Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MTbc


MTbc
senior tag

Hello én TeamViewer fan vagyok ha lehet ilyet mondani távoli országoknál is nagyon stabilan biztonságosan és jól működik! Csak ajánlani tudom! Szép írás :R :C

(#2) raszputy1n válasza MTbc (#1) üzenetére


raszputy1n
csendes tag

Köszi. Nekem is volt vele "távoli országos" tapasztalatom, és teljesen jó volt. Egy fájlletöltést (jó nagy fájl) is ott tudtam hagyni, ami nem szakadt meg, életmentő volt :)

zsir.blog.hu

(#3) anulu


anulu
félisten

munkámból adódóan kell VNC-t és RDP-t is használnom. tapasztalatom szerint az RDP sokkal gyorsabb, pontosabban érzékeli a dolgokat, ténylet ott van a kurzor, ahol látom. RDP-t nagyon szeretem (kivéve ezt a server oldali, a cikkíró által is említett max 2 connection-ös "feature-t"), VNC-től a hideg kiráz, a többiről még nem is hallottam :)

btw jó írás, sokan azt sem tudják mi fán terem a távoli kapcsolat.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#4) Realradical


Realradical
őstag

Az, hogy az RDP helyi hálóra van tervezve, több , mint botor kijelentés. Ha netán a routeres forward a gond a 3389-et betolod a kívánt gépre és ott is vagy azonnal. Címfordításos megoldással (dyndns pl.) is tökéletesen működik, csak ingyen regelni kell hostot. (dinamikus ip gondok ugye)

A linux csodája, hogy ugye ott nincs gyárilag induló winlogon ergó ha linuxra akarsz bejelentkezni VNC-ről pl. akkor az nem fog működni grafikus módban hacsak nem mókolsz előtte konzolon. Putty dettó ugyanez.

Úgyhogy ne bántsuk a windows rdp-jét kérem, enélkül horror lenne az életem. :)
A user limit gáz valóban, de kb. 3000forintnak megfelelő összegért lehet +helyeket vásárolni.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#5) Furky


Furky
őstag

Rendszeresen nyújtok én is segítséget embereknek remote desktopon keresztül, ha egyáltalán képes működni. Mivel az elég instabil, ezért egyik barátom tanácsára én is elkezdtem használni a LogMeIn-t, ahol csinálok valami gépet, ott felteszem, hozzáadom a gépet a listámhoz, ha valami baj van, csak bejelentkezik LogMeIn-be, és máris tudom vezérelni.
Amúgy egy hasonló cikk nemrégiben készült itt is.

(#6) azbest


azbest
félisten

igen, a vnc kicsit máshogy közelít a dolgokhoz mint a rdp... a vnc általában az egész képernyőtartalmat képként lelpova közvetíti, míg az rdc talán a grafikus objektumokat (talán ez hasonlít jobban arra mint, mikor xterminállal belépnek grafikusan linuxra).

RealVnc kliense jópofa és egyszerű használni, viszont szerverként az UltraVNC nekem jobban bejött, főleg azért mert van hozzá videódriver, amit feltéve lényegesen kevésbé terheli a processzort. (egy 1100as celeronon nélküle szaggatás volt, míg vele szinte észrevétlen terhelés)

Ja és a Real és UltraVNC szervernek is van webes csatlakozási lehetősége, egész pontosan egy java applet kliens (ultravnc ebben is jobbnak tűnt nekem az ingyenes RealVNC-hez képest)

[ Szerkesztve ]

(#7) moonman


moonman
titán

"a kapcsolat kezdeményezése is komplikált lehet "
tény, Vistában már egyetlen kattintás.

"sokszor nem nagyon tud mit kezdeni az elvetemült hálózati megoldásokkal "
egyszerű portforward (tcp 3389), vagy broadcast és akkor megtalálja, annyira nem vészes. ez egyébként bármelyik ilyen programnál, például VNC-nél is fennáll, ez van.

