Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Azért 40 és 150k forint közé beférhetett volna még egy db monitor, azt hiszem. Az első elég harmatos, hiába a sok feature; a másodikra meg már rögvest a nép kétharmadának nincs pénze.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#2) pusszycat válasza RetepNyaraB (#1) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A dell laptopok is vékonyíthatnák már a kávát a monitor körül,ez így olyan retro 4-5 éves laptop látszatát keltik. Na jó,egész pontosan "Hogy néz már ez ki :) " gondolatokat ébreszt bennem.

Nem answer akart lenni. :)

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#3) zetor2000 válasza pusszycat (#2) üzenetére


zetor2000
senior tag

Van az vékony kávával, csak most nem azt kell reklámozni ez keltette fel az érdeklődését a cikkírónak.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#4) ripla


ripla
őstag

Nemrég lett egy Acer monitorom, de nagyon nem vagyok megelégedve vele. A fekete az inkább szürke, a fényereje akkora, hogy utcai lámpának is elmenne, a színeket meg egyszerűen nem lehet normálisan beállítani, mindenhogyan fakó marad. Szóval inkább visszaraktam a 16 éves Samsungot, ami igaz hogy csak 1680*1050-et tud, viszont a fekete az fekete rajta, nem ég ki tőle a szemem, és ragyognak a színei. Ja, és ezen tudom a monitor magasságát is állítani. Szóval Acert azt kösz, de nem.

[ Szerkesztve ]

(#5) Watchdog válasza zetor2000 (#3) üzenetére


Watchdog
aktív tag

... csak abból nem torlódott fel akkora raktárkészlet, hogy ajánlani kelljen... ;]

(#6) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Pont a héten vettem egy ilyen ML360-at.
Szerelni könnyű és a teljesítménye is az elvártnak megfelelő. A legkisebb fordulaton járatva, azt nem mondom, hogy hangos, de tény, hogy lehetne halkabb is. A legnagyobbon, viszont csendesebb, mint a H100i.

A szoftver telepítése előtt frissíteni kell a firmware-t különben nem működik. Maga a programocska eléggé fapados.

(#7) pusszycat válasza zetor2000 (#3) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ez igaz, csak más gyártónak ebben az ársávban is van vékony kerettel. Pl. Lenovo,Asus...

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#8) Pete55555 válasza ripla (#4) üzenetére


Pete55555
addikt

Típusa?
Azért ez érdekes, hogy nagy a fényerő ,s a fekete meg szürke... Beállítási gond lehet ott.

...Szeretem leracsniztatni...

(#9) #16939776 válasza ripla (#4) üzenetére


#16939776
törölt tag

OSD menüben vissza lehet venni a háttér világítás fényerejét, ha azt beállítod teljesen fehér képen szembarátra, azzal egyidejűleg a fekete fényereje is csökken annyit, hogy fog hasonlítani a feketére.
Nem kötelező a gyári 75%-os beállítást használni, ha 10-30%-ék is elég típustól függően.

(#10) ripla válasza Pete55555 (#8) üzenetére


ripla
őstag

Nem tudom, visszaadtam a tulajnak, azt nem mondtam, hogy kipróbálásra hoztam el, hogy meg akarom-e venni, de inkább gyűjtök valami minőségibbre inkább.

[ Szerkesztve ]

(#11) NightGT


NightGT
senior tag

Radeon VII mind referencia PCB/cooler? Meglep, hogy a Sapphire nem csinált saját megoldást...kis konszolidáltak mind. Nyilván prof. felhasználásra...

Gondolom nem is számítanak akkora tételre, hogy megérje tervezni custom cuccot.

Speed is the only truly modern sensation

(#12) ashtm válasza NightGT (#11) üzenetére


ashtm
csendes tag

Ha minden igaz az AMD nem engedi, hogy custom kártyákat adjanak ki a partnerek...de tévedhetek.

Soha ne becsüld le a hülyeség erejét...legfőképpen, ha kitartással párosul!

(#13) Brekk válasza RetepNyaraB (#1) üzenetére


Brekk
addikt

Van ott jópár akcióban, csak a cikkíró próbált a sok típusból mindenfélét ajánlani.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#14) Piftuka


Piftuka
veterán

"az a 259 900 forintos Acer ProDesigner BM320-ban ezt is megtalálja. A kifejezetten tartalomgyártásra fejlesztett eszköz 3840x2160 pixel felbontású, 32 hüvelykes AHVA panelje az sRGB mellett az Adobe RGB és a Rec.709 színtér megjelenítésére is képes"

Az üzlet honlapján IPS panelesnek tüntetik fel...

Melyik a valós adat?

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#15) NightGT válasza ashtm (#12) üzenetére


NightGT
senior tag

Valami ilyesmi rémlik, valóban...

