Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Te őszin?

Hozzászólások

(#1) walkmanboy


walkmanboy
tag

Érdekes cikk volt megkel vallani. :K

A nők szerint a szülni a legnehezebb.. Vajon BF-eztek e már 220-as pingel?

(#2) moonlight115


moonlight115
tag

" Nem könnyű olvasmány, továbbgondolós, nem elég megérteni, emészteni is kell, kérődzni rajta, rejtett összefüggéseket kihámozni ...."
Minek ? A takarító néni iránti vonzalmad nyilvánvaló. :B :C

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#3) BandiHUN


BandiHUN
veterán

Hát,ez egy érdekes valami.
Nem mondanám betegesnek...de egy dolgot hozzáfűznék mégis....szerintem aki ennyire bele tud menni a dolgok boncolgatásába,olyasmikébe is,ami egy átlagos földi halandót a legkevésbé sem szokott érdekelni,ott már gond van.Mert olyan ember,akinek az élete rendben,leköti a családja,társa,munkája,és "rendben van",annak egyszerűen ott az élet,amit maga él,és nincs ideje ilyesmiken,és ennyit filózni,és még mindezt írásban is megörökíteni.

Úgyhogy kedves Cikkíró,a magad érdekében,szelektálj,mivel terheled magad,mert nem marad időd élni,ha csak a "felesleges" agyalás tölt ki,nézd át magad,hogyan éled mindennapjaidat,és gondold át,mi eredményezi,hogy erre az írásra volt időd átgondolni és "papírra vetni".
Javaslom,sürgősen nézz egy barátnő után,a vallást pedig "hagyd a fenébe",élj VALÓDI életet,ne elmélkedj marhaságokon.Nem kielemezni,megjósolni,megmagyarázni kell,nem hátra nézni,vagy a jövőbe,és főleg nem vallásban keresni okot,magyarázatot és reményt,hanem ÉLNI kell,a SAJÁT életedet és kész.Gondold meg,mielőtt késő lesz,és csak kesereghetsz,hogy miről maradtál le... :U Az ivást pedig mértékkel és okkal mindig.Nem old meg gondot,nem okoz csak pillanatnyi örömöt,és az sem kell,hogy vígasztaljon,ha úgy érzed,hozzád hasonlóakkal elkövetve és "filozofálva" remek társasági életed van,mert ez nem igaz.A csövesek is összeborulnak a pohár borukkal a kézben,mégsem segít az sem rajtuk semmit,nem old meg semmit.Magában pedig csak az ökör iszik.
Gondolkodj el...azt hiszem,sikerült megoldanom,hogy ne írjak semmi bántót.

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#4) shaft72 válasza BandiHUN (#3) üzenetére


shaft72
tag

Ezt a hsz-t nagyon benézted öcsi :DDD

(#5) guga válasza moonlight115 (#2) üzenetére


guga
Közösségépítő

Áhhh, külsőre nem volt vonzó :DDD inkább lelkes volt és őszinte, ez az, ami megragadott benne :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#6) guga válasza BandiHUN (#3) üzenetére


guga
Közösségépítő

Üdv! Van az úgy néha, hogy kihámozunk olyasmit, aminek a valósághoz semmi köze :D
45 éves vagyok, kétgyermekes családapa :D
Túl vagyok már azon, hogy megbántódjak, ennél sokkal durvább kritikákat szoktam kapni (máshol) :DDD de azt sem veszem fel, ezt pl. azért nem, mert amit vázoltál, megtettem 17-25 éves koromig. Csak dióhéjban, mert kb. 4X annyit éltem, mint az átlagember :D olyan, hogy átlagember nem is létezik, de ekként definiálják.

Szóval bejártam Európát, aktívan kábítószereztem 10 évig, fiatalkorúként sittre vágtak, nem sok 2.5 hónap. Megfordultam színészként, zenészként punk zenekarban, csak kutyafüle nem voltam. Semmit sem bántam meg.

S, hogy miért írok, filozofálok? Mert ez a hobbim, ha van szabadidőm, akkor kipötyögöm magamból a kattogásokat, ami zakatol a fejemben szüntelenül. Azt szoktam mondani egy rövid példában, hogy, ha az ember tudása egy gömb, akkor minél többet tud a világról, a megszerzett tudása annál nagyobb felületen érintkezik az ismeretlennel. Ergo sokkal többet akar megtudni :D

És maxi.thx, hogy elolvastad.

