Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Fizetős verzióról valami? Vagy az ingyenes hátrányai? Ha jól tudom van valami idő korlát.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2) #56573440


#56573440
törölt tag

én se jöttem még erre az időkorlátra rá. funkcióban az ingyenes az minden tud, de pl nekem sír már hogy nem privát felhasználású (pedig az...) és néha nem csatlakozik, meg ledobál teljesen random módon, van amikor sokáig megy, van amikor meg 30s se. logmein nálam a köv próbálkozás tárgya.

[ Szerkesztve ]

(#3) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Én a logmeint használom évek óra. Soha nem volt bajom vele. És december óta van ingyenes iphone alkalmazás is nem csak az ignition.

(#4) Melack válasza Plazmacucci (#1) üzenetére


Melack
veterán

A fizetős verziót nem próbáltam még. Annak legnagyobb előnye, hogy nem rak ki önreklámot a végén, illetve teljeskörű support van hozzá. Nálam idáig nem jelentkezett kapcsolódási hiba - max user errorból, de az nem a gép hibája.
Én egyelőre csak az előnyökről tudok beszámolni az ingyenes kapcsán.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#5) Melack válasza Fr3eWar (#3) üzenetére


Melack
veterán

Mostmár a a Team Viewer is elérhető iPhone, iPad és Android oprendszerre is. Azt hiszem így teljes a lista.
Logmeinhez nem volt szerencsém még. De egyelőre ezt szeretném sokkal jobban kihasználni.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6) Plazmacucci válasza Melack (#5) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem egy idő után neked is benyögi, hogy túlzottan használod és az már szerinte nem privát felhasználás.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7) Melack válasza Plazmacucci (#6) üzenetére


Melack
veterán

Nekem ez a program nem napi használatra kell. Azért lett feltelepítve, mert a családban nagymamának is lett laptopja. Abszolút kezdő ilyen téren. Ezt megelőzőleg a 90-es évek elején használt számítógépet, még a 286/386-os korszakban. Ergo nála a kézi vezérlésű távoli problémamegoldás nem megy. Gyorsabb és egyszerűbb ezzel a megoldással segíteni neki. Ha tényleg elkezd pampogni, hogy nem magánfelhasználásúnak érzékeli, meglátom, mit teszek.
Ilyen felhasználási mennyiség mellett remélhetőleg nem fog ilyet tenni :)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#8) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Lehet, hogy le kéne cserélnem a Tight VNC-met? Cikk alapján nem tűnik rossznak, csak ez a "privát felhasználás" probléma...

(#9) Melack válasza BigBlackDog (#8) üzenetére


Melack
veterán

Kipróbálni mindenképpen érdemes, én azt mondom. A sok platform miatt igazából mndent tudsz mindennel kezelni - értelem szerűen a sávszél azért korlátoz. A céges verzió, no igen, az már másik tészta.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#10) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Én inkább VNC-vel oldottam ezt meg. Az itthoni gépemen WOL is akad hozzá, tehát be is tudom kapcsolni.
Mondjuk ha komolyabban supportálnék helyeket, akkor lehet TV-t használnék, de akadnak egyéb megoldások is.

A cikk amúgy jó lett, lényegretörő, sallangmentes :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#11) Melack válasza hcl (#10) üzenetére


Melack
veterán

Nálam a távoli indítás egyelőre nem téma. Így az nem is volt feltétel. Elviekben ezzel is lehet, de a mikéntre még nem jöttem rá.

Köszönöm, mindig törekszem az informatív írásra.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#12) hcl válasza Melack (#11) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Miként : routeren beengedni a WOL-t, gépen engedélyezni BIOS-ból, meg a winnyóz (ha az van) hálókártya driverből, meg kell az ébreszteni kívánt gép címe (no-ip, vagy dyndns), és a MAC cím is.
Routere válogatja, hogy tud-e broadcast küldeni WOL csomagokat (enyém nem tud, tehát csak 1 gép ébreszthető egyszerűen), innentől mennie kell (én egy jóféle kis honlapot használok ébresztésre, azaz ven egy linkem, amit ha meghívok, ébred a gép - a Win7-es Remote Desktop, meg a LogMeIn meg pl. magától ébreszti, ha fel akarsz csatlakozni).