"-Nehézkes hálózat kezelés"
??

"-Lassú kapcsolatnál használhatatlan"
lassú kapcsolatnál sokkal használhatóbb, mint mondjuk a VNC.

"-Nincs fájlátvitel"
van fájlátvitel.

"-Instabil kapcsolat"
?? (hálózaton múlik)

"'Server' termékeken egyszerre két, adminisztrátor jogosultságú felhasználó lehet bejelentkezve."
nem kötözködés, csak hogy az olvasónak is tiszta legyen: 3, azaz egy konzol + két remote.

"'Workstation' rendszeren pedig még a console (a ténylegesen gép előtt ülő) felhasználót is kilépteti a rendszer"
ismét csak pontosítás: ha ugyanazzal a userrel csatlakozol remote, akkor a konzolt csak lezárja, visszavehető a kép, ha másik userrel, akkor rákérdezés után valóban kijelentkezteti (ezt csak rendszergazdáknak engedi meg).

"Ez azért érdekes, mert mindez Linuxon ingyen és bérmentve áll a felhasználók rendelkezésére."
ez nem érdekes, a Windows nem Linux és vica versa. :)

+ előnyök RDP6-os verziótól: SmartCard-ok, USB-meghajtók akár menet közbeni felcsatolása, terminal services gateway használata, erősebb titkosítás, network level authentication (még kapcsolódás előtt hitelesíteni kell).

"-Elsősorban helyi hálózatra tervezték"
ez így nem igaz, VPN-en napi szinten használom másik földrészen lévő géphez. :)

(#8) Realradical válasza moonman (#7) üzenetére


Realradical
őstag

Életemben először teljesen egyetértek Veled. Horror, ez a Vég kezdete :DDD

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#9) LLKobe


LLKobe
veterán

Én ezeket tudom ajánlani mindenkinek: [link]
Mindegyiknek van 15 napos free verziója, az ntrconnect meg ingyenes is, én folyamatosan használom.

Fő tulajdonságok, előnyök:

-webes felület
-256 bites titkosítás
-minden oprendszeren mennek

Érdemes kipróbálni őket. Akit érdekel a dolog keressen meg priviben és segítek.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10) raszputy1n válasza Realradical (#8) üzenetére


raszputy1n
csendes tag

Köszi a kommenteket, pontosítottam a cikket.

zsir.blog.hu

(#11) marcee


marcee
addikt

Van olyan program, amivel a saját gépemet érhetném el bárhonnan akkor is ha dinamikus az ip-m és nem ül a gép előtt senki?

\m/

(#12) Realradical válasza marcee (#11) üzenetére


Realradical
őstag

Az említett programok közül mind tud ilyet.
A dinamikus ip-dre kell egy host ami folyton szinkronizál, ez tök független attól, hogy milyen programmal akarod elérni a géped. pl. www.dyndns.com (most pont nem elérhető a honlap ahogy nézem, tuti hamar visszajön)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#13) Realradical válasza marcee (#11) üzenetére


Realradical
őstag

Kis guide:

1. lépés regelsz egy accot www.dyndns.org

2. létrehozol a dinamikus ipd-hez egy hostot. Mondjuk kutyafule.dyndns.org

3. letöltöd a dyndns kliensét és felkonfigolod (megadod neki az accod adatait és hogy melyik hostot frissítse ha több is van)

4. vezérlőpult--rendszer--távoli használat--távoli asztali kapcsolat elérésének engedélyezése elé pipa

5. tűzfalon legyen átengedve (win tűzfalnál a vezérlőpulton találod a beállítást defaultból engedi ha jól emlékszem)

6. Ha van routered a NAT alatt virtual servernek, port forwardingnak (sokféle néven van tök routerfüggő hol találod) megadod a saját géped belső ipjét mondjuk 192.168.1.2 ehhez megadod, hogy a 3389-es távoli asztali kapcsot küldje tovább a gépre... (olyan számot adsz meg amit csak akarsz. mondjuk legyen 1000)

7. profit

Ha nem megy...első lépésként kapd le a routert és add meg az ipdet a dyndns nélkül...ha megy akkor csekkold le a dyndns klienst, hogy rendesen szinkronizál-e. Ha az jó akkor valami tűzfal vagy router gondod lesz.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#14) marcee


marcee
addikt

Köszi, ezt a módszert nagyjából ismertem, de jó hogy leírtad pontról pontra. Azthittem létezik olyan program, ami maga képes megcsinálni az ip frissítést a szerverén keresztül és akkor egy kicsit egyszerűbb lett volna.

