Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ha az NMHH állapította meg akkor biztos úgy van ;]

Bár otthoni net téren személyszerint nem panaszkodom

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2) tomazin válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


tomazin
veterán

Ha az NMHH állapította meg akkor biztos úgy van

az nmhh felé a szolgáltatóknak adatszolgáltatási kötelezettsége van, így ha valaki akkor ő tud rendesen átlagolni. (az, hogy az eredmény mennyire valid már egy másik kérdés)

(illetve a digi földbeállította az árait a flip hatására is biztos torzít a képen)

[ Szerkesztve ]

(#3) togvau


togvau
senior tag

az áfacsökkentést kitrükközték a szolgáltatók (megszűnő csomag, új csomag köthető hűségidő után, ami pont annyival drágább :) ).
A digi az igazi ok, eléggé elkezdett terjeszkedni, így a trékom is engedélyezi a flip-et az ex monopolterületein, persze 0 fejlesztéssel. Nálunk is 5 meg 10 mbites vicc feltöltésekkel árulják a flipet, kb fél évre a digire reagálva, a jó öreg koaxon...
Dehát kinek kell 200/10-es net 1000/300 helyett, főleg dobozos tv-vel? Ja a nyugdíjasoknak, mert a flip egy ezressel olcsóbb, és úgy is csak 1 tv-re futja a kisnyugdíjból, amihez elég az az 1 doboz.

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#4) enginev3.0 válasza togvau (#3) üzenetére


enginev3.0
félisten

Flip nyilván jobban nyomul marketingben mint a digi
És a nyugdíjasok esetén ez is fontos

Pl mamám is maradt upcnel pedig Telekom sokkal jobb lenne neki
De szerintem azt sem tudná mi az, upc meg tízen éve be van kötve

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5) Apollyon válasza enginev3.0 (#4) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nekem van Telekom és UPC előfizetésem is, különböző helyeken. A UPC sokkal jobb minőségű szolgáltatást nyújt, és az ügyintézők sem olyan bicskanyitogatóan bunkók, mint a Telekomnál.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6) Rage47


Rage47
veterán

Hm nekem minden évben drágább a netem... és még a vezetékes telefont (be sincs kötve) is rámtukmálták, mert csak úgy volt akciós az új díjcsomag.

(#7) Tigerclaw válasza tomazin (#2) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A flip esetén szerintem nem sok vezető lehet a cégen belül sem, akik meg tudnák mondani, hogy mennyi a nyereségük vagy veszteségük. Az a cég arra lett kitalálva, hogy elvegye a piacot a digitől...valószínűség szerint még akkor is ha veszteséges az egész. Az olyan mint a teszkós dinnye árazása. A lényeg, hogy a Telekomnál maradjanak az ügyfelek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Csökkentek az ÁFÁ-k majd díjcsomagot módosítottak, így ugyanannyit, vagy többet kell fizetni, mint előtte. Mondjuk a tej és egyéb hús áruknál már megfigyelhették volna.

(#9) thomasa


thomasa
senior tag

Nekem tavaly 5300 volt, most 6000. Mi is csökkent? Mert a csomagom tartalma ugyanaz.

(#10) Vtwo


Vtwo
senior tag

A napokban kaptam a lejáró szerződésem miatt ügyfél szolgálatos hívást (UPC).Laza 25%-ot emelnének.
CSÓKKEN,MI ?

[ Szerkesztve ]

(#11) Gyuri27 válasza thomasa (#9) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ott csökken ahol van verseny. Pl békéscsaba.
Ahol nincs (csabától nem messzi kis falu) ott a suna nincs.
Sőt jellemző kis falvakban, városokban, hogy egy egy területen van optikai kábel. Ott a 30 megás net annyiba kerül mint pár utcával odébb a 15 megás rézkábelen.
És nálunk ez annyiba kerül mint csabán a 100 majd felfejllesztett gigás net.
Szóval a hatóság a tisztességtelen versenyt is tanulmányozhatná.
Meg a minimumokat is.
Mert szerintem vicc, hogy 15 megásnak árult net többet van a minimum mint a maximum közelében. Persze az ár annyi mint ha csuma jönne a 15.
Természetesen egy forint csökkenést se vettem észre.

