Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MY2K


MY2K
aktív tag

Első :) Ötletes anyag! Gratula!

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#2) KisTopi95


KisTopi95
aktív tag

Egy újabb remek írás! Nagyon jó lett, egyre több kedvem van valami beharisnyázni :D

Mit is kéne ide írni?

(#3) alcsa válasza KisTopi95 (#2) üzenetére


alcsa
senior tag

+1
Azt hiszem én se fogom kibírni amíg minden kábelre harisnyát nem húzok :D.

Aztán kapunk egy fényképet a géped belsejéről, hogy milyen az összkép a harisnyázott kábelekkel?

[ Szerkesztve ]

(#4) Youri


Youri
veterán

Na ez már pepecs munka, respect a türelmedért :R

RTX ON

(#5) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sajnos ez ilyen, nem lehet megúszni a csati szétszedését (mazochisták kiforraszthatják a vezetékeket is a tápból, de én ezt azóta nem vagyok hajlandó, mióta egyszer ATX kábelt kellett toldani :D )
Viszont tényleg ügyelni kell arra, hogy jó helyre tegyük vissza a vezetékeke, mert az alaplap károsodásához vezethet, ha elrontjuk.

Mutogatni való hater díszpinty

(#6) Youri


Youri
veterán

Szerencse, hogy a tápom az gyárilag harisnyázott :D

RTX ON

(#7) patex1983


patex1983
őstag

Jó írás, a végeredmény is magáért beszél, grat.
Csodálom a türelmed és a kitartásod. Nekem nem lenne ehhez idegrendszerem :D

X

(#8) Atke válasza alcsa (#3) üzenetére


Atke
senior tag

Köszönöm szépen!
Majd lehet a gép átalakításról is írok egy cikket, de az egyenlőre még nincs készen...
egy CM Stacker az áldozat, reményeim szerint nagyon ütős lesz a végeredmény...

(#9) Jocek_85


Jocek_85
csendes tag

Egy újabb nagyon jó, és hasznos írás. Grat. :)

(#10) alcsa válasza Atke (#8) üzenetére


alcsa
senior tag

Várjuk, várjuk.

(#11) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Ismerős.. Mi mennyit szívtunk ezzel annak idején, de megcsináltuk.. :DDD

És nem is szálanként csináltuk a 24pines csatit, hanem együtt. Mondjuk jó pöri volt annó, az tény. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#12) dani08152


dani08152
csendes tag

Ha türelmes lennék talán belefognák én is.:) Egyébként nagyon ötletes és szép lett a végeredmény :C Körülbelül mennyibe jött ki ez neked anyagilag? :U

(#13) Atke válasza dani08152 (#12) üzenetére


Atke
senior tag

Tekintve hogy én árulom a harisnyákat, így vagy ingyen, vagy baromi sokba mivel több száz métert rendeltem most :)

(#14) DEJVID


DEJVID
őstag

Nagyon szép lenne, csak az össze-vissza zsugorcsövek lerontják az összhatást.

(#15) dani08152 válasza Atke (#13) üzenetére


dani08152
csendes tag

Hát a több száz méter már igen csak drága :DDD

(#16) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Szép munka lett !

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#17) Atke válasza DEJVID (#14) üzenetére


Atke
senior tag

Ez igaz, de hiába vágod egyenletesre a zsugorcsövet, más turpisság is kell, meg most sikerült 3:1 hez zsugorcsövet találni.azzal lehet újrahúzom az egészet, és akkor updatelem a cikket

(#18) JoeYi válasza KisTopi95 (#2) üzenetére


JoeYi
őstag

pl az ablakot, meg az asztalok lábát? :)

Én meg beharisnyázom az asszony lábát, bár nemtom mit fog szólni a zsugorcsövekhez a bokánál :D

(#19) hackeeeee válasza JoeYi (#18) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:DDD

Véleményem szubjektív...

(#20) Wyll


Wyll
őstag

Én érzem csak úgy, hogy hiányzik egy fontos momentum a leírásból? Nevesül a zsugorcső zsugorítása...
Plusz itt-ott még bőven lehetne hozzátenni a cikkhez. Pl harisnyát honnan, mennyiért, zsugorcsőből milyet, mennyiért, utóbbiból mekkorát vágjunk, csatifestéshez milyen festék, stb. ilyesmi apróságok.
A nyelvtanra sem ártana kicsit még rágyúrni (központozás, mondatalkotás).

Mindettől még a cikk nem rossz, a képek szépek, a tűzőkapcsos módszerért meg külön köszönet, nekem új volt ;)

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#21) Atke válasza Wyll (#20) üzenetére


Atke
senior tag

A nyelvtanban lehet valami, ráhagyatkoztam a helyesírási robotra. Szerkezetileg nem figyeltem hogy hibás lenne-e.(soha nem volt jó a nyelvtanom, és már lassan tollal is elfelejtek írni)

Zsugorcső: Ez egy cikksorozat, az első részében leírtam hogy hogy csináltam, talán betehettem volna hogy a korábban mutatott módszerrel...

