Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) petipetya


petipetya
nagyúr

Nem semmi kálvária, de a lényeg hogy visszakaptad a pénzt. Amúgy a postán nem volt gond? Mert nálam a kispostán biztosan én lennék a főgonosz, ha ilyen ügyintézést kérnék a semmihez sem értő bikanyakú postáskisasszonytól az ablak mögött...

"nincs rá lezsóidő"

(#2) tboy93 válasza petipetya (#1) üzenetére


tboy93
nagyúr

Már hogyne lett volna gond :DDD ne tudd meg mit lerendezett a főnök a postán, ordibált, hogy ők nem felelősek semmiért és hogy mit akarok én tőle, meg hogy milyen hülye vagyok hogy külföldről rendeltem telefont. Végül azonban kiharcoltam a jegyzőkönyvet, de még másnap is felhívtak a postáról, hogy kb. ne számítsak semmire, mert ők nem fognak kártalanítani :P

(#3) petipetya válasza tboy93 (#2) üzenetére


petipetya
nagyúr

Pontosan erre számítottam ezektől a rohadékoktól. :) Szerintem ezt is beleírhatnád, hogy kerek legyen a történet.

"nincs rá lezsóidő"

(#4) tboy93 válasza petipetya (#3) üzenetére


tboy93
nagyúr

beleírtam :R

(#6) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

"Na azt a fél órát nem kívánom senkinek ami ez után következett, nem sok ép dolog maradt körülöttem" Én még erről akarnék részletesebben hallani, hogy mit csináltál, mikor megláttad?

(#7) pulyka jocó


pulyka jocó
senior tag

Ezért kell olyan websopból rendelni,ami elismert és megbízható.
Pl: minideal,pandawill
Itt is tuti megvan minden olyan telefon ami itt a hol te rendelted

(#8) tboy93


tboy93
nagyúr

# Zsolt_72: Igazad van, semmi közük hozzá, szimplán csak tapló volt + 15 perc volt hátra a munkaidejéből és nem akart velem foglalkozni :W

# Krugszvele: Nem teszek közzé felvételeket a pusztítás mértékéről :DDD kiakadtam rendesen

# pulyka jocó: Ez több szempontból nem egyszerű. Ha bemész a külföldi rendeléses topikba és rákérdezel egy webshopra, akkor kapsz pozitív és negatív visszajelzéseket is. Van aki ajánlani fogja és van aki utálja, mert kicsesztek vele. Merem állítani, hogy nincs olyan kínai webshop ami teljesen tiszta lenne. Én már refundoltam pandawilltől is, 3 hét után még csak fel sem adták a csomagot és ha nem kérdezek rá még ülnek a pénzen.

+ mixeshopon volt a legolcsóbb a telefon és csak ott volt euesxp shipping, ami igencsak nagy előny ;)

(#9) adrian360 válasza tboy93 (#2) üzenetére


adrian360
őstag

Az nem irtad le hogy akkor most a borítékod sértetlen volt, vagy sérülten kaptad kézhez. mert ha sértetlen volt, akkor bármennyire is anyázod a postát, nem felel azért hogy mi van a borítékban és mi nincs. mint látszik a vámra is úgy érkezett már hogy hiányos volt. és egyébként az EMS- is a magyar postán keresztül megy, annyi a különbség hogy az egyik sárga ládában van a másik meg zöldben :)

(#10) kmisi99


kmisi99
addikt

Csoda, hogy nem az országba tűnt el, egy nagy rohadék a magyar posta. Nekem volt egy esetem melyben elsőbbségivel idő garantáltan adtam fel csomagot 2100ft omba került szóval nem is a filléres megoldás, mert akinek küldtem pár nap múlva Németországba ment, de a postai matrica lejött róla valahol félúton ami több nap múlva derült ki, Ment a jegyzőkönyv felvétel meg miegymás, a helyi posta vezetője mondta, hogy ilyenkor a pk 15x fizetik vissza mondom az a kis 30 000ft nem is lesz rossz, mikor a postás visszahozta a csomagomat mert a címzett már nem tudta átvenni még a postafutár is mondta, hogy akkor valószínű a 15x kapom vissza a pénznek, kb 2 hónap múlva kaptam lehelet, hogy még egy hónappal meghosszabbították az ügyem mert miért ne. Még egy hónap múlva jött a levél, hogy 2x fizetik vissza fáradjak be a postára adjam le az aláírt papírt stb. Szóval 3 hónapig tartott, hogy a beígért kb 30 000ft kártérítésemből kapok 4000ft ot.

(#11) tboy93


tboy93
nagyúr

# adrian360: Először is tisztázzuk azt, hogy én nem anyázom a postát. Na jó egy kicsit igen, de azt is csak azért mert nem vették fel a jegyzőkönyvet szó nélkül. Így van, tudom, hogy nem felel azért hogy mi van a borítékban.

És igen a vámra is úgy érkezett hogy nem volt benne telefon. Vagy a vámon vették ki a telefont és utána mérték le a csomagot :) ez már sosem fog kiderülni

# kmisi99: A magyar posta egy vicc, magyarázd már meg nekem, hogy ha kínából ingyen postával eljön egy 1$-os kütyü akkor itthon miért kerül egy ajánlott levél 500Ft-ba?

