Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Joshi válasza SunMount3r (#48) üzenetére


Joshi
titán

Nem sokan vesznek fizikai adathordozót pont azért mert él és virul a warez. Nyugaton is él és virul, de ott a hozzáértőbbek körében VPN-en keresztül töltenek. Lehet ez tabu téma, attól még ezek tények. A szomorú az, hogy a többségnek bőven jó a DVD minőség sőt, egy kamerás felvétel is. Szerencsére a kamerás dolog már kezd kikopni. Viszont a moziba járás töretlen ami jó dolog.

(#52) Trogerz01 válasza Cs1csó (#45) üzenetére


Trogerz01
csendes újonc

Azért, mert ha valami nem jelenik meg fizikai adathordozón akkor arról nem tudsz iso-t csinálni, nem értem mi olyan érthetetlen ezen.

(#53) Cs1csó válasza Joshi (#50) üzenetére


Cs1csó
félisten

IDŐ kérdése, előbb utóbb olyan sávszél minőség lesz, hogy nem lesz probléma a streaming, vagy akár egyfajta digitális bolt ahonnan megveszed letöltöd és akkor nézed amikor akarod.

Hieronymus

a lemez préselők szemében. :K ez tetszik!

(#54) #04430080 válasza Cs1csó (#53) üzenetére


#04430080
törölt tag

Az is csak idő kérdése, hogy megnyerjem a lottó ötöst :DDD

(#55) Trogerz01 válasza Cs1csó (#53) üzenetére


Trogerz01
csendes újonc

Ezt a csak idő kérdése dolgot elég régóta mondogatják. A digitális boltot felejtsd el, annyira szét vannak szóródva csak itt az eu-ban a lincence jogok, hogy lehetetlen egy kalap alá hozni. Arról nem is beszélve, hogy jelenleg nem az egy nagy közös felé tendál a streaming business hanem mindenki saját tartalomszolgáltatást akar (HBO GO, Netflix, Amazon prime, Disney, Apple, Hulu). Kell majd jópár előfizetés ha szeretnéd látni a kedvenc filmjeidet, sorozataidat.

(#56) Cs1csó válasza Trogerz01 (#55) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sajnos ez igaz, ha ez lesz a jövő akkor nem is kérek belőle nem fogok 3-4-5 helyre is előfizetni.

(#57) Trogerz01 válasza Cs1csó (#56) üzenetére


Trogerz01
csendes újonc

Pedig ez lesz a jövő, nem is olyan távoli.

(#58) Depression válasza Trogerz01 (#55) üzenetére


Depression
veterán

Nekem az első számú szolgáltatóm A torrent, az a digitális bolt, és fizetnék is érte. Viszont addig, amíg a kiadó döntheti el, hogy én egyáltalán megnézhetem-e, addig igyekszem elkerülni az ilyen korlátozásokat. Löfosé, hogy itthon nem elérhető a kedvenc sorozatom, mert akkor megszerzem másképp.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#59) Trogerz01 válasza Depression (#58) üzenetére


Trogerz01
csendes újonc

Ezt megértem, kishazánkban ez van elterjedve, aztán gondolnak egyet a jogalkotók és büntetni fogják a torrentezést, akkor lesz itt nagy fejvakarás.

(#60) SunMount3r válasza Joshi (#51) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Most főleg az "átlag MM-es polcböngészőket vettem alapul", ezt vágod, nem? Tehát akik a lemezes (DVD) eladások kb. 80%-ért "felelősek" a mai napig (A maradék 20 lehet a BD, de max). A cikk témája ugyanis ez és ehhez mérten írtam.

A Streaming meg sose lesz jó. Kevés magyar felirat (lokálisan nézzük a problémákat ugye), alacsony bitráta (csak kivételes esetekben mennek a bűvös 30Mbit fölé, még 4K esetén is), HD hangok hiánya (amíg a a TV-k felső kategóriájának privilégiuma marad az e-ARC addig biztos nem), és ha mindez jobb is lenne, sokkal magasabb bitrátát igényelne, és ehhez kinek van/lesz itthon net-e?