Speed is the only truly modern sensation

(#16) jedis


jedis
senior tag

Ezeket a kétmagos procikat elfelejthetnék már, főleg a középkategóriától felfelé. Még egy alap laposban elmennek, de afelett szerintem már elég gáz, még akkor is , ha HT van bennük. Ugyan ez igaz a HD-s laposokra is. 256GB-os SSD-k, már 10 körül vannak kiskeráron. Az az alaplapi tápcssati elfordító ellenben nagyon fajántos, olyan házakban ahol kábel management-et használ az ember. Én is sz.ptam ilyen konfig összeszerelésénél a 24-es tápcsati elvezetésére. Milyen egyszerű lett volna, ha van egy ilyenem. :)

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#17) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Így írom le betűvel, hogy érthetőbb legyen: HATVANEZER Forint egy billentyűzetért?!.. :F

(#18) deltaa97 válasza SunMount3r (#17) üzenetére


deltaa97
tag

Mindjárt jön valaki, aki megírja, hogy igenis megéri. :DD

Másrészről a 24-pines adapternél is elég bátran áraztak.

Xiaomi 12X 8/128 GB Grey | Életem legrosszabb döntése, hogy gépészmérnöki pályára tévedtem...

(#19) icon válasza deltaa97 (#18) üzenetére


icon
senior tag

Hát igen, kb. egy ezrest tartanék vállalható árnak...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#20) Gladiator124 válasza icon (#19) üzenetére


Gladiator124
csendes tag

Első találat tessék:
https://www.aliexpress.com/item/ATX-24Pin-Atx-90-degree-24-pin-to-24pin-Power-Plug-Adapter-Mainboard-Motherboard-Power-Connectors/32916553423.html

[ Szerkesztve ]

Minimális célunk a maximum....

(#21) Joci10 válasza SunMount3r (#17) üzenetére


Joci10
őstag

#18-ra is reagálva: nem mondom, hogy megéri, de a mechanikus billentyűzetek mindig is drágábbak voltak, mint a membránosak. Aki nem használta őket, annak felesleges leírni, hogy mekkora különbség van a kettő között; ezt ki kell próbálni. Persze -mint említettem- azért 60k-t nem biztos, hogy megér egy mechanikus se, de az 'alapok' árai 10-20k körül kezdődnek (és 20-30k környékén már jók is vannak). De azt tudni kell, hogy ez egy ilyen kávéház. Aki sokat használja, annak megérheti; aki kevesebbet, annak meg bármilyen olcsó billentyűzet is megteszi.

(#22) Joci10 válasza Gladiator124 (#20) üzenetére


Joci10
őstag

Nem mondom, hogy 4,5ezer forintért megéri a hírbeli verzió, de azért azt a 4 dodót sem adnám ki azért a 'minőségileg nem ugyanolyan pályán játszó' munkáért, amit a linkeden látni. :)

(#23) sb válasza Joci10 (#22) üzenetére


sb
veterán

Nem lennék meglepve ha a 4.5k-s pont ugyanaz és ugyanonnan jött. :)

(#24) Raysen623


Raysen623
addikt

Úgy érzem ebben a 31,5"-os Acer monitorban meglelem az kijelzőmet :D Egyszer...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#25) Pityesz4734 válasza ripla (#4) üzenetére


Pityesz4734
tag

Nem egy nagy durranás a márka, az ára... na annyit pont nem ér. :DDD

(#26) simonzé válasza ripla (#4) üzenetére


simonzé
addikt

Tök jogos, de akkor légy következetes: Az egész Samsungot is mondjuk a belépő kategóriás mobilja alapján ítéld meg, ne az egyes termékeik alapján! Tudod, egy cég = egy minőség.

Bár azt nem értem, hogy miért nem éltél az x napon belüli elállás lehetőségével, ha ennyire rosszul választottál.

I don't fit in. I fit out.

(#27) simonzé válasza Pete55555 (#8) üzenetére


simonzé
addikt

Ugyan már! Hogy lehetne már user error? Biztos hogy a gyártó a hülye, hiszen magyarok vagyunk!
Csapj már a szádra!

I don't fit in. I fit out.

(#28) Pete55555 válasza simonzé (#27) üzenetére


Pete55555
addikt

Jogos, én kérek elnézést :R

Az acer egy sz*r!!!!

;]

...Szeretem leracsniztatni...

(#29) Jokerdapro


Jokerdapro
senior tag

Emlékeim szerint a kis nitro a monitoros topikban ajánlott cucc. :U Az ára is rettenetesen jó . :K

(#30) RetepNyaraB válasza Jokerdapro (#29) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Az ára a jó. Sehol egy displayport, 6 bites felskálázott szín (ha jól értem). Nem tudom...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#31) Joci10 válasza sb (#23) üzenetére


Joci10
őstag

Én megnéztem mindkettőt - már a termékek képeit. Nem kicsi a különbség ránézésre minőségben. Ezért írtam azt, amit. Viszont ahogy nézem, Te reflexből reagáltál úgy, hogy nem is láttad a termékek képeit.