Annyi mákom volt még, hogy az alaplapom csak a sleep-ből ébredést támogatja, de Linux alól a Marvell hivatalos hálókártyadriverével megy a kikapcsolásból ébredés is ;) És úgyis Linuxot használok :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#13) macilaci78 válasza Plazmacucci (#6) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálam winnel együtt indul vagy 8 hónapja, gond nélkül használtam külföldről is komolyabb műveletekre is. Pl videót vágtam vele. A nálam lévő Asus EeePC alkalmatlan lett volna ilyen műveletre, de az itthoni vas tudta. :D
Csak 1024×600-ban nézni a fullHD felbontást elsőre izgis volt. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#14) Polemius válasza BigBlackDog (#8) üzenetére


Polemius
aktív tag

A Logmein Free tudtommal használható üzleti célra is, támogatás is jár hozzá.
Alkalmi használatra, távoli usernek, telepítés nélkül meg ott van a Join.me.

(#15) Melack válasza hcl (#12) üzenetére


Melack
veterán

Nah most fájdult meg a fejem :) Ezt otthon ét kell néznem, hogy a TP-Link engedi e. Mert wake-on-lanra mondjuk emlékszem a HPm BIOSában, de ez nem jelent semmit.
Én is most kezdtem el foglalkozni az openSUSEn, meglátjuk.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#16) Zso Ro


Zso Ro
senior tag

Semmi korlatozas nincs az ingyenes es a fizetos licenc kozott.Tamogathatod oket a fizetos licencszel,valamint vallalati kornyezetben csak ugy hasznalhato.
Mas kerdes,hogy melyik vallalat hasznal TV-t user supportra.

[ Szerkesztve ]

(#17) Melack válasza Zso Ro (#16) üzenetére


Melack
veterán

Ha ingyenes, és csak egy kis reklámot kell elviselni, akkor nem támogatom egyelőre.
Céges: érdemes azt is figyelembe venni, hogy 500.000HUF körül adják az élethosszig licencet, ami 3 gépre jó. Ha olyan a kiscég, akkor megéri. Nem mindenki tud Lotus Notesra vagy Novell rendszerekre beruházni.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#18) hcl válasza Melack (#15) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Nem nehéz ez.
Amúgy az olcsóbb TP-k nem tudnak broadcastolni, szóval első körbn egy gépet tudsz ébreszteni, vagy másik porton küldöd be a WOL csomagot, és az egy másik gépre lesz irányítva.
WOL-t meg a Pentium3-ak óta tud majdnem minden, ha nem is hivatalosan ;) Pl. az én IP35-E -m.

@Zso Ro : Céges környezettől függ.
Nekem a Dameware a kedvencem winnyóz környezetben + nagy telephely-sok gép esetén,
de sok kis telephely + mindenhol csak 1-2 gép esetén szerintem is jobb a Logmein vagy a TV, csak céges licenccel. Esetleg VNC, de az szerintem inkább csak egyedi dolgokra való.
A Windóz beépített távoli asztala meg tök jó, csak amíg a a user elől elveszi a képet, meg egy csomó funkció nem működik vele, addig nem lesz igazán használható.

Az meg a gigalol, hogy VGA kártya nélkül pl. nem tudod sleep módba tenni a PC-t Win7-tel :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#19) joecontra


joecontra
addikt

Éppen tegnap használtam. Hasznos program, de nekem a Windows beépített Távsegítség szolgáltatása is bejön.