De ettől függetlenül (mert a Steaming is kompromisszumos, de a következőket ez "nem érdekli": "Az átlag" mit csinál? Bemegy a MM-be és turkál magának valamit az akciós DVD-k közül (mondjuk egyből 3-at ("Mind 1 csak valami ismert színész legyen a borítón" alapon), egy akciós BD áráért), vagy a legújabb AA/A-ra megy, de akkor is kb. ugyanez csak 1 új filmet vesz, egy régebbi akciós BD árán...

[ Szerkesztve ]

(#61) Joshi válasza SunMount3r (#60) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem kishazánkra egyáltalán nem jellemző a fizikai adathordozók vásárlása. :N

(#62) #00137984 válasza thedioda (#39) üzenetére


#00137984
törölt tag

Nem használok torrent kliens letöltőket (letöltésvezérlő sincs a gépen), de az ncore és egyéb warez oldalakra sem vagyok regisztrálva. Nem ismerem a jelenlegi ncore-os filmek minőségi szinvonalát, de az ingyenes online filmnézés nagyon sokat romlott. Felőlem az ingyenes online filmnéző és a torrent oldalak bezárhatnak, de nagy pénzeket a Netflix és itunes előfizetésre sem szándékozok költeni. Nekem a DVD és a Blu-Ray filmek minősége megfelel és ha ezt a minőséget megkapom valamelyik digitális stream szolgáltatónál, akkor ott nézem meg a filmeket és sorozatokat.

[ Szerkesztve ]

(#63) Joshi válasza #00137984 (#62) üzenetére


Joshi
titán

"Nem ismerem a jelenlegi ncore-os filmek minőségi színvonalát"
A warez nem stream szolgáltatás, ott van minden A-Z-ig. ;]

(#64) #00137984 válasza Trogerz01 (#55) üzenetére


#00137984
törölt tag

A filmek és a sorozatok az egyre több stream szolgáltató miatt nagyon szerteágaztak. Ha a szerzői jogok változnak, vagy valamelyik a kizárólagos jogokat kivásárolja a kedvelt filmekről és sorozatokból, akkor állandóan váltogatni kell a stream szolgáltatói előfizetéseket. A játékiparban szintén ez van, ahol egyre több játék árúház van, aztán a játék árak mégsem mérséklődtek az elfogadható szintre. Akciós játékok mindig vannak, de a friss játékokért sokat kell kipengetni. A dobozos játékokat meg letöltőkódokra cserélték, mégis döglödik a játékipar... Hollywood már szintén nyüglődik évek óta. Konzolok mégsem panaszkodnak a bevételekre, pedig a játék lemezek még fizikai hordozokon vannak terjesztve... :) Jó tartalom is kell, és akkor a filmek és a játékok jó bevételeket termelnek... :) A Game of Thrones 8-ik utólsó évada már jó rövid lesz (6 részes), aztán mégis az HBOGO egyik legnagyobb húzócime.

[ Szerkesztve ]

(#65) TeeJay válasza Cs1csó (#53) üzenetére


TeeJay
félisten

mondom ha lenne eszük összefogna minden filmkiadó
csinálnának egy baromi nagy torrent oldalt ahova havidíj ellenében tudnál belépni és P2P alapon tudnád letölteni a friss anyagokat.
ehhez csak pár szervert kellene nekik betenni valami központi combos optikával bekötött helyre
meg az adott filmet pár verzióban kellene tárolniuk szerveren kb. örökre
4K mkv, 4K BD iso, meg fullHD mkv kb. filmenként lenne 150-200GB kompletten
szerintem sokkal olcsóbb HDD-vel tápolni egy szerverparkot mint lemezekre préselni és azokat eladni üzletekben. pár ezer darab 14-16TB-os HDD-re felférne az összes film
amint kijön egy új film 3 verzióban feltennék a torrent oldalra meg a saját tárhelyükre onnan az első letöltők húznák és P2P már menne a többiek felé is, esetleg aki x mennnyiséget seedel mások felé az bónusz kapna 1hetet ingyen a következő hónapból így nem lenne az hogy csak a szerver lenne seeder és mindenki csak letöltené és lelépne a szerver meg szénné lenne terhelve örökké