(#32) Jokerdapro válasza RetepNyaraB (#30) üzenetére


Jokerdapro
senior tag

Aki más szempont szerint keres monitort annak nem ez kell. Aki viszont "csak egy sima" monitort keres nem biztos, hogy rossz választás. (Bár nem vagyok szaki a témában. :) )

(#33) M@cika válasza sb (#23) üzenetére


M@cika
őstag

Szerintem is eléggé közel jársz az igazsághoz.

Nasit a kis fehér medvének!

(#34) meci77


meci77
tag

" A kártya hossza viszont csupán 123 milliméter,"
A magassága az 123mm, a hossza viszont 205mm.
És a PCX honlapja is rossz. :)
A gyártó honlapja már jó.
üdv

(#35) kekesj válasza jedis (#16) üzenetére


kekesj
tag

én sem értem a 4 gb+hdd párosítást 2019-ben új gép esetében

(#36) icon válasza Gladiator124 (#20) üzenetére


icon
senior tag

Láttam hasonlót, de elsiklunk egy részlet felett, a felénk néző oldalon elég ronda megoldás az a kétoldalassal felragasztott fekete 2-3 mm-es habszivacs...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#37) #04430080 válasza jedis (#16) üzenetére


#04430080
törölt tag

Minden kategóriában elfelejthetnék már, nem 2005 -öt írunk.

(#38) cellpeti válasza zetor2000 (#3) üzenetére


cellpeti
veterán

illetve ez a nem megfizethető kategória

Tigris, tigris, csóvafény...

(#39) Plazmacucci válasza ripla (#4) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én is vettem egy 23 colos Nitro-t és elég ratyi a képe. Az alacsony késleltetés is kamu, csak trükközéssel megy.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#40) Zolik


Zolik
senior tag

Valóban nagyok az ugrások.. a felhasználók nagy részének nincs ennyi pénze hogy ilyen monitorokat vagy hardvereket vegyenek, így kb olyan mint egy auto motor magazin oldalán arról olvasni, hogy akciós most egy Porsche de lehet venni olcsó opelt is. Sokan egyet értünk abban, hogy a középkategóriát nagyon át ugrottátok. Jó hogy írok a negyed millás vga-ról, de alsó kategóriában 1060, az rx 570-580 stb semmi hír. Monitoroknál dettó.
--------
Btw vicc hogy 2019-ben új laptopokban annyi a memória mint egy telefonban. A 8gb ram full alapnak kellene hogy legyen ahogy az ssd rendszer meghajtó is.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#41) green dude


green dude
tag

Mindig csak ezek a 27"-es és nagyobb monitorok... uncsi. A gyártók bűvészkedhetnének a 24" tartományban is. Vennék is egy "csoda" synch-es monitort ha ezekkel a paraméterekkel kapható lenne: 23.8", WQHD, IPS/VA, 144 Hz (kb. 30-35-től felfelé), kevés ms. Ez így fincsi lenne. :))

(#42) Piftuka válasza green dude (#41) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem perspektíva a gyártók számára kisebb méretben nagy tudású készüléket gyártani.

Nagyon hasonló a tendencia, mint ami a televízió készülékek világában jellemző.

Egyébként valahol érthető is... lassan a 22-24 col lesz a "lapos monitorok" között a "belépő" méret. Annál kisebbeket nem sokan keresnek.

(Akinek pedig ilyen kell, több száz számtech szaküzletben tud venni garanciával, pár tízezer forintért használt, anno csúcskategóriás modelleket is ebben a méretben.)

Én egy közel 10 éves, 19 colos TN paneles monitort szeretnék cserélni; sokáig a 24, majd 27 colban gondolkodtam, és nem tartottam szükségesnek a Full HD-nál nagyobb felbontást.

Ám azóta láttam élőben ilyet is, olyat is, és már a 27 colos változatot is kicsinek találom. (Nyilván... a régi 19-eshez képest az is hatalmas ugrás képátlóban, ám mégsem elegendő.)

Most éppen azon tanakodom, hogy egyáltalán a 32 colos elég lesz-e, vagy legyen inkább egy 40-42 colos, 4K változat.

"Aquila non captat muscas."

