Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hahakocka


hahakocka
senior tag

Szerintetek a Gainwardos Ati HD 4830-70 közül valamelyik jó választás lenne május-június felé? Vayg esetleg inkább zalmanos Gigabyte legyen HD 4850 ből vagy Asust részesítsem előnyben inkább? Jó a hütésük tudja valaki?

Prociban mikor ér vajon ide a csökkentett árú Phenom 2 és HD48xxx-ek sora? Prociban hajlok egyre inkább a phenom 2 re egy 2.8-3ghzesre vagy egy 2.5-2.6 ghz phenom1-re.

(#2) dokesz007


dokesz007
aktív tag

Nah ez a G13 is egy csúnyán túlárazott téma...meg olyan semilyen a kinézete is...a belkin sokkal szebb, és szvsz érdemesebb azt megvenni, pláne, ha a minősége jó és fele annyiba kerül mint a logitech, mert annál a márkanevet kell megfizetni az tutti...mármint a vérpistékéknek...

---C.2.A. Dokesz007 ---I'm the power---SAJTOLOK---

(#3) Bcy+


Bcy+
tag

Felesleges cucok :) :U

||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||

(#4) samfishR


samfishR
senior tag

egy hiba:
"Az AMD processzorra szavazók 51,3%-űnak gépében..."

ezek a billentyűzetek elég durvák nekem, maradok a yó kis 900ft-os kínai cuccnál:D

(#5) Stiky


Stiky
senior tag

Ha már Dell... az adamo fog érkezni a közeljövőben a tesztpadra?! :D

[ Szerkesztve ]

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#6) VaniliásRönk válasza Stiky (#5) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

És ha jön a Big Daddy és el akarja venni az adamot? :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#7) rudi válasza Stiky (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Közelben sincs. Nálunk tudtommal forgalmazni sem fogják. Dell mini9-12 viszont jöhetne.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) twollah válasza rudi (#7) üzenetére


twollah
nagyúr

Kar, pedig a kepek alapjan nagyon durvan nez ki.

(#9) rudi válasza hahakocka (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

VGA-t április után lesz érdemes venni, akkor jönnek új Radeonok, amik elég ígéretesek és minden bizonnyal lejjebb tolják a régi modellek árát.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) Stiky válasza rudi (#7) üzenetére


Stiky
senior tag

Szomorúan hallom. :O

(#6) VaniliásRönk
:D

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#11) Killing


Killing
addikt

Mikor lesz már ilyen tesztekben/mérésekben az AMD fölényben?Remélem egyszer leveri az Intelt! ;]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#12) tome.jr


tome.jr
addikt

Közel egy éve használok egy Samsung SCX-4500 all in one készüléket. Csak ajánlani tudom mindenkinek, hibátlanul és nagyon megbízhatóan teszi a dolgát valamennyi funkcióját tekintve. :K

(#13) Sethdobaloah válasza Killing (#11) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Majd ha nyár végén rákérdeznek a videókártyákra is :)

...csak én vagyok helikopter?

(#14) zed1983


zed1983
őstag

Tetszenek a Dell termékei... :R
Persze, hogy túlhajtjuk ;]

[ Szerkesztve ]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#15) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Jajj milyen kérdés ez megint? :D
Dehogy tuningolunk! :N

ui: ez a szavazós dolog okos 5let volt egyébként! :R

...

(#16) Killing válasza Sethdobaloah (#13) üzenetére


Killing
addikt

Akkor meg lehet hogy az NVIDIA lesz fölényben.Vagy nem?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#17) Joci10


Joci10
őstag

Mondjuk én még arra lettem volna kíváncsi, hogy az AMD-s procit használók közül mennyien használnak 'régebbi' és 'újabb' lapkakészletet. Csak mert szerintem az NVIDIA-s lapkakészlet előny a régi NVIDIA-s sikertermékeknek (nForce 2, nForce 3-4) köszönhető, míg az AMD-s oldalon a 'mai' 600/700-as szériák lehetnek egyértelmű fölényben (már voltak olyanok, akik a fenti közvéleménykutatás alapján azt a következtetést vonták le, hogy az AMD-s CPU-hoz a legtöbben most is NVIDIA-s chipsetet vesznek).