(#12) kmisi99 válasza tboy93 (#11) üzenetére


kmisi99
addikt

Szerintem ott is a tömeges feladás az olcsó, az eladó bevár pl 200 rendelést és egyszerre 200 levelet fölad fillérekért, de hát ez MO itt minden fenékig gané.

(#13) adrian360 válasza tboy93 (#11) üzenetére


adrian360
őstag

Ha ajánlottan kéred kínából az sem lesz ingyen. az ingyen se ingyen jön, mert kinában a csomagküldő fizet a postának tömeges feladásért díjat (nem tudni mennyit), max nem terheli át rád. és cserébe akár 1 hónapos átfutási idő is lehet benne.
lehet hogy elsőre soknak tűnik az 500 forint egy ajánlottért ( szabvány levél egyébként 380 Ft :) ), de az
1. 3 nap alatt biztos megérkezik az illetékes postára és megpróbálják kézbesíteni (díj az útért, díj a postásnak)
2. ha nem sikerül, 10 munkanapot a postán letétben van és átvehető (díj a letétért, díj az ottani postásnak)
3. ha nem veszik át vissza feladónak ( díj a visszaútért, díj ismét a postásnak)

a fenti szolgáltatásoknak van benne a díja, ami szépen lebontva 380 Ft-ot, akár hogy nézzük nem sok. oké nem ingyen van, de kíváncsi vagyok te mennyiért vállalnád el csak azt hogy mondjuk 5 km-rel arrébra el kellene vinned valamit :)

(#14) tboy93 válasza adrian360 (#13) üzenetére


tboy93
nagyúr

Először is, nem én vagyok a Posta. Engem nem érdekel, hogy oldják meg. Én csak azt látom, hogy Kínából ideér ingyen, a magyar posta meg drága és lassú. Rohadtul nem érdekel, hogy miért van :DDD

de peace! :R

[ Szerkesztve ]

(#15) kmisi99 válasza tboy93 (#14) üzenetére


kmisi99
addikt

Szerintem a magyar posta kifejezetten gyors, elsőbbségivel szinte mindig megérkezik másnapra ha nem későn adod fel azt nagyon szeretem benne. És a futárokhoz képest az ára is tűrhető ajánlva meg még van kis biztonság érzet is.

(#16) adrian360 válasza tboy93 (#14) üzenetére


adrian360
őstag

na mindegy látszik hogy nem érted hogy mi miért van :) :) :)
ha a posta 400 forintja drága, akkor mit szólsz a dhl kb 3000 forintjához amit elkér ha te küldesz...

lehet hogy a posta szolgáltatása nem első osztályú, de nem drága :R

[ Szerkesztve ]

(#17) tboy93 válasza adrian360 (#16) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én hiszek neked :R

(#18) citkar válasza adrian360 (#16) üzenetére


citkar
addikt

Hát a magyar posta nekem sem a szívem csücske. Pár éve Hévízen voltam december elején és küldtem a kollégáimnak egy képeslapot (Budapestre), amit szilveszter előtt pár nappal kaptak meg, azaz kb. 3 hetet utazott Hévízről, Budapestre. Külföldi hasonló képeslapokból meg egy része célba sem ért (Magyarországra küldve), bár azt nem tudni hol kallódott el.

[ Szerkesztve ]

(#19) adrian360 válasza citkar (#18) üzenetére


adrian360
őstag

személyesen tudom mi a helyzet a postán, mivel én is postás voltam pár évig. sok esetben a külföldi cuccok három négy hét késéssel érkeznek meg hozzánk. nem látszik, de a jelenlegi felállás szerint a külföldi levelek aznap kézbesíteni kell mikor beérkezik a kerületi postára, de mivel már eleve későn érkezik Magyarországra, mindenki a postát anyázza. én is szoktam rendelni cuccokat, ott dolgoztam amelyik posta hozzám tartozik, szóval nincs olyan engem nem talál meg a postás :) ennek ellenére 3-4 hét mire megkapom a cuccokat.
persze vannak olyan postások akik szarnak bele, de olyanok vannak más munkahelyen is, nincs több mint egy átlag helyen.

(#20) llaszlo


llaszlo
veterán

A postai jegyzőkönyv az angolul készült, vagy miért nem kellett nekik angolul?

(#21) tboy93 válasza llaszlo (#20) üzenetére


tboy93
nagyúr

Magyarul készült. Nem tudom, arról nem kértek angolítást :DDD

(#22) llaszlo válasza tboy93 (#21) üzenetére


llaszlo
veterán

A DHL-es és EMS-es postával az a gond, hogy arra még megy az áfa. Tehát az úgy nagyon drága. Annál van jóval olcsóbb webshopos megoldás.

(#23) kmisi99 válasza llaszlo (#22) üzenetére


kmisi99
addikt

Postára is megy az áfa. Már 98% hogy kifogják postán is a telefonokat nagyon ráálltak szóval szinte mindegy is.