Amd - Radeon - Ryzen

(#12) Depression válasza Vtwo (#10) üzenetére


Depression
veterán

Olyan, mint az átlagbér, ahol mészáros egymaga többezerrel emeli. Nálunk is ez volt, a főtök és a munkások átlag 300k felett kerestek, csak abból a 70 munkás alig vitt haza 100k-et.
A digi terjedésével sokaknak 10k helyett lett 3k a net, annak ellenére, hogy a digi előtte olcsóbb volt, átlagban most olcsóbbnak tűnik.
Azok is beleszámítanak, akik falun már nem bírták fizetni a horribilis árakat, és inkább lemondták.
De én nem panaszkodom. Kell a net! Mindegy mennyibe kerül.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#13) janeszgol válasza Vtwo (#10) üzenetére


janeszgol
félisten

Drágulás van. Oké többet adnak a csomagban, de akkor is többet kell érte fizetni.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#14) zorzy4 válasza thomasa (#9) üzenetére


zorzy4
őstag

Dettó. Talán annyi, hogy az első 3 hónap 3000 és csak egy évre kellett kötni.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#15) hallador


hallador
addikt

állapította meg az NMHH

:D :D :D

Kb olyan megállapítás volt mint Észak-Koreában őszinte a mosolya a proletárnak Kim Ir Szen születésének centenáriumi ünnepségén.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#16) nullpoint


nullpoint
senior tag

Ez egy rohadt nagy hazugság. Arról meg inkább nem mondok véleményt hogy ezen az oldalon ilyen címmel lehozták....

Bár az is lehet hogy kapott egy ultimátumot a cég hogy vagy lehozzák így a cikket, vagy jön a baxogatás :(

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#17) FLD1987

Szerintem az árcsökkenés úgy jött ki, hogy a havidíj maradt vagy drágult, de valamiből többet adnak. Pl. korlátlan mobilinternet a Telekomnál 10.000 HUF összegbe kerül, de több az EU területen a mobilinternet adatmennyiség. Ha ezt hasonlította össze az NMHH, akkor árcsökkenést látott az NMHH.

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#18) atike


atike
nagyúr

Nekem egy forintot nem csökkent. 3 éve ugyanannyit fizetek.... :U Invitel. Fateroméknál szintén nem csökkent. Telekom. Havernál UPC - az sem csökkent.

Nem, nem az történt, hogy ugyanitt fizetünk és gyorsult a net közben. Minden paraméter változatlan jó ideje.

Vagy már megint "csak" az új belépők számítanak...? Azaz ha előbb felmondom és újraszerződök akkor jobb áron kapnám...? :F

(#19) atike válasza atike (#18) üzenetére


atike
nagyúr

"ugyanitt" helyett "ugyanannyit"... :)

(#20) Cifu


Cifu
nagyúr

Nemhogy csökkenés nincs, de emelkedést tapasztalok. Mondjuk mozgásterem konvergál a nullához, van UPC meg van Telekom, utóbbi ADSL-el, a UPC-nél drágábban, ám annál jóval lassabb netet kínálva...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#21) mmx233 válasza tomazin (#2) üzenetére


mmx233
csendes tag

Nálunk már hónapokkal ezelőtt behúzta az optikai szálat a Digi, de még nem szolgáltat. A Flip ezerrel nyomul, a meglévő UPC-s (nem olcsósodó!) előfizetésnél jobb áron, csak félek az apró betűs minimum sávszélesség kitételtől

(#22) mmx233 válasza mmx233 (#21) üzenetére


mmx233
csendes tag

A Flip azon kívül, hogy a leendő Digi ügyfeleket elhalásszák, nem értelmezhető. Olcsóbban ugyanazt ugyanattól csak másik cég logójával...

(#23) thomasa válasza mmx233 (#22) üzenetére


thomasa
senior tag

Klasszikus marketing fogás, hogy minden szegmenst lefedjenek, élelmiszereknél is van ilyen.

(#24) thesound


thesound
őstag

Statisztika. Mindig lehet úgy csavarni, hogy azt mutassa amit akarok.

Nálam is drágult amit /hó csengetek a UPC-nek.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#25) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Hát ez is olyannak tűnik, mint a reklámokban a "magyarország piacvezetője*"...

Csak a * után ott áll, hogy 8 évvel ezelőtt, a félheréjű albínók közt végzett kutatás eredményeként, és így ott az igazság valahol, de kisbetűvel.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#26) kk75


kk75
tag

Nekem nem tűnt fel az "árcsökkentés", talán majd a Digi felkavarja az állóvizet, mert a másik három (mobil szolgáltató) szerintem kartellezik.:/

[ Szerkesztve ]

Dominion (Uralom) film a nagyüzemi állattartás kegyetlenségére hívja fel a figyelmet : https://www.dominionmovement.com/watch

(#27) Gyuri27 válasza kk75 (#26) üzenetére


Gyuri27
félisten

A digi olyan. Megvették az invitelt oszt se ár csökkentést se hálózatfejlesztést nem láttunk vidéken kis falvakban.
Erről ennyit.

