Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Silεncε


Silεncε
őstag

Nem szoktam szidni az almát (pedig nagyon utálom a céget) de amit itt csinálnak az vicc kategória. Egyébként ezt a magyar központtal játszod (ha van egyátalán, nem tudom) vagy az európaival (esetleg amerikaival)? Egyébként totál igazat adok neked, ilyen árért ilyen sérülések nem megengedhetőek, viszont az akkuciklusos gondodat nem értem... Nem mindegy hogy 2 vagy 0? nyilván nem akarlak megsérteni vagy hasonló, de én ennyi hercehurcát biztos nem vállalnék a 2 ciklusos akksi miatt

(#2) TBMC válasza Silεncε (#1) üzenetére


TBMC
addikt

Európaival... magyarul, a vezetőséggel pedig angolul.
A ciklusok csak egy plusz tényező, gondolhatod Te is, ha csak ciklus gond lenne, rá se bagóznék...

a hibás-karcos gépek miatt van a kálvária. nem az akkuciklusok miatt :U

markbellus.hu 

(#3) Syl


Syl
nagyúr

Kezd az embernek olyan érzése lenni, hogy ezek direkt keresnek és küldenek neked karcos gépet... :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Ismered már a véleményem. Ez így nem mehet tovább. Ha ez itt történik, már a második eseten után akkora visszhangja lenne, hogy az újságokban szerepelne. Nem viccelek. A harmadik eset után távozni kényszerülne az illetékes. Vicc, amit abban az országban ott megengednek.

Semmit sem írok alá!

(#5) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Ugyanott voltak a karcok az összesen nem? Nem ugyanazt a burkolatot kapod vissza mindegyik gépen? Vagy ugyanazt a gépet új szériaszámmal?

(#6) TBMC válasza vwpolopg (#5) üzenetére


TBMC
addikt

Mindegyiken máshol, bár a bal oldali karc nagyjából minden ott van.
Nem, az összes gép vadonat új, új -érintetlen csomagolásban, új szériaszámokkal.

markbellus.hu 

(#7) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Én a második csere után keményen kiakadtam volna...

Egyszerűen nem tudom elhinni hogy ekkora hányadék a QC-jük. Mióta is gyártják az USB-C-s MacBook-ot, két éve? Az érdekes mód ugyanígy van anodizálva, valszeg ugyanazzal a géppel marják is ki a házát, etc etc... aztán mégsincs rá panasz. Te meg sorra kapod a hibásat.

A második alkalom után hagytam volna őket a francba, fizessék vissza az árát 'szt kész. Aztán megrendeltem volna egy APR-től akinél helyben át tudom nézni a gépet átvétel előtt.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#8) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Ez nagyon para. Az elejétől fogva követtem a storyd és én már teljesen megkopaszodtam volna ebben a szituációban. Hát hogy lehet ilyet csinálni, az eszem megáll. Amúgy helyesen cselekszel, hogy lököd a dolgot és megosztod velünk. Reménykedem, hogy ez lesz az utolsó köröd.

Finn the human

(#9) C4mp3r


C4mp3r
addikt

nem lehet valahogy felvenni a kapcsolatot az amerikai vagy angol kozponttal? egyszeruen nem hiszem el, hogy ezt megengedhetik maguknak. en mindenkepp probalkoznek kulfoldi supporttal ha mar a magyar egy hanyadek.

p.s: en is visszakertem mar volna a vetelarat, es valahogy mashogy probalnam meg beszerezni, ez megengedhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#10) vwpolopg válasza TBMC (#6) üzenetére


vwpolopg
őstag

Hát ez szomorú... egy Surface studio nem váltaná ki? Vagy bármi más? Ezek után nekem tuti nem kéne az apple közeléből semmi...

(#11) joey04


joey04
titán

Vedd fel a kapcsolatot a nagy nemzetközi tech oldalakkal. Ez felháborító amit csinálnak. Kerüljön csak ki publikusan világszinten.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#12) Syl válasza vwpolopg (#10) üzenetére


Syl
nagyúr

OSX-ről Win-re? Főleg tízesre :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#13) total90 válasza Syl (#12) üzenetére


total90
veterán

Miért is? 5 év után váltottak épp Surface Bookra és nem bántam meg.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#14) bcbeci


bcbeci
csendes tag

Elolvastam a teljes sztorit.
Szerintem téged direkt szivatnak. :)

(#15) DeFranco


DeFranco
nagyúr

én biztosan írnék az amerikai vagy az európai hedkóternek. semmi homár, semmi kártérítési igény, csak annyit egy remekbe szabott levélben, hogy nézzenek már rá kicsit a blöde ungárokra mert cseppet kínos a márkára nézve ahogy a boltot viszik. fotókkal, részletekkel alátámasztva.

valószínűleg egyébként kompenzálnának is, de a lényeg nem ez lenne, hanem hogy ezek álljanak a szőnyeg szélére már végre.

ennél sokkal kevesebbért is megtettem már.

