Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Úgy tűnik nem csak nekem szúrt szemet az, hogy mennyibe is kerül, bár én kB. egy hónapja csaptam le rá a Tecsóban. Tényleg ajándék ennyiért, de nem hibátlan. Főleg a mikrofonos része. A legnagyobb baja tényleg az hogy nagyon rövid úton jár a csúszka, és érdemben nem nagyon lehet halkitani pontosan. Ráadásul nekem ez a része a kezdi bemondani az unalmast, mert amikor csutkára tolom a csuszkát, akkor valamiért nem szól mind két hangszóró egyenletesen, ráadásul sok esetben nem is azt a hangerőt produkálja a füles, amit valójában tud. Ezért kicsit sántít hogy mért volt ennyi. :D

All→M8

(#2) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Na ezt meglesem. Mondjuk a legdrágább fülesem 800 pénz volt leakciózva 1300ról :D
Inkább fejhallgató párti vagyok, mert mindig kicsúszik a fülemből az ilyen agybadugós, mindegy milyen harangot használok. :(((

(#3) darthsmoke


darthsmoke
Korrektor

Sziasztok!
Samsung Galaxy S4-gyel működik a mikrofon? Lehet a felvevőgombbal a következő számra ugrani?
Köszi: G.

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#4) callmeakos válasza darthsmoke (#3) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Xperia SPvel nincs gond, úgyhogy szerintem azzal se lesz. :)

All→M8

(#5) darthsmoke válasza callmeakos (#4) üzenetére


darthsmoke
Korrektor

Köszi szépen! :R
Vajon Budapesten a TESCO-ban kapható?

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#6) callmeakos válasza darthsmoke (#5) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Én a Váci úti Tesco -ban vettem úgy egy hónapja. :)

All→M8

(#7) darthsmoke válasza callmeakos (#6) üzenetére


darthsmoke
Korrektor

Köszi! :R
Megnézem a Fogarasin, ha nincs, akkor a Váci úton is.

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#8) lezso6

Elnézve azt hatalmas felületű kábelt nem csoda, hogy nagyobb a szélzaj. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#9) mcs


mcs
veterán

A 91 dB érzékenysége nem túl halk?
Mennyire hangos a JVC-hez viszonyítva? Nekem pont annak a mikrofonos változatnak az FX101 kisöccse van.

[ Szerkesztve ]

(#10) #53932800


#53932800
törölt tag

Vodafone Smart Minivel szerintetek megy?Mert ha igen akkor ki villamosozok érte a rókusi krt-ra..

[ Szerkesztve ]

(#11) #12928000


#12928000
törölt tag

Amikor akciós volt énis beszereztem 1-et, még a kocsiban kipróbálva a parkolóban nem voltam vele megelégedve, nem volt elég a mély recsegős volt a csúszka dolog sem tetszett annyira, illetve a telefonom nem kezelte a felvevőgombot (THL w8 kínai fon) így visszavittem azonnal azzal a panasszal hogy nem jó a mikrofon része. Minden gond nélkül visszavették és visszaadták a pénzt. Ezután választottam a szintén ekkor akcióban levő EB260-ast, 890 forintért! és nyugodtan kijelenthetem hogy ég és füld hangzásban, bár kompromisszumokat kell kötni hogy nincs lapos kábel meg mikrofon. Nem rossz vétel 2600 ért de még ennél is jobb a 890 ft-os EB260. Szerintem már nincs akcióban és sajnos csak piros színű volt akcióban. (alu házon kis piros díszgyűrű) Bocsánat hogy hosszúra sikeredett de gondoltam megosztom veletek tapasztalataimat. :)

(#12) pulutodurumo válasza #53932800 (#10) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Szerintem mennie kell. Az nem egy túl régi telefon. Ha meg kaki, akkor viheted a vevőszolgálatra.

mcs: Az én fülemnek egyáltalán nem halk. Nem is emlékszem hogy ez feltűnt volna a JVC-vel szemben, bár ettől még lehet hogy halkabb.

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#13) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Itt a hangerő állítása nem a telefonon történik, hanem csak a kábelen egy analóg poti által, nem?
Ennél fogva számot se lehet vele léptetni, mert nem nyomógomb. Magyarán a telefon 1 gombosnak látja, nem?

