Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #00137984


#00137984
törölt tag

Szerintem sem rossz ez egy SSD-től. Viszont ez már a múlt idő szele, vagyis neked ez az SSD még egy jó ideig müködni fog. QLC 3D Nand SSD-re nem adnak meg ennyi élettartamot, miközben kiméletesen kell használni nehogy idő előtt előregedjenek. QLC, vagyis 4bit írása cellánként, de közben az írási ciklusok miatt hamarabb fog kimúlni az SSD.

[ Szerkesztve ]

(#2) mephi666


mephi666
nagyúr

nekem egy 120gb-s kingston-om van, ami az elmúlt kb 6.5 évben ennyit pörgött:
működési idő: 2166 nap 11 óra
becsült hátralevő élettartam: 93 nap
összes írt adatmennyiség: 23,92 TB
teljesítmény: 100%
kondi: 93%

...hát azért nem gondolnám, hogy 93 nap múlva bedobja a törülközőt :)

ui: rendszer+diablo3 van a meghajtón, semmi más (vendégként szerepelt még sc2 és 1-2 kisebb játék)

ui2: dobok fel azért screenshotot (hibás szektor eddig: 0)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#3) Teasüti válasza #00137984 (#1) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Crucial MX500 van most, ehhez mérettől függően 350-400 írási ciklust garantál a gyártó.
Szerintem ez nem olyan rossz otthoni felhasználásra. Igaz egy több száz gigás merevlemezt már nem csak OS telepítésre használ az ember, vagyis gyakrabban mozognak az adatok. De ha csak hasra ütök és a felét veszem az itt látottaknak, akkor is évekig nyugodt lehetek. Meg ugye naplózva van az írás. Egy tudatosabb felhasználó láthatja mire számítson. Enyémre is megad a gyártó 360TB-ot összesen. Ha csak havonta egyszer ránézek mennyinél tartok, akkor nem igazán érhet váratlanul.

(#4) Teasüti válasza mephi666 (#2) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az igen! :Y
Azért néha ki szoktad kapcsolni a gépet? ;]

(#5) mephi666 válasza Teasüti (#4) üzenetére


mephi666
nagyúr

...csak ha elmegyünk több napra otthonról :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#6) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szűk 5 éves Samsung 840 EVO 1 TB: 1672 nap üzemidő, 53.5 TB írás.

HDS 132 napot ír rá, úgyhogy lehet ideje újat vennem. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#7) Teasüti válasza lezso6 (#6) üzenetére


Teasüti
nagyúr

1 terás méretben 53TB igazán nem sok. Én nem aggódnék túlzottan. :)

(#8) lezso6 válasza Teasüti (#7) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De akkor mit hazudjak magamnak, hogy nyugodt szívvel upgradeljek egy 2 TB-os NVMe SSD-re? :O

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#9) Teasüti válasza lezso6 (#8) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hát hogy égeti a pénz a zsebedet. Ez elég ok szerintem. :C
Aztán szólj nekem, én egy jelképes összegért átveszem azt a végét járó 1TB EVO-t. :P

De komolyan, mire nem elég a SATA3? Én pl. videóvágásnál cache meghajtóként sem ütköztem még korlátba 4k videóanyaggal.

[ Szerkesztve ]

(#10) lezso6 válasza Teasüti (#9) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

:D

Viccet félretéve a kapacitás kevés. A RIOS sok helyet foglal. A szekvenciális sebesség nekem is elég, de IOPS-ból lehetne több. Az adatbázis-műveletek már csak ilyenek.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11) snecy20


snecy20
veterán

Hű, pedig a két évtized fordulóján, 2010 körül de be volt szarva mindenki hogy mennyire nem lesznek strapabírók az SSD-k, aztán tessék. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#12) Teasüti válasza lezso6 (#10) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Esetleg raid-be kötni több ilyet? Azért az NVMe felárából (180k-ért látok 2TB 4x NVMe 970 EVO-t, 50-ért meg már kapni terás sata3-at) szinte kétszer annyi tárhelyet kapni sata3-ból. IOPS meg ha nem tévedek, akkor a meghajtók számával skálázódik mondjuk raid 0 esetén.

