Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

2x-es PCI Express 3.0-s sávot felhasználó, NVMe szabványú meghajtók
És akkor a képen van egy SATA csatornát használó M.2-es háttértár :))

(#2) jedis


jedis
senior tag

Mitől jobb ez attól, mint ha belepattintana az ember plusz még 16-32GB rendszermemót a gépbe ? :U Ok, max bútolásnál lehet előnye, de utána ? :U

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#3) sanzi89


sanzi89
addikt

Emlékszik még valaki az Intel Turbo Memory-re? Hogy nem? Nem véletlen, halott az egész elv.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#4) troviko


troviko
senior tag

"Megfizethető", csak éppen elképesztően sz*r az ár érték aránya. A 77 dollár, az bruttóban 100 dodó, kb. 28K. Ennyiért 256 GB-os SSD-ket lehet kapni. Értem én hogy gyors, és biztos van rá igény, de ez a konzumer piacon totál halál. Nem ez lesz az a forradalom, amit az Intel beígért.

[ Szerkesztve ]

https://www.oldtech.hu/

(#5) MittuDomain_ válasza sanzi89 (#3) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Én minden esetre örülök neki, a lassan 10 éves DELL 1520n notimba (T7250) e miatt lehetett SSD-t tenni, ott volt neki a szabad slot, és sata2 feletti tempót tud. A szüleimet boldogan szolgálja azóta is.

[ Szerkesztve ]

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#6) dugo_ válasza bacsis (#1) üzenetére


dugo_
veterán

És ezt miből állapítottad meg? Vannak B+M kulcsos, kétbevágásos PCIe x2 modellek.

(#7) bacsis válasza dugo_ (#6) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

akkó viszont benéztem :B
Úgy tudtam, hogy a két bevágásosak minden esetben a SATA csatornán kommunikálnak :B

(#8) Vole


Vole
tag

De ez most mit gyorsit?

Az intel 730 -as SSD -mel par masodperc a bootolas, de mivel nem szoktam kikapcsolni a gepet ezert ez amugysem izgat. Ha gyorsabb SSD -t szeretnek, akkor vennek egy NVMe -s M.2 -est, amit brutal savszellel tamogat a Gaming 7 alaplapom, de nem erzem szukseget.

A Win10 atlagos felhasznalasra igy is olyan gyors, hogy egy rakas dolog egyszerre fut problema nelkul.

A 32GB memoriambol lehetne ramdisket csinalni, de foloslegesnek erzem, ezert hagytam ahogy van.

Akkor ez a "gyorsito" SSD mire jo, vagy kinek?

(#9) fuvi válasza Vole (#8) üzenetére


fuvi
senior tag

HDDk ill. SATA SSDk mellé javasolja az intel:

(#10) csatahajós válasza Vole (#8) üzenetére


csatahajós
senior tag

Igazából ebben a formájában olyanoknak jó, akik nagy kapacitású HDD-t használnak a mai napig rendszerlemeznek, ott érezhető gyorsulást hoz, közel SSD szintre, de persze csak a chache-lt dolgokra, tehát csak olyanokra amit 2x, 3x nyit már meg az ember, no meg a bootolásra.

Ez egy nagyon szűk réteg már eleve akik még rendszerre HDD-znek, és ezen belül még szűkebb az a réteg aki igényli az ilyen fajta cache-t termék.

Ez messze nem az amit az Intel ígérgetett annyira az Optane kapcsán, hogy majd így veri meg úgy veri az NVMe-s SSDket miközben HDD kapacitásban és árral jön stb.

Ez így most nagyon harmatos szvsz, még akkor is ha olcsó (csak éppen majdnem semmire sem jó).

Ráadásul ahogy feljebb is írták kicsivel több pénzért már lehet értelmes teljesítményű 128-as vagy gyengébb SATA-s 256-os SSDket is kapni.

[ Szerkesztve ]

(#11) bunfi válasza csatahajós (#10) üzenetére


bunfi
őstag

Nagyon kétlem, hogy Kaby Lake + Z270 kombináció mellett ez előfordulhat...

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#12) martonx válasza troviko (#4) üzenetére


martonx
veterán

"Értem én hogy gyors"

A vicc az, hogy még csak nem is gyors (legalábbis nem gyorsabb, mint a NAND). Viszont ez nem NAND, hanem valami újfajta adattároló izé, és nyilván szar a kvázi prototípusok kihozatala, mégis megpróbálják lenyomni a torkunkon.
Azért nagyon remélem, hogy ennek a terméknek a bukása (mivel bukni fog az tuti) nem fogja megállítani a fejlesztéseket a NAND utódjával kapcsolatban.

Én kérek elnézést!

(#13) UnSkilleD válasza csatahajós (#10) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

enterprise szegmensbe már jön a rendes változat, 1.5TB max mérettel, csak nagyon drága, majd pár év alatt leszivárog consumer kategóriába is

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#14) Dare2Live válasza martonx (#12) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"A tipikus olvasási és írási késleltetésük mindössze 6 és 16 mikromásodperc..." + és 32GBnál tud 1200MB/seces olvasást.

