Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14) #00137984


#00137984
törölt tag

2007-től kezdődően a lemezen terjesztett filmek iránti érdeklődés folyamatosan csökkent. NET-en elérhető letölthető tartalmak és a stream szolgáltatók terjedése miatt egyre kevesebben keresték a filmeket DVD és Blu-Ray lemezeken. 2008 után a DVD videótékák legnagyobb része bezárt a magas beszerzési költségek miatt. Szerintem a hazai filmrajongók kedvelték a VHS és DVD filmkölcsönzőket és nagy volt a forgalom, de a filmforgalmazók tovább emelték a dijakat. 2010-től a DVD videótékákat már nem volt gazdaságos tovább fentartani, és a Blu-Ray filmekre nagyon kevés videótéka tudott pénzt és kellő figyelmet ráforditani. :F Utóbbi években az ingyenes online filmfogyasztás terjedt el hazánkban, aminek a minőségi szinvonaltalansága egyre jobban visszaesik... Gyenge harmatos hangminőség (mono és sztereó hangsávok az 5.1 térhangzás helyett), szétkockásodik az agyontömöritett képminőség az alacsony bitráta miatt. Konkluzió... DVD filmek sokak számára elavultak és a Blu-Ray filmek minőségét sok stream és online filmszolgáltató meg sem közeliti. Drágán lehet gyüjtögetni tovább a Blu-Ray lemezeket, ami többszőr is megnézhető jó kép és hang minőségben. Ha a stream előfizetések, a szinkronhangok hiánya (esetleg ilyen-olyan feliratozás) valakit nem zavarnak, akkor megnézheti a filmeket 720P és 1080P közepes képminőségben. Nem tudom melyik filmforrás most a legjobb, de nekem a réges-régen hétvégekre a videótékából kikölcsönzött 5.1 szinkronos DVD filmek is megfeleltek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.