A többieknek is.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#7) guga


guga
Közösségépítő

Hja, sörözés, nem az alkohol hatása miatt sörözöm, rutinból, mert a sör az finom és jó és férfias és blábláblá :D

Technikusként a háttérből kiszolgálok rendszeresen, azt mondhatom, hogy szinte az egész nyár egy végtelen tombolás, baromira élvezem, főleg, hogy a saját fiamat is menedzselhetem.
Ennek egyenes hozadéka, hogy a hétvégi bulikon az ember kicsit elengedi magát és sörözik :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#8) moonlight115 válasza guga (#5) üzenetére


moonlight115
tag

" ..lelkes volt és őszinte "
" similis simili gaudet " :K

Lorenzo9 Egy pillanatra elképzeltem, milyen lenne, ha mindenki a te tanácsaid szerint élne.......huhh....... :U
" The Sun, with all the planets revolving around it, and depending on it, can still ripen a bunch of grapes as though it had nothing else in the Universe to do.” Galileo Galilei.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#9) Vakegérke válasza BandiHUN (#3) üzenetére


Vakegérke
veterán

Vannak, akik élnek jól, vagy rosszul, ez most nem fontos. Gondolataik napi tevékenységükre szorítkoznak. Semmi különleges, semmi forradalmi, alapjáraton pörög az agyuk.

Vannak, akik viszont talán túl sokat olvastak, talán túl sokat tapasztaltak, és kíváncsivá váltak a miértekre. Állandóan kattog az agyuk, szüli a gondolatokat. Túlfolyóként szolgálhat, ha kibeszélik magukból.

Harmadmagaddal ülsz valahol, kinek kinek kedvenc itala van az asztalon.
Egyik társad szinte meg sem szólal, vagy ha igen, csak hétköznapi témával kapcsolatosan.
Másik társad ontja a szavakat, és olyan látószögből mutat be dolgokat, ahonnan az átlagember nem látja.
Melyik szimpatikusabb?

Vagyunk páran, akiknek kinyitották a fejében a csapot, és állandóan kattog az agyuk. Én például soha nem tudok "csöndben" létezni, valamin mindig agyalok, és ha el is hessegetem a gondolatot, máris a helyébe törekszik egy másik.

Remélem érzed, hogy nem kritizáltalak, csak nem vagyunk egyformák. Tudod, gugát lehet szeretni, vagy nem szeretni. Egyet viszont nem lehet. Közömbösnek lenni iránta. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10) moonlight115 válasza Vakegérke (#9) üzenetére


moonlight115
tag

A prehisztorikus korban, Mezopotámiában lakó sumér úr valószínűleg nem úgy találta fel a kereket, hogy közben azon töprengett, miből fizeti ki a villanyszámlát hatodikán...... :P

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#11) Siera válasza moonlight115 (#10) üzenetére


Siera
senior tag

pluszégy :DDD

(#12) domerator


domerator
veterán

Őrült egy beszéd, de van benne rendszer...

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#13) ArchElf


ArchElf
addikt

Mindmeghalúúúúúnk! :DDD

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#14) waverider


waverider
senior tag

:R :R :R

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#15) mekelek


mekelek
csendes tag

Hát guga, te kegytelen vagy. Eddig figyelemmel kísértem írásaidat, lehet rólad sokmindent mondani, de egy egyéniség vagy :DDD Amikor a címét olvastam már akkor tudtam hogy ez guga ezt elolvassuk :DDD Nagyon köszönöm, nagyon betalált ez az írás, az időpont pedig nem lehet véletlen rám nézve. Nagyon szívesen dumálnék veled egy rekesz sör társaságában :DDD

(#16) guga válasza mekelek (#15) üzenetére


guga
Közösségépítő

Bocs a kései reaksünért :D táborozók vannak, el sem tudok mozdulni mellőlük.
Hja, sör, nem rossz ötlet :DDD ugorj le Bánkra, én sajnos végletesen lokálpatrióta lettem :D
Meló miatt esélyem sincs elmozdulni a környékről.

Maxi.thx

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#17) BatchMan


BatchMan
senior tag

Elkezdtem olvasni, de ez nem csúszott, mint más gugák. Ezt rágni kellene, ahhoz nincs most türelmem. Majd eccer.

(#18) shaft72 válasza guga (#16) üzenetére


shaft72
tag

Mégsem lesz költözés?

