Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zzola


zzola
félisten

Akkor a 950 meg a 750Ti közé esne be, ennek meg mi értelme?

Olcsóbb az előállítás és/vagy sok a selejt, amit pár egység letiltásával még el lehet adni...

[ Szerkesztve ]

(#2) Gabesz84


Gabesz84
őstag

remélem lesz low profile is, és hdmi2.0-val...

(#3) Sebestyen01


Sebestyen01
őstag

Gondolna az ember a pascalrol van szo... erre olvasok itt errol a "vga"rol :W

(#4) R9DEON


R9DEON
senior tag

Erre nem azt mondják hogy átnevezés?

(#5) keIdor


keIdor
titán

Én a címből meg már azt hittem, hogy jön a Pascal. :O

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6) zzola válasza R9DEON (#4) üzenetére


zzola
félisten

AMD rulz... :DDD

(#7) SylverR válasza R9DEON (#4) üzenetére


SylverR
senior tag

Nem, ez butítás, letiltás. De amúgy is, hogy mondhatsz ilyet? nVidia nem nevez át. Soha! :DDD :B

Nem!

(#8) djculture


djculture
félisten

fosadék egy cucc pláne hogy gondolom lesz vagy 40 ezer egy ilyen

(#9) Egon válasza SylverR (#7) üzenetére


Egon
nagyúr

Még szerencse, hogy az AMD az ténylegtutiranem nevez át sosem, a legelső átnvezett vga és a legtöbbet átnevezett GPU címét még végképp nem tarthatja... ;] Oh wait... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10) #85552128 válasza djculture (#8) üzenetére


#85552128
törölt tag

Még keveset is mondtál, tekintve, hogy egy R7 360 is kb. 35k amitől még a 750 Ti is jobb.
Főhet a feje az AMD-nek, hogy az nV egy viszonylag egyszerű és olcsó GPU-val 3 eléggé fontos szegmenst (960, 950, 950 SE) is letud fedni úgy, hogy még a selejt is többszörösen hasznosítva lesz...

[ Szerkesztve ]

(#11) füles_


füles_
őstag

like aki azt hitte hogy a Pascal :DD

(#12) Egon válasza #85552128 (#10) üzenetére


Egon
nagyúr

Mondjuk 960Ti jöhetne inkább.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#13) R9DEON válasza Egon (#9) üzenetére


R9DEON
senior tag

Azért az első átnevezett GPU címet nem lehet tőlük elvenni, akkor még csak reméltük hogy egyszeri dolog és az AMD nem veszi át de ez csak remény maradt.

(#14) Egon válasza R9DEON (#13) üzenetére


Egon
nagyúr

???
Oltári tévedésben vagy. Az első átnevezett GPU az Ati 9100: [link]
A GeForce 4 MX (gondolom arra gondolsz) - minden közhiedelemmel ellentétben - nem volt átnevezés. Egy GeForce 2 GTS szintjén mozgó kártya volt, ami tök más chipre épült (NV15 vs. NV17). Egy kicsit uncsi már ezt leírni, századszor.
Ha nem jött volna át az irónia (úgy tűnik, nem jött ár): amit az előző háeszben írtam, azt mind az AMD (illetve az egyiket a "jogelőd" Ati) tartja... :U

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#15) R9DEON válasza Egon (#14) üzenetére


R9DEON
senior tag

Szerintem mindkét cég masszívan átnevezett és ezen nem is lehet változtatni ameddig megeszi a vásárlók 80% -a mert nehéz eligazodni a nevek között, én is megvettem a Riva TNT2 mert kezdő voltam aztán jöttem rá hogy balek is, a rengeteg GPU elnevezésekben nagyon nehéz eligazodni ha nem vagy naprakész de a legtöbb embernek sem tudása sem ideje nincs erre így simán átverik.

[ Szerkesztve ]

(#16) Loha válasza R9DEON (#4) üzenetére


Loha
veterán

Nem, mert a a 750 (Ti) leváltója a GM107-es GPU helyett, GM206-os GPU-val lesz szerelve.
Ezt úgy mondják, hogy egy új termék érkezik a 750 (Ti) helyére.