A miből mennyiért a cikk szempontjából szerintem lényegtelen, mert nem a beszerzésről szól.
Amúgy nálam minden mennyiségben, de nem írtam bele, hogy ne kapjam meg, hogy az egészet azért írtam hogy jobban vigyék a harisnyát.
A cikk azért született mert már nagyon sok embernek leírtam hogy mit hogy kell, érdemes csinálni. Most már csak egy linket kell adnom, ahol képek is vannak, ez

Köszi az intelligens építőjellegű kritikát, lehet ezt így is.

(#22) Wyll válasza Atke (#21) üzenetére


Wyll
őstag

Nyelvtan
előre is bocs :D

ráhagyatkoztam a helyesírási robotra
a helyesírási robotra hagyatkoztam
ráhagytam a helyesírási robotra

Szerkezetileg nem figyeltem hogy hibás lenne-e.
szerkezetileg nem figyeltem, hogy hibás-e
szerkezetileg nem vettem észre, hogy hibás lenne

...ahol képek is vannak, ez

de no offense, csak ezt most muszáj volt :P
az ilyesmi nekem mindig csípi a szemem :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#23) Atke válasza Wyll (#22) üzenetére


Atke
senior tag

Valahogy sejtettem hogy az ilyenekkel van problémád, de szerintem nyelvtanilag és szerkezetileg is helyes. Az tény, hogy szebben is meg lehetne fogalmazni a dolgokat.
Ha az ilyenek csípik a szemedet, akkor nem tudom hogy olvashatod ezt az oldalt!? Az emberek nagy része nem figyel arra hogy mit hogyan ír.
Vagy nem érdekli, siet, vagy nem is tudja hogy kell helyesen leírni. Én munkahelyről írok,
amit leírtam azt elküldöm, ha szembetűnő hibát látok miután megjelenik a hsz, akkor szerkesztem, de nem szoktam elolvasni.

Az ez, az ott maradt valahonnan szerkesztés közben.

az ilyesmi nekem mindig csípi a szemem
az ilyesmi mindig csípi a szemem Én így írtam volna ;)

(#24) Wyll válasza Atke (#23) üzenetére


Wyll
őstag

"Az emberek nagy része nem figyel arra hogy mit hogyan ír.
Vagy nem érdekli, siet, vagy nem is tudja hogy kell helyesen leírni"

Ebben totálisan egyetértünk, és szerintem ez nagyon is szomorú.
(Címlapos írásnál meg főleg.)
Ne kezdj el kötözködni, mert kapsz egy hsz-t a cikk komplett vesszőhibáival :DDD
A téma - úgy érzem - túl van tárgyalva. ;)

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#25) hackeeeee válasza Atke (#23) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez igaz, hogy nem figyel, csak ha már az ember címlapos írást ad ki a kezéből, tehát olyat, amit sokan olvashatnak, és ezzel tisztában is van, azt azért nem ártana többször átolvasni, vagy esetlegesen egy 2. vagy 3. emberrel is átolvastatni. :)

Véleményem szubjektív...

(#26) Xaels


Xaels
félisten

Ez is remek írás bár a cím alapján valami durvábbra számítottam.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#27) Atke válasza hackeeeee (#25) üzenetére


Atke
senior tag

Ez igaz! De szerintem nincs benne eget rengető hiba,nincs teli helyesírási hibával.
Ha nem lenne megfelelő, akkor a Moderátor urak nem engedélyezték volna a megjelenését.

Wyll: Kötözködés az volt, miután visszaküldted a hsz-om kijavítva, amiben megköszöntem az igényes kritikát, annak igazat adva!
És most már részemről is lezárva a téma!

(#28) Wyll válasza Atke (#27) üzenetére


Wyll
őstag

előre bocsánatot kértem érte, és utólag is mondtam, hogy nem kötözködés (no offense). :U

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#29) Atke válasza Xaels (#26) üzenetére


Atke
senior tag

Köszönöm!
Lehet ráveszem majd magam arra is, hogy megbontsam a tápot, csak elég macerás utána összeszerelni...

(#30) hackeeeee válasza Atke (#27) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Öhm, most ezt Én sem kötözködésnek szántam.. Csak ugye manapság elég sok olyan címlapos írás kerül ki a főoldalra, ami tele van helyesírási, és szerkesztésbeli hibával. :o

Véleményem szubjektív...

(#31) echterion


echterion
nagyúr

Hűha, ez aztán a pepecs munka, minden elismerésem. :C
Még jó, hogy harisnyázott a tápom, mert én ennek nem hiszem, hogy valaha is nekifutnék.

**********

(#32) hackeeeee válasza echterion (#31) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha nem lenne az, és szeretnél ilyet? Dehogynem.. Annó Én is azt gondoltam, hogy biztos nem csinálnám meg, aztán megcsináltam. :D

Bár a mostani tápom Nekem is gyárilag harisnyázott. :)

Véleményem szubjektív...