(#16) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Itt nettó módon hülyének néznek.

(#15) DeFranco
+1

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#17) vwpolopg válasza Syl (#12) üzenetére


vwpolopg
őstag

Ebbe nem megyek bele, mert kialakulna egy applefan vita úgy érzem, feleslegesen. Akik már váltottak surfacre(vagy bármi másra), tudják, hogy nem világvége osx-ről winre váltani.

(#18) Syl válasza total90 (#13) üzenetére


Syl
nagyúr

Én is visszaváltottam, de megbántam. Ezért win-en szigorúan csak a munkámat végzem, minden mást meg Linuxon.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#19) bmwk1200s válasza Syl (#18) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Ha csatlakozhatok:

Jelenleg egy indokot sem tudnék felhozni, amiért érdemes lenne winre váltani.
Nem játszok, ha játszanék nekem a konzol bőven megtenné (érdekel is a Project Scorpio), minden másra meg számomra sokkal jobb a Mac. Egészében nézve, onnantól, ahogy kinéz az asztalomon egészen odáig, ahogy szépen csendben, gyorsan és megbízhatóan teszi a dolgát.
Csak az Evolv Escribe és az NFE Toolbox - ArcticFox miatt tartok vmware fusionnal egy windows 10es virtuális gépet.

Semmit sem írok alá!

(#20) dragon1993


dragon1993
őstag

Egy 200k-s laptopnál is gáznak találnám ezt a történetet, de mivel neked létszükséget az OSX ezért nincs más választásod vársz és reménykedsz. Nekem kicsit gyanús, hogy mindegyik gép ugyan azon a területeken karcolódott meg,ha kapsz egy karcmenteset valószínűleg 2 nap múlva hasonló módon összekarcolódik majd.

(#19) bmwk1200s
Én tudok egy érvet: 5x-re se tudnak egy normális gépet küldeni

[ Szerkesztve ]

(#21) bmwk1200s válasza dragon1993 (#20) üzenetére


bmwk1200s
őstag

"Én tudok egy érvet: 5x-re se tudnak egy normális gépet küldeni"

Ha olvastad esetleg az én korábbi reakcióimat, akkor tudod jól, hogy legalább annyira fel vagyok háborodva, mint itt bárki más. Ettől még nem mennék vissza winre, mert ez a fiaskó nem bizonyítja, hogy a win nekem jobb lenne a macOSnél.

Plusz én szerencsés helyzetben vagyok. Nem abban az országban élek már jó ideje és tapasztalatból mondom, hogy itt max 3 lehetőségük lett volna, de inkább csak kettő.

Semmit sem írok alá!

(#22) ncc1701


ncc1701
veterán

Szerintem itt lenne az ideje jópofizás helyett vmi jogi fórumra terelni az esetet. Fogyasztóvédelem, kezdetnek.

(#23) Eastman válasza bmwk1200s (#19) üzenetére


Eastman
őstag

Egészében nézve, onnantól, ahogy kinéz...

És ahogy mások néznek rád az alma túloldaláról. A főhős sorait hogyan kellene olvasni? Sajnálattal vagy szánalommal? Egy jó szerszám simán lehet egymillió, miért ne, ha a tényleges amortizáció előtt kényelmesen behozza az árát. De ha felemelné a sggét és személyesen veszi át a konfigot, vagy nem veszi miután megnézte, és nem a futárokkal bszakszik, nem csattogna a dohányzacskó az állán. Hiszen azidő alatt sem termel a tool.

Azért komolytalan, mert ő nem a munkaeszközt akarja ilyen erősen, hanem a vélt "előjogokat" amiket a pénzéért vár (aka ígértek neki). Ez itt balkanisztán határa, nem hollywood. Vastagon kell fizetned, ha vastagon akarsz szívni!

És igen, hazudnak a pénzedért, mert nincs elszórva annyira sok. Hello, jó reggelt!

