Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BoC1ka


BoC1ka
senior tag

Ez akkor lenne/lehetne/lesz tuti ha OSX lenne/lesz rajta :)

[ Szerkesztve ]

YNWA

(#2) sys25


sys25
aktív tag

Hááát érdekes egy cucc lesz!Egyelőre a ködös elmémmel nem látom az értelmét.Tuti hogy egy vagyon lesz,munkára ios miatt elég korlátozott lesz,arra kicsit drágábban ott vannak az macbookok belépő szintje osx-el.Szórakozásra meg kicsit nagy és drága lesz ez...
De érdeklődve várom hogy mit hoznak ki belőle. :)

(#3) Polllen


Polllen
nagyúr

13" colos tab... :U Derék lenne.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4) BoC1ka válasza Polllen (#3) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Samsungnak is van. akkor why not.

YNWA

(#5) knyitogato


knyitogato
őstag

Én a sima iPad Air 2-t várom nagyon, Touch ID-val. Egyelőre megfelel a 16 gb-os iPad 4, de ha jön, akkor egy 32-esre vagy az új rend szerint egy 64-es wifisre vevő lennék...

(#6) saelin válasza sys25 (#2) üzenetére


saelin
veterán

Ha lesz hozzá ceruza amit speciálisan csak ő támogat, akkor igen nagy sikere lehet. Rengetegen rajzolnak tableten.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#7) sys25 válasza saelin (#6) üzenetére


sys25
aktív tag

Csak lesz hozzá,ha nem lenne akkor csak egy felnagyított ipad lenne,facebookhoz meg felesleges ez a hatalmas kijelző. :D
De mivel sokan csak trendiség miatt vesznek almás cuccot,jobbára arra fogják venni,illetve használni,munkára/produktív dolgokra jóval kisebb arányban fogják használni figyeld majd meg! :)

[ Szerkesztve ]

(#8) Polllen válasza BoC1ka (#4) üzenetére


Polllen
nagyúr

Tök mindegy ki gyártja, nekem túl nagy tabletként használva.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#9) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Már látom lelki szemeimmel, hogy a menő gyerekek ezzel szelfiznek :D

(#10) Mr President


Mr President
senior tag

Ha ez megjelenik akkor azzal szerintem ki is nyírják a macbook air-t. Egy billenyűzetes dokkolóval tökéletes. Szvsz ez a jövő.

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#11) sys25 válasza Mr President (#10) üzenetére


sys25
aktív tag

Azért a billentyűzetes Androidos táblák se nyírták ki a notebookokat! :)
A kijelentésed akkor lenne helytálló,ha ezen az ipadon osx futna majd.Az ios nem tudja még helyettesíteni az osx-et,windows vonalon is a windowsos (nem RT) táblák fogják egyszer kinyírni a notebookokat,nem az androidos táblák. :)

(#16) saelin válasza Fr0z3n (#9) üzenetére


saelin
veterán

Ne is mond... A héten előttem szelfizett egy bruno marsra hasonlító gyerek az utca közepén egy esernyővel... vagy 10 másodpercig hosszasan "Ááá"-gattam, mire sikerült magamhoz térni.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#17) margithid válasza sys25 (#11) üzenetére


margithid
veterán

Egyetértek!
Amúgy a notebookok "kinyírása" nincs is olyan messze, szerintem egy atom bay trial sok felhasználónak elég lenne 4 GB Rammal 15"-on. És ott olyan üzemidő lehetne ami eddig csak álom volt notebookokban!
Meg jön ugye core M is, ha valakinek nem lenne elég az atom.

[ Szerkesztve ]

(#18) tixem


tixem
addikt

Nem erre van a macbook? Kicsit öngólnak érzem.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#19) HyP3b0y válasza BoC1ka (#1) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

OSX az elég vicc lenne.

Pont ők hirdetik, hogy iOS tapizásra, OSX munkára és ők ebben látják az eddigi sikereiket. Szerintük pl. itt baltázta el a Microsoft, hogy ugyanazt akarja PC-re és tabletre is.

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#20) ZooLLeR


ZooLLeR
tag

Én még csak Ipod mini-nél tartok.:) Már 10 éve hibátlanul üzemel.
Apple forever!:)

Farhát eladó.

(#21) Cyberpunk válasza BoC1ka (#1) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Kétlem, hogy konkurenciát állítanának házon belül az MBA-knak.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#22) wortz


wortz
tag

Én szeretnék egy ilyen nagy tabletet, bár nem Apple-t, hanem Windows-t. Inkább ezek nőjenek, mint a telefonok. Azokból bőven elég a 4-4,5.
Tabletből viszont simán el tudnék képzelni (nem, inkább úgy fogalmazok, hogy kifejezetten vágyok) egy 12-13 colos tabletre. Afféle ultrabook helyettes gyanánt. Ha akarom használom tabletként, ha akarom notiként.