Üdv,
J

(#20) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Nekem kicsit soknak tűnik a lag, pedig két otthoni gép közt használom (asztali és htpc, aminek csak mini billentyűzete van) gigabites routerrel. Másnál is van lag, vagy csak én vagyok béna?

Laci

(#21) Melack válasza Gusztáv (#20) üzenetére


Melack
veterán

Én otthoni hálózaton 3 géppel teszteltem. Én irányítottam a gépeket - külön külön,nem egyszerre, és nálam nem volt lag. Fájlátvitelt értelemszerűen befolyásolja a hálózatok sebessége.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#22) hcl válasza Melack (#21) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

A lagot is.
Anyámnál asszem 2Mbites háló van, de a VNC még 8 bites színmélységgel is szaggat, ha onnan jelentkezek fel a saját gépemre. Van egy fogadásom, hogy a TV is szaggatna, mert tömörítés ide, vagy oda, azért az a háló nem gyors.
Megfelelő hálózatok esetén természetesen frankón működik a VNC is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#23) Melack válasza hcl (#22) üzenetére


Melack
veterán

Ez azért fura számomra, mert előző héten innen Pestről segítettem be otthonra. UPC net itt, Digi otthon. Felbontás nem lett kocka*kocka, és kvázi real-time volt az egész. Pedig torrent is döcögött alatta rendesen. Remélem ez továbbra is megmarad így.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#24) ErőVarázsló válasza Plazmacucci (#1) üzenetére


ErőVarázsló
tag

nincs korlát
helyette ha lebuksz akkor 15k Eur a bűnti per kliens

Magán orvosi ügyelet Szegeden www.szegedorvosiugyelet.hu ph-soknak kedvezmény telefonon gyorsabb: 70-kettő281171

(#25) Plazmacucci válasza ErőVarázsló (#24) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Akkor miért dobál le 5percenként? ;)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#26) bugizozi válasza Gusztáv (#20) üzenetére


bugizozi
őstag

Ha helyi hálón használod akkor érdemes így beállítani! :K

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#27) Nikla válasza Plazmacucci (#6) üzenetére


Nikla
tag

Sziasztok, jó cikk... de kicsit lehetett volna még részletezni:
egy-két kiegészítés.

1, ha sokat nyüstölöd először csak figyelmeztet, utána egyszerűen nem építi ki
2, a licenszek bitang drágák (bár ha azt nézem, hogy lifetime?)
3, lehetett volna azt kicsit részletezni, hogy lehet ám csak olyat, hogy ha komádnak baja van, akkor nem telepíti, csak elindítja és voala..
4, prezentációra is kiváló, ilyenkor nincs a másiknak kontroll, ha csak át nem adod.
5, be lehet állítani, hogy felvegye a dolgokat automatikusan is ha nem felügyelt a hozzáférés
6, lehet jogosultságokat - nagyvonalakban - definiálgatni.

Ha a hangya saját súlyának 50x -esét bírja el, akkor 10g hangyát le lehet küldeni egy sörért :)

(#28) Melack válasza Nikla (#27) üzenetére


Melack
veterán

A kiegészítések kapcsán itt a fórum, gyakorlatilag erre szolgál. :)
Az észrevételt köszönöm, következőre ilyenre is figyelni fogok.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#29) Cho Simba


Cho Simba
tag

Sziasztok

- nem került szóba, de képes HTTP PROXY-n keresztül is működni ! Ezt ugye VNC nem tudja alapból, csak mindenféle trükközésekkel. (legalábbis nem jöttem rá hogy hogyan másképp)

- File transzfer nálam olyan 160kbit/seccel megy, ami elég öreguras tempó, ezért a távoli gép képe is eléggé "darabos" :( Ez proxy-n kersztül megy, valószínűleg a direkt link gyorsabb)

- VNC-vel (socks proxy-n keresztül) 1Mbit felett lehet másolni és kevésbé darabos/laggos.