Amd - Radeon - Ryzen

(#28) Vtwo


Vtwo
senior tag

Na,akkor ezt a szokásos remek hírt is kiveséztük :DDD .
Már internet árban is jobban teljesítünk (valamelyik párhuzamos valóságban).
Tényleg,írjon már valaki akinek tényleg csökkentették...csak van olyan...

[ Szerkesztve ]

(#29) Badboys válasza Vtwo (#28) üzenetére


Badboys
őstag

Van bizony az életszínvonal.

(#30) FLD1987 válasza atike (#18) üzenetére

Nem tudom, hogy milyen csomagban vagy, de a Telekom mobildíjcsomag árakból nézve az lehet az ok, hogy a régi díjcsomagban vagy. Ha új díjcsomagba váltanál, akkor lehet, hogy olcsóbb lenne a díjcsomagod. Ha maradtam volna a régi mobiltelefonos díjcsomagok valamelyikében, akkor most többet fizetnék ugyanazért. Viszont, amikor megjelenik új díjcsomag, akkor legtöbbször találok olyan díjcsomagot, ami jobb, mint a régi díjcsomag, amiben éppen vagyok az új díjcsomagra váltás előtt.

(#106896) hozzászólásnál írtam arról, hogy mennyi pénzt kellett a régi díjcsomaggal fizetnem és mennyi pénzt kell az új díjcsomaggal fizetnem*.
*5.930 HUF összeget spórolok meg havonta az új szolgáltatásnak köszönhetően.

Beteszek neked képet a mostani díjcsomag váltásomról.

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#31) Vtwo válasza Badboys (#29) üzenetére


Vtwo
senior tag

:C
Kb.

[ Szerkesztve ]

(#32) Skillet


Skillet
addikt

Nálunk tavaly tényleg csökkent a net ára. Digi. 2700ft volt, ez lett valami 2225 ft... Viszont.... Múlt hónapban emelhettek, mert már 3100 ft-os számlát kapok. Azért ez eléggé erős emelés volt. Nem háborgok, így sem rossz, de 40%-os emelés? :Y

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#33) hallador válasza Skillet (#32) üzenetére


hallador
addikt

Rosszul látod az NMHH megállapította :D :))

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#34) enginev3.0 válasza Skillet (#32) üzenetére


enginev3.0
félisten

A felmérés tavalyi, tehát nem hazudtak

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#35) hallador válasza enginev3.0 (#34) üzenetére


hallador
addikt

Azt értem miért tolták be ezt a hírekbe. Tavaly óta eltelt legalább 5 hónap, valamint már nem érvényes. Ha én többet fizetek most a netért akkor miért érdekelne tavaly hogyan alakultak az árak pláne ha már érvényét is vesztette ez a kijelentés?
Majd szét arra is kíváncsi lennék, hogy azt is megállapítja a hatóság, hogy emelkedtek is, esetleg még választások előtt. :D

(A kérdések költőiek és nem tőled várom a választ)

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#36) enginev3.0 válasza hallador (#35) üzenetére


enginev3.0
félisten

Kormány kommunikáció

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#37) Gyuri27 válasza enginev3.0 (#36) üzenetére


Gyuri27
félisten

Igen az itt a baj. Hogy nem érezzük, hogy jó. Hanem el van mondva. Azért az meg nem az igazi.

Azért az itthoni árak/sebesség a nyugathoz képest (főleg vidéken) még mindig egy jó nagy vicc.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#38) kenand


kenand
veterán

Ahol monopoliuma van egy szolgáltatónak ott nem csökken sajnos.
Vonyarcvashegyen még mindig 10 ! megabites NET van 4-5000F-ért és 5000FT a bekapcsolás...
De Zalaegerszegen is csak ott adnak kedvezményt ahol konkurencia van (TARR Optinet vagy Digi kábel)
Külvárosban ahol csak TARR van magas az ár....

(#39) Rage47 válasza kenand (#38) üzenetére


Rage47
veterán

ez így van sajnos
amit jön egy másik cég, lejjebb mennek kicsit az árak vagy legalább a sebesség nő

(#40) MasterDeeJay

Ez most az M1 híradó? Jó oldalt olvasok?
Digi 1000-es csomagom volt, most átköltöztem másik panelba 500-as csomagot kaptam drágábban és 100mbit sincs meg. Persze hitegetnek hogy lesz kiépítve optika, úgy legyen de addig tök fölöslegesen fizetem az 500-as netet ha a hálózat meg fizikailag nem tudja. Részemről a drágább és lassabb is lett. Szóval nem érdekel mi volt tavaly ha most meg drágább mint 2 éve...