(Képzelem az "alperest" ahogy telesírja otthon a párnáját miközben pörgeti a milliód. Leckéztesd meg! Ugyan.)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#24) Ringman válasza ncc1701 (#22) üzenetére


Ringman
nagyúr

céges vásárlásnál emlékeim szerint nem lehet fogyasztóvédelemhez fordulni.

+ a 14 napos elállással sem lehet élni. (persze ettől eltérni lehet a vásárló javára)

(#25) TBMC


TBMC
addikt

Köszönöm mindenkinek aki elolvasta

C4mp3r: direktbe pasz, nem tudom. Az írekkel tudtam kapcsolatba kerülni, az ottani vezetőséggel, akik állítólag továbbították a központnak az esetet, erről van egy email váltásom is. De látszólag nem jutottunk sehova...

vwpolopg: kipróbáltam az sfbookot, nem rossz, tetszik, de "sajnos" mindig belátom OSX a területem. Nem szeretek-tudok már wines környezetben dolgozni. Tudom my shame akkor szívjak, de ez van. vessetek meg :D

DeFranco: írnék én, ha direktbe kapcsolatba lehetne kerülni velük, úgy hogy egy vezetőségi szintre jusson el, ne szimpla telefonos szupportosokhoz, mert annak ugyancsak semmi értelme nem lesz, hisz szvsz. próbálják elsimítani a dolgokat. Jelenleg elkezdtem megírni a whole storyt angolul, aztán végül lehet megpróbálkozok a kinti "médiával" az Apple tudtára hozni, hogy mi is történik.

dragon1993: A kezdetek óta használom ugye az első "karcos" gépet. Vigyázok rá, természetesen, de eddig semmi féle további karc nem keletkezett rajta. Pedig 24/7 cipelem magammal.

ncc1701: céges vásárlás miatt a fogy véd, nem tudom mennyire foglalkozna/zik ezzel. Illetve kártérítettek ugye közben, ugyanakkor az Apple bármikor elálhat a szerződéstől ily tekintetben. Szimplán csak presztizsből nem tesznek ilyet - gondolom én. Kártérítésre és egyebekre eddig sem volt semmi szükség, csak akarnék egy végre egy hibátlan gépet... továbbá, hogy mással ez ne történhessen meg. Nem tudom ki/kik ezért a felelősök, de tényleg dúrva. Korábban amin agyaltam, ugye a gép összerakást követően megy át a quality checken. Aztán kerül egy tesztelő csapathoz akik tesztelik a dgput és az akkut. - na itt lehet a bibi, sztem ezek okozhatják a korábban említett károkat a gépeken. :U

markbellus.hu 

(#26) ncc1701


ncc1701
veterán

Ja, céges, hát ez ciki. Ott semmi nincs, max perelni lehet. :(

(#27) DeFranco válasza TBMC (#25) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ha úgy írod meg a levelet (nem a stílusra gondolok hanem a tartalomra), akkor el fog jutni vezetőségi szintre. nyilván nem a ceo-hoz de olyan helyre ahol érdemben tudnak lépni.

nálunk egy nem szokványos, nem standardizálható panaszlevél feljutott a ceo alá kettővel szintre egyszerűen azért, mert vezetői döntés kellett a kezeléséhez. onnan meg már ül az üzenet, és eszkalálódik magától.

(#28) bmwk1200s válasza Eastman (#23) üzenetére


bmwk1200s
őstag

"És ahogy mások néznek rád az alma túloldaláról."

Asztali Mac a lakásban. A fal nézi max. Én nem villogásra vettem macet. Nem ismersz, ne ítélj előre. :U

"A főhős sorait hogyan kellene olvasni? Sajnálattal vagy szánalommal? Egy jó szerszám simán lehet egymillió, miért ne, ha a tényleges amortizáció előtt kényelmesen behozza az árát. De ha felemelné a sggét és személyesen veszi át a konfigot, vagy nem veszi miután megnézte, és nem a futárokkal bszakszik, nem csattogna a dohányzacskó az állán. Hiszen azidő alatt sem termel a tool."

Honnan tudod, hogy mire van ideje és miért kellene neki APRtől venni? Nem gondolod, hogy joggal várja el a hivatalos magyar Apple képviselettől, hogy hibátlan gépet kapjon? Az hogy, ahogy te nevezted "balkinisztán" így működik, ahogy, akkor azt el kell fogadni és fejlehajtva beállni a tömegbe? Persze és természetes, hogy harcol a jogaiért, az lenne érdekes, ha nem tenné.

"És igen, hazudnak a pénzedért, mert nincs elszórva annyira sok. Hello, jó reggelt!"