[ Szerkesztve ]

(#13) domos


domos
senior tag

Jó dolog az nvme, nem kell lebeszelni róla.

Szerk.: Teasütinek lett volna válasz.

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#14) Teasüti válasza domos (#13) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Persze, én is szerettem volna NVMe-t, de nem kétszeres feláron. 90k egy 1TB 970 EVO, míg mondjuk egy MX500-at már megkapsz 50k-ért.
Mi az a felhasználás, ahova 2-3000 MB/s szükséges?

(#15) Teasüti válasza domos (#13) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Persze, én is szerettem volna NVMe-t, de nem kétszeres feláron. 90k egy 1TB 970 EVO, míg mondjuk egy MX500-at már megkapsz 50k-ért.
Mi az a felhasználás, ahova 2,5-3,5 GB/s szükséges?
IOPS esetén 5x különbség van, azt aláírom.
De hova indokolt ekkora teljesítmény?
Szerver farmon (kereskedelmi célú felhasználásban) kívül konkrétan semmi nem jut eszembe.

[ Szerkesztve ]

(#16) snecy20 válasza domos (#13) üzenetére


snecy20
veterán

Én is így érzem, hosszú évek óta a legjobb upgrade volt nekem egy 1TB-os 970Pro+970Evo. Persze olcsónak nem volt olcsó...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#17) lezso6 válasza Teasüti (#12) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az a PH szerverben van. :D Négy darab Enterprise SATA SSD van RAID 10-ben.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#18) total90


total90
veterán

Az én régi gépembe, amit már 7 éve az ősök használnak, abban is egy 10 éves 40 GB-os SSD van, Intel Speed Deamon.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#19) Doki16


Doki16
addikt

Nekem ennyit hozott össze írt adatban mindössze 143 nap alatt :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#20) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Hát ja, amennyire rá voltak az elején parázva az ssd élettartamára csoda hogy nem javasolták régen hogy használaton kívül ki kell szerelni a gépből, páncélszekrénybe zárni és körbe rakni szentképpel. Én 6 éve használok ssd-t egy laptopban és eddig gond nélkül üzemelt. Emlékszem akkor szántam rá magam, hogy veszek egyet amikor meguntam hogy percekig tart a catalyst control center megnyitása. Egy időben WoT és Diablo 3 is futott rajt, de aztán rájöttem, hogy nem a háttértár a szűk keresztmetszet. :)

<<<A kötelező kép az SSD-ről>>>

(#21) mephi666 válasza KISDUCK (#20) üzenetére


mephi666
nagyúr

na ez már nem rémisztget alig 100 nappal :D szimpatikus
(vicces, hogy 1/10 nálam a power on count, 1/4 power on time mellett :D )

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#22) csepelball


csepelball
tag

Sajna 970evoval nem megy ez a progi :(
Van hasonló, másik?

Ryzen + madárpókok. Mi kell még ?

(#23) mustang08


mustang08
aktív tag

Samsung 840 250 GB egy öreg HP laptopban, aminek a tápkábele már elég nyeszlett, ezért néha-néha hirtelen áram nélkül marad a kicsike.
Bekapcsolások száma: 3855
Életkor: 462 nap
Írás: 12,7 TB
Egészségi állapot: 92%

Még egy jó darabig ez is húzni fogja, ha nem hal meg a vezérlője, pedig ettől is féltek, mint a tűztől. Ugye ez volt az első TLC-s SSD a piacon. Amúgy már én is használva vettem innen a PH-ról talán 4 éve.
És nekem is nagyon-nagyon megérte. Ennek köszönhető, hogy még egyáltalán használható sebességű ez a lapos.