sok ember össze vissza oldalakon torrentezik meg szabályzat van, vissza kell osztani 48órát meg 1-es arányig meg minden, itt meg ha lenne havi 2ezer a használat szerintem sokkal többen befizetnék és akkor csak tölteni kellene ami érdekel és csá
nézd meg ncore-on mennyien sírnak hogy prémiumot kell előfizetniük mert sose teljesítették a havi seed-et :D
amikor ott 48óra van semmi egyéb, és a tagok felének az sem sikerül

havidíjas módon szerintem jól menne és nem foglalkoznának vele az emberek hogy mások felé warezolják amit letöltöttek mert másnak is lenne előfizetése így ő is azonnal nézhetné amit szeretne

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#66) Depression válasza TeeJay (#65) üzenetére


Depression
veterán

Nekik van eszük, és nagyon is jól megélnek ebből.
A különbség a stream meg torrent között az, hogy a streamért a következő hónapban is kell fizetned, ha ugyanazt meg akarod nézni mégegyszer. És a szomszédnak sem tudod oda adni pendrive-on.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#67) TeeJay válasza Depression (#66) üzenetére


TeeJay
félisten

Ja csak ahhoz olyan szervmerpark meg optikai betáp kell hogy ihaj... Ja és sosem lesz 4K BD iso érintetlen minősége

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#68) #72042496 válasza #00137984 (#62) üzenetére


#72042496
törölt tag

Pedig DVD-re mai szemmel egy alacsony felbontású, alacsony bitrátás, elavult tömörítést használó, kockásodó/blokkosodó, zajos videó kerül. Gagyi az egész úgy, ahogy van. A DTS hangsáv tud jól szólni, de nekem személy szerint az objektumalapú formátumok hiányoznának.

Netflixre nem kell nagy pénzeket költeni, mert az UHD csomag is megvan havi 4000 forintból. Ez minőségre toronymagasan a DVD fölött van. Még a 4K Blu-ray filmekhez képest sincs hiányérzetem, és ez nemcsak a Netflixre igaz, hanem az Amazon Prime Videóra is. A többit nem ismerem elsőkézből. Netflixen most pl. az Umbrella Academy (DV stream) van soron, nemcsak látványos hanem érdekes is.

[ Szerkesztve ]

(#69) SunMount3r válasza TeeJay (#67) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ja, a Netfilx ugye a húzósabb sorozatait BD-n is kiadja (persze némi idő után) és nem csak UHD-n, hanem FHD-ban is. Mi ez, ha nem annak az elismerése, hogy...

(#70) Gorgonka válasza Ribi (#7) üzenetére


Gorgonka
tag

Jah, letöltjük a blu-ray filmeket flacben aztán hallgatjuk a hagsávokat...
Na, de komolyra forditva: Rá kellene jönnie már a kiadóknak, hogy kevesen tudnak kifizetni egy-egy blu-ray lemezért 6-8000 Ft-ot. Persze amerikában gondolom nem okoz akkora problémát, mint nálunk, de azért ott is emberek élnek, akik inkább a kényelmes megoldások felé fognak orientálódni.
Sajnos a legtöbben igénytelenek ilyen tekintetben, ezt nagyon jól mutatja az mp3 elterjedése is pl. Nem is vesz rendes hifit, hallgatja telefonról az mp3 streamet...Szerintem hasonló a helyzet a filmekkel is. A kényelem miatt inkább a streamet fogja választani, talán lassitani lehetne az eladások csökkenését olcsóbb lemezekkel, mert akkor az a kevés maradék gyűjtő talán több lemezt venne meg.
Ezek persze csak az én tapasztalataim és leginkább barátokból és magamból indultam ki. Én pl sok zene CD-t vettem az elmúlt években, hogy rendes forrással etethessem a hifit, de az utóbbi időben átálltam a Tidalra, mert nagyon drágák a lemezek, pedig szivesen venném őket.
Ugyan ez a helyzet a blu-rayel is. Szeretem a lemezeket, mert vannak rajtuk extrák is pl, amiket szeretek megnézni, de ennyiért nem pálya.

