Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Gorgonka válasza #72042496 (#96) üzenetére


Gorgonka
tag

Akkor mindenképpen jó, hogy pótoltad. Az egy olyan film, amiről el lehet dumálni egy baráti sörözés közben :)

(#102) #04430080 válasza Gorgonka (#93) üzenetére


#04430080
törölt tag

Feltéve, ha nem francia, kínai, stb filmeket néz az ember :D
Én már csak azon okból is jobban szeretem a magyar szinkront, hogy hangos. Az angol sokkal halkabb, az effektek hangosabbak.
Melyik az a lejátszó?

[ Szerkesztve ]

(#103) VikMorroHun válasza Barret001 (#22) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Bizony, ha lehetne, már most megvenném a Bosszúállók 4-et Blu-Rayen.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#104) Gorgonka válasza #04430080 (#102) üzenetére


Gorgonka
tag

Koreaiakat szoktam :)
Valami ilyesmi lejátszó volt, mint ez, a pontos tipusára nem emlékszem:
[link]
Lehet ám, hogy nem jól emlékszem az árra, de ez sem annyira drága. Úgy rémlik, hogy 16 000-ért vettem, de lehetett akciós is éppen, mert tavaly karácsony előtt volt.
A magyar hangsávon tényleg hangosabb szokott lenni a beszéd, viszont az eredeti hangsáv meg szinte mindig jobb minőségű.

[ Szerkesztve ]

(#105) Cs1csó válasza Luke82 (#100) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezen mit nem lehet érteni? Akarok egy filmet nézni és a Plex vagy Kodi segítségével átpörgetem a HDD-k tartalmát vagy egy dobozban, polcon lévő lemezeket nézem végig. Az előbbi egyszerűbb, helytakarékosabb, erre értettem.

(#106) daninet


daninet
veterán

Mindjárt megnézem a stream-en a

ok, egyelőre nem érzem gáznak a torrentet. Játékokat már mind megveszem.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#107) #04430080 válasza daninet (#106) üzenetére


#04430080
törölt tag

Ez is érdekes olvasmány.
Még jó, hogy vannak, akik megőrzik és megosztják ezeket is ;]

(#108) gduck válasza Cs1csó (#31) üzenetére


gduck
addikt

És majd akkor is ennyivel fog lejönni, amikor nem lesz BD lemez, amiről "lelopják"? :N De persze ez csak az érem egyik fele, hiszen már rengeteg minden elérhető digitálisan is, és ha így nézzük felesleges a lemez. Legalább nem szennyezzük annyira a környezetet ;)

Amúgy én pl. szívesen mentegetem a fotókat DVD-re, jobban bízok bennük mint a mágnesezett lemez felületében. 25 éve írott CD lemezeknek sincs még semmi baja ;) De igazad van, sajnos haldoklik a piac, ez van :(

[ Szerkesztve ]

(#109) Cs1csó válasza gduck (#108) üzenetére


Cs1csó
félisten

:F

Még egyszer nekifutok: lehet csűrni csavarni de vesztésre áll a fizikai adathordozós tartalomterjesztés.

A ZENE mivel természeténél fogva kisebb méretű már teljesen jól érzi magát a Spotify és hasonló oldalakon de lehet vásárolni zenét úgy, hogy megveszed és kifizeted.

A filmre is ez a sors vár csak még kell némi technikai fejlődés: általános sávszélnövekedés, de ez is csak idő kérdése.

Én már tuti nem állok vissza semmilyen fizikai adathordozóra, a következő PC-mben ODD és HDD sem lesz csak 1 kisebb SSD a rendszernek és a programoknak és egy nagyobb a telepített játékoknak és némi zenémnek.

Már nálam sincs meg az igény, hogy KÉZBE vegyem a BD lemezt stb. borító, doboz stb. de a mostani 20-30 alattiaknál még kisebb az igény.

