Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) alcsa


alcsa
senior tag

:(

(#3) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Légyszi linkeld azt a kommetet mert lemaradtam. Akár oda a szövegbe ahol említed, akár ide. Köszi.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#4) Lenry válasza .LnB (#3) üzenetére


Lenry
félisten

szerintem ez

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) TBMC válasza .LnB (#3) üzenetére


TBMC
addikt

ezzel kezdem igazából bejegyzést, kb ugyan ez, csak ez jelenleg már kiegészített verzió. :K

szerk: köszi Lenry

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#6) .LnB válasza TBMC (#5) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Így már értem. :) Azt hittem sokkal több a plusz infó a kommenthez képest. :)

Sajnálatos ez az egész. Főleg, hogy nem is kis összegről van szó. :(

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#7) Kasya


Kasya
nagyúr

Szerintem mar nekik is eleguk van beloled. De azert igazan szentelhetnenek rad kiemeltebb figyelmet, mert lathatolag meg mindig csak az a szitu, hogy az emailt tovabbdobjak masik embernek. :(((

(#8) rankesz


rankesz
veterán

Reddit-re vele, rögtön csipkedni fogják magukat

(#9) elithun


elithun
őstag

Hát ezt már kezdd el publikálni angol nyelvű fórumokra is, a negatív reklám miatt meggyorsítják majd magukat.
Elég gáz azért, amit történik... :(((

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#10) mbalint987


mbalint987
aktív tag

Tudom, hogy neked szükséged van Apple termékekre a munkádhoz, de kérlek, azért ez tényleg több a soknál. És mi lesz majd ha szervizelésre szorul? Veszel egy másikat? Mert ez a dilettáns banda azon is rugózni fog szerintem heteket vagy talán hónapokat.

Mindenesetre sok szerencsét kívánok ehhez az egészhez (már olvasni is borzasztó, hát még átélni milyen lehet)!

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#11) ncc1701


ncc1701
veterán

Döbbenet.

(#12) akom


akom
senior tag

(#13) TBMC válasza mbalint987 (#10) üzenetére


TBMC
addikt

sajnis tényleg botrány... viszont ha szervízre kerül a sor: azt mindig itthoni APR intézi pár munkanapon belül. szerencsére. ily esetekben mindig az iCentret választom, soha nem csalódtam még bennük. (legyen szó bármiféle apple termékről)

köszönöm a jókívánságokat! remélem mihamarabb vége szakad már ennek az egésznek... :W

rankesz, elithun: korábbinál sem ért célba sajnos... redditen sem volt "keletje". sajnos :(

markbellus.hu 

(#14) nemlehet válasza TBMC (#13) üzenetére


nemlehet
őstag

Esetleg megkeresnéd handrást vagy valamelyik nagyobb magyar apple akárkit? Lehet felkarolnának, tudtommal nekik van 1-2 fontos emberhez kontaktjuk.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#15) bitpork válasza TBMC (#13) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Az apple USA felé teljesítettél ha jól sejtem, igaz? Csak mert közvetítőbanknál akár 3-5 munkanap is lehet egy utalás ha nem expressz kűdik.
A másik, hogy fogod magad és megírod nekik a jogi képviselőd számát, és megmondod h ugyan nem amerika, de az EU is védi a fogyasztók jogait. Minden ezen túli információváltást Dr Fix Y-on keresztül intézzenek.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#16) vtomi2


vtomi2
őstag

Ilyenkor nem lehet menni a fogyasztóvédelemhez? Amugy ismerősök között eddig csak pozitív tapasztalatok voltak Apple szervizzel.

(#17) joey04


joey04
titán

Ezért lassan perelni lehetne.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#18) Luck Dragon

Hát nem semmi! Sajnálom ami veled történik.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#19) twollah1976


twollah1976
őstag

Errol az egeszrol a vadasz es a barna medve vicc ugrik be a csattanoval a vegen.

"Vadasz Te szopni jarsz ide?!"

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#20) Lauda


Lauda
félisten

Na ettol a cegtol nem veszek semmit abban teljesen biztos vagyok.