Neked is jó reggelt! :)

Presztizsveszteséget simán szenvedhet a cég, pontosan ezért szorgalmazom, hogy legyen a neten visszhangja! Ha nincs hírverés, maguk között elrendezik, ahogy nekik a legjobb. Ez minden cégre igaz. Ha pár napig erről cikkeznek látogatott oldalakon, akkor már nem lehet a cégnek a szőnyeg alá söpörni.. akkor már úgy kell megoldani, hogy a panaszos jöjjön ki jól és bizonyítsa a cég, hogy ők milyen jófejek és itt csak egy kis félreértés volt.

Semmit sem írok alá!

(#29) Eastman válasza bmwk1200s (#28) üzenetére


Eastman
őstag

Persze, hogy joggal várja el. ...a valamilyen kft-től, feltételezem, aki a pénzét használja, illetve az Apple-től, akinek, feltételezem; Magyarország mikron méretű piac. Sok szerencsét!

Ha nem rabolja az idejét és az idegeit a futáros oda-vissza küldözgetéssel, már egy jól időzített mosollyal elintézte volna a legelején, de harcol, mert harcolni akar. Én így látom.

Hollywoodban vesz neked a magyar képviselet (aka vállalkozó) a pénzéből új gépházat meg új akksit és átépíti a pénzéből karcmentesre és ad mellé egy másikat.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#30) DeFranco válasza Eastman (#29) üzenetére


DeFranco
nagyúr

most már csak sört igyál szerintem

(#31) bmwk1200s válasza DeFranco (#30) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Ja. A töményet tényleg hanyagolnia kellene.

Semmit sem írok alá!

(#32) TBMC válasza Eastman (#29) üzenetére


TBMC
addikt

basszus, biztos teljesen igazad van, én kicsit máskjépp látom a dolgokat, ha egy hibás terméket kapok ennyi pénzért. Nem nyúlkálok más zsebében, de ez számomra nem kevés pénz.
Témát itt lezártam ezzel kapcsolatosan, picit fura szemszögből nézed/látod a dolgokat szvsz. De nyilván ez mindenkinek szíve joga. :K

markbellus.hu 

(#33) TBMC


TBMC
addikt

a minap reggel egy kedves PHs kollégától kaptam a felsővezetőséghez közvetlen mail címeket.
Továbbítottam nekik a teljes sztorit illetve írtam egy kísérő levelet.

markbellus.hu 

(#34) fi:zi'k válasza TBMC (#33) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Majd számolj be arról is. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#35) bmwk1200s válasza TBMC (#33) üzenetére


bmwk1200s
őstag

WoW! Akkor az vagy nagyon komoly fejlesztő, vagy belsős ember, vagy APR vezetőségi tag. Mármint, ha a kaliforniai felsővezetőségről beszélünk. :DDD
Nagyon várom a fejleményeket!

Semmit sem írok alá!

(#36) oriic válasza TBMC (#33) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Én a helyedben megírnám a sztorimat Redditre.

Live-Die-Respawn

(#37) tDr1v3r válasza oriic (#36) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A MB topikban azt irta hogy mar felkeresett par nagyobb mediumot,de nem hasznalt... de talan Redditen gyorsan viral lehet, elvegre sokszor eleg kritikus a hangulat az almas subredditen.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#38) TBMC


TBMC
addikt

Mindenképp be fogok számolni.
bmwk1200s: írországi felsővezetőség a címzett, másolatban kaliforniai felsővezetők.

oriic: igen, készen van a cikk angolul is - igaz jóval rövidebben, a lényeget hagytam benne nagyrészt. várom a fejleményeket. ha nem jutok előbbre, akkor mindenképp felkeresem ismét a külföldi forrásokat. bár korábban a macrumorsal nem jártam sikerrel, nem jeleztek vissza, igaz nem is nagyon erőlködtem rajta, bíztam, az Apple hozzáállásában...

markbellus.hu 

(#39) Syl válasza TBMC (#38) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha felkerül valahová az angol cikk, kérjük a linket :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#40) MineFox54


MineFox54
őstag

Én a második után vettem volna egy normális GÉPET :P
;]

(#41) tDr1v3r válasza MineFox54 (#40) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Te inkabb bujj el a kinai kukadroidoddal.