(#17) darkarthur válasza Loha (#16) üzenetére


darkarthur
senior tag

:K Nem is értem hogy jött ide az átnevezés. :N

Samsung S23 Ultra 5G

(#18) oAcido


oAcido
aktív tag

Ez jó kis kártya lesz HTPC-be. H.264 1440p/60FPS és 4K/60FPS pipa, a GTX 750 Ti (GM107) 1080p/60FPS-ével szemben, illetve teljes hardveres H.265 dekódolás is van.

Nem értem a fanyalgókat, ez simán jó döntés az NV részéről ( és a vásárlóknak is, ha ugyanabban az árban lesz).

(#19) gbors


gbors
nagyúr

Hinnye, be szép egy darab! :N

Máshol 32 ROP-ról szól a fáma, és az nagyon nem mindegy - a 750Ti eleve ROP-limites volt, a dcc-vel felokosított backendre tessék már 32 ROP-ot ráakasztani, különben irgum-burgum.

Engem az is érdekelne, mi a piaci motiváció a termék mögött - olcsóbb gyártani, mint a 750Ti-t, vagy egy konkurens kártyának akarnak elévágni?

Abu, ha 1-2 napon belül elárulod, mikor jön a kis Polaris (amit a 85W-tal demoztak), akkor esküszöm veszek egyet! :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#20) SylverR válasza Egon (#9) üzenetére


SylverR
senior tag

Gyermeteg, és nevetséges reakció ez részedről. :N
Egy szóval nem említettem, hogy az AMD, vagy az ATi tett volna, vagy ne tett volna ilyet.
Pusztán ironizáltam. ;)

Nem!

(#21) Loha válasza gbors (#19) üzenetére


Loha
veterán

Elvileg a 32 ROP egységen csak a memória busszal együtt tudnak butítani, de az meg marad 128bit, szóval a 750 (Ti) -hez képest duplázódni fog a ROP egységek száma + a fejlettebb Delta Color Compression biztosan jót fog tenni a teljesítménynek.

GM107-es GPU-t már állítólag nem gyártják.

(#22) #52815360


#52815360
törölt tag

Kiváncsi leszek a 950SE/950/960 közötti teljesitmény különbségekre. Lehet best buy kártya lesz.

(#23) F e Z o válasza Sebestyen01 (#3) üzenetére


F e Z o
veterán

Arra várni kell szerintem a nyár elejéig.

H2O über alles!

(#24) Peat;) válasza R9DEON (#4) üzenetére


Peat;)
veterán

Egy tök más chippel szerelt vga amit a cikk is taglal számodra átnevezés? Akkor ha jön egy új generáció annak minden egyes tagja átnevezés aminek a teljesítményszintjét produkálni tudja egy korábbi termék, még úgy is hogy a technológiai tudás más? Szerintem bal lábbal keltél fel.

Nvidia lassan csak maxwellt gyártat szinte, tényleg kihozza még az utolsó fillért is ebből az "átmeneti" chipből, persze árat azt nem csökkent... :U

(#25) .mf


.mf
veterán

Vajon hány bőr van még ezeken a rókákon, és hányféleképp lehet új kártyának átszabni?...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#26) TTomax válasza keIdor (#5) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem vagy vele egyedül,én is azt hittem Pascal hir....

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#27) keIdor válasza TTomax (#26) üzenetére


keIdor
titán

Valószínűleg ez is volt a cél. Click bait...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#28) gbors válasza Loha (#21) üzenetére


gbors
nagyúr

Emlékeim szerint 32-bites csatornánként vagy 4, vagy 8 ROP-ot lehet feltenni, tehát lehet 16 is meg 32 is. Meglátjuk.

Az lehet, hogy nem gyártják, de akkor az a kérdés, hogy miért nem. Olcsóbb lehet a vérbe harvestelt GM206? Elképzelhető...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#29) Mans20 válasza gbors (#28) üzenetére


Mans20
addikt

Itt 32 ROP van a GM206-os 750-nek, [link] gondolom NV mégis inkább 950-nek nevezi el így jobban hangzik,plusz kap órajel emelést is.