(#33) echterion válasza hackeeeee (#32) üzenetére


echterion
nagyúr

Ha nem lenne az, lehet, nekifutnék, de így inkább kihagyom. A sata kábeleimen még elgondolkoztam, de aztán rájöttem, hogy nagyrészt úgyis nem látható helyen futnak, így elnapoltam. De ki tudja, lehet egyszer ráveszem magam.

**********

(#34) hackeeeee válasza echterion (#33) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jó pöri elszórakozni vele. :) Néha lehet, hogy kicsit idegesítő, de megéri. :D

Véleményem szubjektív...

(#35) Gude


Gude
senior tag

Gratula a türelmedhez és az íráshoz :C

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#36) dfdfdf válasza hcl (#5) üzenetére


dfdfdf
őstag

áhhh ne is mond azt hittem beleőrülök, én is szívtam egyszer egy toldással .....

(#37) ViZion


ViZion
félisten

:R leborulok. Ehhez betegnek kell lenni kell türelem!
Van egy itx házam, nem fér el a táp, már szétszedtem, de lusta vagyok szétpakolni... pedig szakmám valahol, de mennyi idő! ehh...
Respect még 1× :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#38) Male válasza Atke (#21) üzenetére


Male
nagyúr

Szerintem nyugodtan odaírhatnád... ennyi reklámot megérdemelsz, ha már részletes cikket írtál a hogyanról :) , nomeg aki kedvet kap, így könnyen be is tudja szerezni :)

Amúgy ezekből a kábelharisnyákból nem létezik olyan, amit zsugorítani is lehet valahogy? Vagy amiken szorosan van rajta, azok eleve olyan szűkek a vezetékekhez képest?

Másik kérdés: Most épp egy Noctua ventin nézem, ezen ilyen gumiszerű a gyári kábelharisnya... ilyesmit is be lehet szerezni? ( nekem jobban tetszik, mint a háló jellegű )

(#39) leonejoci2


leonejoci2
tag

Szép munka!Jó leírás!
Gratula!

Ne verj át, mert én sem teszem!Előreutalás ill. előre postázás csak annak akivel már bizniszeltem!

(#40) Atke válasza Male (#38) üzenetére


Atke
senior tag

Vannak vékonyabb harisnyák, de azok nagyon átengedik a kábel színét...
A noctuan lévő harisnya, az nem tudom milyen, olyat én nem láttam még a "piacon" A bitfenix gyárt olyan hosszabbító kábeleket, amik ilyennel vannak harisnyázva. Nem hiszem hogy van olyan ami zsugorodna,de jó lenne :)

(aki beakar szerezni harisnyát , az megtalál így is)

(#41) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

fain. nekem is tetszik. :R

gondoltam beharisnyázom az enermaxomat, ha látom, hogy nem kell cserélni a közeljövőben.

amúgy muszáj levenni a csatikat róla?:U nem lehet "ráokoskodni a harisnyát valahogy?...pl ragasztószalaggal lefedem az éleket...értem ez alatt azt, hogy én nem szálanként szeretném, hanem csokorban leharisnyázni.

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#42) Atke válasza - = Zk = - (#41) üzenetére


Atke
senior tag

Nem igazán lehet megoldani, de hidd el, hogy nem olyan nagy szám leszedni a csatlakozókat, lesz majd molex harisnyázás is :)

(#43) - = Zk = - válasza Atke (#42) üzenetére


- = Zk = -
félisten

azért pl a 24pinest nem szedném szét. :C
néhány szöszöléshez öregnek érzem magam, néhányhoz meg szimplán lustának :B

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#44) Atke válasza - = Zk = - (#43) üzenetére


Atke
senior tag

A második tényező inkább a probléma... :)

(#45) - = Zk = - válasza Atke (#44) üzenetére


- = Zk = -
félisten

bazz! köszi .. :DDD
adok pénzt, beharisnyázod majd az Enermaxomat? :C... persze, csak ha vállalod, és itt laksz pesten valahol :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#46) hackeeeee válasza - = Zk = - (#45) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Computermode-ból pl. rendelsz harisnyát, aztán mögcsinálod magadnak.. ;] :DDD

Véleményem szubjektív...

(#47) - = Zk = - válasza hackeeeee (#46) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ráadásul itt van 8 utcával feljebb, ahol lakom, mindegy.. :C..

nem az a hancúr, hanem a szöszölés. ha rátudom húzni úgy, hogy rajta maradhatnak a csatik, megcsinálom. de ha nem, nem szenvednék vele :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#48) hackeeeee válasza - = Zk = - (#47) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tápkábeleket nem nagyon hiszem, hogy meg tudod úgy csinálni, vagyis szélesebb harisnyával valszeg igen, de az úgy nem lesz szép... :)

Véleményem szubjektív...

(#49) - = Zk = - válasza hackeeeee (#48) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ettől félek én is :F ...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#50) zsoltyyy


zsoltyyy
senior tag

Biztos sok idő lehetett ilyen igényesen megcsinálni. Gratula.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.