H​irdetés​

2017. november 24., péntek

Gyorskeresés

(#1) RexMaximus

RexMaximus
(fanatikus tag)

Leiras alapjan egy csicsas termet vizualizalok. nem az en vilagom.

Utolag a kedvenceim a felszuteren idosebb felszerelessel rendelkezo termek voltak, ahol nem estek ketsegbe egy kis magneziatol vagy attol ha valaki hasznalni is akarja a felszerelest.

Ilyenek meg leteznek? Segithet a probleman :)

KERESEK megvételre - Aiptek Pocket Cam 3 mega - http://bit.ly/2tFKhNU | Sim City 3000, Magyar Nagydobozos pédányt vennék !!! | Ha sok privi jon elveszek bennuk itt, ha esetleg nem valaszolok pingelj meg, koszonom :)

(#2) TBMC válasza RexMaximus (#1) üzenetére

TBMC
(PH! addikt)
LOGOUT blog

nem csak...
volt köztük olyan terem ahol az igazi "gettó" feeling fog el.
a régi vassúlyok, semmi gumi, semmi kímélő gép, csak a hardcore.

és közben mégis jelen van a fentebb említett probléma

[ Szerkesztve ]

www.tbmco.hu  late 2016 15" CTO MacBook Pro, late 2014 27" 5K CTO iMac , iPhone 7Plus | Xbox ONE GT: marko eg

(#3) ncc1701

ncc1701
(PH! addikt)

Nálunk a zenét leszámíva ilyen nincs. Ha meg az üvölt, akkor kimegyek, lecsavarom róla a hangot.

(#4) Balika911

Balika911
(PH! nagyúr)

Személyi edzőkkel kapcsolatban, honnét döntöd el ki a normális és ki a kókler? Ez konkrétan érdekel, mert sikerült alaposan elcseszni magammal pár éve, de most újra mozgolódom már. Edzőterem is kéne mert hiányzik meg jó az, de egy normális edző segítsége nagyon jól jönne, azt gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#5) TBMC válasza Balika911 (#4) üzenetére

TBMC
(PH! addikt)
LOGOUT blog

ha nem ismert edző. "messziről" sehogy.
elmész egy órájára, vagy többre, és ezt követően levonod a konzekvenciát, vagy lemész a terembe, lesed kit, hogyan eddz, és szintén rá fogsz jönni :K

www.tbmco.hu  late 2016 15" CTO MacBook Pro, late 2014 27" 5K CTO iMac , iPhone 7Plus | Xbox ONE GT: marko eg

(#6) Balika911 válasza TBMC (#5) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Hmm, köszi, akkor alapvetően "trial and error". Körülnézek/odafigyelek majd, itt Pesten csak sikerül hozzáértőt találni. (csak kóklerből is itt van a legtöbb, ugye :) ).

(#7) D1Rect

D1Rect
(PH! félisten)

"ezt használod még, mennyid van?"
"Igen, még használom. Pár perc és jöhettek."

Nem tartanak fel, te sem feszülsz rajtuk. Mindenki boldog és áramlik a chi.

[ Szerkesztve ]

"Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük. " - 2011

(#8) TBMC válasza Balika911 (#6) üzenetére

TBMC
(PH! addikt)
LOGOUT blog

:R tudok ajánlani személyi edzőket ha érdekel esetleg, kerülettől függően természetesen.

(#9) nofi

nofi
(PH! addikt)

Sajnos tényleg létező probléma és szerintem pont az ilyen beszélgetős, haverkodós "edzőkből" lesz egyre több, mert sokak azért nem járnak, mert nincs társuk a teremben és maguktól nem motiváltak. A facebookom alapján a "coachok" száma is rohamosan nő, úgy a sportolás sem maradhat ki, ehhez is sokaknak motivátor kell (ne csúfoljuk edzőknek). Ez mindaddig szép és jó, amíg hasznos amit csinálnak, de teljesen egyet értek veled, hogy sokaknál az alapvető szakértelem sincs meg és ez bizony könnyen sérüléshez vezethet (a teremben okozott egyéb kellemetlenségek mellett).
Totál érthetetlen mikor kardio közben is ott áll az "edző" és az előző napi vacsorájukról beszélgetnek. 2 év alatt volt időm megtanulni hogyan néz ki egy jó kettlebell swing, vagy push up, de sokszor fogtam a fejem mikor a személyi tréner próbálta bemutatni a saját verzióját. Nem vagyok ortopéd orvos, de viszonylag sokat olvastam a gerinckímélő mozdulatokról és bizony legtöbbször ordít az adott mozdulatról, hogy veszélyes, minek csináltatják. Elképesztő milyen felhúzásokat, evezéseket, illetve hasizomerősítő gyakorlatokat láttam személyi edzőktől. Tisztelet a kivételnek, nagyon remélem, hogy a tényleg szakértelemmel bíró edzők próbálnak tenni a fejetlenség ellen, mert hosszú távon nagyon sok veszély van ezekben a rosszul végzett mozdulatokban.