\m/

(#15) Realradical válasza marcee (#14) üzenetére


Realradical
őstag

Ja! Ha létezik ilyen akkor az engem is érdekelne. :D
Tartok tőle, hogy ilyesmit még senki nem hozott össze...főleg, hogy brutál kapacitás kéne hozzá, nomeg nehezen ellenőrizhető lenne sztem. De persze sose lehet tudni.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#16) Furky válasza marcee (#11) üzenetére


Furky
őstag

Persze. A LogMeIn pl ilyen... Regisztrálsz a logmein.com-on, belépsz a kezelőfelületedre, és ott hozzáadod a gépeket, amiket el akarsz érni, rámész az Add computerre, mejd a FREE-re, ekkor feltelepít egy kis programot, ami ha fut, akkor bárhonnan elérheted az adott gépet, marha egyszerű, és tud magyarul is, ha az angollal gond lenne. Az egész szörnyen egyszerű dolog, próbáld ki. Ezt használom, csak erről tudok véleményt formálni, nekem tetszik. :))

(#17) sto1911


sto1911
veterán

A logmein-t hasznalom, es nem kotelezo a bongeszobe plugint telepiteni, megy siman is, csk lassabb lesz. Elonye, hogy ahol van bongeszo, onnan lehet remote desktopolni :)

(#18) Furky válasza sto1911 (#17) üzenetére


Furky
őstag

:K

(#19) dekoninck


dekoninck
aktív tag

Nagyon jó cikk, és is köszönöm! :R
Kacérkodtam nemrég a Team Viewerrel, hogy a családomnak segítsek innét messziről, de féltem, hogy valami kémprogramszerűség, bár utánanéztem - de csak egy kicsit... De ha más is használja, és arról itt olvashatok, akkor asszem megbízom benne. Királyság. Az msn se rossz, de sokszor egyszerűen nem csatlakozik. Én meg csalatkozom.

(#20) djbahool


djbahool
senior tag

Szintén a LogMeIn mellett kellett döntenem, de nem bántam meg.
Munkahelyi proxy miatt sem VNC, sem RDP nem ment.
De a Logmein nagyon karaj, pláne ha még a pluginokat is feltesszük hozzá, akkor szinte realtime.

(#21) bejmuller


bejmuller
aktív tag

Es ha Hamachi-val VPN-t csinalok es utana VNC-zek, az ugy milyen? Vagy Remote Desktop-ot hasznalok? Mert igy at lehet hidalni a dinamikus IP miatt okozott gondokat...

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#22) Elbandi


Elbandi
aktív tag

remote desktopot hasznalok, ahol fix ip van, vagy megoldhato a router portforward+dinamikus dns. ez viszi at a grafikat leggyorsabban. kb 0 keses van, persze egy nagy jpg megnezese itt sem gyors, de atlagos hasznalatra legjobb. Amennyiben routerek/tuzfal mogott van a celgep es tartosan (nem alkalmi) segitseg kell: logmein. Progi letolt, az "atmaszik" a routeren es azon keresztul lehet iranyitani a gepet. (asszem helyi usernek kell jelszoval rendelkeznie). Ha csak alkalmi segitseg kell, vagy mi kerunk segitseget, akkor Teamviewer: megadjuk/megkapjuk az ID/jelszot es mehet is a pc iranyitas.

