Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gomez86


Gomez86
őstag

Feljebb bukott? :)

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#2) Narxis válasza Gomez86 (#1) üzenetére


Narxis
nagyúr

Igen.

Thanos was right.

(#3) elithun


elithun
őstag

Pedig már kezdtem örülni, hogy lezárul a szappanopera sorozat.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#4) ollie válasza Gomez86 (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem bukásról van szó lévén, hogy köze sincs az IW-s balhéhoz.

***

(#5) Gomez86 válasza ollie (#4) üzenetére


Gomez86
őstag

Lehet hogy amúgy is oda ment volna, de azt azért Te sem gondolhatod komolyan hogy semmi köze nincs ennek az időzítésnek ahoz hogy az activision által kirobbantott pénzügyi vitában az IW lassan tönkremegy....

Még ha nem is ő tehet róla meg ilyenek.

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#6) ollie válasza Gomez86 (#5) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Elolvastad egyáltalán a cikket? Ennek az embernek köze sem volt az egészhez.

***

(#7) Gomez86 válasza ollie (#6) üzenetére


Gomez86
őstag

Elolvastam.

És Te elolvastad ezt a cikket pl?
Első mondat. De nem csak itt van szó róla hogy az activision robbantotta a bombát az IW-nél.
Tudod ez az ember az elnök (volt). Az elnökökkel megesik hogy tudnak egyet s mást a cég dolgairól...

De respect, nem szeretnélek meggyőzni hiszen ugyanannyira nem tudhatod hogy mi történt ott mint ahogy én sem. Valószínűleg kb 5 emberen kívül senki sem tudja mindenről hogy mi miért történt.

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#8) elithun válasza Gomez86 (#5) üzenetére


elithun
őstag

Én nem látok párhuzamot a munkahelyváltás és az IW között.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#9) Sicilian


Sicilian
addikt

Vezetőként így működik a dolog mindenhol, alkalmazottként meg úgy, ahogy most állok...Aláírásom mindent elárul :( :O :(

nothing is true everything is permitted..

(#10) Zsoccc válasza Gomez86 (#7) üzenetére


Zsoccc
senior tag

Az a furcsa helyzet van az Activision háza táján, hogy ugye amióta összeolvadtak a Vivendi Games-szel, azóta az anyavállalatot Activision Blizzardnak hívják, ennek egy leányvállalata az Activision. Tény, hogy Infinity Ward esetében általában Activisiont szoktunk írni, de itt inkább Kotick neve bukkant fel folyamatosan. Szóval a lényeg, hogy nem azért mondott le mert az Infinity Ward eset történt, sőt ez inkább előrelépés a számára, mivel az anyacég egyik vezető pozíciójába került. Tehát nem arról van szó, hogy "beismerem elszúrtam, lemondok."

(#11) LackoMester


LackoMester
addikt

Itt a bónuszokból van a nagy lóvé. ;)

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#12) mad1 válasza Zsoccc (#10) üzenetére


mad1
veterán

Jaja ez nem affele politikus lemondas...De off

Ne szemetelj ! = Steam

(#13) #65675776 válasza Gomez86 (#5) üzenetére


#65675776
törölt tag

Lehet én vagyok hülye, de a vitát nem az Activision robbantotta ki, hanem az IW. Ők kezdtek el elégedetlenkedni, és miattuk is bomlott fel a csapat.

(#14) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Hogy jön ki annyiból?:D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#15) Esmein válasza Sirandrish (#14) üzenetére


Esmein
nagyúr

Az csak havi 21 ezer dollar. Ismerek olyan embert aki tobbet keres, es semminek nem az alelnoke. ;)

Kicsit eltevedtem, akkor gyakorlatilag tulajdonilag az a ceg csinalja a MW-t mint aki a WoW-ot? Nem nagy falat az ovek a pc-s piacon?

[ Szerkesztve ]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#16) Gomez86 válasza #65675776 (#13) üzenetére


Gomez86
őstag

Az IW azzal hogy az activision nem fizetett, nem?

Bár nem teljesen tiszta. Mindenesetre szerintem Az activision igen is benne volt ebben a botrányban akármit is mondtok.

Kotaku

Joystick div.