[ Szerkesztve ]

(#71) Depression válasza Gorgonka (#70) üzenetére


Depression
veterán

A lustaság az emberiség fő motivációja.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#72) Gorgonka válasza Depression (#71) üzenetére


Gorgonka
tag

Persze, én is lusta vagyok, de azért azt már túlzásnak tartom, hogy restek legyünk felállni a fotelból egy lemezcsere erejéig :)

(#73) #04430080 válasza Gorgonka (#70) üzenetére


#04430080
törölt tag

"kevesen tudnak kifizetni egy-egy blu-ray lemezért 6-8000 Ft-ot"

Feltéve, ha kapható az adott filmből egyeltalán.

(#74) #72042496 válasza Gorgonka (#70) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Rá kellene jönnie már a kiadóknak, hogy kevesen tudnak kifizetni egy-egy blu-ray lemezért 6-8000 Ft-ot."

Nem is az, hogy kevesen tudnak, hanem egyre kevesebben akarnak lemezért pénzt adni. Szűkülő piacon pedig nem érdemes árcsökkenésre számítani, ez egy gazdasági nonszensz. A kiadóknak sem a lemezeladás a célja, hanem hogy megtermeljék a profitot. Ezért mozdulnak ők is a stream felé.

"Sajnos a legtöbben igénytelenek ilyen tekintetben"

Hála az égnek, különben még jó esetben is discmanekkel mászkálnánk. (Azt pedig borítékolom, hogy egy komoly, beállított rendszeren és akusztikailag kezelt helyiségben a veszteségesen tömörített videó és zene stream, pl. Netflix és Spotify is sokkalta komolyabb mércét üt meg, mint a legtöbb nagyonigényes otthonában a tömörítetlen anyag.)

[ Szerkesztve ]

(#75) Depression válasza Gorgonka (#72) üzenetére


Depression
veterán

" azért azt már túlzásnak tartom, hogy restek legyünk felállni a fotelból egy csatornaváltás erejéig :)" oh wait...
Ma még már rengeteg ember van, aki azért néz egy csatornát, mert mozdulás nélkül nem éri el a távirányítót.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#76) Cs1csó válasza Depression (#75) üzenetére


Cs1csó
félisten

Arra lusta vagyok, hogy bekapcsoljam a tévét. ;]

(#77) #72042496 válasza Depression (#75) üzenetére


#72042496
törölt tag

A virtuális asszistensek erre is jók. :)

(#76) csicso82: De tévét bekapcsolni is. :)

(#78) csicso82: Szörnyű, hogy mennyit kell szenvedni manapság. :D

[ Szerkesztve ]

(#78) Cs1csó válasza #72042496 (#77) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jah de ahhoz beszélni kell, az is fáraszt. :DDD

(#79) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

1. 2019-ben a DVD létjogosultságát már nem értem, nononono
2. A(z UHD) Blu-Ray-nek viszont még bőven van és lesz, de a piaca csökkenni fog.
3. "A Netflix az idei I. negyedévben 9,6M új előfizetőt regisztrált (8,9M volt a terv) – 1,74M Amerikában, 7,86M Amerikán kívül csatlakozott, így a jelenlegi tábor 148,9M. A többi szolgáltató nagyon, nagyon lemaradva jön"
Asszem HBO Go közelíti az 50M-t
4. A Netflixen 1 éve még alig volt magyar felirat, ma már premiereknél is előfordul, és a lista folyamatosan bővül az utóbbi hónapokban, napi szinten, beérett a Netflix és a szegedi egyetem együttműködése.
5. Cserébe Netflixes sorozatokhoz (új ,saját) szinkront senki se várjon, nem éri meg nekik.

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#80) Cs1csó válasza DjFlanker (#79) üzenetére


Cs1csó
félisten

A(z UHD) Blu-Ray-nek viszont még bőven van és lesz, de a piaca csökkenni fog.

Okés, a kérdés mikor billen át ez a csökkenés oda ahol pl. a 3D tart, hogy már 3D tévé nincs és a moziból is kezd kikopni, tehát megint megszűnik. Tehát olyan alacsony lesz az érdeklődés a BD lemezek iránt, hogy nem éri meg gyártani őket maximum a blockbuster-eket de azok meg lehet nem fogják eltartani a BD lemez piacot.