(#10) TBMC válasza D1Rect (#7) üzenetére

TBMC
(PH! addikt)
LOGOUT blog

bocsánat, az kimaradt a cikkből, hogy az adott géphez azért nem férsz oda mert szintén a cikkben említett beszélgetés folyik. :K

nofi: +1

[ Szerkesztve ]

(#11) mephi666 válasza nofi (#9) üzenetére

mephi666
(PH! kedvence)

amikor mi 15+ éve haverral edzettünk faluban, akkor egy viszonylag jól felszerelt kis terem volt csak elérhető: max 2-3-an voltunk egyszerre, bőven elfértünk, olyan zene szólt, amit mi akartunk, max gyakorlatok közt pofáztunk pihenőkben, ha volt rá energiánk :) összpontosítás kell: figyelni magunkra és egymásra is... rock is jól megmondta:

ez az önkéntes személyi edzősködés is olyan, mint a tetoválás... abba is beleugrik egyre több kontár, aztán meg lehet nézni a "munkájukat" :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#12) TBMC válasza mephi666 (#11) üzenetére

TBMC
(PH! addikt)
LOGOUT blog

így igaz. a hasonlat is pompás.
az edzés teljes mértékben agyban dől el, mennyire tudsz fókuszálni az agy-izom kapcsolatra, viszont mikor ebből kizökkentenek....aznemjó.

(#13) D1Rect válasza TBMC (#10) üzenetére

D1Rect
(PH! félisten)

Akkor ezt képzeld el:
Én reggel beslattyogok, ketten vagyunk a pultos csajjal az egész teremben.
Hetente párszor találkozok még 2 másik ilyen hülyével mint én, de általában akkor kezdenek jönni, amikor már megyek.
De van olyan is, hogy tényleg csak a pultossal találkozom.
Mindezért 7 percet kell autózni itthonról, vagy 12 percet bicajozni. :))

"Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük. " - 2011

(#14) ncc1701 válasza Balika911 (#4) üzenetére

ncc1701
(PH! addikt)

Minek? Mikor én kezdtem ilyen huszon éve, akkor még szájhagyomány útján terjengő hülyeségek voltak csak. Most már ott a net, olvagass. Első körben töltsd le a megfelelő szakiroadlmat. Jó nagy arcú az írója, de az írás maga mai napig korrekt. Gyúrásnak a 70%-a a kaja, és csak a maradék 30%-a az edzés. Ha most kezded, akkor eg tanácsot tudok adni: izületekre figyelj. És van egy titka a dolognak: soha ne hagyd abba, csináld rendszeresen. Napi 1 óra heti 3-4x elég, intenzíven. Antiszociális módban, zenét fülbe betolod, senkihez sem szólsz, csak tolod, és így hatásos lesz. És ne papucsban, könyörgöm. :)

(#15) koxx válasza Balika911 (#4) üzenetére

koxx
(MODERÁTOR)

Attól (is) függ milyen jellegű edzést szeretnél. Kettlebellre, súlyemelésre, erőemelésre tudok jó edzőt ajánlani. Sima konditermi edzőknél tényleg annyira felhigult a szakma, hogy nehéz találni megfelelő kvalitásút. A nagy neveknél meg olyan árak vannak illetve annyira tele a naptárjuk, hogy esélytelen.

Ha már szakirodalom akkor [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó Led Lenser T2 és H3.2

(#16) Balika911 válasza ncc1701 (#14) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Azért, hogy megmutassa, mit csinálok jól, mit nem, mivel lehet egy gyakorlatot kiváltani, ha fáj. Sportoltam annak idjén, csak éppen az ízületekkel van most gond, mert túltoltam a dolgokat (heti három edzés, futás, rendszeres teljesítménytúra (többnyire kocogva), minden volt).