(#21) TBMC


TBMC
addikt

frissítettema bejegyzést, *UPDT2* résznél keressétek...

vicc, lehet nem is az Apple a hibás, hanem a kva bank?!
- bár részben az Apple is, hisz nem az új számlámra utalta...
- egyszerűen nem értem mik folynak itt...c :W :O

markbellus.hu 

(#22) bitpork válasza TBMC (#21) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ha megszűnt a számlád, akkor közvetítő banknál van, vagy a CIB egyik gyűjtőszámláján. Nem viccből írtam h ügyvéd.
Az Apple levelezze le a bankjával saját költségén, mivel ő hagyta figyelmen kívül a jelzésedet, hogy a számlakezelő bankod időközben megszűnt.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23) TBMC válasza bitpork (#22) üzenetére


TBMC
addikt

Egyszerűen nem hiszem el..

sajnos van közben egy ügyem ügyvéddel kapcsolatosan-ettől függetlenül-, de ott is csak a szívás megy pedig elég neves ügyvéd kishazánkban.. nincsenek jó tapasztalataim egyik ügyvéddel sem sajnos, mindenhol a lehúzás, utána pedig semmi csak a nagy kaka.

:W

markbellus.hu 

(#24) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

OMFG.... ezt már én sem hiszem el :(

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#25) #56573440 válasza TBMC (#21) üzenetére


#56573440
törölt tag

Az amcsik hülyék. Pont. Van több partnerünk ott, olyan szintű hülyének nézés és logisztikai problémákkal küzdenek, hogy a hajam égnek áll. Többek között egy cég akivel heti kapcsolatban állunk képtelen felfogni hogy 3 éve elhunyt a főnökünk, és a számlákon, megrendelő visszaigazoláson, etc ne szerepeltesse mint aláíró, mert nem tudja már aláírni, ne küldjön semmit a mailcímére, stb. Leírjuk, szólnak hogy oké vették, a következőn rajta van, és a mailcímére esik be...

Ahogy pl rendszeres, hogy a számlákat 30 napra fizetjük, és ha valamiért mégis megcsúszik, mert a kollegina elfelejti, nem küldenek értesítést, a következő rendelésnél egész addig elmegy a rendszer, hogy a fuvaros kimegy felvenni a cuccot, és ott szólnak NEKI, hogy jah tartozásunk van nem adják.

Komolyan a kínaiakkal flottabbul megy minden ezerszer. A support is jobb, megértik ha egyszer kétszer leírom, és azt csinálják... Usákok meg valami más világban élnek.

(#26) TBMC válasza #56573440 (#25) üzenetére


TBMC
addikt

egyszerűen hihetetlen.. de komolyan...
e történet kapcsán megfogadtam, hogy innetől kezdve soha, de soha többet nem rendelek gépet (nagyon max olcsóbb kiegészítőt) közvetlen az Appletől. csak-és kizárólag APRen keresztül. komolyan nem tudom, hogy a p*csába fog ez rendeződni.. :U

- basszus ha csak pár ezer ftról lenne szó... még akkor is fájna, de így.. ááá :W

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#27) Chaser válasza TBMC (#26) üzenetére


Chaser
titán

azért innentől megfontolnám, hogy esetleg egyáltalán leköpjek-e apple cuccot, inkompetens, nyomorék banda
sztem nyugodtan tehetsz rendőrségi feljelentést is
az hogy ők hova utaltak meg mi lett vele ahhoz neked semmi közöd, elég evidens, ha közben megszűnt az origi számlaszámod oda nem fog utalni senki, főleg ha elég nyomatékosan közlöd, ahogy tetted is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#28) FefeeX


FefeeX
veterán

A Citi-t most elég konzekvensen CIB-ezed, feltételezem, csak az ideg miatt, de remélem nem a CIBnél érdeklődtél véletlenül a migrált számláról... :)