[ Szerkesztve ]

(#18) proci985 válasza hahakocka (#1) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

annyit mondok április 6. és az, aminek valszeg hd4750 lesz a neve. fel fog bolydulni a piac;> remélhetőleg arra már lesz halk hűtés is, 100W körüli/alatti fogyasztást csiripelnek a madarak, nagyon jól szellőző házban pedig az minimális plussz hűtéssel is elég lesz annyira guru3d prewievje a termékről itt. és szvsz phenom2, hamár.

más:
mindenesetre érdekes látni, hogy 70%on áll a tuning jelenleg... apropó kimaradt az alapórajel de alulfeszelők tábora (inteleknél eléggé sokáig lehet csökkenteni a feszt, ld alapfesszel általában megvan a 25%os prime stabil túlhajtás... fogyasztás és hang szempontjából ez nem mind1... nekem q6600Sem lett némi biosmatatás után).

az asus házikók meg nem rosszak ennyiért, alacsony ár mellett szvsz kisebb felhasználóknak bőven elegek.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19) VaniliásRönk válasza proci985 (#18) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nekem az sem tiszta mi mit jelent. Az állandóan túlhajtom azt jelenti, hogy egyben hősugárzónak is használom a gépet, és megfeszelve, max. órajelen megy 24/7?
Nálam RMClock/CrystalCPUID-vel idle-ben alulfeszelve, min. órajelen megy a gép, ha meg valaminek kell a kraft akkor automatikusan max.-on teker a proci.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#20) .mf


.mf
veterán

A szavazásnál most nem tudom, mire szavazzak :DDD

Asztali gépem tuningolom, a proci 24/7 stabilan bírja a +60%-ot még csökkentett feszültségen is (órajelben bírna többet is, csak a lap nem).
A laptopjaim meg csökkentett feszültségen, csökkentett szorzókkal (nem csak sima EIST, hanem RMClock) járnak.

Na akkor most mire szavazzak? :))

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#21) Laslow válasza .mf (#20) üzenetére


Laslow
senior tag

Én se tudom mire szavazzak: az eredetileg 2500MHz-es E5200 procim energiatakarékos módban fut mindössze 1440MHz-en, de amint kell valami programnak az erő, máris átvált 3GHz-re. Most akkor...? :)

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#22) Mans20 válasza Killing (#11) üzenetére


Mans20
addikt

Soha,de jó lenne végre ha egyszinten lennének,akkor nem adná az intel patkány áron a cuccait.

(#23) LonGleY válasza dokesz007 (#2) üzenetére


LonGleY
veterán

Az sem mellékes, hogy a Logitech hülyeségekkel tömött, ótvar drivereket csinál egy pár éve, már csak emiatt váltottam az egereiről is, pedig alapvetően szimpatikusak. A Belkin-ben meg a routere (N1 Vision) és 1-2 másik terméke alapján nagyon is pozitívan csalódtam. Pont most rendeltem meg a cikktől függetlenül a gamepadját, majd írok róla véleményt.

(#24) rudi válasza .mf (#20) üzenetére


rudi
nagyúr

Minden géppel arra, amin megy ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#25) total90


total90
veterán

Várható a közeljövőben ház vagy hűtés teszt :F

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#26) cizoe


cizoe
őstag

Mennyi Zsinteles van te úristen. :Y Megnéznék egy hasonló felmérést 2005-2006 környékén az a64 korszakból, kicsit fordított lenne az arány. :U De hát azok az idők már elmúltak.

(#27) Depression


Depression
veterán

Szavazás? Passz. Alapórajelen minimumra csökkentett fesszel, de ha pihen, akkor automatikusan alacsonyabb frekvencián is. Olyan még nem volt, hogy több kellett volna, így nem látom értelmét a felfelé tunningnak, pedig az elején még úgy ment.

Az árak meg úgy elszálltak, hogy már megsem merem nézni az árakat. Utoljára azt láttam a helyi kereskedőnék, hogy az ősrégi procim (q6600) árát felvitték 60k-re, amit biztosan nem ér meg. Ha most kellene váltanom, tuti valami nagyon olcsót vennék.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#28) Killing válasza Mans20 (#22) üzenetére


Killing
addikt

Sokan mondják hogy tuninggal Intelt kell gyalázni!Felesleges mert az Intel gyalázza magát az áraival!
Az AMD tudod mikor kérne egy prociért 300000.-ret( :Y )
Az Intel meg a csúcsprocikhoz még új foglalatot is bevezetett.Hát ez már anyagilag egy kicsit sok.Elég tetű egy banda!

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#29) rudi


rudi
nagyúr

Bővítem egy lehetőséggel a szavazást.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#30) zed1983 válasza rudi (#29) üzenetére


zed1983
őstag

És aki már szavazott?

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#31) Szlovi


Szlovi
aktív tag

Én Intel procit használok "egyéb" chipsettel... ami nem VIA és nem is SIS ;)

(lásd aláírásom)

(#32) nyunyu válasza rudi (#29) üzenetére


nyunyu
félisten

Grr, pedig en is csatlakoznek az alaporajel alulfeszelve taborhoz, de reggel jobb hijan leadtam a voksomot az underclockra.

Aha, bongeszesi elozmenyek torlese sokmindenre jo.