Adatmentés: teljesen mindegy mire mented (DD, CD, HDD, SSD) a lényeg a DUPLIKÁLÁS tehát NE csak egy példányban legyen meg egy adott adatot hanem legalább 2 helyen és lehetőleg fizikailag is más helyen (külön eszközön, vagy külön épületben)

Jelenleg arciválásra a legjobb a HDD valamilyen RAID adatbiztos tömbben tárolva esetleg a kritikus adatokról felhőben vagy egy másik küső eszközön még mentést tartani.

Egy ÁTLAG embernek igazán pótolhatatlan adata kevés van: családi fotók, videók, dokumentumok stb. 1-2 TB-on elférhet. Mert valljuk be a filmeket, zenéket lehet pótolni.

Pesze ÁTLAG emberről beszélek tehát aki mondjuk videót vág, fotózik, videókat készít, stb. az egy külön világ de ha ez professzionálisan csinálja akkor az adatmentésre is tud áldozni.

[ Szerkesztve ]

(#110) SunMount3r válasza DjFlanker (#79) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

(#79) DjFlanker: Hát nem tudom, szerintem elég túlzóan optimista ez a meglátás a Netflix-es feliratokkal kapcsolatban. Lehet javult valamit a helyzet, de ez még messze van elvárható szinttől. Idősebbek esetén csípőből kizárt a dolog, ez meg az ami "nekik nem éri meg". Meg Pl. van egy csomó régebbi klasszikus is, amihez soha nem fognak magyar feliratot berakni. Ha igazán profi, korrekt és fogyasztóközpontú lenne a hozzáállásuk akkor alap "arany"szabályba foglalnák, hogy minden felkerült tartalomhoz legyen kötelezően az összes olyan nyelven felirat, amelyik országban csak elérhető a Netflix úgy egyáltalán.

(#81) Narxis: És ki akarja a TV adókon nézni a filmeket? :D Amúgy ezek tények és kész. A "visualfilkedés", meg a "durr-durrkodás" meg nem érvelés...

(#111) daneel_hu válasza gduck (#108) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Amúgy én pl. szívesen mentegetem a fotókat DVD-re, jobban bízok bennük mint a mágnesezett lemez felületében. 25 éve írott CD lemezeknek sincs még semmi baja ;) De igazad van, sajnos haldoklik a piac, ez van."

Nagy hiba.
A CD azért "áll el" ennyi ideig mert nincs középen összeragasztva 2 műanyag rétegből, közötte a tükrösített felülettel, hanem csak egy 1,2 mm vastag műanyag réteg van az egyik oldalán az adathordozó aluval/arannyal és azon egy vékony fedőréteggel. (rendszerint festék vagy lakkréteg)

A DVD ezzel szemben két 0,6 mm vastag poly rétegből van összeragasztva, közepén az alu/arannyal.
Sajnos a ragasztó és a felületek nem stabil mivolta végett ez nem lehet annyira tartós mint egy CD, és nem is az sajnos. :( Ráadásul mivel a CD-hez képest nagyjából 6x annyi fér el egy rétegen és így jóval kisebbek a pitek, könnyebb az anyag öregedéséből fakadóan hibát generálni. Arról nem is beszélve, hogy többrétegű DVD-k is léteznek.

Egy sima HDD 1000x tartósabb mint egy DVD, de szerintem még egy CD-nél is jobb.
Ha tutira akarsz menni, azokat a fotókat amelyeket nagy becsben tartasz, azokat nyomtasd ki valami komoly cuccal vagy kérj meg rá valakit, mostani pigmentes nyomatok elvileg nem fakulnak, előbb baszódik szét a papír vagy műanyag amire nyomtattad őket. :)
Ráadásul kevésbé valószínű, hogy egyszerre vesszenek el mint egy esetleges HDD-törlődésnél. :P

(#112) Narxis válasza SunMount3r (#110) üzenetére


Narxis
nagyúr

A többség, illetve nem kifejezetten akarja hanem jó neki az is és innentől létét veszti ez az egész vita, hogy most a streamen adott legjobb minőség az rosszabb minőség-e mint lemezes BD meg ilyenek. Láthatóan ez a lakosság 99%-át nem érdekli annak ellenére, hogy tudtommal elég jól fogynak az UHD TV-k.