Hátha segít: én ebay+paypallal jártam hasonlóan, ugyan csak párezer forinttal kapcsolatban, de volt pár refundom, és én sem tudtam, mi lesz, ugyanis konzekvensen arra a számlára (kártyára) utalták vissza, amiről vásároltam (és ami azóta nincs meg, mert megszűnt, elvileg). Kb 5-10 nap átfutással azonban megérkezett a pénz az Este számlára.
Az Erste support nem ér egy forintot sem, amit mondanak, annak a fele sem igaz, szóval én erre egyelőre nem alapoznék (bankszektorban dolgozom, de ez a szomorú helyzet), cserébe ha átutalták a lóvét, és nem pattant vissza, akkor még létezik a számla, ráadásul migrálásnál a helyzet az, hogy nem is lehetne másképp, van egy minimális idő (konkrétan ezt nem látom, de elvileg nem nagyon lehetne negyed évnél kevesebb), amíg a korábbi számláknak létezniük kell, pont az ilyen dolgok miatt, csak olyan, mint a postánál ha elköltözöl, hogy átcsatornázzák az új számlára.
Egy szó mint száz, a pénz nem veszhet el, nem kerülhet más számlájára, vagy a számládon lesz 10 napon belül, vagy visszapattan az Apple-hez, vagy a Citi utalja vissza jogcím hiányában az Apple-hez. Ha visszaér a pénz, akkor pedig már lesz jogalapod más számlára kérni.
Remélem hamarosan megoldódik... Sajnos a sztori elég elkeserítő... :O

(#29) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Egyébként, egy amcsis történet.
Vettünk a főnöknek egy lámpát. Nemnaccuc, csak hand-made és hát drága mint az arannyal borított pizza utáni szar. Elég az hozzá, novemberben kifizettük a 6000€-t, 3 hónapos lead time-mal. Március végén már át kellett adni az ügyet a jogi osztálynak, mert b@sztak szállítani és valami vám papír hiányosságra hivatkoztak, amit nekik kellett volna bemutatni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#30) Franklin


Franklin
addikt

És a 6. gép megérkezett már? Sértetlen volt?

(#31) sad_Vamp válasza Franklin (#30) üzenetére


sad_Vamp
őstag

nem volt, üzletben sikerült neki normálisat venni.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#32) Alex91


Alex91
félisten

Azert nalad is csak haromszor lehet reklamalni! ;] Te mit csinálsz a zuros ugyfelekkel? :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#33) Kasya válasza bitpork (#29) üzenetére


Kasya
nagyúr

A fene. És most hol tart az ugy?

(#34) TBMC válasza FefeeX (#28) üzenetére


TBMC
addikt

igen, elnézést. köszönöm a korrekciót!

nagyon koöszönöm válaszod! ez vmily szinten azért megnyugtató. basszus, remélem hamarosan visszakapom a pénzem... egyelőre semmi új infó a bankon felől...

bitpork: tyűű ez is jólhangzik :(

Alex91: felkötöm magam :DD :DDD neem, amúgy tök türelmes vagyok. de tényleg. :B ideig-óráig. ezt követően ha nekem van igazam, s minden információt átadtam mely az igazam bizonyítja, annyiban hagyom, esetleg lehetőséget kínálok ismételt személyes találkozóra, amire ily esetben már "lusták" eljönni. de lekopogom, komolyabb zűrös ügyfelem még nem volt hála az égnek. :K

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#35) bitpork válasza Kasya (#33) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Kb egy hete leszállítottak egy össze vissza nyomott papír dobozt. Átvettük és csodák csodája minden ép volt benne.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#36) #51736960 válasza mbalint987 (#10) üzenetére


#51736960
törölt tag

Nem tudom, mostanában mi a helyzet, de régebben nem volt olyan, hogy nekem Apple környezet kell a munkámhoz. Az én időmben (G3-G5 korszak) sima átjárás volt a PC és a Mac között, esetleg a fontokkal volt egy kis szopás, de az sem volt vészes, ha odafigyelt az ember.
Ma meg már egyetlen ügyfelem sem Mac-es, igazából az ő nyomásukra váltottam Pc-re, és rohadtul nem hiányzik semmi, ami Apple. (A gyönyörű G5 házat leszámítva)