[ Szerkesztve ]

(#23) babkukta


babkukta
senior tag

Mi sem egyértelműbb, h most már abszolút nem az Apple diktál. 4,7"? 5,5" telefonba, phabletbe. 13" tabletbe? Nem vagyok oda a Samsungért, de ez tényleg feltűnően látványos kutya viselkedés az Apple részéről

Üdvözlettel, Tibi

(#24) Lambach válasza wortz (#22) üzenetére


Lambach
tag

Minden vágyad így teljesüljön azt kívánom!
[Nézd!]

Now its too late/I bite I suck I empty you/Theres no escape/You have to follow me into/Into the empire of the vampire/Where dreams turn into fright/Into a land called transsylvania/Where life begins at night

(#25) Cyberpunk válasza babkukta (#23) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Szerintem máig a vezető tablet gyártó az alma, rá lenne szorulva, hogy fusson a többi után? Kétlem. Én inkább úgy mondanám, hogy szélesítik a kínálatot, ami érthető, hiszen így relatíve több vásárlót nyerhetnek.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#26) ctvagyok válasza Cyberpunk (#25) üzenetére


ctvagyok
őstag

Csak nehogy megint feltaláljanak valamit amit már láttunk máshol. ;]
Amúgy egyetértek, ha túllépnek az 1 GB ramon, megint ők lesznek a császárok a táblagépek piacán.

(#27) sys25 válasza Cyberpunk (#25) üzenetére


sys25
aktív tag

Én nem azt mondom hogy a többi gyártó után megy,inkább a többi gyártó termékeinek a sikeressége láttán ők is kérnek egy szeletet a tortából.Lásd iphonoknál : 3,5" az ideális nem kell nagyobb,erre most itt vannak a nagy iphoneok!Vagy az ipad mini esete,eleinte ragaszkodtak hozzá hogy az ipad mérete az ideális tábla méret,nem kell kisebb.
Változik a piac,ma már nem ők teremtik a trendet,inkább követik.Ezzel nincs is különösebb baj egészen addig amíg nem úgy adják majd elő ezt a méretet hogy mekkora innováció.
Mondjuk én örülnék neki ha leraknának valami előremutató táblát a népnek. :)

[ Szerkesztve ]

(#28) Cyberpunk válasza sys25 (#27) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Így van változik a piac és az igények is változnak, amikor kimondták ezeket a "3,5" az ideális méret" kijelentéseket akkoriban még igazuk is volt, de azóta változott a dolog.

"640K ought to be enough for anyone" ugye? :D :))

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#29) #68372224 válasza margithid (#17) üzenetére


#68372224
törölt tag

:Y

(#30) wortz válasza Lambach (#24) üzenetére


wortz
tag

Hát ez nagyon állat, csak nem derült ki, hogy ez még ventilátoros, vagy már Core M-es. Ventis nekem nem kell, szerintem nagyon nem való venti egy tabletbe. De a Core M-mel jó lenne. Már csak az ára hiányzik.
De amúgy előbb utóbb lesz egy ilyesmi tabim. Ha legközelebb veszek notit, az már egész biztos, hogy ilyen lesz, hagyományos notebook már nem kell.

Jó link volt, thx! :)

(#31) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Zenére jó cucc lesz, az fix.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#32) BalanceR


BalanceR
addikt

Én már jópár éve 10"os tabletet használok, és kezd kicsi lenni....
Korábban elég volt a 7", de akkor még a telefonok max 4"osak voltak.
Szóval végülis ésszerű, hogy aki mondjuk egy 5,5-6"os telót használ, nyilván nem fog 7-8"os tabot venni, persze ennek az evolúciónak is megvan a plafonja, ami kb 12" szerintem.
Persze kérdés, ki, mire használja.
Munkára (PS,AP,DW,AI,AE,ID,Szövegszekesztés...) el nem tudnék képzelni 20"nál kisebb eszközt normális bill, egér,stb nélkül. SzVSz valami ilyesmi az ésszerű techpiramis:
5" telefon: telefonálni, smsezni, néha böngészni, zenéthallgatni, fényképezni.
12" tablet: játszani, böngészni, videókat, képeket nézni, letölteni.
22" PC: munkára, komolyabb játékra.
A note és subnotebookokat létjogosultságát nem igazán értem a jelenlegi kütyük közt.
Egy hosszabb doksit gépelni, még a méltán híresen kényelmes macbookon sem eléggé kényelmes, videót vágni, képetszerkeszteni,programozni is lehet ugyan felsőkategóriás notin, de az is jobb, gyorsabb egy PCn vagy asztali Macen. Netezni, meg youtubeot nézni meg túl nagy már egy 14"es noti is, hátmég egy 17es.
Szerintem szépen lassan (15-20 év) szépen kihalnak a notebookok 13-15". Napi pár sor doksihoz, excellhez,prezihez elég egy 12es tábla, a hosszabb, nagyobb munkát meg PCn Macen csinál az ember. Az üzleti 17es gépek talán egy kicsit tovább húzzák, de a sorsukat azok sem kerülik el.