Thanos was right.

(#113) TeeJay válasza Narxis (#112) üzenetére


TeeJay
félisten

8K esetén viszont vagy sokkal nagyobb bitráta kell vagy 3x jobb kódolás. És pár év múlva ha akarod ha nem mindenhol 8K TV lesz

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#114) #04430080 válasza Cs1csó (#109) üzenetére


#04430080
törölt tag

Tengernyi kalóz mellett jó, hogy vesztésre áll :DDD

(#115) Hieronymus válasza daninet (#106) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A listád nem korrekt.
The Walking Dead Season 8-ig nézhető a Prime-on. Legalább is Németországban.
A Doctor Who, a német Netflixen egy szezonnal előrébb tart, mint a Prime.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#117) Hieronymus válasza Narxis (#112) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Láthatóan ez a lakosság 99%-át nem érdekli annak ellenére, hogy tudtommal elég jól fogynak az UHD TV-k."

Valódi 4K tartalom még nincs sok. De a 4K-n megjelenő FullHD tartalom, már összehasonlítható a BR lemezek látványvilágával. Van ismerősöm aki csak azért vett 4K-s tévét, hogy a Prime Video képminősége javuljon. Rire TV csere is volt, szóval professzionális eszköz skáláz fel, nem a tévé.

Van még egy személyes üzenetem annak, aki kitalálta, hogy a lemezes tartalom árát, a tartalom felbontása is befolyásolja. Ahelyett, hogy gyorsan kipörgették volna a DVD-t, extra profitot próbáltak húzni BR lemezeladásokból. Nyugodtan játsszon papás - mamásat az összes lemezzel. Nem fogok pénzt adni értük.

Ha valami nagyon érdekel,irány a mozi. Ha kevésbé, akkor megvárom még online bérelhető. A többi meg előbb - utóbb az "ingyen nézhető" szakaszba fog érni.

A torrentnél ez sokkal tisztességesebb hozzáállás. Az alkotók és kiadók kapnak bevételt a költségeik fedezésére.

Minden idők legjobban fizető zeneszám George Michael - Merry Christmas dala. Minden évben, a karácsonyi hangulatban annyiszor nyomják a számot, hogy az évenkénti átlagbevétel George Michael számláján, 8 millió euró.
Mára egy kicsit több is, az örökösök számlaszámain.

A dal történetének legérdekesebb része, hogy az 1984-ben megjelent dal, először 2016/17 karácsonyi időszakában került fel a US TOP50-be. Az utolsó karácsonykor már a TOP25-be, 5 héten át.

Wham! - Last Christmas (Official Music Video)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#118) Tidus


Tidus
addikt

Valóban igaz lehet a hír, mert visszagondolva én sem vettem tavaly egy db.Blu-ray lemezt sem. :U

(#119) daneel_hu válasza Narxis (#112) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Láthatóan ez a lakosság 99%-át nem érdekli annak ellenére, hogy tudtommal elég jól fogynak az UHD TV-k."

Értékelhető minőségű, jelenleg kapható tévé jelenleg nincs is más, csak 4K-s.
(legalábbis tudtommal már nincs sem oled, sem qled amely fhd-s felbontással bír)

(#120) M107


M107
addikt

:R

Most a 4K TV piaca megy, 3-4 év múlva lehet a 8K-é, Olyan 10 év múlva lehet " a 16K-é"
Megjelenítő eszköz lesz,attól hogy az optikai lemez piac megszűnik vagy marad kis mértékbe, kérdés hogy a stream piac milyen minőségben tudja ezt lekövetni.

Úgy is le kell valahogy mert akkor nem veszik majd az emberek az újat mert minek, ha a stream minőség nem lesz közel azonos mint a megjelenítő eszköz felbontása.
Azt, hogy ezt milyen módon érik el az már az ő dolguk.

