Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

mi ez a katyvasz már megint?
minek web böngésző a telepítéshez?
minek ez a pkgs.org?

ha ennyire nincs meg, hogy hogyan működik a debian csomagkezelője, akkor minek hirdeted?

szerintem töröld ezt a bejegyzést.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) Ryu válasza bambano (#1) üzenetére


Ryu
tag

Törlés kicsit erős javaslat szvsz. Valószínű nem neked szólt a bejegyzés;

"Blogbejegyzést válassz, ha magadnak, vagy szűk baráti körödnek vezetsz blogot [...]"

(#3) Tav-Csoves válasza bambano (#1) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

:C :D
köszönöm szépen a segítséged, és a buzdító szavaid! Ennek hatására újabb ihletet kaptam, úgyhogy folytatása következik!

(#4) Gdi


Gdi
senior tag

Pont a pkgs.org-on látható hogy a debian stretch-től felfelé a main repoban tartalmazza az mp4joiner-t armhf és arm64-hez is.

Ez esetben 3rd party repo felvétele felesleges. (szerintem)

Illetve szerintem a csomagfüggőségekről is érdemes pár szót ejteni (azaz disztron kívüli repositoryk felvételének veszélyeiről (is) csomagfüggőségek és disztribúció upgradek tekintetében)

Ha újabb verzió kell, vagy earlyadopter akarsz lenni, akkor ajánlatos Bullseye/Testing vagy SID/Unstable-re áttérni.
(Bár éppen egy mp4joiner esetében kevés az olyan függőség ami sok kellemetlenséget tud okozni, meg van hozzá megfelelő release/dist is)

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#5) Tav-Csoves válasza Gdi (#4) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

köszönöm szépen a segítséged! - és most 0 iróniával

Direkt választottam ezt a kis programot, hogy az olyanok mint én - a totál kezdők - is egy minimális fogalmuk legyen - még ha az sem 100% - mit kellene csinálni. :DDD
Tehát csomagfüggőségről is csak azért beszéltem, hogy ha egy komplexebb, bonyolultabb szoftvert szeretne valaki futtatni, akkor tisztában legyen - vagy valami közelítőbb elképzelése legyen, mit is kellene/lehetne tenni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.