(#19) guga válasza BatchMan (#17) üzenetére


guga
Közösségépítő

Azért kösz :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#20) guga válasza shaft72 (#18) üzenetére


guga
Közösségépítő

Alternatív megoldás jött képbe, majd később kifejtem. Sokat rágódtunk, pár hónapig hirdettük, aztán hoztunk egy mindenki számára elfogadható döntést :D

A nejem nagyon ragaszkodik a helyhez, kissé én is, első lépésként kivonultunk a köztudatból :DDD a legfinomabban így tudom csak megfogalmazni :D
Második lépésként kerestünk egy helyet, már megvan, de hozzászólásban nem részletezném, mert csak homályos utalásokat tennék.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#21) Vakegérke válasza guga (#20) üzenetére


Vakegérke
veterán

Talán már utaltál is az új helyre...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22) guga válasza Vakegérke (#21) üzenetére


guga
Közösségépítő

Friss a történet, volt róla egy nemhozzászólásos posztom :D reklám értékű, de bíztam benne, hogy nem lövik le.

Elvállaltam, leköti minden energiám, van, amikor napokig ott vagyok, el sem tudok mozdulni.
Na ennyit a felhomályosításról, fogom részletezni.
Egyébként meg, hogy ketyegnek a nyögdíjas napjaid? Remélem két végén égeted :DDD
Szerezz egy motort és durr neki, bőrszerkó, sátor, aztán uccu.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#23) Vakegérke válasza guga (#22) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem lőttem le semmit. Talán csak jobban figyelek, mint mások.

Nincs durr neki, annál nyugisabb vagyok. :K
Élek, és ezt nyugodtan teszem. Nem szól a vekker, nem parancsolgat senki. Egy ezotériával, meg minden ilyennel foglalkozó volt kolléganőm mondta anno, hogy hosszú, békés öregkorom lesz.
Béke stimmel, a hossz kérdéses, az öregkort pedig cáfolom. No persze ha nem mostanra gondolt, akkor rendben is van a dolog. De ha akkor leszek öreg, amikor öregnek érzem magam, igencsak zsebébe kell nyúlnia a Nyugdíjfolyósítónak, mert matuzsálemi életkorban fogok végleges nyugalomra térni. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#24) guga válasza Vakegérke (#23) üzenetére


guga
Közösségépítő

Ismerek olyan embert, aki bevallottan öreg, egyetlen büszkesége, hogy megvan a sírhelye, előre, díszes, csínom-bánom, és fűnek-fának hirdeti.

Nem ismerlek csak az írásaidon keresztül, de belőled nem nézem ki, hogy valaha így megöregednél :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#25) Vakegérke válasza guga (#24) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szó nincs róla. Ennyire öreg soha nem leszek. :N

Egyébként is a tüzet választottam. Emésszék a lángok porhüvelyem.
Hogy szentségtörés? Nem érdekel.

Anno megegyeztünk a feleségemmel a mikéntről. Tartottam magam hozzá, így hamvasztás, szórás lett végítéletem halála után.
Én is így fogok elmenni, ez végakaratom, és akit illet, az tudja, és majd ennek megfelelően intézkedik.

Megbotránkoztatlak.
Feleségem görög katolikus volt. Ennek értelmében a két pap szépen végigénekelte a szertartást, és úgy éreztem, hogy nem csak a pénzért teszik. Vagy csak jó színészek voltak. Mindegy.
Nos, bár római katolikus lennék, bár nem kértem, hogy megkereszteljenek, engem is hasonló szertartással fognak búcsúztatni ugyanott, ugyanúgy.

Ez persze a jövő, én még ráérek. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26) guga válasza Vakegérke (#25) üzenetére


guga
Közösségépítő

Soha nem tudsz megbotránkoztatni :D nem csak te, senki.

Apám! Hogy temesselek el? Koporsós vagy hamvasztásos temetést kérsz?
Lepj meg! :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#27) Vakegérke válasza guga (#26) üzenetére


Vakegérke
veterán

Azt hittem, hogy vallásos érzelmeidbe tapodok. Örülök, ha nem így van.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28) TompapaTM


TompapaTM
csendes tag

Bocs, az előző írásodhoz teszem át...

[ Szerkesztve ]

(#29) TompapaTM


TompapaTM
csendes tag

Mégis ide szól:
Guga! Mit szólsz a feleség szóhoz?
Aki férjhez ment, már csak fél? Aki férjezetlen, az "egészség"?

[ Szerkesztve ]

(#30) guga válasza TompapaTM (#29) üzenetére


guga
Közösségépítő

Feles ég, nem a féldeci házipálesz :DDD az ég (Isten) a terhek közös elhordozása felesben.

