Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Armagedown


Armagedown
őstag

ha nem képesek kiszolgálni az embereket akkor le lehet húzni a rolót , a fenntartás nem a mi dolgunk

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#2) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Na persze, és akkor a havi előfizetés díjából meg ugyan mit csinálnak? Mert annak egy része azért fejlesztésere kéne, hogy menjen.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#3) Davidoff91


Davidoff91
aktív tag

Részben igazuk van, hiszen ők nem internet, hanem elsősorban Mobiltelefon szolgáltatók, jelen állás szerint persze.:) Másrészt viszont, ha mi felhasználók oldaláról nézzük, nehogymár külön fizetnem kelljen havonta, ha például youtube videókat akarok nézni...

[ Szerkesztve ]

Mint régen: Nokia 3410 > Siemens A60 > Nokia 6070 > Nokia 5300 > Nokia 5800 > Samsung Galaxy S II > Samsung Galaxy Note II > Xiaomi Mi 9T Pro

(#4) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

Ebben sokkal inkább az a léyneg sztem, hogy jajj szegény szolgáltatók, midnenki skypeol ingyen ahelyett hogy a méregdrága előfizetést váalsztaná és azon beszélne, ezért ez nem mehet így tovább jól szűrjük kis a skypeolókat és fizettesük meg velük...ennyi. Rohadjanak meg a szolgáltatók, így is fulladoznak a lóvéban kb, mert annyira kizsákmányolják az előfizetőket(legalábbis drága kicsiny banánköztársaságunkban) és még a hűlózatot is mi építsük ki nekik hüpp hüpp :O
Egy nagy lótestrészt a hátsó kimeneti nyílásukba... :U

(#5) n6230i


n6230i
tag

Nem tudom, hogy mondjuk a skype az emiatt bekövetkező bevétel kiesését mennyire nézné tétlenül, karba tett kézzel...

Quis custodiet ipsos custodes? - Ki őrzi az őrzőket?

(#6) SZ4B


SZ4B
tag

"kiszámlázhatnak az előfizetőknek vagy a tartalomszolgáltatóknak is"
pl. a nem kis mértékű reklámbevételekből

szigNÓ

(#7) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Egyelőre nem tudni, hogy a tartalomfüggő számlázási megoldások valóban bevezetésre kerülnek-e, hiszen ez sok esetben egyoldalú szerződésmódosítással lenne csak megvalósítható, mely esetben az ügyfél automatikusan felbonthatja az előfizetői szerződését.

Bontanám is.. Bár azért a szolgáltatókat sem kell félteni, tudnak ők úgy szerződést módosítani, hogy még téged néznek hülyének utána.

Egyébként persze, hogyne, szűrjük csak a netet. Fizessük a drága havidíjakat, rendeljük meg mellé külön a méregdrága internet csomagot, aztán még fizessünk azért, ha ezek után használni is akarjuk. :W A pofám meg nekem szakad le.. :(((

Arról nem beszélve, hogy azt a pénzt, amit erre költenének, hogy megvalósítható legyen az elképzelésük, meg azt a pénzt, amit el sírnak-rínak a hülyeségeikkel, azt kellene fejlesztésre fordítani, és akkor nincs miről beszélni..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#8) Sanya


Sanya
nagyúr

itcafe-n is megjelent ez a hír, egy kissé átfogalmazva, valamint tartalomban picit különbözve, akit érdekel, itt van:
http://mobilarena.hu/tema/re_a_mobilszolgaltatok_extra_dijat_kernenek_a_you/friss.html

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#9) stevve válasza Davidoff91 (#3) üzenetére


stevve
nagyúr

"Részben igazuk van, hiszen ők nem internet, hanem elsősorban Mobiltelefon szolgáltatók, jelen állás szerint persze"

Semmilyen szinten nincs igazuk. Megbontják a hálózati semlegesség elvét, monitorozzák a forgalmazott csomagjainkat, plusz sarcot vetnek ki olyanért, amiért már egyszer fizettél és ennek az egésznek a világon semmi köze nincs a fejlesztésekhez. Aki ezt elhiszi, az naiv. Ez pusztán még egy bőr lehúzásának a módja, amit az amcsi FCC töketlenkedése (talán ez sem véletlen) eredményezhet.

Az egyoldalú módosításokra és a szerződésbontásra pedig egy jó példa a bank. Ott sem bont(hat)ja fel senki, mert megemelik a törlesztőt vagy variálnak a kamattal... ez túl optimista oldala a hírnek. :)

[ Szerkesztve ]

(#10) Davidoff91 válasza stevve (#9) üzenetére


Davidoff91
aktív tag

Direkt mindkét oldalról vizsgáltam meg a dolgot.:) Csúnyán kiragadtad a HSZ-em első felét.:)

Mint régen: Nokia 3410 > Siemens A60 > Nokia 6070 > Nokia 5300 > Nokia 5800 > Samsung Galaxy S II > Samsung Galaxy Note II > Xiaomi Mi 9T Pro

(#11) Integra


Integra
titán

lekell mondani a mobil netet és akkor megrohadnak. ha nem fizet az ember, akkor nincsen bevételük, majd elgondolkodnak. akkor majd átmegy az ember másik szolgáltatóhoz, és ennyi. szóval aki ezt meglépi, az jól megfogja szivni, mert valszeg mérhető lesz az elvándorlás. ha meg mind egyszerre ilyet lép, kartell, azonnal megvágni mindet, milliárdokra. és perszel lemondani:)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12) davep


davep
tag

Hajrá, de végén úgy is az a szolgáltató fog nyerni aki nem így tesz.