(#30) Puma K válasza Peat;) (#24) üzenetére


Puma K
veterán

+1 az árazásra

GTX980-ért max 120-at adnék ha boltból venném... :U

(#26) TTomax & (#27) Keldor papa : +1 :(((

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#31) Jim Tonic válasza Egon (#14) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Csak ott tévedsz, hogy az nem az AMD volt. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#32) DigitXT válasza keIdor (#5) üzenetére


DigitXT
félisten

+1 :W

(#33) Taranti


Taranti
senior tag

Ez tök jó lesz olyan játékokhoz, amikhez a mai integráltak kevesek, a felső/közép kategória meg fölöslegesen sok. Hirtelen egy se jut eszembe, de biztos vannak.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#34) #52815360 válasza Taranti (#33) üzenetére


#52815360
törölt tag

Mobákhoz, mmokhoz, régebbi cimekhez tökéletes lesz.

(#35) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

A 444 felvásárolta a PH-t, vagy mi van most , hogy ilyen hatásvadász címeket adnak a cikkeknek? Már nem ez az első eset, hogy az ember mást vár a címtől mivel az félrevezető. Oké, hogy igaz, de a hozzászólókat elnézve nem erre számítottunk. Ha mondjuk az új szó helyett átnevezett szerepelne már mindjárt más lenne a leanyzó fekvése.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#36) #85552128 válasza Dyingsoul (#35) üzenetére


#85552128
törölt tag

Most mi ezen a félrevezető ? Tényleg jön egy új kártya...

(#37) Dyingsoul válasza #85552128 (#36) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Ne csak olvasd, értelmezd is a hozzászólásom. :U

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#38) #85552128 válasza Dyingsoul (#37) üzenetére


#85552128
törölt tag

Azt, hogy mit vársz a címtől meg mire számítasz az alapján eléggé szubjektív... A cikk meg nem csak a címből áll.

(#39) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Ha ez nem jelenik meg, elpusztul az emberiség :D

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#40) Bj Brooklyn


Bj Brooklyn
aktív tag

Ha ebből lesz LP-s változat és nem lesz rajta plusz táp csati, akkor ez az én karim :DDD . Tehát, akkor várok még egy kicsit és ha tényleg a 750 Ti körül lesz a tesztekben akkor inkább ezt venném.

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#41) gbors válasza Taranti (#33) üzenetére


gbors
nagyúr

Ha most erre leírom, hogy miért hülyeség, akkor megint azt fogod írni, hogy irónia volt? ;]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#42) Scholes9 válasza Peat;) (#24) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Hülye lenne mivel így is fogynak a zöld kártyák szépen :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#43) Gyula84 válasza keIdor (#5) üzenetére


Gyula84
veterán

én is :((

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#44) Loha válasza Puma K (#30) üzenetére


Loha
veterán

"GTX980-ért max 120-at adnék ha boltból venném..."

Az 5 évvel ezelőtti 200 forint körüli dollár árfolyamon 110k alatt vehetnél GTX 980-at boltból...

(#45) Peat;) válasza Loha (#44) üzenetére


Peat;)
veterán

Ez ortodox megközelítés. A mai világban az nvidia és amd a hülye hogy nem alkalmazkodik a világhatalmunkhoz itt a Kárpát medencében.

Annyiban azért igaza van hogy nagyon be vannak lőve a vga-k árai a két gyártó részéről, régebben volt hogy egyik másik meglépett egy árcsökkenést amire a másik idővel reagált. Ezekből jóval kevesebb van szerintem, de a fejlődés is lassabb. Tehát összességében még mindig kevesebbet kell pc-re költeni mint pl 10 éve.

(#46) Dyingsoul válasza Loha (#44) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Ha 5 évvel ezelőtt adták volna ki, több dollárba került volna... :P

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#47) milan18


milan18
aktív tag

Pacalt kérünk....... :W

(#48) Gyula84 válasza milan18 (#47) üzenetére


Gyula84
veterán

:DDD

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#49) hétalvó


hétalvó
addikt

már régen itt kellett volna lennie ennek a kártyának. ha valaki komoly htpc-t akar építeni akkor kénytelen 950-et venni, nekem még 960-at kellett venni, ha mindent akartam, hogy tudjon.
de ez alá is jöhetne még valami árban és teljesítményben.

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#50) kpal


kpal
veterán

Pascal lesz a nagy durranás.

#32) DigitXT Jó még a mostani karik ,ha picit késik annyi belefér. ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.