Közösség, emberek egy bizonyos csoportja, pl. egy falu, s a felettük lévő közös ég, megint csak Istenre utalva. Ugyanarra utal.

Hallottál már a Hartmann hálóról és az ember testében lévő 7db csakráról, ami ehhez kapcsolódik?

Géczy Gábornak vannak a neten előadásai, sosem érdekeltek ezek a témák, mert mindig ilyen buzi spirituális hókuszpóknak gondoltam, aztán egyszer megnéztem a Kárpát medence szakrális geometriája c. filmet, bááááhhhh :DDD azóta nincs megállás, elég komoly témák.

Magyar néptánc elemei, hogy miket tartalmaznak, aratáskor 3 napig táncolnak éjjel, nappal meg aratnak, s hogy miért nem fáradnak el :D tök egyszerű oka van mindennek, csak hozzászoktunk már hozzá, hogy túlbonyolították az életünket és az egyszerű (ez is de szép szó :D ) dolgokat vagy nem látjuk, vagy nem keressük.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#31) guga válasza Vakegérke (#27) üzenetére


guga
Közösségépítő

Nem vagyok vallásos, az a Sátán találmánya, az összes egyház kivétel nélkül, az csak műbalhé, élettelen, emberellenes.

Istentől kapott élő hitem van :D azt meg gyalázhatja bárki, úgy vagyok vele, mint a valamikori méhész bácsi.

Unokatestvéremmel megdobáltuk sárgöröngyökkel a kaptárait és jókat vihogtunk, hogy hatalmas fellegekben repültek ki a méhek. Jött a méhész, unokabátyám elfutott, engem elkapott, de nem bántott. Beöltöztetett, és napokig jártam hozzá, aztán egész nyáron, és megtanított mindenre, pergettük a mézet, vittem haza 5 literes befőttes üvegben. Bölcs ember volt.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#32) Vakegérke válasza guga (#31) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mondanom se kell, a méhészkedős írásodat is olvastam. :K

Ami a feleség "dolgot" illeti, szerintem túlcifrázod.
Van a mondás, mely szerint férj-feleség egy test, egy lélek. Nagy igazság. Én is úgy érzem, hogy fele annyit érek, lassan öt éve. Meg aztán hogy is mondják? A házas felek... A kettő egy egész. Fura lenne, ha a férfiakat is feleségnek hívnák, pedig valójában helyes lenne a megszólítás.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#33) guga válasza Vakegérke (#32) üzenetére


guga
Közösségépítő

A nyelvünk olyan, hogy túlcifrázás nélkül is, intuícióval bele lehet érezni a mélyebb jelentéstartalomba. Gyorstalpalóval pár szóban nem tudom neked felvezetni. A cikk elején van egy link, ősnyelv. Az elég rövid, ha még nem nézted meg érdemes :D

Ha majd kellőképpen felvérteztem magam, kiképeztem magam rovásírásból és a magyar nyelv eredetéből, akkor megkockáztatok egy cikket. Most elvéreznék :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#34) Vakegérke válasza guga (#33) üzenetére


Vakegérke
veterán

A világon nincs még egy olyan nyelv, mint a miénk. Ennyire árnyaltan, mint mi, egyetlen nép fia sem tudja megfogalmazni gondolatait.
No persze vannak speciális esetek. Az arabnak rengeteg szava van a homokra, az eszkimónak a hóra.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35) guga válasza Vakegérke (#34) üzenetére


guga
Közösségépítő

Csak egy példa, ami Isten számára szent, az oda-vissza olvasva ugyanaz, hogy ne nyerjen más értelmet. Az angol a Sátán nyelve, god-dog, s ezzel mindent elmondtam :DDD van még rengeteg szó, a magyar nyelv az Istentől nyert első, ősnyelv, a történelmünk nem 1000 éves. Hiába akarják elhitetni velünk, hogy senkik és semmik vagyunk.

Az EU számára minden ország készített a történelméről egy rövid áttekintést, a szlovák könyv is vastagabb volt, mint a mienk :DDD
Úgy kezdődött, hogy honfoglalás ekkor meg ekkor. De kérdem én, Attila a Hunok királya? Vagy Nimród a nagy építőmester, a szabadkőművesek legszentebb példaképe? Volt olyan időszak, amikor Kínáig ért a hunok birodalma :D

Napóleon mondta, hogy vedd el a múltjukat és nem lesz jövőjük? Ezt lehet, hogy nem jól és nem attól a személytől idézem, de a lényeg megvan.