(#24) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#25) dugo_ válasza csepelball (#22) üzenetére


dugo_
veterán

Miért ne menne? Használd mindig a friss verziót.

(#26) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Az SSD-k ára miatt lett volna esetleg újra érdekes a "mennyit foglal az OS" kérdés. Nekem van 16GB-os is használatban Linux alá, illetve majd OpenWRT alá is tervezek egy hasonló méretűt.

Különben azért szép kor ez egy SSD-nek :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#27) lezso6 válasza hcl (#26) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Linux alá 16 GB? Nekem 17 GB a virtuális Gentoo rendszer. Pedig csak OS fájlok meg szerver dolgok vannak rajta + KDE, böngésző. Adatok külön partíción vannak.

Ha meg a host Windows 8.1-et nézem, akkor hajaj. 65 GB a Windows könyvtár. :Y

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#28) snecy20 válasza lezso6 (#27) üzenetére


snecy20
veterán

Sokat érhetnek akkor manapság akkor az ilyen kis pöcsömnyi 32-64GB-os SSD-k, amik valaha még jók voltak az oprendszer alá. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#29) dugo_ válasza lezso6 (#27) üzenetére


dugo_
veterán

Nekem csak 6-7GB-ot foglaltak/nak a linxok, mert nem elsődleges rendszerek. Van is itthon 32GB-os SSD is, amit direkt az aktuális régi gép linuxosítására vettem.

Win alatt is csak azért nőttem ki a 120GB-ot, mert egy rakat sose játszott játékot tartok letöltve... :D

[ Szerkesztve ]

(#30) #72042496 válasza lezso6 (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az nem elég, hogy a mostani kapacitás kevés és kell a plusz IOPS? Ha nem elég, akkor még mindig mondhatod azt, hogy tetszik és kíváncsi vagy rá, aztán veszel egyet. :)

Én személy szerint egyáltalán nem használom ki, de örülök, hogy megléptem tavaly a 2 terás 960 PRO-t. Azóta is élvezem, hogy simán elférek rajta, minden pörög, és hogy a gépembe került fiatalkorom elképzelése, a mintegy memóriaként alaplapba csatlakozó adattároló. A SATA vezérlőt pedig egy élmény volt 20 év után letiltani. :)

***

"hatalmas ugrásnak számított az akkori merevlemezek ellenében (talán nem tévedek nagyot, ha azt gondolom nem volt minden második embernek WD Raptor a gépében)"

Nekem volt egy 74-es, később pedig egy 150-es. Gyorsak voltak meg minden, de ezek is csak HDD-k. :) Az SSD ezekhez a Raptorokhoz képest is éppúgy egy más világ. (Igaz, én a kezdeti SSD-ket kihagytam, 500 GB + 1 TB 850 EVO-val kezdtem talán egy három éve.)

[ Szerkesztve ]

(#31) hcl válasza lezso6 (#27) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Debian Stable, 6-10GB-on elvan Gnome3-al... (De ott már VLC, Libeoffice, Gimp, minden fel van pakolva)
Lubuntu is elvan 16GB-on.
Mondjuk ezek nálam sem elsődlegesek (régi laptopok, alkalmi gyilkolászásra, mindenféle tesztelésre, stb), de van mellette hely.

Az "éles" T430-ban a 128GB Kingston SSD-ből 40B szabad, de vagy 10GB levél, egy virtuál Win10 (ez helyből vagy 40-60 giga, nagy ritkán van használva, s már van külön vmware hostom Windows-hoz), meg egy rakás thumbnail szemét foglalja a helyet.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#32) Teasüti válasza #72042496 (#30) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A mostani belépőszintű SSD-k is vagy háromszor annyi IOPS-ot tudnak, mint az első egy-két generáció. :)
SSD ide vagy oda azért érezni, hogy nem pörög már úgy mai szemmel az öreg Kingston, mint mondjuk egy 120-as Crucial BX500, amit kemény 8300 Ft-ért vettem most fater gépébe. Persze nem azt mondom, hogy NVMe alatt nincs élet...

