Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37) bozont válasza Zirowe (#35) üzenetére


bozont
veterán

Na igen, az orosz. Én most pont azt tanulgatom, nem csak azért amit mondasz (mondjuk ilyen szempontból a kínai nyelv is jól jöhet még a jövőben szerintem :) ), hanem mert érdekel is, bár jobb lenne tanfolyamra járni, hogy a kiejtést is helyesebben tanuljam meg.
Viszont a nyelvoktatás terén szerintem is lenne mit változtatni, engem mindig az zavart, hogy ahelyett hogy kommunikálni tanulnánk, keményen az igeidők és a nyelvtant nyomta a tanár. Az oké hogy kell az is, de sokkal többet érne, ha azzal a pár alap igeidővel rendesen tudna beszélni az ember. Ráadásul, mivel a második nyelvem volt az angol a gimiben (német volt a fő és sajnos a 8év tanulás ellenére nem sok maradt meg bennem) kevés óraszámban tanultuk. Volt a suliban egy-két tanár Amerikából, viszont csak a fő angolosoknak tartottak heti 1-2 órát, nekünk nem fért már bele abba a kevés óraszámba. :(

Nekem az a szerencsém, hogy önszorgalomból kezdtem tanulni az angolt, mert kellett a számítógéphez, meg játékokhoz, a tudásom nagy részét ezekből, meg később a filmekből szereztem. Már nem okoz gondot angol felirattal, vagy angolul nézni a sorozatokat, filmeket. Szóval az olvasással és hallással nincs nagy problémám, mondjuk angol anyanyelvű emberrel nem nagyon beszéltem még, de talán nem lenne olyan nagy problémám a megértéssel.
Viszont ha nekem kell beszélni, na az már húzósabb, pont ezért mert nincs kivel angolul kommunikálnom, ezt a részét nem használom a tudásomnak, így ha hirtelen kellene beszélnem az nem lenne valami folyamatos és szerintem választékos sem. A passzív szókincsem sokkal nagyobb mint az aktív. De abban biztos vagyok, hogy a jelenlegi tudásommal, viszonylag hamar belerázódnék ha napi szintem kellene beszélnem angolul. Bár az lenne a legjobb ha néhány hónapra kitudnék jutni Angliába vagy akár Amerikába, de az előbbi jobb lenne.

De a legnagyobb probléma szerintem, hogy a legtöbb ember nem azért teszi le a vizsgát, mert megakarja tanulni a nyelvet, hanem mert kell, diplomához, munkához, akármihez. Így meg a nyelvvizsga nem ér ló***t sem. A tanárom is megmondta mikor a nyelvvizsgára készültem, azzal hogy a papír meglesz valakinek, attól még nagy valószínűséggel a nyelvet nem tudja használni. De ez érezhető is volt, a könnyen begyakorolható mintafeladatoknak köszönhetően tényleg nem olyan nehéz az a nyelvvizsga.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.