Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Napfénysüti

Kiváló útmutató írás Tim82 mestertől. :R Érdemes megfogadnia a javaslatokat minden használt notebookot keresőnek.

Més que un club!

(#2) atike


atike
nagyúr

Pontosan most állok használt note- vagy netbook vásárlás előtt, szóval érdekes olvasmány! Köszi!

(#3) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Kiválóan összefoglaltad, mire kell figyelni. Köszönjük! :R

(#4) Markoka1993


Markoka1993
tag

Köszi :) Ebből tanultam egy kicsit :D

live gt: Markoka1993

(#5) dabadab


dabadab
titán

Remek es hianypotlo cikk, csak azt nem ertem, hogy a Lifebookok mivel kuzdottek fel magukat az ajanlott kategoriaba? :F

DRM is theft

(#6) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Engem annyira nem fogott meg, de az ajánlások hasznosak. Kivéve a FuSi.

Viszont mi az a használt notivásárlás? Olyan notivásárlás, amit már használtunk párszor, és megkopott?

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#7) lorenzen


lorenzen
aktív tag

Egy életképes módszert szeretnék javasolni.
Miután a kinézett noti átment a ránézéses átvizsgáláson, kérjük meg az eladót, hogy stressz tesztet csináljunk a gépen.
Ha egy órán keresztül fut a StressMyPC 1.00 vagy valami hasonló program, szinte biztos, hogy rendben van a gép.
A pixelhibának én kisebb jelentőséget tulajdonítok, ettől még használható a gép. Legfeljebb árengedményt kérnék a hiba miatt. De egy télen vásárolt noti, nyáron kezd fagyni, nem lehet reklamálni az eladónál.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#8) majerfeco válasza dabadab (#5) üzenetére


majerfeco
csendes tag

Mert jó! Nekem van egy 8 éves lifebookom és semmi hibája nincs! csak egy winyó halt meg benne az is hitachi volt.

Az Opera és a Firefox a gyávák böngészőke! Az igazán bátrak Internet Explorert használnak!

(#9) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Én is pár hónapja vettem egy T40-es IBM-et, ennél elégedettebb én még nem voltam.
Aki netezésre, filmezésre keres gépet amit nyúzni fog, akkor ez 10/10-es választás...

(#10) devast


devast
addikt

"annyit érdemes tenni, hogy heti vagy legkevesebb havi rendszerességgel merítsük le őket kb. 10%-ig (nem szabad teljesen lemeríteni őket!),"
Az a 10% hüjeség. Ill nem hüjeség, de ezt az akku beépített védelme megteszi helyetted, szóval nyugodtan le lehet teljesen meríteni, mikor teljesen kikapcsol akkor is marad benne elég, hogy ne károsodjon.

(#11) Napfénysüti válasza FoxiestFox (#9) üzenetére

Dettó, 1 hónapja vettem használt TP-t és imádom. Szerintem sokkal jobban megérte mint ha ennyiből újat szereztem volna be. Legalább 3 évig szeretném is ilyen elégedetten használni. :)

Més que un club!

(#12) Napfénysüti válasza FoxiestFox (#9) üzenetére

2* ment el szarakszik a net itt bent :(

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#13) gtamate2


gtamate2
veterán

Nem rossz írás, viszont szívesen olvastam volna egy hard/belépő gamer notiról.

*Sn0w

(#14) Napfénysüti válasza gtamate2 (#13) üzenetére

Na olyat szerintem Tim82-től sose fogsz látni. :D

Més que un club!

(#15) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jó kis összefoglaló!

Annyit tennék hozzá, hogy a durvább, nem integrált, hanem külön chipes videokártyák hajlamosabbak a halálra, mint a chipsetbe integráltak... És akkor még jó, ha MXM-es, akkor csak be kell szerezni...

Érdemes amúgy kicsit ki-be kapcsolgatni is a gépet, mert ha pl. nem mindig ibndul elsőre, akkor lehet menekülni; ugyanez igaz akkor, ha kicsit vibrál a kijelző, mert ez uitalhat a haldokló fénycsőre, vagy inverterre is. (Bár 10 ezer Ft körül a legtöbb ilyesmi gyógyítható.)

@dabadab : Nekem is marhára tetszik a Lifebook S7010, csak hát... Szóval, hm, nem épp tartós :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#16) Jim Tonic válasza FoxiestFox (#9) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

T40 filmezésre? Talán múltidőben.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#17) Pisztillus


Pisztillus
senior tag

Nagyon jó írás, szvsz akár címlapra is mehetne, sokaknak segítene.