Csak nem az IE8-ban..
Mert az olyan hulye, hogy by default megorzi a kedvenc weblapok cookie-jait torleskor, ha explicite nem veszed ki az elso pipat...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33) rudi válasza nyunyu (#32) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem kell aggódni! Amikor betettem az opciót még csak kb. 500 zavazat volt, és ennek minimum a 10-szeresére (de inkább 20-szorosára) számítunk, szóval nem torult olyan sokat a kép.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#34) nyunyu válasza rudi (#33) üzenetére


nyunyu
félisten

Sebaj, kozben szavaztam megegyszer :)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#35) tome.jr


tome.jr
addikt

Nálam is vegyes a kép, bár én a nyugis használatra összeraktam egy Barebone-t, ha kell a kakaó akkor meg beüzemelem a 3 way SLI-t. :D

(#36) .mf válasza LonGleY (#23) üzenetére


.mf
veterán

Én a drivereik nélkül még most is vígan használom az egereiket :P
Minek egyáltalán driver? Jó, lehet, hogy az mx518-asomon így nem tudom az egyik gomb funkcióját használni, de nem mintha azt különben használnám...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#37) .mf válasza rudi (#24) üzenetére


.mf
veterán

Jakérem, itt kék-kártyás, többszörös szavazásra bíztatják a népet? Micsoda dolog :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#38) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Általában underclock, ha viszont kell a kakaó, akkor overclock, de csak ésszel.

(#39) Depression válasza fondorlatos (#38) üzenetére


Depression
veterán

Hát igen, a folyékony nitrogént csak ésszel lehet használni. :-)

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#40) NagyVillany


NagyVillany
tag

Szépek ezak a Dell-ek, de....
"áruk pedig jelentősen csökkent. Most akár 315 000 forintért is hozzájuthatunk a Dell Latitude E5500-hoz.... 2,26 GHz-es Core 2 Duo.... 2 GB memória... 1280x800 TFT... integrált Intel graf... 160 GB... " még szerencse hogy ilyen csökkentett az ára :N

másik poén hogy a 475 ezer ft-os komolyabbikat is 2GB rammal adják ?... ha véletlen vista megy rá, akkor a progiknak marad kb 1gb ram hehe, de azért ez komoly paraméter "a 15,4”-os modellnél 1920x1200 pixeles" :Y

most vett ismerős egy 15.4" 1680-as notebókot, és ezen a héten volt nálam pár napig telepítgetésre nyúzásra, és még az 1680 is bőven komoly sürűség 15.4 colon, hát 1920 nemtom miafenének.

(#41) Zso2 válasza Killing (#28) üzenetére


Zso2
őstag

Tudod mikor? Megmondom, akár most is :-) (ez milyen ,hülye kijelentés volt)

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#42) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Nah eljenek az oprendszer nelkuli gepek! :DD
Tulajdonkepp eddig azert fizettem 30-40 rugoval tobbet, hogy utana a win-t kidobjam a kukaba. Kb.

(#36) .mf Pl hogy hivatolosan is OC-zhassad Hz-t.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#43) Killing válasza Zso2 (#41) üzenetére


Killing
addikt

Mikor?Akkor mond meg most mert kíváncsi vagyok rá! :K

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#44) hahakocka válasza Stiky (#10) üzenetére


hahakocka
senior tag

Akkor inkább az újakat érdemes venni vagy azok végülis csak butított HD 4830-4850 esek (HD4770)lesznek na meg az erősített HD 4870 (HD4890 néven)

Az a bajom hogy az csak 128 bites lesz. (mármint a HD 4750-770. mindkét nevet láttam már rá) Lehet hogy akkor maradok egy 4830 nál, mivel a 4850 kb 10%al ha jobb aztán kérnek értem +12 ezret kb. :)

[ Szerkesztve ]

(#45) littlelion21


littlelion21
addikt

Jók ezek a szavazások, bár a főoldalon, kiemelt helyen inkább elnézném...
Nem szerepelt az írásban, de én Ion-t várom már nagyon.

(#46) N-vidi-A válasza littlelion21 (#45) üzenetére


N-vidi-A
őstag

Egyetertek, jobb lenne feltunobb helyen! :R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#47) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Egyértelmű, hogy itt a tuningosok legalább annyian lesznek, mint a nem tuningolók, de ez csak ránk vonatkozik pH!-sokra.. Az összes számítógép-felhasználó szavazna csak 1-2% lenne összesen aki tuningol, a többi nem.

(#48) twollah válasza NagyVillany (#40) üzenetére


twollah
nagyúr

15.4"on mar eleg komolyan kell guvasztania a szemet az embernek az 1680x1050es felbontasnal.

Razkodo jarmuvon meg mar olvashatatlan a kijelzo.

(#49) VaniliásRönk válasza twollah (#48) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Á fődmívest válámivee' vakítanni köll no...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#50) tibz03


tibz03
őstag

Igen, alulhajtom nyugalomban, túlhajtom terhelve. - Szerintem a legtöbb embernek így van, hiszen "nyugalomban" a szorzót visszaveszi az alaplap, terheléskor pedig "ráadja a kakaót". :) Legalábbis szerintem ez a legésszerűbb beállítás, és alapból is így működik a dolog (legalábbis Intel proci + Intel chipset párosításnál).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.