Most elsősorban azért edzenék újra, hogy az izmok megerősödjenek, jobban tartsák az ízületeket, és újra bírjam az akár tempós, hosszútávú túrákat (egy 8 órán belüli Mátrabércért például fáj a szívem, anno minden esélyem megvolt rá). Meg hát szerettem is az edzőtermet, szerintem most is élvezném újra.

(#8) TBMC: Köszi, idővel szerintem megkereslek majd. :R

[ Szerkesztve ]

(#17) ncc1701 válasza Balika911 (#16) üzenetére

ncc1701
(PH! addikt)

Ehhez nem kell edző, csak kérdezz meg pár hiteles emberkét. És a net tele van videókkal is, de persze ha lusta vagy, és fizetnél, nem állok az utadba. Csak épp felesleges.
Ja, a sok kiegészítőt hagyd a fenébe. Fehérje, kreatin (sima monohidrát), multivitamin, izületvédő, ezek kellenek. A többi csak marketing, parasztvakítás, és reklám, ha olyat akarsz, amitől szépen nőni is lehet, akkor azt már szúrni kell.

(#18) Cifu

Cifu
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

A témához két dolgot tennék hozzá:

1.: A termet minősíti az egész, ahol kóklerek lehetnek személyi edzők. A kedvencem, amikor olyan cérna kislányok rohangálnak "Personal Trainer" feliratú pólóban, akik egy húzódzkodást nem tudnak megcsinálni. Így hogy fogja másnak megtanítani, hogy is kell helyesen csinálni? :F
Pedig lehet papírja is van róla.

2.: Nincs két azonos iskola. Ismerőshöz járok csoportos edzéshez, évek óta. Menet közben végezte el az iskolát, folyamatosan képezi magát. ~6 év alatt háromféle guggolási technikát vettünk át (térdek lehetnek-e a lábfej előtt, vagy sem, lábfej mennyire legyen kiforgatva, stb.), mindegyik meg volt magyarázva, hogy miért is így kell csinálni. Érdekes hallgatni, amikor edzők egymás között vitatják meg, miért is nem jó ez vagy az a gyakorlat... Ez csak azért téma, mert sokszor hiába oktatják le egy OKJ-s képzésen az anyagot, neves edzők is látványos marhaságokat mutatnak be...

A csapatmunka nagyon fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!

(#19) TBMC válasza Cifu (#18) üzenetére

TBMC
(PH! addikt)
LOGOUT blog

teljesen igazad van.
a vicc az, hogy nevesebb termekben is "működik" ez a dolog.. sajnos. :U

(#20) Cifu válasza TBMC (#19) üzenetére

Cifu
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Működik. A cérna kislányos példa a Mamutban lévő Lite Wellness-ből származik...

A csapatmunka nagyon fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!

(#21) TBMC válasza Cifu (#20) üzenetére

TBMC
(PH! addikt)
LOGOUT blog

vicc. neveket én most nem írnék, de elég neves termekben is ismerős szitu... :(

(#22) Maximum1

Maximum1
(őstag)

Az a kedvencem amikor a delikvens fúl szabálytalanul csinálja a rá kirótt gyakorlatot /ami többnyire felesleges gyakorlat is a szerencsétlen testének/ és a fizetett tréner simán végignézi és nem szól hogy ez így nem jó, cirka 3 ezerért óránkén, néhol többért is.

[ Szerkesztve ]

(#23) TBMC válasza Maximum1 (#22) üzenetére

TBMC
(PH! addikt)
LOGOUT blog

így igaz... sajnos :( :((

(#24) koxx válasza Maximum1 (#22) üzenetére

koxx
(MODERÁTOR)

Kozben tomi az arcaba a rizs-csirke-brokkoli kombot :/ es ezek megelnek ebbol...

Eladó Led Lenser T2 és H3.2

(#25) RexMaximus

RexMaximus
(fanatikus tag)

Nem noname edzo toltotte fel ezeket, aztan megis felvet kerdeseket.

Szumo felhuzas -
[link]

"Power-es felhúzás" - [link]

Mi a biztos? Hat, kutatni es megtanulni az alapokat, jobbat nem tudok.

[ Szerkesztve ]

KERESEK megvételre - Aiptek Pocket Cam 3 mega - http://bit.ly/2tFKhNU | Sim City 3000, Magyar Nagydobozos pédányt vennék !!! | Ha sok privi jon elveszek bennuk itt, ha esetleg nem valaszolok pingelj meg, koszonom :)

(#26) TBMC válasza RexMaximus (#25) üzenetére

TBMC
(PH! addikt)
LOGOUT blog

:)
így igaz

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.