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#17) Cathfaern válasza Esmein (#15) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Igen is, meg nem is :)
Egyrészt névleg egy cég, gyakorlatilag mind az Activision, mind a Blizzard elég önálló.
Másrészt látszólag (WoW, CoD, Guitar Hero) elég nagy falat az övék, de gyakorlatilag annyira szegmentált a PC-s piac, és annyira eltolódott a casual irányba, hogy ezek a címek kevesek ahhoz, hogy jelentős legyen a részesedés. Meg merném kockáztatni, hogy az EA részesedése legalább ekkora, ha nem nagyobb.

"Botrány":
Többé-kevésbé egyszerű a helyzet szerintem. Activision nem olyan körülményeket biztosított az IW-nek, ami nekik tetszett volna, ezért leléptek. Amire már csak az is jó indokuk volt, hogy így az MW2-t teljes egészében rá tudják fogni az Activisionra, hogy azért lett olyan amilyen, mert ők így akarták (amiben valószínűleg sok igazság is van, dedikált szerverre gondolok pl.). Mivel elég nagy nevek már, ezért attól nem kell félniük, hogy senki se karolná fel őket, szóval szempontjukból gyakorlatilag csak előnye volt ennek a lépésnek.

[ Szerkesztve ]

(#18) Gomez86 válasza Esmein (#15) üzenetére


Gomez86
őstag

az a ceg csinalja

Az a cég adja ki a WoW-ot aki az anyacége annak a cégnek aki kiadja a MW-t :)

És igen, szép nagy szeletük van. Szépen lassan EA lesz :D

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#19) Esmein válasza Gomez86 (#18) üzenetére


Esmein
nagyúr

Lenyeg, hogy egyszeru legyen, mi?:)

Nem sok sansza van(szerk.: valoszinuleg agya se) annak aki most akar szeletet kiharapni a tortabol. Legfeljebb a flash jatek piacon vannak meg renegad egyetemistak, mar ami a PC gaminget illeti. :( Nem jo ez nekunk, a felhasznaloknak.

[ Szerkesztve ]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#20) Cathfaern válasza Esmein (#19) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Nem sok sansza van(szerk.: valoszinuleg agya se) annak aki most akar szeletet kiharapni a tortabol."
Online terjesztés terjedésével egyre csökken a jelentősége annak, hogy mekkora szeleted van. Ha tudsz produkálni egy jó (új, eredeti, megfelelő tartalommal rendelkező) játékot, akkor könnyen sikeres lehetsz. Megaprodukciót persze csak az óriáscégek tudnak összerakni, de ez mindig is így volt, amióta nem elég 3-4 fő egy játék összerakására.

(#21) ollie válasza Gomez86 (#16) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nagyon nem értetted meg a hírt.

***

(#22) Gomez86 válasza Esmein (#19) üzenetére


Gomez86
őstag

Jah, minél bonyolultabb, annál átláthatatlanabb (pénzügyileg is, és szerintem ez a cél)

Nem is tudom hogy van-e olyan kiadó aki most próbál meg beállni a piacon a tortakiharapási sorba. Hacsak nem van valami tuti adu a kezében.

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#23) Gomez86 válasza ollie (#21) üzenetére


Gomez86
őstag

Akkor elnézést. :U

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#24) Wolverine válasza Gomez86 (#18) üzenetére


Wolverine
félisten

Ööö, nem. A Blizzard nem tulajdonosa az Activisionnek; inkább ez fordítva igaz. Az az egyetlen mázlija Morhaime-éknek, hogy távol tudták eddig tartani maguktól Koticket.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#25) #65675776 válasza Gomez86 (#16) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az eddigi információk szerint olyan pénzeket nem fizetett ki az Activision, amiket bizonyos feltételek teljesülése esetén akár ki is fizethetett volna. Ha a szerződésben adhatóként szerepelnek ezek, akkor a feltételek teljesülése nem kötelezi az Activision-t semmiféle kifizetésre, csak mérlegelhetik, hogy kifizetik-e. Ez teljesen olyan, mint az átlag munkahelyeken létező mozgóbér, vagy bónusz. Vagy fizetik, vagy nem.

A "balhé" pedig onnan indult, hogy az IW fejesei szerint ezt nekik mindenképpen ki kellene fizetnie az Activision-nek.

Lehet pénzéhesnek nevezni az Activision-t, de vajon miért követelik az IW-sek annyira ezeket a pénzeket? Csak nem azért mert Ők maguk is pénzéhesek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.