(#43) M@cika válasza Piftuka (#42) üzenetére


M@cika
őstag

Bocs, ne vedd magadra, mert sok emberre jellemző. Ezt teszi a sok agymosás meg reklám és hasonlók.
Hülyék lesznek tőle az emberek. Ha eddig jól megvoltál a csúcs 19"-es monitorral, akkor tutira semmi szükséged egy 40"-es 4k-ra. De, ha megteheted, miért is vennél kisebbet/gyengébb tudásút?
Ezért működik a gyártók marketingje. Mert elenyésző a tudatos vásárló. Én sem mondanám magam annak, de biztos nem szeretnék 2-3 méterről nézni egy monitort, praktikusságból sem. Ha leülök a nyomi számítógép asztal mögé, hogy a gépet nyüstöljem kéznél van minden. Egy 40"-es monitor az orrom előtt mondjuk 50-60 cm-re baromi zavaró lenne, be sem látnám a teljes képernyőt. Plusz nem csinálok egyszerre annyi dolgot, hogy ki tudnám használni a nagy képernyőfelületet.

Nasit a kis fehér medvének!

(#44) Piftuka válasza M@cika (#43) üzenetére


Piftuka
veterán

Én viszont maximálisan tudatos vásárló vagyok, és magasról teszek a reklámokra.

Azért van szükségem nagy monitorra, mert már nagyon rég óta nem "vagyok meg jól" a jelenlegi 19 colos monitorral.

Eleve, mivel 16:9-es, összességében kisebb, mint a korábbi, 19 colos CRT monitorom. (Ami csúcsmodell volt.)

A képe soha nem volt jó, de legalább nem került sokba. Anno ennyire volt pénz.

Már a csatlakozója is vacakol, szóval nagyon megérett a cserére.

Ami pedig a 24-28 colos monitorokat illeti... a munkahelyemen (is) volt alkalmam letesztelni ezeket. Egyszerűen kicsinek találtam.

És hogy miért 4K? Mert 32 colos méretben a Full HD felbontás már kicsit pixeles képet ad közelről nézve, ezért minimum WQHD felbontású modellek jöhetnek szóba.

Viszont ha már ~10 év után lecserélem a monitoromat (és hosszú távra tervezek az új monitorral), akkor a 4K-val járok a legjobban.

Hát így. :)

"Aquila non captat muscas."

(#45) green dude válasza Piftuka (#42) üzenetére


green dude
tag

Kulonbozo okok miatt ketmonitoros rendszerben vagyok. Ultem 2x27" elott, es brutal nagy. Mm engem konkretan flusztralt, es azert nem az arcomban voltak. Nekem a 2×24" meret boven eleg, illetve szeretem 24"-en a WQHD-s felbontast, 122 ppi. Meg pont nem kell atmeretezni. A mostani 22"-est majd lecserelem, de az valoszinuleg TN-es lesz es freesynch.
Ha egy nagyobbat szeretnel, szerintem 32" fole nem erdemes menni. Bar ez nyilvan kicsit szubjektiv, hogy kinek mi. :)

[ Szerkesztve ]

(#46) M@cika válasza green dude (#45) üzenetére


M@cika
őstag

Ja, kinek mi. Én soha nem vennék TN-t többet. otthonra még lehet nem lenne olyan zavaró, de suliban állandóan idegbajt kapok a fostalicska betekintési szögektől.

Nasit a kis fehér medvének!

(#47) Piftuka válasza green dude (#45) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi az info-! ;)

Gondolkodtam a 2x27-es megoldásban is, mert az általam ismert, tesztelt, amúgy remek iiyama XB2783HSU-B3 monitorból kettő kerül annyiba, mint az említett ~32 colos (vagy nagyobb) 4K monitorok.

Ám a két monitort a funkciójában ritkábban használnám ki (szimulátor játék, és "home studio" munkák).

"Aquila non captat muscas."

(#48) Piftuka válasza M@cika (#46) üzenetére


Piftuka
veterán

"[..]de suliban állandóan idegbajt kapok a fostalicska betekintési szögektől."

Egyébként érdekes, de a jelenlegi Samsung P2070-es monitorom elég jól sikerült darab ilyen szempontból.

Ha éppen a középpontjára fókuszálok, vagy csak "nagyjából" van velem szemben, akkor a szaturáció romlás minimális.

Annyira oldalról pedig soha nem nézem - nyilvánvaló okokból -, hogy a zavaró szín (és fényerő) torzulás zavarjon.

Pedig hát ez is TN paneles... Kicsit már öreg, kicsit már elavult (felbontásban és méretben), és a DVI csatlakozója vacakol, ezért kell mindenképpen lecserélnem.

"Aquila non captat muscas."

(#49) M@cika válasza Piftuka (#48) üzenetére


M@cika
őstag

Ja, de a monitorral szemben a gyerek ül. Én csak oldalról láthatom, de az meg nagyon mást mutat, gyakran nem is tudom elolvasni, olyan a színtorzulás.

Nasit a kis fehér medvének!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.