- elég soxor eldobja a kapcsolatot és olyankor nem is lehet kb. 1 percig visszalépni, gondolom valami connection timeout miatt.

De az egyszerűsége miatt inkább ezt használom a VNC helyett.

Üdv.

(#30) Melack válasza Cho Simba (#29) üzenetére


Melack
veterán

A teszt ilyen téren saját tapasztalatokra épít. Én nem használom a proxyt, így nem is néztem utána, hogy tudja e. Fájlmásolás más tészta,ha csak zenéket kell átdobni két távoli gép között, akkor tökéletes. Filmeket nem dobálunk így :)
Ez a darabosság csak nálam nem jelentkezik? Mert az elején ok, hogy kicsit szemcsés a kép, de utána nálam tűéles lesz - mondjuk én háttérkép eltávolítása funkcióval csinálom.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#31) Cho Simba válasza Melack (#30) üzenetére


Cho Simba
tag

A laggolás lehet hogy a proxy miatt van. Így sztem átmegy a TV szerverén a forgalom, nem direktben a célállomással van összekötve. Ők meg gondolom limitálják a forgalmat érthető okokból :)
Van az 'Advanced Network Settings' alatt DirectIn... checkbox. De ez csak direkt internetkapcsolattal rendelkező gépeknél ér valamit, proxy mögül semmit.

Ha két mezei PC-n próbálnám, akkor valszeg direktben összekapcsolódnának és gyorsabb lenne. De úgy még nem próbáltam, munkahelyről használom :)

(#32) Plazmacucci válasza Cho Simba (#31) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én próbáltam két gigabites gépen, egy gigás switch-en keresztül. egyiken elindítottam a filmet, a másikon néztem :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#33) ViZion válasza Fr3eWar (#3) üzenetére


ViZion
félisten

LogMeIn-t használom, de ehhez jelszavas user fiókot kell megadni... ezt lehet jelszó nélkülire is?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#34) kovy79 válasza Nikla (#27) üzenetére


kovy79
őstag

Igen, azt hasznos kiemelni, hogy egyik fél részéről (irányító/irányított) sem feltétlenül kell telepíteni a programot. Ez a funkciója nagyon hasznos és rengeteget tud segíteni!

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#35) hcl válasza Melack (#23) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Egy 15Mbites UPC, meg egy 20Mbites Digi háló között persze, hogy nincs gond :D
Nálam az volt, hogy a 2Mbites Supranetről mentem egy Digire.
Egyébként csak olyankor szaggatott, amikor irányítottam a gépet, csak nézés módban nem.

Mutogatni való hater díszpinty

(#36) Nikla válasza kovy79 (#34) üzenetére


Nikla
tag

Arról nem beszélve, hogy bizonyos windowsokon (avagy mindenen ami server) NEM lehet telepíteni... csak licenszel, fizetőssel :) :W

Vannak érdekes alternatívái pl Ammy admin nagyon jó tud lenni, nem ennyire felhasználó barát, kép kicsit lassabb (vagyis sávszél igényesebb), de a dolgok kb 70%-át tudja minden limitáció nélkül

[ Szerkesztve ]

Ha a hangya saját súlyának 50x -esét bírja el, akkor 10g hangyát le lehet küldeni egy sörért :)

(#37) Nikla válasza Cho Simba (#31) üzenetére


Nikla
tag

Szia, nem tudom ez segítség-e, nekem proxy-n se csinál ilyet. Próbáld meg kikapcsolni, hogy UDP-t használjon, hátha.
Milyen sávszélen használod? Mennyi a garantált fel/le a két gépen?