Dabadab: Nekem is van egy FuSi Lifebook E6644-es notim (ez volt az első), nagyon jó kis gép az. Pont Tim derítette ki, hogy kb. 8 vagy 9 éves lehet.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#18) djvoyager válasza Jim Tonic (#16) üzenetére


djvoyager
tag

A T40-ek Pentium M procikkal, 1-2GB rammal maximálisan megállják még ma is a helyüket.
Nekem is van egy. Bár mostanában háttérbe szorult az X300 és az ideapad S10e mellett. :)
DVD-re, .avi-ra teljesen hibátlan, a 14"-os kijelző se rossz.

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#19) djvoyager


djvoyager
tag

Ami még az írásból kimaradt, hogy az akkumulátor állapotát mindenképp érdemes / szükségszerű ellenőrizni. Egy akkumulátrocsere 15-35 ezer forintba is kerülhet, típustól függően, és akkor máris nem olyan olcsó a használt gép.

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#20) FoxiestFox válasza Jim Tonic (#16) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem szedegetek le HD szutykokat, a Vodás netemmel... Habár a FullHD kivételével mindent megeszik a gépezet. :)
Volt egy x összegem erre a célra, ami elárulom KEVÉS pénzt takar, és ennyiből ez tűnt jó választásnak.
Egy szó mint száz: igen, T40 filmezésre. Majd ha rám szakad a Nemzeti Bank, veszek jobbat. Nem most. :U

(#21) infectedmann


infectedmann
őstag

Jó kis írás, be is teszem a könyvjelzők közé, majd valamikor karácsony környékén jól fog jönni. A szüleimnek szeretnék majd venni valami használt notit netezéshez meg ilyen alap dolgokhoz.

(#22) hcl válasza Jim Tonic (#16) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Miért, egy 14", vagy akár 15"-on mit ér a HD? Szerintem semmit, nyugodtan nézhető 720p-ben aviból ekkorában minden.
Más eset ha kikötöd a FullHD Tv-dre, akkor kell a kraft, az igaz!

Mutogatni való hater díszpinty

(#23) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

hát én ezt az ajánlott ibm t40-et nem találom annyira olcsónak a maga 60-70 ezres árával
ennyiért már vadi új atomos subnotik vannak igaz odd nélkül

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#24) Gondwana


Gondwana
addikt

Köszönöm, hogy megírtad azt, amire én lusta voltam: van hova küldenem művelődni a népet!

Néhány kiegészítés:
Kis táblázat a leggyakrabban használt felbontás-rövidítésekről:
WSXGA+ 1680x1050 widescreen

Épp nem találom, hogy melyik fórumon is foglalkoztak vele, hogy az IPS-sel megáldott T4#-ek CCFL fénycsöve tömegesen gyorsabban elöregszik, mint illene - ettől függetlenül én is ilyent vettem a Zasszonynak - azt viszont írtad, hogy ezt miről lehet felismerni.

12" PIII-hoz: ThinkPad X30 - bár nem sokat láttam még belőlük

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#25) Gondwana válasza Speeedfire (#23) üzenetére


Gondwana
addikt

T40-et 60-70.000-ért én se ajánlanék!
T40-et kiépítéstől/állapottól függően 50-55-ig, T43-at 70-75-ig még akár reálisnak is mondanék

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#26) Hunter2


Hunter2
addikt

A HP NX6XXX szériát is beírtam volna az ajálottak közé.

(#27) Jim Tonic válasza Hunter2 (#26) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Vagy az NCxxxx

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#28) Jim Tonic válasza Speeedfire (#23) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Uhhh, most adtam el 15db-ot, egyenként 40-ért. 45 volt a T41.
Ráadásul raktárban maradt, 0km-es gépek voltak.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#29) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Jó kis cikk! És szerintem elég jó gépeket is ajánlottál, meg végülis egy ilyen korú gép tud annyit, mint egy netbook, és az ára is sokkal jobb.
Amivel kiegészíteném a cikket, az az, h dedikált VGA-s gépek ebben a kategóriában/árban/korban ritkábbak, tehát többnyire intel xxx grafikus meghajtó van bennük. Nekem Ati X200M VGA volt a Toshibámban, valamennyire érezhető volt, de ez is a RAM-ból vette el a memóriát, tehát max a laptopom volt "dedikálva" egy Ati matricával...

(#30) hcl válasza Jim Tonic (#28) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Uhhhhh!!!!
Na egy ilyenre beneveztem volna!