Magyarán nem úgy fog eltűnni a BD lemez, hogy már SENKI sem fogja venni, hanem olyan kevesen vennék már csak, hogy emiatt nem lesz értelme gyártani.

Az emberek igényei sokszínűek, van aki még tuti pl. VHS kazettákat használ mert azokat szereti ettől függetlenül otthoni felhasználásra már nincs mérhető igény rá.

(#81) Narxis


Narxis
nagyúr

Az audiofilek után jönnek a visualfilek, hogy BD minőség sehol sincs streman harr-harr bitráta durr-durr. Szánalmas már nagyon. Amikor a TV-ben adnak filmeket az milyen minőség? Mégsincs lázadás. Na ennyit erről. :D

Thanos was right.

(#82) #72042496 válasza Narxis (#81) üzenetére


#72042496
törölt tag

Videofilnek hívják. A tévéadás pedig tényleg béna, otthon be is szóltam valamelyik SD adónál, hogy milyen ótvar minőségű a film, mármint technikailag. Lett szemöldökráncolás meg minden, de tényleg ótvar volt. :)

A HD jobb, de azért beszédes hogy az előfizetésem él, a médiakártyát viszont másfél éve az egyik fiókban tartom. A streamben viszont pozitívan csalódtam. A fórum alapján valami szörnyűségre számítottam, aztán ahogy korábban írtam is, elégedett vagyok a minőséggel.

[ Szerkesztve ]

(#83) Cs1csó válasza #72042496 (#82) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD elképzeltem, ahogy ülsz a fotelben a tévé előtt és szidod, hogy héé gyenge a képminőség!

(#84) #72042496 válasza Cs1csó (#83) üzenetére


#72042496
törölt tag

Van bennem annyi empátia hogy nem vittem túlzásba, de azért kibukott belőlem. Meg felajánlottam, hogy kapnak egy lejátszót és megosztom a médiatáram (Plex szerverhez adtam volna hozzáférést, sávszélesség van), de a szülőket nem érdekli már az ilyen. :)

[ Szerkesztve ]

(#85) Cs1csó válasza #72042496 (#84) üzenetére


Cs1csó
félisten

:))

(#86) #04430080


#04430080
törölt tag

(#87) Gorgonka válasza Narxis (#81) üzenetére


Gorgonka
tag

Hát, az audiofilek azért vesznek rendes cuccot meg lemezeket, hogy ne kelljen ratyi minőségben hallgatni. Ugyan ez van a filmekkel is. Vágja mindenki, hogy a TV műsor vacak minőség lesz, de nem is azért veszünk nagy TV-t, hogy a Barátok köztöt nézzük rajta, hanem, hogy mondjuk blu-rayt.

(#88) Cs1csó válasza #04430080 (#86) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez nálam 10/10-es, Dwayne Elizondo Mountain Dew Herbert Camacho for President!

(#89) Gorgonka válasza #04430080 (#73) üzenetére


Gorgonka
tag

Hát igen, bár ez is inkább csak nálunk probléma. Ha nem kell a szinkron, akkor azért be lehet szerezni a filmeket blu-rayen. Én ebayről rendelgettem őket, mert nekem az angol felirat elég.

(#90) Gorgonka válasza Depression (#75) üzenetére


Gorgonka
tag

Na, az kemény. Akkor már jobban járnának egy könyvvel :)