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#33) Cyberpunk válasza BalanceR (#32) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Multimédiára is a nagyobb a jobb szerintem. Mondjuk kinek mi, böngészni, meg levelezni, FB-re elég lehet egy tábla is, de egy nagy mobil mellett minek egy tábla, ha egy noti még mindig jobban használható a rendes desktop OS miatt? Ja tapi, kézben, ölben biztos jobb az éri tó, de asztalon nem nyerő.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#36) BalanceR válasza Cyberpunk (#33) üzenetére


BalanceR
addikt

Bár jobb a nagyobb kijelzőméret a noti javára, de a notik súlya ugye többszöröse egy tabnak, egy kézitáskában, aktatáskában egy tab, még simán elfér, egy noti nehezen. (Te szivesen cipelsz plusz egy táskát csak a notinak?) Utcán, metrón, kocsiban,ágyban fekve is kényelmesebb egy tablet .
Illetve ha az irodában van desktop, otthon van desktop, minek mégegy teljesértékű PC, normál OS? Ha melózni kell, azt nem az utcán, metrón, kocsiban,kávézóban teszed.
Értem, mit mondasz, azt nem értem, hol használod a notit?
Szerintem amire utcán nem elég a teló ( normális böngészés, emailezés, ebookolvasás) arra ott a tablet, noti ilyen célra alkalmatlan, ismétlm utcán.
Otthon, meg melóhelyen van PC, minek a noti? A raggeli kv mellett indexet olvasni, ágyban fekve macskásvideókat nézni megintcsak a tab a jobb (a teló kicsi a noti, meg az asztali kényelmetlen)

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#37) Cyberpunk válasza BalanceR (#36) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Szerintem gyökeresen eltérnek az igényeink, ezért nem is fog a véleményünk közelíteni egymáshoz. Egy 5+"-os mobil mellett szerintem felesleges még egy 10"-os akármi pusztán azért, hogy nagyobb legyen a kijelző. És akkor cipeljem a tepsi mobilt, meg még egy táblát is. Minek, ha melóban ott a desktop, otthon meg szintén? Volt táblám, de hamar kiábrándultunk egymásból. :) KV-hoz, meg az ágyban macskás videókhoz szerintem drágák egy kicsit, arra jó a mobil is, ha már az is van ugye.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#38) BalanceR válasza Cyberpunk (#37) üzenetére


BalanceR
addikt

Nem is olyan eltérőek az igények...
Nem mondtam, hogy a tab kötelező...sok embert kielégít egy 6"os... :DDD ... szóval sok embernek elég egy nagy mobil, meg a desktop, de akik eddig emellett egy notit is használtak korábban azoknak jobb lehet egy nagy tab, mint egy átlagos noti.

Az eszközök lassan összefolynak...
(Pl ha megjelenik egy jó androidos teló, nagy szenzoros kamerával [1-1/7], optikai stabival, xenon vakuval, megy a kukába a zsebkompaktom, meg kb mindenki más is elfelejti a point and shoot komaktokat, mint anno digitális váltásnál a filmest)

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#39) moleculez válasza Mr President (#10) üzenetére


moleculez
veterán

Ennyi...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#40) 407


407
tag

Nekem 12.2 note pro van,imádom a mérete miatt.Az S pen meg brutál benne.Ha az apple is hozzárak extrákat biztos komoly kis gép lesz.

(#41) Kékes525


Kékes525
félisten

Nincs tablettem, de szerintem kevésnek tűnik a 2GB-ét rendszermemória, mivel egy tabletnek már jobban meg kell közelítenie a PC tudását.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#42) oszi666


oszi666
őstag

Mar lattunk hasonlot.
A bajom az, hogy erre mar osx kellene szerintem, amit nem lepnenek meg mert akkor mar lennne hozza dokkolo is gondolom akkor meg a ket macbook air koze belonek egy hazon beluli konkurenciat.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#43) oszi666 válasza Kékes525 (#41) üzenetére


oszi666
őstag

Az 1 giga isbeleg jelenleg de pl ipad 3on mar a proci eleg gyengusz.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#44) Kékes525 válasza oszi666 (#43) üzenetére


Kékes525
félisten

Elég, ha meggyújtom. ;] De mire?