UI:

[link]

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#121) #21346560


#21346560
törölt tag

Látom mást is nagyon meglepett a hír! :U

(#122) zooliii


zooliii
tag

Nincs ezen csodálkozni való.
DVD egy nagyon elavult szabvány, valamikor úgy 15 éve élhette virágkorát, kiveszőfélben van.
A BR meg... úgy rémlik, sosem volt kiugró sikere. A legtöbb ember - én is - úgy vagyunk vele, hogy "minek?" Ott vannak helyette az olcsó USB stickek, külső HDD-k, felhőszolgáltatások stb, és még külön meghajtóra sincs hozzájuk szükség.

[ Szerkesztve ]

(#123) M107 válasza zooliii (#122) üzenetére


M107
addikt

:R

Tárolni viszont jó mind a kettő, ha minőséget vettél anno, mostani lemezekről írókról nem beszélnék, én anno beszereztem, mindkettőből pár sok :) jó lemezt és két jó íróm is van hozzá még bár mindhárom már csak BD-
RE és DVD-RAM ,de közel 100% írják a minőségi lemezeket.

+

RW+- és RE lemezeim vannak bőven az átmeneti tárolásnak ha nem jó megy a kukába, idáig a felhasznált RW+- és RE + RAM le,mezekből még egyet sem dobtam ki, pedig 2002 írók lemezeket, inkább eltűntek egyes lemezeim, persze azok nem tartalmaztak bizt. mentéseket.
Bár mostanság már csak biztonsági mentésekre használom őket, de még van bőven, ha meg megmarad és már nem kellenek végérvényesen olyan 2026-2030 körül akkor mennek a vitrinbe a régmúlt dolgaim közé, a felesleget meg egy tálca alkoholmentes sörét oda adom akárkinek akkori áron.

UI:

Főleg gyűjtőknek mert minőségi lemezek, de ha nem kellenek aki kapja hamarabb, addigra meglesz máshol a rajtuk lévő fontos adat.
Most olyan 10-12 TB-ról beszélek ami + még 2X a biztonsági másolatok miatt.
Tehát ráhagyva is 40 TB anyag ami tényleg fontos, saját és családi dolgok, semmi film poresz játék stb-stb

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#124) Hieronymus válasza M107 (#123) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"...DVD-RAM ,de közel 100% írják a minőségi lemezeket."

Csak személyes tapasztalat. Kettő DVD-RAM lemez közül kettő lett használhatatlan három év után. Az írt lemezt nem olvasta semmi. Az üres, bontatlan lemezt sem sikerült felismerni. A többit kidobtam.

Adatmentésre még mindig a mágnesszalagos tárolás a legmegbízhatóbb megoldás.A legolcsóbb is hosszútávon, függetlenül az eszközök árától. Otthoni felhasználásra sajnos drága. Marad a merevlemez és a mentés mentése.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#125) Depression válasza M107 (#123) üzenetére


Depression
veterán

10-12TB-nyi anyagot meg lehet örökíteni. Csak őszintén, ki az, aki ezt meg is fogja nézni?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#126) hemaka


hemaka
nagyúr

Dvd mar kicsi, br cuccom meg nincsen.

(#127) M107 válasza Depression (#125) üzenetére


M107
addikt

:R

Közel a 40-hez már van és ebben az adatmennyiségben benne van az összes családi fontos kép videó stb + Mp3 Flac és nagy nehezen megszerzett eredeti PC játékaim.
+ Minden családtagom fontos dolgai / médiafile-i külön lekategorizálva.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#128) kilua válasza #04430080 (#102) üzenetére


kilua
senior tag

Így lett mém abból hogy

" -Omae wa mou shindeiru.
-Nani? "

Vagy "Oni-chan wa baka"

[ Szerkesztve ]

(#129) Twyzx909 válasza Ribi (#19) üzenetére


Twyzx909
kezdő

:C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.