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#41) haxiboy


haxiboy
veterán

Új belépőknek lehet hogy olcsóbb...legutóbb nálunk is így történtek a dolgok, inkább kötöttünk új szerződést közel 40%-al olcsóbban minthogy hosszabbítottuk és csomagot váltottunk volna. Csak más nevére kellett kötni, ennyi...

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#42) Rage47 válasza haxiboy (#41) üzenetére


Rage47
veterán

ez jó ötlet, thx :)

(#43) UnA válasza Gyuri27 (#37) üzenetére


UnA
Korrektor

"Azért az itthoni árak/sebesség a nyugathoz képest (főleg vidéken) még mindig egy jó nagy vicc."

Valahol azt érzem, hogy te még nem laktál nyugaton. Egyszer próbáld ki, utána elbeszélgethetünk a számokról.

(#44) Gyuri27 válasza UnA (#43) üzenetére


Gyuri27
félisten

Koma mint irtam csabán az 1 gigás net annyi mint nálunk a 15 megás. A két település közt van 38 km.

Amd - Radeon - Ryzen

(#45) hallador válasza UnA (#43) üzenetére


hallador
addikt

Magyarországon csak nagyvárosokban van értelmes internet. Kis falvakban komolytalan, drága, bizonytalan, jellemzően rossz. A mobil internet még rendben van, ha éppen van, mert az mert az meg pont annyira földrajzi táj függő, mint bárhol a világon.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#46) UnA válasza hallador (#45) üzenetére


UnA
Korrektor

Mert melyik országban van másképp? Nagyon kíváncsi vagyok, mert ahol eddig láttam, ott ez nagyon hasonló volt, azzal a különbséggel, hogy még a nagyobb városokban is sokkal drágább a net. Persze megfizethető, csak ugye nem erről volt szó. ;)

(#47) hallador válasza UnA (#46) üzenetére


hallador
addikt

Mondjuk a mobil net elterjedtebb, azaz a vezetékes netet irtják. Mondjuk nem tudom én 1 Mbit-es netet nem nagyon láttam sehol (Ausztria, Németország, Anglia, Írország, Skandináv államokról ne is beszéljünk), pláne nem ennyiért amennyiért otthon adogatják egy kisebb faluban.
A Sokkal drágábbról meg annyit, hogy Finnországban alanyi jogon jár a Net. Az az megszülettél és ingyen van alap neted. Ahol drágább ott pedig nem 3000 Ft 3 GB hanem mondjuk egy picivel többért vagy korlátlan vagy 50 - 100 GB.
A Sokkal drágább elég erős csúsztatás a tapasztalataim szerint, mert drágább ja csak azért az adatmennyiség 10 - 30 *-osa nem elhanyagolható. ;)

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#48) UnA válasza hallador (#47) üzenetére


UnA
Korrektor

Nem tudom miért hoztad be a mobilnetet, amikor itt egy vezetékes szolgáltatásról volt szó eddig.

Finnországban ez ugyanúgy kb. 30 euró havonta egy nagyvárosban is, mint sok más európai országban, az angoloknál inkább 40 font. Az 1 megabites "falusi" netet pedig nem tudom hol láttad mostanában. :N

(#49) hallador válasza UnA (#48) üzenetére


hallador
addikt

Csak az a baj, hogy a net mint olyan hogy vezetékes vagy nem az most miért releváns? A cikk nem arról szól, hogy csak a vezetékes net, nem olvastam ilyet. Nagy baj lenne, ha csak vezetékes internet ára csökkent volna, miközben a mobil internet is szépen terjed.

Finnországban ez ugyanúgy kb. 30 euró havonta egy nagyvárosban is

Alanyi jog lett az internet Finnországban

Persze ha vannak igényeid, akkor azért fizetni is kell szomorú ez, de így van.

az angoloknál inkább 40 font.

Na most az a baj, hogy amiket állítasz azt senki az ég világon nem mondta, hogy ne úgy lenne, ahogy írod, bár ahogy linkeltem az sem egészen úgy van, na de ettől tekintsünk is el.

Hanem arról, hogy az arányok igen mások, mint fentebb is írtam. lehet itt ferdíteni, meg csúsztatni csak én már elég régen kinn vagyok, meg havonta töltöm fel a 3GB-os netet is a családba, és itt az előfizetéshez is kapsz egy tisztességes netet.

Amiről Te beszélsz azt lebeszélheted, és kapsz hozzá egy halom netet is. Ameddig otthon meg nem. :(

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#50) UnA válasza hallador (#49) üzenetére


UnA
Korrektor

Mindig lehet másról is beszélni – de olvasd el még egyszer, miről volt szó a #43-ban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.