Ez nekem 32GBre messze gyorsabb mint bármi ami nand. Írás az gyengébb ilyet már majdnem tud NAND.
Mellesleg 32GBre napi 100GB terhelés. Not bad.

Inkább a koncepció ami necces evvel az árral, 77$ért van akár 200GBs SSD is.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#15) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Majd megcsináltok egy jó kis tesztet, hogy pontosan mit is gyorsít ez a cucc. :K

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#16) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Gyorsabbra számítottam ezeket az értékeket egy [SM961 / PM961] páros is hozza, persze méret függő.

[ Szerkesztve ]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#17) csatahajós válasza Dare2Live (#14) üzenetére


csatahajós
senior tag

Samsung 960 Pro 3200/2100MB -ot tud írni/olvasni, igaz a késleltetési értékeket nem tudom. az 512-es 100k HUF körül van, gondolom a 256-os 50 körül megáll. Nem kérdés, hogy melyik kéne...

(#11) bunfi: nah igen, arról nem is beszélve, hogy Z270 kell, úgyhogy így még inkább a rétegek rétegének szól ez

(#13) UnSkilleD: enterprise szintre már most vannak NVMes cuccok amik kis túlzással köröket futnak ekörül a papírforma alapján; bár valószínűleg a méretnövekedéssel a teljesítméyn is fog nőni az Optannel, de egyelőre ez nem túl bíztató ahhoz képest h miket lebegtettek.

(#18) Amacs


Amacs
aktív tag

Lehet a végén olcsóbb lesz, mint a NAND alapú SSD, mert ezeket nem pakolásszák telefonokba. :D De csak addig, amíg ki nem találják azt is, hogy milyen jó lenne.

(#19) Vole válasza fuvi (#9) üzenetére


Vole
tag

Akkor jol gondoltam, hogy ezt csak valami marha fogja megvenni. Mellesleg akinek HDD melle kell gyorsitonak, az mar miert ne venne egy rendes M.2 -es SSD -t, amirol a rendszer fut, igy minden gyorsabb nem csak par cache -elt program, tarhelynek meg tovabbra is ott a HDD?
Koltoi kerdes volt :)

Ugy meg vegkepp halott ez a cucc, ha csak a legujabb alaplapokkal mukodik.

Egyetlen dolog ami figyelemre melto: az elettartam. Nagyon ugy tunik, hogy ez az amiben jelentosen kiemelkedik a jelenlegi SSD -k kozul. Ugy tunik, hogy a rack szekrenyekbol hamarosan eltunnek a HDD -k.

A 16GB -os helyett inkabb csinaljanak egy 16TB -ost jo aron es mar veszem is :)

(#20) Dare2Live válasza csatahajós (#17) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Direkte többször oda írtam, hogy 32GB esetén. Ha 960PROhoz akarod viszonyítani akkor ahoz P4800Xat kéne.

A probléma nem a teljesítménye, hanem az ára. De uez volt anno a problémánk amikor megjelent az X-25M. 80GBért adni !100.000FTt.

Másik probléma, hogy 32GBre nézve csak 2-10*es a gyorsulás. Ennél intel joval többet igért...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#21) AAAgold


AAAgold
senior tag

Ez egy teszt-termék. Nem a piac letarolása a cél, hanem a tényleges felhasználás tapasztalatai a technológiára vonatkozóan...

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#22) csatahajós válasza Dare2Live (#20) üzenetére


csatahajós
senior tag

Értettem h 32GB, de ha megnézed a 960asokat nincs lassulás a méret csökkenéssel és árban sincs kapacitás arányos különbség.

Ami azt illeti a teljesítmény is "probléma", egyelőre a közelében sincs az előre reklámozott 10X-es tempóhoz az SSD-khez képest (mg DDR3 közeli sebességet is rebesgettek). Még ha a nagyobb méretekkel egyenesen arányosan nő is a sebesség akkor is gyneguszka ez, szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#23) csatahajós válasza AAAgold (#21) üzenetére


csatahajós
senior tag

Hogy akarnak tesztelni egy olyan termékkel ami a kutyának nem kell, mert 1. nem sok értelme van 2. nem versenyképes 3. annyira nem olcsó hogy az előző kettőt ellensúlyozza.

(#24) R̲e̲m̲


R̲e̲m̲
senior tag

Hol van ennek értelme, amikor ssd-t is kapok ennyiért...