(#23) ATI


ATI
senior tag

Én a munkám során főleg Visionapp Remote Desktop 1.5-öt, vagy RoyalTS-t használok. Többszáz (Windows) szervert üzemeltetünk, képtelenség az összes nevét, vagy ip címét fejben tartani. Mindkét cuccnak van free verziója, egyik sem 100%-os termék. Ha a kettőt össze lehetne gyúrni az tuti lenne.

Amúgy mstsc rulz. :D

(#24) bzoley válasza ATI (#23) üzenetére


bzoley
veterán

Hogy legyen miből választani: én egy jó ideje a Radmin-t használom(még a kettes verziót). Eddig megbízhatónak bizonyult, persze csak egyszerűbb dolgokra használom. Nem túl gyors a net a távoli gépen, ráadásul még torrenttel is terhelve van, de nem sokat kellett még várnom semmire. Nem tudom, a többi ilyen jellegű program hogy viselkedik hasonló helyzetben, de találtam már a gépet a bejelentkező képernyőnél megállva(gondolom áramszünet utáni restart), és már ott elérhető a gép. Nekem tetszik.

(#25) cgod


cgod
tag

Én ultravnc, koliban headless torrentesgép+dchubot irányítani, illetve barátnőmnél ultravnc server+krdc+be lett lőve wake on lan is, úgyhogy már nem kell lemenni egy emeletet, hogy be lehessen kapcsolni a torrentes gépet...amúgy valami lehetőség van arra, hogy koliban firewall mögötti passzív módú gépet irányítsak szintén router illetve firewall mögötti gépről?

Ha valami kell gyorsan, telefon a barátod | Eladó használt montik, érdeklődni a szokott felületeken.

(#26) tototos


tototos
őstag

Hello mindenkinek!

Én eddig otthon az ulrtavnc-t használtam. Gondoltam kipróbálom a TeamViewert, olyan kérdésem lenne hogy mindig új id-t kapok ha újraindítom a programot? Ez olyan szempontból rosz nekem hogy az otthoni gépem akarom távvezérelni bárhonnan, de ha új ip-t ad minden újraindításnál így már nem nagyon tudom ezt megvalósítani.

(#27) tototos válasza tototos (#26) üzenetére


tototos
őstag

Már rájöttem hogy nem ad másikat. egész jó kis progi ez a temviewer, és így lehet el tudom hamachi nélkül érnem a gépet id alapján. Ma ki is próbálom a szomszédból.

(#28) raszputy1n válasza tototos (#27) üzenetére


raszputy1n
csendes tag

Hello, nekem is hasonló a tapasztalatom, kb egy hónapja használom, és nem változott meg az id.

zsir.blog.hu

(#29) Bocsek


Bocsek
aktív tag

alap LogmeIn teljesen jó, nekem nagyon bejött :C

(#30) xeri válasza bzoley (#24) üzenetére


xeri
tag

Én is radmin-használó vagyok jó ideje (nem kell kijelentkezni a gépről, amit elérek - ezzel nyert a RDP-pal szemben). De kicsit bosszantó, hogy a norton "security risk"-nek értékeli - a többi programmal is így van vajon?
És ha már itt tartok: a netlimiter folyamatosan logolja a net-hozzáféréseket és gyűjti a statisztikákat. A radmin minden nap letölt 10, 20 vagy 30 (ritkán 40) byte-ot és feltölt 46, 92, 138 vagy ritkán 184 byte-ot - azokon a napokon, amikor nem használom a távoli elérést. (Amikor igen, akkor nyilván jóval többet.) Ez azért lehet, mert valóban security risk? :D

(#31) Szőrös 


Szőrös 
veterán

kis info : a LogMeIn magyar software. múlt hét pénteken dumcsiztam - nagy sörözés közepette :D - az egyik fejlesztővel. jó kis cucc gyk mindenen átmegy .

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#32) Hunter2


Hunter2
addikt

xp többfelhasználós patch és leírás:

http://www.jox.hu/cikkek/138/8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.