Index mai cikk:

Emigrálna, de nem tudja, hova menne?

Soha ennyien nem akarták elhagyni az országot,
az Index pedig kötelességének érzi, hogy segítsen
a nehéz döntésben.

Ez nem normális dolog, miért akarnak annyira tevékenyen segíteni abban, hogy elhagyjuk a hazánkat?
Van ez tovább is :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#36) Gabás


Gabás
addikt

hát, guga, sajnálom, hogy téged is elkapott ez a hülyeségvonat, de már a korábbi írásaidból is látható volt, hogy bajok lesznek…

(#37) Vakegérke válasza Gabás (#36) üzenetére


Vakegérke
veterán

Bár nem hozzám szóltál, szeretném érteni. Mit jelent a "hülyeségvonat"?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38) Gabás válasza Vakegérke (#37) üzenetére


Gabás
addikt

amire néha felülnek addig értelmesnek tűnő emberek:)

[ Szerkesztve ]

(#39) Vakegérke válasza Gabás (#38) üzenetére


Vakegérke
veterán

Speciel itt mit jelent? Mire gondolsz? Tényleg nem értem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40) guga


guga
Közösségépítő

Én sem :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#41) guga


guga
Közösségépítő

Hja, és azt is szeretném tudni, hogy milyen baj lesz? :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#42) Gabás válasza Vakegérke (#39) üzenetére


Gabás
addikt

természetesen csak erre a szövegre és a benne kifejtett „elméletekre”, no meg a mögötte álló rendszerekre (bár ezt is csak fenntartással), amit az író ékessen elmagyaráz, ugye…

guga: a baj, sajnos, már megesett

[ Szerkesztve ]

(#43) guga válasza Gabás (#42) üzenetére


guga
Közösségépítő

Még mindig nem mondtál semmi konkrétumot. Az Istenben való hit, a magyar nyelv eredete, vagy annak téves értelmezése a probléma? Milyen baj történt?

Egyébként köszönöm, hogy aggódsz értem, megnyugtatlak, hogy minden rendben, ez egy család, éljük a mindennapjainkat, én/mi nem látunk semmi problémát.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#44) guga


guga
Közösségépítő

Csak egy javaslat, hogy ne szaladjunk el egymás mellett :D ragadj ki egy részletet, ami számodra vállalhatatlan, és nem értesz egyet vele, aztán kibeszéljük, hátha közelebb kerülünk a megoldáshoz.

Soha nem írtam le olyat, hogy az általam leírt dolgok kőbevésendőek. Van, amiből nem engedek, mert hiszek benne, azt eleve nem lehet úgy megbeszélni, hogy változzon róla a véleményem, de a részleteket illetően igen. Más szemével szeretek látni, főleg, ha leírja, hogy ő mit tapasztalt.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#45) Gabás válasza guga (#43) üzenetére


Gabás
addikt

A hitedről biztos nem fogok veled vitatkozni (és nem azért, mert egy húron pendülnénk), de szomorú látni, hogy ebbe a nyelvünket is belekavarod. Bár azért, be kell vallanom, a szóelemzéseid megmosolyogtatóak. És nem, a homofóbiát sem kell kellene eltűrni a Logoutnak, még ha személyes vélemény formájában is van megfogalmazva (ha jóindulatú az olvasó, de nekem inkább egy uszító prédikációnak tűnik).

(#46) guga válasza Gabás (#45) üzenetére


guga
Közösségépítő

Oké, tehát a lényeg a homoszexualitás elítélésén van, mármint, hogy én homofób vagyok, és nem tolerálom őket, te pedig nyilván igen.

Nem vagyok homofób, de van határozott véleményem a dologról. Felesleges a homoszexualitásról szólnia az egész országnak, eleve nem egy normális dolog, betegség, ők maguk is elismerik. Ennyi erővel minden nap felvonulhatnának beteg emberek a fővárosban, s megbénítva azt. Januártól decemberig, mert, hogy van annyi-féle betegség.

Pl. január 2-án a cukorbetegek lezárják a hősök terét és a parlamenthez vonulnak rendőri kísérettel, hogy senki ne támadhassa meg őket. 3-án vonulnának a xlerózis multiplexben szenvedők, kommandós biztosítással, nehogy rájuk támadjon valami szélsőség. Jöhetnek az allergiások, az asztmások, mindenféle hurut, meg nyelőcső, aztán az aranyeresek, stb. Mindenki a betegségére hivatkozva lezárná a fővárost, s ketrecek között vonulna, hirdetve a betegségét. Egyébként jobbára szélsőséges kérdéseket szoktam ezzel kapcsolatban feltenni.