Ha a hangya saját súlyának 50x -esét bírja el, akkor 10g hangyát le lehet küldeni egy sörért :)

(#38) Melack válasza hcl (#35) üzenetére


Melack
veterán

Örülnék én ezeknek az értékeknek. A netem 10 megás, ha jól emlékszem, a digi meg 2 megás, mert még a régi rendszer - a fejlesztés nem ért még el oda.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#39) Cho Simba válasza Nikla (#37) üzenetére


Cho Simba
tag

Nem hiszem hogy sávszélgond van, mert VNC megy mint atom.
Otthon 40/20Mbit, cégnél 400Mbit a sávszél. Ezen a VNC több mint 1Mbittel megy. Amit viszont azért nem szeretek, mert pollos rendszerű és max 10-15fps ami átjön. Elvileg olvastam már kísérleti pusholós VNC-ről is, de letöltést még nem találtam hozzá. Lehet leszedem a forráskódját, átírom és fordítok magamnak egyet :)

(#40) cudar07 válasza hcl (#12) üzenetére


cudar07
senior tag

szia
erről a WOL távoli ébresztés STB. ről egy kicsit kérhetném bővebben?? :B
CIKK formályában? :DDD
előre is köszi :R
Asrock A75M-es alaplapom van
http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=A75M

(#41) scope2007


scope2007
addikt

hali!
köszönöm a leírást.. később hasznos lehet, ez még úgy is kimaradt eddig :R

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#42) Puro


Puro
aktív tag

Jó cikk, csak nem elég részletes, a beállításokra is kitérhettél volna meg arra a sok jelszózásra. Tegnap pont a teamv-t próbáltam ki, de inkább maradok a logmein mellett. Már csak a munkafolyamat végén felugró ablak miatt is :D

(#43) Melack válasza Puro (#42) üzenetére


Melack
veterán

Egy javaslatom van: kérdezz. Ezért van ez a fórum rész, amit tudok, megválaszolok.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#44) hcl válasza cudar07 (#40) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Készül :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#45) Telomanikus


Telomanikus
senior tag

Én már elég rég használom szinte rendszeresen... jó, jó, de nem olyan nagy öröm azért a ahsználata. Ez többnyire a másik fél gépének köszönhető. :U

(#46) Nikla válasza Cho Simba (#39) üzenetére


Nikla
tag

Hmm, fura.
Alternatíva lehet még linuxos környezetben egy pár dolog :)

Minden esetre ha kész a VNCd szólj :))

Ha a hangya saját súlyának 50x -esét bírja el, akkor 10g hangyát le lehet küldeni egy sörért :)

(#47) markzolee


markzolee
tag

Már sok éve használom az ingyenes verziót és sokan szerepelnek a baráti listámon. Nincs semmi gond vele, nincs időkorlát...semmi hátráltató (az önreklámot leszámítva). Közel 3 éve telepítettem a jelenleg is működő win7-et, arra kapásból telepítettem a TeamViewer 4-es ( :U ) verzióját. Azóta mindig frissítem és már a 7-esre állt át. Érdekessége, hogy a korábbi verziók is működnek, amíg nem nyomok rajtuk uninstallt.
Kezdetektől fogva regisztráltként használom és nem tudom, milyen negatív hatásai vannak regisztráció nélkül.

Telefon: +36304421483

(#48) Melack válasza markzolee (#47) üzenetére


Melack
veterán

Ezt örömmel hallom :) Én most gondolkodtam el azon, hogy Suse alól hogyan fogom tudom kontrollálni a Win7-et, de ha a verziókkal nincs gond, akkor a Suse 6-os verziója is jól fog muzsikálni a Win7re írt 7es verzióval.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#49) hcl válasza Melack (#48) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

De ha nem TV, akkor Suse alól van RDP kliens is, ami frankón megy. Már ha nem baj, hogy a másik gép képernyőjét lezárja.

Mutogatni való hater díszpinty

(#50) danih


danih
addikt

Én nagyon kíváncsi volnék egy logmein-nel való összehasonlításra... Sebesség, szolgáltatások, stb...
Én a VPS-emen és ismerőseim gépén az LMI-t használom, Andróra meg megvettem az Ignitiont. Minden centjét megérte.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.