Mutogatni való hater díszpinty

(#31) Tim82


Tim82
nagyúr

Húbazz, vasárnap délután írtam meg a cikket, már egészen el is feledkeztem róla... :B

Köszönöm mindenkinek! :R

Nem fogok tudni külön-külön válaszolni a hsz.-ekre, de próbálom összeszedni a mondandómat.

Szóval, ez a szösszenet hiánypótlásnak és bevezetésnek született meg, nem helyettesíti senki érdeklődőnek az utánaolvasást, csak egy vezérfonal-félének szántam. (Kicsit szorított is az idő, amikor írtam, szerintem meglátszik rajta sajnos, de máskor még kevesebb időm és főleg energiám lett volna rá.) Főleg azért, hogy ne kelljen minden egyes alkalommal, amikor a "mit ajánlotok 70 ezer forintért"-kérdés felmerül, újra leírnia a tapasztaltabb fórumozóknak, hogy "erre meg erre kell figyelni, meg ilyen meg ilyen notebook-okat ajánlunk". :)

Az ajánlott típusok a fórum-beli tapasztalatokból vannak szemezgetve, ha még van ötletetek, írjatok típusokat, modelleket! (HP nc és nx benne van emlékeim szerint a listában, a Lifebook-ok pedig azért nem Amilo-kategóriás masinák.)

Az MXM már a gyakorlatilag a kétmagos processzorokkal felszerelt notebook-okra jellemző egyébként. (Bár azt hiszem, egyes Sonoma platformos Dell Precision-okban is lehetett már VGA-t cserélni.)

Hibajavítást, kiegészítéseket az este folyamán beillesztem. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#32) Speeedfire válasza Jim Tonic (#28) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

azért az árért már engem is érdekelt volna :K

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#33) azbest


azbest
félisten

"ez általában 1-1.4 GHz közötti órajelet és 512 kByte L2 cache-t jelent) és 512 MB RAM-mal szerelt notebook is kiválóan el képes látni Windows XP operációs rendszerrel. Vagyis akár már 20-30 ezer forintos árért tudunk venni „kis mindenes” alapgépet, amelyik kielégíti a szerényebb felhasználói igényeke"

Jó is lenne, ha ennyiért lehetne olyan gépet :) ... sajna azért általában többért van. 20 körül csak komoly hibákkal, törésekkel láttam hirdetést :(

[ Szerkesztve ]

(#34) ABE válasza Jim Tonic (#27) üzenetére


ABE
őstag

En alaposan megszivtam egy HP nc4400-al, utana vettem helyette egy hasznalt T43-ast, es sokkal elegedettebb vagyok vele. A csaladban 3db ThinkPad 4x noti van, es ezek alapjan en azt szoktam tanacsolni, hogy ha hasznalt gepet keres valaki, akkor csak TP, es semmi mas.

(#35) dabadab válasza Tim82 (#31) üzenetére


dabadab
titán

Hat, lehet, hogy a Lifebookok nem Amilo-szintuek (Amilokhoz nem nagyon volt szerencsem), de az biztos, hogy nem Thinkpad-szintuek (merthogy Lifebookhoz meg Thinkpadhoz viszont volt szerencsem, huzamosan, mindkettobol a Pentium-M korszak masinaihoz).

Mindegy, ha nem gyoz meg egy ember velemenye (ami tulajdonkeppen jogos), akkor azert meg itt marad ez a hozzaszolas mementonak :)

DRM is theft

(#36) N.GÁBOR


N.GÁBOR
aktív tag

Nagyon hasznos írás, és szerintem többen profitálhatnak belőle mint elsőre gondolnánk, ezért gratulálok hozzá.

Én például 100-130ezres kategóriában keresgélem a potenciális jelölteket, és ugyan ennyiért lehet új gépet is kapni, azonban jobb választásnak tartok egy használt üzleti gépet, név szerint egy ThinkPad T60\61-es ketyerét.

Szóval az ajánlásod még a kétmagos gépek halmazára kiterjesztve is teljesen megállja a helyét :)

Üdv Gábor

May the force be with you!

(#37) N.GÁBOR


N.GÁBOR
aktív tag

Egyébként teljesen egyetértek a P3-mas tualatin magos procik kiváló használhatóságával. Jelenlegi ThinkPad T23-mas gépemnek az is lehetne a neve, hogy a 8 éves mindenes. Nincs mellette másik gépem, az egyetemen szinte minden csapatmunkát ezzel a géppel csináltunk, és minden mást is. Aminek a hiányát néha tényleg éreztem az a 2.0-s USB, valamint a beépített wifi, de ezen túl tényleg elég mindenre.
És mégis egy T60-ra való váltást fontolgatok....hm...de miért?... úgy tűnik a 21.században már a termékek szülik a szükségleteket....