;]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#42) MineFox54 válasza tDr1v3r (#41) üzenetére


MineFox54
őstag

Ha már itt tartunk ;]

(#43) TBMC válasza bmwk1200s (#35) üzenetére


TBMC
addikt

egyelőre semmi hír. válaszra sem méltatják... hétvége felé szétküldözgetem a cikket a kinti lapoknak. meglátjkuk őket érdekli-e majd egyáltalán, vagy le rá se bagóznak majd.. :U

markbellus.hu 

(#44) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez egy vicc... Ennél kevesebbért is váltottam már márkát, a Dell-nél is rezgett a léc, amikor a technikus két alaplapot cserélt a lati 7450-ben majd feladta és új gépet kért.

Nagyon remélem lehozza az angolszász sajtó.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#45) sad_Vamp válasza TBMC (#43) üzenetére


sad_Vamp
őstag

szígyen!!!

(igen, így írva)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#46) totron válasza Eastman (#29) üzenetére


totron
addikt

Ezt látom én is, hogy az ember alapvetően keresi a félteni- és idegeskedni valót, ha laptopba projektálva, akkor abba. A harc csak egy következmény, érthető ha ennyi pénzért tökéletességet vár el, nem is innen kell megfogni a jelenséget, hanem hogy eleve ezt az utat választotta. Van egy kritikus tömeg, ahonnan kezdődik a minőség, ahonnan kezdődően van értelme elvárásrendszert támasztani, meg van a sáv másik vége, amitől többet hiába vár az ember, csak ideget zabálhat, ha beüt a crach. De crach nélkül is egy hamis elégedettség-érzést táplálna magában, abban a mértékben mindenképp, amennyit az árért elvárna. Nem lehet ezen segíteni, majd kinövi. Ha szerencséje van.
Ha a megfelelő igényekhez köthető elvárásokat a megfelelő helyekre pozicionálnák a fogyasztók, lehet, hogy kevesebb brandóriás és brandeladás lenne, de kevesebb üres élet és vérre menő cicaharc a szupportokkal. Lehet kergetni a hangzatos márkafilozófiákat, de nem ez fogja megtölteni az ember érzelmi életét, célnak meg elégy harmatos. Aláírom az esztétikai élményt, még a feelinget is, de nem szabd túlértékelni.

(egy Mac használó)

(#47) Eastman válasza totron (#46) üzenetére


Eastman
őstag

A prémium gitárok világába jobban belelátok. Ott is simán 300k-1-1,5 millió lehet a végösszeg, akár egyedi, custom "konfigurációval", közvetlenül a gyártótól rendelve, piros masnival átkötve. A két legnagyobb amerikai gyár magyar szervízeit, képviseleteit van szerencsém ismerni. Itt el is harapnám a mondatot. Mindkét nagy márkát kipipáltam, mára az egyikőjük egyik alapmodellje mellett döntve. Masszázsfotel témakör egymillióig dettó.

Zárógondolatként csak annyit, hogy lehet a luxusgitár cél és lehet eszköz. (...) Illetve volt már az ölemben nullaperces gitár és ültem már nullaperces fotelben is. Pont úgy, ahogyan a kollegáim is. Számláló nélkül. Ennyi.

Marketing szempontból ugyan úgy lehet eladni a muskátlit mint a Bugattit. Érezd különleges és neked szóló élménynek. A kasszáig mindenképpen.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#48) sad_Vamp válasza totron (#46) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Én is CTO MBP-t rendeltem anno, és nekem 1 határral odébb (csak Szlovákia) simán hozták minden probléma nélkül, nem volt megkarcolva, benyomódva, semmi. Ráadásul egy nagy "lélektelen" elektro-üzletlánc boljában voltam kénytelen venni akik nem a törődésükről híresek (hasonlü mint nálatok az MM talán) Szóval itt valami a kedves magyar képviselettel lesz. (szerintem ezeket a gépeket nem a gyár rakja össze, hanem a fő szervizek az adott országban, vagy tévednék?)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#49) Eastman válasza sad_Vamp (#48) üzenetére


Eastman
őstag

(Én is így képzelem.)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#50) TBMC válasza sad_Vamp (#48) üzenetére


TBMC
addikt

valahogy én is ezen a gondolatsoron jártam az elején, viszont maga a csomag ami UPSel érkezik vagy épp DHLE vel, az egész utat végig követed kínából vagy épp írországból érkeznek a gépek.. (ez korábban is így volt, nem az első cto gépem ez, csak ez a széria valamiért iszonyatosan nem klappol...) bár még az is lehet, hogy külön szegmensek pakolják az EU/HU piacra... mondván: jóvanazúgyaparasztnak
vagy már magam sem tudom mire vélni :U

markbellus.hu 

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.