(#9) mcs
Nem ettől lesz halk vagy hangos. Ez csak azt mutatja, hogy nem annyira "dinamikus". > jel-zaj viszony

[ Szerkesztve ]

(#14) pulutodurumo válasza <Adamsky> (#13) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Így van. Egy gomb plusz analóg potméter. Bár ZTE Bladen léptet ha piszkálod, meg csinál mindent össze-vissza :) De az nyilván az eltérő csatlakozókiosztás miatt van.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#15) freeknight


freeknight
őstag

Ennyiért tényleg ajándék, közel 10 ezret már nem adnék érte, főképp, mert most jó a fülesem, de ilyen áron holnap el is megyek a tecsóba :D

(#16) halkow


halkow
őstag

basszus 4k ért árulni kéne ,akcióba van még? a tesco-ba máshol is ?

Alcatel onetouch idol2s the king

(#17) Tendd válasza halkow (#16) üzenetére


Tendd
tag

Bevásárlás közben megnéztem őket, a cikket látván. Komáromi tescoban is vannak, de nincs jelezve akció. IP200 - 3490ft, IP300 - 3790ft, IP400 - 5790ft. Szerintem máshol is ennyi lehet. Elgondolkodtató az áruk, lehet hazahozok egyet én is.

(#18) mcs válasza <Adamsky> (#13) üzenetére


mcs
veterán

Köszönöm a helyesbítést! :)

Amúgy én is vennék ilyen 300at kíváncsiságból, csak nem egészen vagyok abban biztos, hogy rendesen működne az olcsó Alcatelemmel az eltérő csatlakozó kiosztás miatt. Amikor egy Sony MDR-XB910 fejest dugtam rá, ami úgyszintén iPhone szabványú, nem akart átváltani füles módba, és monóban szólt csak.

(#19) Fr0z3n válasza Tendd (#17) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Tanusítom, most jöttem a tescoból :D

(#20) darthsmoke válasza Tendd (#17) üzenetére


darthsmoke
Korrektor

Én is voltam a TESCO-ban, valóban ennyibe kerülnek.
Vettem egy 300-ast, de nem vagyok elájulva a hangminőségétől. Mondjuk persze ennyiért nem rossz. Galaxy S4 zoom-mal működik a gomb is, minden rendben van vele. Csak úgy tűnik nekem, mintha dobozhangja lenne kicsit. Még játszom az equalizerrel, aztán meglátjuk.

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#21) mcs válasza darthsmoke (#20) üzenetére


mcs
veterán

Írják is a dobozon, hogy iPhone-al és Samsung Galaxyval kompatibilis. Bár nem tudom, hogy mással is jól működik-e ezeken kívül.
Amúgy a kecskeméti kis Tescoban sincs akció, és 3790 Ft. ;)

(#22) <Adamsky> válasza pulutodurumo (#14) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Egy gomb plusz analóg potméter..."
Hííí, ez nem túl jó hír. Én tuti nem vennék olyan headset-et, amin tulajdonképpen külön kell állítani a hangerőt a telefonon és külön a kábelen. Ha ugyanis jól értem, akkor ez csak úgy tud működni, hogy az ember a telefonon felveszi a hangerőt mondjuk 70-80%-ra, majd (ezt a 70-80%-nyi hangerőt) tudja adagolni a "távvezérlővel". Hááát ... se nem túl kényelmes, se nem túl "gazdaságos".

(#21) mcs
"Amúgy a kecskeméti kis Tescoban sincs akció, és 3790 Ft"
Kicsivel többért tudok - szerintem - sokkal jobbat. Ha érdekel, dobj egy privit. ;) Hirdetést, ide, a "házszabály" miatt nem akarok link-elni.

(#23) Titi76 válasza <Adamsky> (#13) üzenetére


Titi76
aktív tag

Nem akarok kötekedni de egy picit keversz két definíciót! A jel zaj viszony köszönő viszonyban sincs az érzékenységgel: itt annyit jelent a 91dB hogy 1W teljesítménnyel meghajtva, 1m távolságból 91dB hangnyomás (hangerő) jöhet létre. Füleseknél/Fejhallgatóknál valószínü nem 1m távolságra mérnek hanem tesztfejeken vagy valami hasonlókon.
Hasonlításképpen a Sennheiser CX300-asom 113dB érzékenységgel rendelkezik. Ehhez képest halknak tűnhet.