May the force be with you!

(#38) buherka válasza devast (#10) üzenetére


buherka
addikt

Az a 10% hüjeség. Ill nem hüjeség... :B

A hülyeségre néhány alternatíva, hogy megjegyezd, miként is kell helyesen leírni ;)

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#39) N.GÁBOR


N.GÁBOR
aktív tag

Ne haragudjatok a buta kérdés miatt, de egyébként az mitől függ, hogy egy írás a címoldalra kerül-e vagy sem?

May the force be with you!

(#40) devast válasza buherka (#38) üzenetére


devast
addikt

Javítottam volna, de már lejárt a szerkesztési idő. Ez van, megyek vissza a sarokba :O

[ Szerkesztve ]

(#41) Napfénysüti válasza dabadab (#35) üzenetére

Én Amiloról váltottam TP-re. :DD Lifebookok lehet jó gépek de szerintem irreálisan túl vannak árazva (több fajtáról olvastam teszteket és nem is voltam lenyűgözve tőlük). Ennek megfelelően gondolom használtan is drágábbak vagy legalább annyiba kerülnek mint egy TP. Így meg szerintem nem kérdés mit kell venni. :)

Més que un club!

(#42) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

a linkek menüpont alá sztem ez még odaférne :K
Megbízható notebookok

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#43) Napfénysüti válasza Speeedfire (#42) üzenetére

Szerintem is. Eddig talán Spyduck írása volt a legjobb útmutató mondjuk ő új gépeket ajánl de hasznos lehet itt is. :K Most meg már itt van ez a remek kis írás így mindenki megtalálhatja a szükséges segítséget.

Més que un club!

(#44) Tim82 válasza Speeedfire (#42) üzenetére


Tim82
nagyúr

:R

Kiegészítés megtörtént.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45) atee


atee
őstag

Jó kis cikk. Gratulálok!

D-day 2002-01-04 01:54

(#46) Speeedfire válasza Tim82 (#44) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

:R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#47) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

"Desktop replacement (DTR) – 15” vagy afölött:
... HP nw sorozat, valamennyire HP nx széria stb."

Mindenképpen említésre méltó a HP nc széria (nc8xxx), illetve fontos megjegyezni, hogy az nx sorozatból csak az újabb szériák ajánlhatók nyugodt szívvel, kb onnét, hogy Dothan Pentium M-mel szerelték őket. A régi nx5xxx-ek, nx7xxx-ek, nx9xxx-ek meglehetősen problémás példányok voltak.

HP oldalról más belekötnivalóm így hirtelen nincs. ;]

Másrészt még talán annyi, hogy a Toshiba szubnotikat kár részletezni, írhattál volna csak annyit, hogy bármilyen Portége, azzal nemigen lehet mellélőni.

Amúgy jó cikk, grat, anno a notis cikkemnél én is gondolkoztam ajánlásokon, de nem volt kedvem a flémhez, így maradtam az általánosságoknál. :D

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#48) rudi válasza djvoyager (#18) üzenetére


rudi
nagyúr

Viszont a T40-ak már kezdenek eléggé elöregedni. OK, hogy sokáig bírják, de mindennek van vége. A korai szériás T40-ek már kezdik megadni magukat, szóval érdemes az újabb T42-43-akat keresni most már, és lassan civilizált árba esnek a T60-ak is. Persze, a jóég tudja, hogy azok mennyire fogják bírni tényleg hosszú távon - 5-8 év. Nálam a X40->X60 váltáskor érezhető volt a minőségbeli csökkenés.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#49) Ukraan


Ukraan
aktív tag

Hasznos, mindenre kiterjedő cikk, köszönet érte :R

BÚÉK!

(#50) parandroid válasza rudi (#48) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ugyancsak nem utolsó szempont, hogy a Banias és a Dothan procik között is érezhető azért némi sebességkülönbség, és a DDR memóriáknál is gyorsabbak a DDR2-es modulok. a lapkészlétről nem is beszélve (i8x5 vs i915). Árban ellenben akkora különbség van csak pl egy T40/41 és egy T42/43 között, hogy talán ár/érték arányban is jobban megéri az utóbbi széria.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.