Machete don't text

(#13) toldy


toldy
őstag

Az tetszik hogy hú, felmondom a szerődést és megyek másik szolgáltatóhoz. Ezt végig gondoltátok? Igen olyanhoz akinél már az új szerződést ezek alapján kötöd meg. A szolgáltatók ról van szó nem az egyikről. :U

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#14) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Ez így eléggé nevetséges helyzet, hiszen ha külön fizetsz a net-ért + telefonbeszélgetésért (mert tegyük fel havidíjas előfizető vagy) + ezekért a marhaságokért, akkor nagyon vissza fogják szorítani az okos telefonokat, amik a szolgáltatóknak nagy bevétel volt eddig. Szóval én szerintem a világ elmozdult egy ilyen irányba ami leginkább az internetet használja már, nem pedig a telefonbeszélgetést, és ez alapján kéni valami megoldást találni, nem pedig ilyen marhaságokat csinálni. :W :U

PS4

(#15) stevve válasza Davidoff91 (#10) üzenetére


stevve
nagyúr

Elnézést, nem is igazán neked címeztem, hanem úgy am block a hír zaklatott fel ennyire. :)

(#16) Lirion válasza Davidoff91 (#3) üzenetére


Lirion
addikt

Olyan, hogy mobiltelefon szolgáltató nincs, olyan van, hogy telekommunikációs szolgáltatást nyújtó cég és az internet alighanem beletartozik a telekommunikációba.

(#17) roti86


roti86
őstag

Mi jöhet még? Csak egy újabb bőrlehúzás... Azt is most hallottam, hogy a net szolgáltatók is korlátozni akarják, hogy milyen oldalakat látogathat az előfizető..WTF? :((

(#18) Cyberpunk válasza roti86 (#17) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Persze amúgy is drága a mobilnett. Így is 5k-t fizetek havonta flexi csomagban vagyok csak mobilon használom. Erre elég is heti 1,5GB van Youtube és egyébre. Teljesen jó ez így, majd még külön fizetek. Akkor mondom le az egészet az biztos.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#19) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Már jelenleg is megvan bizonyos szempontból a korlát.
Nekem korlátlan mobilnetem van pl., de a streaming még így is korlátso, a P2P forgalom tilos, az FTP-t, amit nem letöltésre használnék, meg durván belassítják.
Azért elég durva lenne, ha ezeken a jelenleg is elég szigorú feltételeken túl még plusz díjat is számláznának.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#20) Integra válasza mrhitoshi (#14) üzenetére


Integra
titán

az az érzésem, hogy iszonyúan fejlődik a technika, a sebesség többszöröződik, és a szolgáltatók mindig a legújabbat, leggyorsabbat akarják, de túl gyorsan, nem gazdálkodják ki a hardvert. ezért áthárítják a fogyasztóra, akit meg alapvetően már rohadtul nem érdekel a gyorsulás a jelenleg neten elérhető anyagok miatt.
számoljuk (természetesen csak elméletben) egy 1080p filmmel, ami átlag 10gb. ha minden nap egyet lekapsz, akkor az 300gb havonta. nevetségesnek tartom, hogy ilyen piszlicsáré adatforgalomért és le akarják az embert húzni.. és ez már kurvára a plafon alapvetően, átlag pisti ha 50 gb-ot kap le egy hónapban..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21) mrhitoshi válasza Integra (#20) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Na igen az így teljes, de akkor sem gondolnám, hogy fizess külön azért, mert egyszer kétszer megnézel valamit, esetleg beszélsz skype-n, hanem mondják azt, hogy megemelik a mobilinternet árát valamennyivel. Szerintem ami járható út lenne az az lenne, hogy normális internetet biztosítanának, mondjuk 5-7Gb adatforgalommal, és ezt kb havi 5e FT-ért, és a kisebb adatforgalommal rendelkező csomagok árát levinnék mondjuk 40Mb-os netet nem 600Ft-ért, hanem 400Ft-ért adnák, akkor még +bevételük is származhatna belőle. De hát ez csak egy megállapítás a részemről...

[ Szerkesztve ]

PS4

(#22) LA_COSTE válasza PazsitZ (#19) üzenetére


LA_COSTE
senior tag

:Y Szerintem, ha együttes fellépés lesz a számlázás módosításában, hamarosan ez is bekövetkezhet.

[ Szerkesztve ]

(#23) maláj válasza Lotusomega (#4) üzenetére


maláj
őstag

kifejezted amit én is szerettem volna így nem kell újra leírnom :R

(#24) PazsitZ


PazsitZ
addikt

És pont ma kaptam egy hirdetést a mobilnet előfizetésemhez: már elérhető Internet Flexi Plus nevű tarifacsomagunk, amely havi 1000 Ft-tal többért extra 10 GB belföldi adatforgalmat biztosít a belföldi korlátlan e-mailezésen és böngészésen felül, így bátran látogathat multimédiás tartalmakat is, mint pl. YouTube, videomegosztó oldalak, netrádió, online játékok stb.

Azért undorító. Mert én nem akarok és nem is szoktam letölteni (DC,torrent,FTP), de pofátlanságnak tartom, hogy youtube alap (nem HD) stream-ért, skype-ért és netrádióért külön kelljen perkálnom a korlátlannak nevezett(!) csomag díján felül. :(((

- http://pazsitz.hu -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.