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#24) <Adamsky> válasza Titi76 (#23) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Hát, most elbizonytalanítottál. Ideje lesz ennek jobban utána olvassak. :)

(#25) Peterson_ válasza halkow (#16) üzenetére


Peterson_
addikt

Auchanban is érdemes megnézni, ott is egész szép választék van, és általában olcsóbbak a fülesek mint a Tecsóban' .
Én a Sennheiserem vettem meg ott, Tescós árhoz képest -2000Ft-ért.
(Váci úti Tesco vs. Dunakeszi Auchan)

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#26) Titi76 válasza Peterson_ (#25) üzenetére


Titi76
aktív tag

Igaz! Én is az madarasteszkóban vettel a Sennheiser PX100-ast 3800.-Ft-ért. Igaz ez fejhallgató de megdöbbentő milyen minőségben szól. Amikor vettem, mindenhol 15e körül lehetett hozzájutni...

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#27) SentryGun


SentryGun
aktív tag

Nekem ezek egyike sem kényelmes sajnos, csak az aszimetrikus kivitelűek jönnek szóba. Utóbbiakból viszont kevés márka/típus van, azok is az alsó/középső árkategóriában.

[ Szerkesztve ]

(#28) Teszla_


Teszla_
senior tag

Én is vettem ma egyet a nyíregyházi Tescoban, itt is 3790 volt. Sajnos csak fehér volt belőle, fekete csak IP200-ból és 400-ból volt. Amit furcsálltam, hogy kétféle dobozzal volt az IP300. A narancssárga lehet az újabb, a piros a régebbi. Különbség annyi volt köztük, hogy az újabb kiadás 10 centivel hosszabb (1,1m helyett 1,2) és az impedancia a duplája. Eddig tetszik, egy Panasonic fülest fog váltani.
Iphone 5-tel használom, minden funkciója működik. A gombot hosszan nyomva elindul a Voice Control, egyszer megnyomva pause/play, kétszer megnyomva a következő számra ugrik, háromszor megnyomva pedig visszaugrik az előző számra. Az utóbbi két funkció nem mindig jön össze, mert elég gyorsan kell megnyomni a gombot 2-3x egymás után, de nekem ez volt a lényeg, hogy ne kelljen mindig a telefont elővenni számváltáshoz.

(#29) kiskakas


kiskakas
senior tag

nagyon fasza füles, de pl nokia e52-t kifagyasztja, ahogy bármit elkezdesz rajta hallgatni. :(
(azóta asszony ki is mosta mosógépben,amit már nem élt túl..de 2500ért ajándék volt! :)

(#30) pulutodurumo válasza kiskakas (#29) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Igen, átalakító nélkül az én Nokia X6-osom is csak zúg vele. Más a csatlakozókiosztás.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#31) kiskakas válasza pulutodurumo (#30) üzenetére


kiskakas
senior tag

ha nem tolod be teljesen, hanem marad kb fél mm, "tökéletes" :)

(#32) mcs


mcs
veterán

Na vettem én is egy IP300at 3790ért.

Az eddigi JVC HA-FX101 fülesem ehhez képest borzalmas. Bár ezzel a TDK-val is elszerencsétlenkedtem kicsit, mert elsőre pont olyat fogtam ki belőle, ahol a dugónak a ragasztása elengedett, vagy korábban már fel lett bontva valami huligán által, aki megrongálta, ugyanis könnyen csomagolható ki és vissza a cucc, de sebaj, minden gond nélkül cserélhettem a kecskeméti Tescoban.
Jópofa, kellően basszusos, meleg, dinamikus hangja van még így bejáratás nélkül is. MP3 lejátszón még vissza is kelettl vennem picit a mélykiemelésből. A magas nem túl sok, de legalább tiszta. Igazából a hangerőszabályzó csúszkáját gondolom túl lazának, de ezt nem tervezem sűrűn használni, így hátha nem megy könnyen gallyra. Fura módon az 5000 forintos Alcatel Tribe 3003G telefonommal is jól működik átalakító nélkül. Ez bizony 3790ért is bombajó vételnek tűnik eddig. :R

[ Szerkesztve ]

(#33) mcs


mcs
veterán

Vicces, hogy az Asus Xonar DG hangkártyámra dugva nem is szorul semmilyen kiemelésre. :)

(#34) Napfénysüti

Ennyi pénzért ez tényleg nagyon jó vételnek tűnik.

Més que un club!

(#35) kiskakas válasza Napfénysüti (#34) üzenetére


kiskakas
senior tag

ha valaki lát még jó áron ip300-at, irja már meg. Az elsot eláztattam, a másodikat pedig elvesztettem, jelenleg pedig 7-9k a legolcsóbb vétel..:(

(#36) XSiGma


XSiGma
aktív tag

Csepeli Tesco:
TDK IP300 fehér: 1800Ft
TDK IP400 fekete: 2100Ft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.