Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7) Coccolino_O válasza .mf (#1) üzenetére


Coccolino_O
őstag

"Előre elnézést kérek azért, hogy nem olvastam végig, csak annyira ledöbbentem az első bekezdésen, hogy egyszerűen leakadtam. Kétharmad nem beszél idegen nyelven? Egy kicsit kételkedem ebben a statisztikában, azért rákérdeznék a módszerre, a mintára, stb., de még ha csak a fele is igaz, már az is aggasztó."

Olyan 75-80%-os arányról hallottam a rádióban. Már aki nem beszél.

"Első idegen nyelvet már általános iskolától kéne tanulni, minden iskolában. Gimikben kettő kötelező. Egyetemi diplomához pedig kettőből nyelvvizsga is szükséges... A számítástechnika, internet nyelve az angol, legalább ezt kéne ismerni már, lenne érdek és érdeklődés a megtanulására."

Nem követem az oktatás csodás reformjait, de mi negyediktől már tanultuk általánosban. A színvonalról meg csak annyit, hogy elég hullámzó volt. 4 német tanárom volt, abból 2 kirázta a kisujjából az egészet (mondjuk lehet az is közrejátszott, hogy volt bennük német vér is), és ők tényleg úgy nyomták, amit ma is elvárnék érett fejjel.

Nincsenek motiválva a tanárok (ezáltal lesz akár kritikán aluli az oktatás színvonala), a diákok szarnak bele, de viszont a munkáltatók elvárják a tudást. És ebből születik meg az, hogy nem találják a megfelelő embert az állásra, mert nem veszik fel a gyenge nyelvtudás miatt. Alternatíva lenne a nyelviskola, de ilyen bérekhez képest iszonyat drágák. De a magántanárok is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.