(#33) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Kingston SV100S264G a kis gépben. Nem tudom hány éve szolgál már, mondjuk idén már lehet kezd gyengélkedni, kb 2 havonta előjön a checkdisk, ha az lefut kihoz rengeteg hibás dolgot amit helyreállít, aztán utána csak win reinstall segít.

Mondjuk azt meg kell hagyni, hogy hiába gondoltam elején úgy, hogy na ez is biztos csak amolyan papíron kimutatható dolog lesz, meglepődtem nagyon, hogy mennyivel gyorsabb volt mint a HDD amin előtte volt a rendszer. :D

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#34) Hieronymus válasza laceszgamer (#33) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Valami más hibának kell lennie nálad.
Inkább memória hibára utal a fájlrendszer szétesése.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#35) laceszgamer válasza Hieronymus (#34) üzenetére


laceszgamer
addikt

Nem tudom, tesztelgettem már mindent igazából, de ha nem hagyom lefutni akar müködik minden szépen legalábbis ugy látszik.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#36) Teasüti válasza Hieronymus (#34) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Akkor kékhalálozna inkább. Nálam most volt ram gariztatás emiatt.

(#37) hcl válasza laceszgamer (#33) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ha több újratelepítés után sem jó, akkor az lehet, hogy már a drive haldoklása. A vezérlő is tud fura dolgokat okozni, nem csak a flash.
És kékhalálozni is tud háttértár hibától :D
Virtuális memóriából hibás adat visszajövése drive hiba miatt -> ugyanaz, mint ha rossz a RAM, vagy melege van a procinak.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#38) Teasüti válasza hcl (#37) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Meleg proci? Amiatt nagyon nem kéne kékhalálozni. Erre van a throttling. :F

(#39) hcl válasza Teasüti (#38) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Attól még megesik, csak ritka :) Pont ezért szívatós, mert úgyis van hővédelem, nem gondolsz rá... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#40) Hieronymus válasza Teasüti (#36) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nehéz kérdés.
Attól függ hova "kerül" a hibázó memória cella vagy cellák.
Ha nagyon magas memória területre, akkor csak ritkán vagy soha jön elő a probléma.
Ha a lemezkezeléshez tartozó memória területek érintettek, akkor hamarabb lesz fájlrendszer összeomlás, mint kék halál. Ha egy program adatterületére, akkor a programmal lesznek gondok.Ha a Windows memória tartományába, akkor az összes létező hibajelenség előjöhet. A legnagyobb változatasosságban.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#41) laceszgamer válasza hcl (#37) üzenetére


laceszgamer
addikt

Kékhalál sincs, egyed ennyi hogy ha lefut utána kifekszi, szoval most le van rajta tiltva :D

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#42) hcl válasza laceszgamer (#41) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Viva la idióta hibák

Mutogatni való hater díszpinty

(#43) mephi666 válasza hcl (#42) üzenetére


mephi666
nagyúr

memória csinált nálam olyat, hogy kb 15-20perc után elkezdett ingadozni a játék sebessége... pl sacred-et meg wow-ot játszottam anno és eltelt ennyi idő, majd a játék sebessége elkezdett változni kb 75-125% között... nem fagyott, nem volt kékhalál, csak ingadozó sebesség, amit egy reboot helyrehozott... ekkor voltam épp gépfejlesztésben, kevés volt a boltban a ram, ezért csak 1db talán 1gigás samsung modul került a gépbe (ami szórakozott), 1-2 hét múlva visszavittem és lett helyette 2x1gb goodram: azzal megszűnt a probléma teljesen :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#44) hcl válasza mephi666 (#43) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

LOLZ.
Szeretjük az ilyet...

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.