(#37) mbalint987 válasza #51736960 (#36) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Nekem sem kéne semmilyen Apple cucc (a Mac-et talán még elviselném, de az iPhone/iPad duótól világgá tudok szaladni). De a kolléga kifejtette, hogy neki MacBook kell, ha törik, ha szakad, és megértem ezt az álláspontot is. Én is maradnék Androidnál még akkor is, ha egyénként a készülékkel történő ügyintézés szívás lenne.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#38) bitpork válasza #51736960 (#36) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Én becsületesen bevallom, h az iMac dizájnja tetszik. Azt is hozzá kell tennem, hogy itt minden szinten ki is merült a vágyam :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#39) Met


Met
nagyúr

Netbankba nem tudsz belépni? A régibe.
Igen, tudom, megszűnt de én miután megszüntettem a számlám 3 hónapig be tudtam lépni a netbankba, sőt, pénzt is fogadott hogy rohadna meg.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#40) TBMC válasza Met (#39) üzenetére


TBMC
addikt

ez volt az első próbálkozásom korábban, de sajnos nem :(
maga a weboldal sem elérhető már egy ideje a lakossági ügyfelek számára...

markbellus.hu 

(#41) kenwood


kenwood
veterán

A vege az lesz, hogy kuldenek vegre egy jo gepet.
Telepitve ra egy e-book reader,es Franz Kafka osszes muve :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#42) Lauda


Lauda
félisten

A kompenzaciot se fizettek eddig ki?

(#43) FefeeX válasza Met (#39) üzenetére


FefeeX
veterán

A netbankot lelőtte a Citi szépen lassan, gyakorlatilag a migráció napja után (február7), eleinte még be lehetett lépni 1-2 napig, csak nem kaptál semmi infót, tehát olyan volt mint a diszkópatkányokban, hogy a bent olyan mint a kint... Aztán meg lelőtték azt is.

(#44) TBMC válasza Lauda (#42) üzenetére


TBMC
addikt

de, azt korábban még a számla megszűnése előtt átutalták (mint a korábbi cikkben is olvasható)

markbellus.hu 

(#45) Lauda válasza TBMC (#44) üzenetére


Lauda
félisten

:R

(#46) Eastman


Eastman
őstag

Vadász, vadász! Te tényleg vadászni jársz az erdőbe? ;]

Megjön az a pénz, csak türelem! Kicsit még használják, ahogy az első bejegyzésed alatt írtam...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#47) totron


totron
addikt

Helytelen az írás elején 2x is szereplő SE. Nem Second Edition. Többedikz Edition. Fáradtan vágyom a Safarit és a MacOS általi körbeölelést, nemfáradtan nem. Olyankor jobb a tákolandusz linuxkörnyezet vagy az átellenes kiszolgáltság, a Windows. Ezeket csak úgy hozzáfűztem, gyakorlatilag egy freestyle poénkör alakult itt, vadászatilag. Ne vegye magára a vadász. Van itt tisztelet felé, de nehéz már másképp lereagálni ezt. Lassú nettel, nagy pingekkel azonban nem használható a Safari, ez kár. De annyira nem is, mert béna amúgy. Nem sokszor esik egybe a külcsíny és a belbecs jósága (de, Vivaldi, OSX alatt is azt használtam).

(#48) heroldbalu válasza TBMC (#44) üzenetére


heroldbalu
tag

Én a helyedbe utalnék arra a számlára amire az Apple állítólag utalt, nem sokat 500Ft-ot és akkor kiderül tényleg utazik-e a pénz vagy visszapattan. Ha visszapattan, akkor van bizonyíték (biztos kitudja adni angolul is, a bank a bizonylatot, hogy hiteles legyen) és az Apple ez ellen már nem léphet mást csak az újrautalást. Illetve a bank is végigtudja követni ha valóban landol valahol (mind a két bank magyar, mindegyiknek ügyfele vagy, érdeke a probléma megoldása).

További sok sikert

Synology, iPhone

(#49) Retro11


Retro11
senior tag

Hali,

Mi lett a vége a történetnek? Visszakaptad a pénzed?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.