A tabletnek azért többet kell teljesíteni mint egy okos telefonnak, de ott is a jobbakban már 3GB van. Én a tablettól legalább egy notebook teljesítményét várnám el.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45) sz3lim


sz3lim
tag

Jó lesz ez, bár ha az Apple árazását nézzük, akkor itt is 30.000 Ft lesz a különbség az iPadhez képest, ami 180.000 Ft-ot jelent alaphangon. Aki pedig iPad Pro-t akar, annak több kell a 16GB tárhelynél. Így mindenképpen 200.000 Ft fölött lesz az ára, amit azért egy kicsit sokallok.

(#46) sys25 válasza sz3lim (#45) üzenetére


sys25
aktív tag

Egy 128GB-s szerintem közelebb lesz a 350hez...
Legalábbis amikor megjelenik.
A méretnövekedés miatt is drágább lesz,de ha még valami produktivitást elősegítő feature-ökkel is felvértezi az Apple,akkor több lesz az az árkülönbség mint 30%.
De ne legyen igazam,mert jó lenne jövőre egy ilyen nekem is! :D

[ Szerkesztve ]

(#47) daniel909 válasza BoC1ka (#1) üzenetére


daniel909
addikt

Nem az lesz...

Nekem nem kene mert a 8" vált be. De anno a macbookokbol is volt három méret szóval miért ne. Azt ne csináljak h a nagyba plusz ficsoroket tesznek, Z idegesítő.

Cyberpunk: majdnem az a user vagyok akit leírsz, van egy 5" telom plusz egy ipad mini retina. Sokkal másabb a tab. Telefonon tényleg csak akkor netezek mar ha nagyon muszáj. Mindössze 3" de ég és föld élményben a különbség. Nem tudja kiváltani az 5" telo a tabot, állandóan zoomolnom kell...stb utalok mobilon netezni mar.

Plusz a keparany is az ipad javára van. Hidd el sok embernek teljesen logikus egy tepsi fon és egy tab. Volt Nexus 7em az 7" de sokkal rosszabb volt netezni rajta. Bar ott a keparany is eleg béna volt meg az android tab verziója se valami jo.

[ Szerkesztve ]

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#48) daniel909 válasza daniel909 (#47) üzenetére


daniel909
addikt

Bár elismerem ennyi erővel bőven eleg lenne egy 4" telefon is. De az 5 se jön rosszul azért ha olyan a helyzet.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#49) Cyberpunk válasza daniel909 (#47) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A táblánál az a probléma, hogy mindig kell magaddal táskát vinni, ha mindig megy veled az, akkor persze nem probléma az utazás így. Én viszont előnyben részesítem a mobilt, mivel az egyszerűen zsebben is elfér, jó én amolyan egérmozis vagyok i5S-em van, és jelenleg nem is vágyok nagyobbra. :DDD Egy 6"-os jószág már erősen határeset, ha nem kabátba teszed, és nem bő a gatya az emberen. :) Mobilitás szempontjából nem nyerő, amikkor volt akkor sem szívesen vettem elő, azért nem olyan, amit csal úgy előkap az ember mondjuk egy váróteremben, vagy buszon állva mondjuk, vagy ha utazol 20 percet, még ha ülve is macera elő venni, elrakni egy jól megtömött járaton. Otthon persze jó lehet a már említett ágyban macskás videókhoz egyértelműen jobb, mint egy laptop. Na mindegy, ha valaki sokat használja megéri, de nálam ezek csak nagy mobilok, mivel nem tudnak többet lényegében azoknál, hiszen ugyan az a rendszer fut rajtuk, mint a mobilomon, legfeljebb táblára optimalizált UI-val, már persze jobb esetben, ebben még mindig nagyon erős az Apple iPad. Persze előny lehet a nagyobb méret, de bizony kompromisszumot is kér. Én nem tudtam beilleszteni a mindennapjaimba, még másnak könnyedén, vagy megváltás lehet. Ha csak böngészünk, Youtube, Facebook, tehát egy mai átlagos tini annak tökéletesen megfelelhet, mint elsődleges eszköz, és nem is igényli a komolyabb gépeket, mint egy laptop, vagy történetesen egy nagy desktop gép. Én még nem az új hullámhoz tartozok, lehet ezért sem tekintek rájuk alternatívaként. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#50) Csapoati válasza Cyberpunk (#49) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Jatekra es tanulasra (+ szerintem bongeszesre is) sokkal jobb egy 8 collos tablet is, mint egy telefon. 12,2" vagy 12,9" viszont szerintem mar tul nagy a tablet kategoriahoz. Ekkora meretben ha a tapicskolas is fontos, akkor inkabb egy kihajthato billentyuzetes tablet-notebook (Asus Transformerek pl).

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.