig, de féluton találtam egy kínai pdf-et, amiből csináltam egy tevlast telepítő doc-ot (translate-tel átfordítottam angolra).

ebben a doksiban elég szájbarágósan rakták össze a telepítést, nekem bevált.

a másik fontos a memória átméretezéshez szükséges módosított gpt.bin fájl, amiből létezik egy egész szett is, különböző memória méretekhez igazítva....

(#85) helixP válasza sunone (#84) üzenetére


helixP
nagyúr

Köszi szépen, ez elég jó, még ha vannak kifejezések, amikre kicsit rá kell érezni, mert az ékes kínaiságot gondolom nehéz lefordítani :)
Amúgy akkor olyan opció nincs, hogy csak az androidot húzom újra és Windows marad "békében"? Mert azzal jól elvagyok.

[ Szerkesztve ]

(#86) sunone válasza helixP (#85) üzenetére


sunone
aktív tag

Igen, elegendő az első, androidos lépést megcsinálni,
ha letöltötted a gyári állományokat, cseréld ki a gpt.bin-t és teljes méretű androidos konfigot flash-elhetsz. Jól használható, gyors, tágas lesz.

mrzed is írta lentebb, nekem is bevált...

[ Szerkesztve ]

(#87) helixP válasza sunone (#86) üzenetére


helixP
nagyúr

Nálam megkapod az átlagon felüli segítőkész fórumozó éremérmet :)
Közben az egyik újraindulás után végigfuttatott egy android alkalmazások optimalizációs folyamatot, pont úgy, mint amikor gyári frissítést kap az android (holott sem a build, sem az android verzió nem frissült), és azóta egyszer sem indult újra.

Mennyit bír akksival Nálatok? Készenlétben mennyit kér enni? Elég kis sovánka a delej, de mondjuk ezt tudtam, úgy vásároltam.

(#88) sunone válasza helixP (#87) üzenetére


sunone
aktív tag

és köszönettel tartozunk még MRZED kollégának is a lenti értékes információkért!

..nálam a feltelepített, bekonfigurált rendszer bedobozolva várja, hogy a Jézuska a fa alá tegye..
Remélem lesz még benne szufla egy szentestés nyüstöléshez... :-)

(#89) Goxi


Goxi
tag

Help! Amatőr kérdés, de nem találom a kiutat: Windowsal bútoltam be, de kikapcsolódás után nem tudok androidra menni :( Ha a start menüből kapcsolom ki a készüléket akkor sem, és ha a bekapcs gombal akkor sem adja a választás lehetőségét hogy melyik rendszerrel induljun...
Köszi előre is.

(#90) helixP válasza Goxi (#89) üzenetére


helixP
nagyúr

Keresd meg a piros háromszöges appot, a képen a tálcán a Windows Store mellett. Azzal bootolsz át droidba.

(#91) Goxi válasza helixP (#90) üzenetére


Goxi
tag

Köszi, meglett :)

(#92) Goxi válasza mrzed (#77) üzenetére


Goxi
tag

Köszi, hogy ezt megosztottad velünk, nagyon hasznos. A One Drive-ból mind a 4 részt le kell tölteni? És abban kell cserélni a gpt.bin tartalmat a letöltöttre?

(#93) Goxi válasza Goxi (#92) üzenetére


Goxi
tag

Köszi, ez is megoldódott. Az idő nagy haverom mostonában :)

(#94) helixP


helixP
nagyúr

Sajnos rebootok vannak folyamatosan továbbra is, hiába húztam újra a gyári e3e8-as rendszert. Szerintetek mit érdemes megpróbálni még? Gondolom e3e7-rárakásával ne is próbálkozzak... Láttam, hogy remixOS-t is főztek rá. Na persze azt is csak a e6-7 re..

[ Szerkesztve ]

(#95) Schuby válasza helixP (#94) üzenetére


Schuby
aktív tag

kékhalál esetén a hibakód sokat segitene. de ha mindkét rendszer behal, sanszos egy hardver hiba, amit semmilyen újrahúzás nem old meg

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#96) helixP válasza Schuby (#95) üzenetére


helixP
nagyúr

Windows már rendben van, stabil, megy szépen. Droidnál factory reset után 2 napig hibátlan, aztán legtöbbször a képernyő feloldása után reboot. Szóval nem hiszem hogy hardveres lenne, mert akkor nem lenne hibátlan 2-3 napi működés, mielőtt meghülyül

[ Szerkesztve ]

(#97) GaborHmvhely válasza helixP (#96) üzenetére


GaborHmvhely
újonc

Sziasztok! Nekem is e3e8 van. Se magyar nyelv letöltés nem megy végig, se semmilyen frissítés, mert random lefagy a képernyő. Csinálja aktív képernyőn és lezártan is. Töltőn és anélkül is. Nagyon elkeserítő. Vissza akarom küldeni. HelixP írod, hogy neked már stabil a windows. Androidot le is akarom törölni a tárhely miatt. Akinek stabil a win szeretném megkérni, hogy segítsen mit kell tennem ehhez? Előre is köszönöm! Üdv: Gábor

(#98) helixP válasza GaborHmvhely (#97) üzenetére


helixP
nagyúr

Ha vissza akarod küldeni, ne mókold! Nekem is nagyon nehezen töltötte le a magyar nyelvet de 10-15 próbálkozás után sikerült. Ugyanez a frissítésekkel. Előbb-utobb leszedi.
Most épp Android sem bootolt már 24 órája. Rekord...!

(#99) hevizms


hevizms
addikt

Összetört a kijelző.
Ha valakinek esetleg tönkremegy a gépe (nem a kijelző) és kidobná,gondoljon rám és megveszem a kijelző miatt

(#100) GaborHmvhely válasza helixP (#98) üzenetére


GaborHmvhely
újonc

Köszönöm a válaszod! Természetesen nem várom el senkitől, hogy helyettem döntsön vagy hogy "győzködjön" arról, hogy jó gép ez. Alapból nem szeretném visszaküldeni, de így használhatatlan. Ezért vártam a fórumon, hogy hátha valaki meg tudta javítani. Tudom ennyiért már használható használt laptopot lehet kapni, de ezt pont azért szeretném, mert egy válltáskában elfér. Androidot tényleg simán törölném, ha megszerelhető lenne otthon és ezért megtartanám és kezdem a mókolást. Nem értem miért fagy random, eltérő időnként. Nagyon türelmes vagyok, napokig hagynám ha kell, hogy frissítsen, de lefagy és kb. 20 másodpercig nyomvatartott főkapcsolóval tudom kikapcsolni. Olvastam sok külföldi fórumot, de nem mókoltam, míg itt nem tudok segítséget kérni. Másnál vannak hibák?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.