(#25) bunfi válasza AAAgold (#21) üzenetére


bunfi
őstag

Akkor talán nem kellett volna a úgy kiadni, hogy csak a legújabb chipsettel együtt használható. Ez egy alsó kategóriás gépben találná meg a helyét, ahol az ssd nem volt opció. Egyéb helyen, helyzetben egy ssd sokkal jobb, fajlagosan olcsóbb és hatékonyabb megoldás.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#26) Hieronymus válasza R̲e̲m̲ (#24) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Meglévő SATA háttértárakat gyorsítani van értelme.
Még SSD esetében is hoz gyorsulást. Az már egy másik történet, hogy az átlag felhasználó nem fogja észre venni.
Ha egy 100 millió rekordos adatbázissal kell dolgozni, szárnyakat kaphat a rendszer

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#27) bteebi válasza bunfi (#11) üzenetére


bteebi
veterán

Na ja... Ez így konkrétan hülyeség.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#28) Depression válasza Hieronymus (#26) üzenetére


Depression
veterán

" egy 100 millió rekordos adatbázissal kell dolgozni, szárnyakat kaphat a rendszer"

A másik odalon meg ott figyel, hogy "non-boot drive is not supported"

Tényleg van olyan, aki egy 100 millió rekordos adatbázist a boot lemezen tárol?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#29) ZnVjaw0K


ZnVjaw0K
tag

Lehet hogy hülye kérdés, vagy késő van már, de:
Mitől olyan nagy szám ez? Mi ebben az újdonság?
Nem arról volt szó, hogy gyors lesz?
1200 és 280 MB/s ill 300k iops
Ezt még az 1 éves középkategóriás SSD-m is megalázza.
Valamit biztos nagyon félreértek. Tudna valaki segíteni?

(#30) ZnVjaw0K válasza ZnVjaw0K (#29) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Ja jó, azt hiszem leesett.
De akkor se esek hasra tőle.

(#31) R̲e̲m̲ válasza Hieronymus (#26) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

intel 520 raid0 tömbön van a rendszerem illetve arról játszom...
nem volt olyan nagy befektetés, lehet nem került annyiba mint egy ilyen csodaherkentyű
de jogos, valszleg mezei user nem vesz észre ssd mellett gyorsulást...

(#32) fanti


fanti
addikt

Nekem ugyan megfelelő alaplapom lenne ehhez, de én kapitális ökörségnek tartom.

Most vagy veszek egy gyors M.2-es SSD-t, (én vettem is egy 256 gigás SM961-est), és/vagy veszek sok RAM-ot, én azt is vettem 32GB-ot.
Ez egy újabb lehúzás csak, de azért köszönjük Intelbátyó, már megszo(p)ktuk.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#33) kromatika


kromatika
veterán

Na hát ha ez sikeres lesz ezen az ár érték arányon,akkor meg eszem a kalapom.

(#34) AAAgold válasza csatahajós (#23) üzenetére


AAAgold
senior tag

a "kutyának sem kell", mint mennyiségi egység a valóságban jelenthet egy akkora "tömeget", amihez ugyan mikroszkóp kell, de a célnak megfelel...

pár ezer résztvevős éles környezet, meghibásodás esetén sincs gond, mert adatot nem tárol, csak gyorsító feladatot lát el - ezt fogja tudni hozni ez a termék

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#35) csatahajós válasza AAAgold (#34) üzenetére


csatahajós
senior tag

Ekkora méretű "tömeget" az Intel lab körülmények között is elő tud állítani szvsz, ha már annyira tesztelni kell...

(#36) AAAgold válasza csatahajós (#35) üzenetére


AAAgold
senior tag

az egységsugarú felhasználónál jobb tesztmérnök nem létezik, olyan szituációkat tud teremteni a hétköznapokban, mint egy agyonfizetett tesztmérnök csapat 100 év alatt sem :D

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#37) bunfi válasza bunfi (#25) üzenetére


bunfi
őstag

Processzor terén legalább Core i3-7100-as modellre van szükség Tehát pont azok nem tudnak belőle profitálni, akik számára opció lenne egy alacsony költségvetésű gépben... érdekes. Egyre érdekesebb...

[link]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#38) Pipó


Pipó
őstag

Valamikor, jó 10 éve volt a Gigabyte i-RAM, ami szerintem baromi jó lett volna, csak valamiért megállt. A rev. 2 ddr2-vel működött (akkoriban nézegettem az e-bay-t, nagyon bele voltam zsongva, de marha drágán ment)
[link]

[ Szerkesztve ]

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#39) VaniliásRönk válasza Dare2Live (#14) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ez mind szép és jó, de kit érdekel hogy mit tud 32GB-nál, amikor ugyanannyi pénzért (ez plusz egy SATA SSD) kapsz egy 200GB+ M.2 SSD-t ami kétszer gyorsabb?
Ez maximum annak lehetne érdekes akinek HDD-je van, de ott meg csak az jöhet szóba akinek megfelelő alaplapja van.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#40) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

[link]

P4800X teszt

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#41) Dare2Live válasza VaniliásRönk (#39) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"de kit érdekel hogy mit tud 32GB-nál

kb belőhető vele mit is tud.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.