Mert elképzelem, hogy a meleg jobbkéz egyesület megszervez egy büszkeség napot, mondjuk Budapesten kívülre, egy hatalmas rétre, sárkányeregetés, bográcsozás, a kutyának nem lenne hozzá kedve, hogy odamenjen bosszantani őket. Nekik viszont van kedvük bosszantani a magyar embereket, akiknek eleve egy stresszes helyzetben kell helytállniuk. Teszkóban 70 rugóért talpalni, üvöltöznek vele, hogy 10-en állnak sorba a helyére, aztán jönnek a csekkek, gyerek beteg, tudod ezek normális dolgok. A homoszexualitás viszont nem az, még is akkora figyelmet kell szentelnünk neki, mint ha... sőt nem is mint, ha. Lassan kezdem szégyellni, hogy feleségem és családom van. A híradóknak rólam kéne szólnia, mert ez nem betegség.

Túl nagy port kavarnak körülöttük feleslegesen. Lehetne ezt higgadtabban is, például úgy, hogy nem foglalkozik vele a média, nem hergeli az embereket. Engem például egyáltalán nem érdekelnek a melegek, de valamiért mindig előtérbe kerülnek és sokkal fontosabb szerepet akarnak, mint, ami jár nekik. Beteg emberek, és rajtuk kívül vannak még más beteg emberek is. A helyén kell kezelni, nem hisztizni. A tömeg egyáltalán nem kíváncsi rájuk "ennyire". Ennek az országnak közösségi alapon, s az embereknek egyénileg rangsorban van sokkal nagyobb problémája, mint a melegek.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#47) guga válasza Gabás (#45) üzenetére


guga
Közösségépítő

de szomorú látni, hogy ebbe a nyelvünket is belekavarod.

Mondanál erről is valami konkrétumot, hogy mit találtál, ami szerinted nem igaz, vagy messzire elvetettem a sulykot :D vagy valami ellenpéldát, hogy szerinted nem így van, hanem emígyen :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#48) Vakegérke válasza guga (#46) üzenetére


Vakegérke
veterán

A valódi melegekkel nincs gond. Anno volt egy meleg (valóban) barátom. Doki az illető, jól elvoltunk. Ha látta, hogy szomorú vagyok, annyi vigasztalást kaptam tőle, amennyit nők is csak ritkán tudnak nyújtani.
Soha nem kísérletezett, nem akart beszervezni.
Sokat beszélgettünk, és pont ő mondta, hogy a "divatbuz*k" ártalmasabbak az ügyükre nézve, mint az AIDS.

Egy igazi meleg nem hivalkodik, nem tolja az emberek arcába, hogy ő bu*i, és ezért tessék őt tisztelni.
A felvonulók mit tesznek?
Villognak gusztustalan göncben, gusztustalanságukat fitogtatva. Ja, hogy tisztelnünk kéne őket? Aztán mire fel?

Elfogadom az állapotukat, és minden tiszteletem azoké, akik melegek, mégis képesek beleszürkülni a tömegbe.
A divatbuz*k viszont taszítanak.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#49) Gabás válasza guga (#46) üzenetére


Gabás
addikt

Nem, nem ezen van a lényeg – több dolgot is felsoroltam. Nem, nem felesleges – amíg akár egy ilyen írás megszülethet és megjelenhet. Nem, nem betegség – valószínű (remélem), hogy a te vallásod sokkal betegebbnek tűnik sok ember szemében, mint az ő preferenciájuk.

Nem fogom sorra venni az érveidet, mert ezek csak a sokat és tévesen hangoztatott normalitás, kényszer és hasonló ferdítéseket ismétlik. A gyűlöletbeszédhez senkinek sincs joga, ezért vannak ennek az oldalnak is szabályai.

A nyelvi fejtegetéseid pedig természetesen mind hibásak, mert teljesen alaptalanok.

[ Szerkesztve ]

(#50) guga válasza Gabás (#49) üzenetére


guga
Közösségépítő

Nincs vallásom, csak Istentől nyert hitem. Az külön jó, hogy a gondolkozásom, ami a jó erkölcsön alapszik, a család egységén, a nyelvünk szeretetén, az országunk szépségén, az mind megvetendő, s rangsorban a melegek előttem vannak :D hja, és elhangzott a bűvös szó, gyűlöletbeszéd :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Te őszin?
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.