(#91) Gorgonka válasza #72042496 (#74) üzenetére


Gorgonka
tag

Arra akartam kilyukadni, hogy mondjuk 2-3000 Ft-ot szerintem hamarabb kifizetnének az emberek egy-egy lemezért. Mellette mehet a stream is, de mondjuk a jobb filmeket lehet, hogy többen beszereznék lemezen, ha nem lennének ennyire elszállt árak. Persze nem biztos, csak azt tudom biztosan, hogy én megvenném :)
Persze sok múlik a szobán is, de ha már eleve szar a forrás, akkor teljesen mindegy, hogy milyen jó az akusztika a szobában. Ez olyan, mint amikor valaki vesz egy drága erősitőt meg hangsugárzót, de kábelekre már nem marad pénze, aztán csodálkozik, hogy nem úgy szól, mint a bemutatóteremben.
Az igénytelenség, amiről beszéltünk amúgy nem zavar, mert mindenki azt és úgy hallgat/néz, ahogy akar, csak abban az esetben szokott zavarni kicsit, mikor feljönnek a haverok és elkezdenek a youtube-on zenék után kaparászni...attól kész vagyok :)

(#92) #04430080 válasza Gorgonka (#89) üzenetére


#04430080
törölt tag

Viszont itt az alap probléma, hogy kell a szinkron. Valamint a drága lejátszó sem kedvez. A lemez ára már csak hab a tortán, de esélye sincs versenyezni az "ingyenes" opcióval.

[ Szerkesztve ]

(#93) Gorgonka válasza #04430080 (#92) üzenetére


Gorgonka
tag

igen, nagy kár, hogy rászoktatták az embereket a szinkronra. Ha eredeti nyelven adták volna a filmeket, akkor szerintem az angolt is jobban beszélnénk. A vigjátékokat, sitcomokat, ilyesmit én is szinkronnal szeretem nézni, de minden mást eredeti nyelven. Éppen akkor sem törnék össze, ha innentől minden eredeti nyelven menne a TV-ben, megszoknám a vigjátékokat is.
Ha csak egy alap blu-ray lejátszó kell, akkor 16 000 Ft-ért már lehet venni. Persze az még tényleg eléggé alap, de nem mondanám vállalhatatlannak. 2 db blu-ray lemez árából meg is van.

(#94) Hieronymus válasza #72042496 (#82) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"...otthon be is szóltam valamelyik SD adónál, hogy milyen ótvar minőségű a film, mármint technikailag. ..."

Mikor digitalizálják vagy forgatják újra a kifogásolt filmet?
A viccet félre téve. A régebbi felvételek egy jelentős része, a mai szemmel nézve olyan, amilyen.
Senki sem fog költeni jobb minőségű változat készítésére, senki sem lenne hajlandó a többlet költséget kifizetni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#95) Luke82 válasza Barret001 (#22) üzenetére


Luke82
újonc

En pl. szoktam vasarolni lemezeket es nem vagyok oreg...
Sokkal tobb oromet okoz, hogy ott van a polcon a lemez, megfoghatom es az enyem. Teljesen mas berakni egy lemezt, mint csak megnyomni egy gombot...

[ Szerkesztve ]

(#96) #72042496 válasza Hieronymus (#94) üzenetére


#72042496
törölt tag

Pár hónapja pl. a Pusztíts és rombolj című VHS-gyöngyszemet is végignéztem 480p-ben. Megadta a szeánsz hangulatát, de nem hánytorgatom fel, ez ilyen és kész.

Amott viszont a szolgáltatás volt ott a szűk keresztmetszet. Vagy a Gyűrűk Urát, vagy a Hobbitot adták, nem tudom már. :)

(#97) Gorgonka: Mit mondjak, kölökként tetszett a trailerben robot. Én most láttam először. :D

[ Szerkesztve ]

(#97) Gorgonka válasza #72042496 (#96) üzenetére


Gorgonka
tag

A Pusztits és rombolj, nagyon merész :). Régen sokszor megnéztem, mert szerettem és egy fél éve kiváncsiságból belenéztem. Hát, nem semmi...:D

(#98) Luke82 válasza #00137984 (#64) üzenetére


Luke82
újonc

Lehet hogy csak 6 reszes de kb 10 resznek fog megfelelni mert a fele kb 90perc hosszu..

(#99) Luke82 válasza Fecko_78 (#12) üzenetére


Luke82
újonc

Soha nem ertettem ki kepes online kolcsonzesert fizetni...

(#100) Luke82 válasza Cs1csó (#4) üzenetére


Luke82
újonc

“ fontosabb, hogy ne kelljen zsonglőrködni a a lemezekkel”

Ez azert fajt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.