(#24) tboy93


tboy93
nagyúr

Így van szinte az összes postás cuccra megy az ÁFA. De hogy egy érdekességet mondjak, a múltkor rendelt 2 tabletemre, ami DHL-el jött, nem kellett áfát fizetni. Csak simán kihozta a DHL, nem kértek semmilyen papírt :Y Meg is lepődtem rendesen :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25) llaszlo válasza kmisi99 (#23) üzenetére


llaszlo
veterán

De ő EUEXP-pel rendelte arra nem megy áfa, mivel már rajta van.

(#26) tboy93 válasza llaszlo (#25) üzenetére


tboy93
nagyúr

Amúgy érdekesség, hogy a haverom minidealről megrendelte ugyanezt a telefont, és DHL-el (áfa+vám is volt) ugyanannyira jött ki mint én EUEXP-el mixeshopról :U

[ Szerkesztve ]

(#27) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Nem akarom védeni Őket, de nekem eddig a több mint húsz rendelésemből eggyel sem volt gond, sőt...
Volt egy telefonom, amit nekiálltam házilag megjavítani és miután ez érthető okokból nem sikerült és csak rosszabb lett, annak ellenére garanciában javították, hogy egyértelműen látszott, hogy szét lett szedve, ami azért inkább példás magatartásra vall mint elítélendőre. Amúgy azért azt ne gondoljátok, hogy a PayPal nem veri le rajtuk ilyenkor. Simán behúzzák a számlájukról a pénzt (ha már nem zárolják abban a pillanatban amikor panasz érkezik rájuk). Ettől függetlenül ha út közben lopták ki a csomagból azt ami benne volt, az nem az eladó sara, lehet jó fej és egy nagyobb tételnél ami neki üzletileg megéri (mert legközelebb is tőle rendel nagyobb tételt) megtérítheti a kárt, de elvárhatónak azért nem mondanám. Ez jó eséllyel a posta sara, ha út közben belepiszkálnak a csomagba. Egyébként meg ekkora értéknél csakis DHL-t javaslok. :)

A postafőnök hozzáállása meg igazából megérne egy bejegyzést a Homárra. Időnként hajlamosak azt hinni ezekben a hivatalokban/szolgáltatóknál, hogy ja, pedig nem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#28) tboy93 válasza Sir Riccio (#27) üzenetére


tboy93
nagyúr

A probléma ott van, hogy ha neked a 21. rendeléseddel baj lesz, akkor simán visszaadják a pénzed. Viszont ha Kis Pista rendel tőlük egy telefont és azzal lesz valami baj, őt le fogják szarni, mert nincs érdekükben segíteni.

(#29) Sir Riccio válasza tboy93 (#28) üzenetére


Sir Riccio
addikt

De ez nem probléma. Azt nézi, hogy mivel jár jól és mi az amiből később üzlete/haszna származhat, ezért azzal aki nagyobb tételben vásárol nála kivételezik, jobb árat mond, ha ilyen van(mint esetünkben) segít neki akkor is ha nem kötelessége, márpedig ha kilopnak a csomagból egy telefont a postán/futárszolgálatnál, akkor az eladónak nem kötelessége segíteni, főleg nem azután, hogy Te átvetted a dobozt. Ilyen alapon mindenki eljátszhatná velük, hogy "bocs kilopták, kérem vissza a pénzem!". Nyilván aki rendszeres vásárlója, abban bízik annyira, hogy ezt nem játssza el vele és ez is része a képnek. Egyébként ha jól tudom bizonyos összeghatár felett egy ideje már kizárólag DHL-el szállítanak, pont ennek a kivédésére. Szerintem ez nem a Mixeshop sara még mindig, hanem azé a szervezeté aki a szállítást végezte.

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#30) tboy93 válasza Sir Riccio (#29) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem azért volt bizonyítékom, hogy már a vámon sem volt a telefon a csomagban, ezt ne felejtsd el ;)

(#31) Sir Riccio válasza tboy93 (#30) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Oké, de a vám előtt is átment jó pár kézen, postahivatalon mire odakerült. Azért az elég valószínűtlen, hogy a Mixeshop eleve csak töltőt és akkut küldött szerintem.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#32) gabe_


gabe_
őstag

Nem semmi sztori. Kellett hozzá lelkierő, végigcsinálni...

Sovány szakácsban sose bízz!

(#33) PistiSan


PistiSan
addikt

Anno rendeltem egy MP3 lejátszót, egy nagy borítékban jött, nem voltunk otthon, a postaládába nem fért bele, a postás szépen benyomta a kapu és azt azt tartó oszlop közé.
Nagy szél fújt, kivágta a kaput, a lejátszó megszorult és eltört!
Mentem panaszt tenni, írtunk jegyzőkönyvet, pár hét múlva jöttek kivizsgálni, nem kaptam 1 ft kártérítés sem!
Megmondták hogy ajánlottként jön, akkor így jártam.

(#34) tboy93 válasza PistiSan (#33) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ez se semmi :( :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.